Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2128262 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11895 Dátum: 2014.01.27 16:24:05 »
Még annyi, hogy próbakör előtt legalább szóban közöld a vevőjelölttel, hogy teljes anyagi felelősség tudatában vegye csak át a volánt. És ha kárt okoz, akkor megvette az autót teljes áron.
Én motoroknál így szoktam csinálni, ott mégjobban benne van a pakliban, hogy ha béna, akkor töri a vasat...
Ala is iratsz vele valamit? Mert ha baj van, a becsszo edes keves  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11896 Dátum: 2014.01.27 17:24:12 »
Küldtem privát üzenetet. :)
Jó helyre címezted? Nem ért ide...  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11897 Dátum: 2014.01.27 17:33:56 »
Én is, legalább egy 100 ast rádobnék a hirdetett árra. :yes:
Lehet, hogy aluláraztam, de próbáltam a kínálat közepét megcélozni. Így is magasabb az ár mint amit nyáron lehetett volna kérni.
Csak ma 12-en hívtak, ebből 9 a héten szeretné megnézni.
Meg jött 3 sms  nepperektől, hogy azonnal készpénzért, csak vigyem oda.  [rohog]
(Illetve van egy ajánlatom 1.3M-ra azonnal kp-ben.)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11898 Dátum: 2014.01.27 17:36:37 »
Én max. az átírás költségét engedném el :yes:
De ezt Neked kell tudni.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11899 Dátum: 2014.01.27 17:56:31 »
Én max. az átírás költségét engedném el :yes:
De ezt Neked kell tudni.
Átírás mindig a vevő dolga :D Inkább az eredetvizsgát (de pl én mindig fizettem mint vevő) mert ugye előtte senki nem csinálja meg, üzletkötés után viszont a vevő átveszi,magáénak akarja tudni a kocsit, nem adja oda másnak.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11900 Dátum: 2014.01.27 18:22:39 »
Az állapotfelmérés hogyan működik gyakorlatiasan?
Mert azt nem szeretném, hogy 10 vevőjelölt 10 helyre szeretné elvinni, nekem meg megy az időm meg a pénzem...
Másik a próbakör: mikor van az a pont az ügyletben, amikor beülhet a jelölt a volán mögé körözni? Egyrészt nem szeretném ha a -4 fokos motort meggyepálná, hogy jót szórakozzon, másrészt ki vállalja a felelősséget, ha a belvárosban, ismeretlen, szűk, jobbkezes helyeken benéz valamit?
Szerintem Te pontosan fogod tudni mit kell tenni, mit szabad engedni. Próbakörre szerintem 1, maximum 2 vevőjelölt fog eljönni, aki próbálja, az 99%, hogy meg is veszi. Előleg nem kell a próbakörhöz, én pl. sarkon is fordulnék, ha kéne. Az elmúlt pár évben kb. 10 autó adás-vételt csináltam (cégnek, magamnak, családnak stb).
Sosem volt gond a próbavezetéssel.

Állapotfelmérés: hozzád közel eső toyota szervizben. Mivel jó kocsid van (nem egy 4literes 25éves automata audi), nem adod drágán, nem kenyérre kell a pénz,  így te diktálsz, neked legyen minden kényelmes.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11901 Dátum: 2014.01.27 18:42:18 »
Ala is iratsz vele valamit? Mert ha baj van, a becsszo edes keves  ;)

Nem, de volt aki azt mondta, hogy akkor inkább nem... Aki ennyire bizonytalan magában, és a vezetési tudásában, az ne az én járművemen tanuljon...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11902 Dátum: 2014.01.27 18:51:10 »
Szerintem Te pontosan fogod tudni mit kell tenni, mit szabad engedni. Próbakörre szerintem 1, maximum 2 vevőjelölt fog eljönni, aki próbálja, az 99%, hogy meg is veszi. Előleg nem kell a próbakörhöz, én pl. sarkon is fordulnék, ha kéne. Az elmúlt pár évben kb. 10 autó adás-vételt csináltam (cégnek, magamnak, családnak stb).
Sosem volt gond a próbavezetéssel.

Állapotfelmérés: hozzád közel eső toyota szervizben. Mivel jó kocsid van (nem egy 4literes 25éves automata audi), nem adod drágán, nem kenyérre kell a pénz,  így te diktálsz, neked legyen minden kényelmes.
ja én is valami ilyesmit akartam írni.

egyébként az avensist úgy vettem, hogy elmentem a kerekedőhöz, ráböktem a kocsira, kihozta a kulcsot, aztán otthagyott  :whistling: bent a zárt helyen jöttem mentem vele, aztán visszamentem, hogy én az utcán is mennék vele egyet. aszonta, hogy fél órán belül érjek vissza, mert zárnak  :devil: naná, hogy felkeveredtem az autópályára és nem értem vissza...de megvártak  :lol:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11903 Dátum: 2014.01.27 18:54:55 »
az állapotfelmérés érdekes, mert azt a vevő fizeti, ezért ő is tesz javaslatot arra, hogy hol legyen. amikor az avét eladtam, a srác valahonnan a világ végéről jött, úgyhogy megállapodtunk abban, hogy félúton találkozunk. asszem kecskemétre vagy hova mentem le a kedvéért  :devil: de mondta, hogyha a kocsi a szerviz szerint olyan, amilyennek leírtam, akkor azonnal meg is veszi. meg is vette.
mivel a szervizes felmérés pénzbe kerül, tuti, hogy komoly vevőjelölt fogja csak kérni, tehát valószínű, hogyha a kocsi egyébként tetszik, akkor egy szervizes felmérés után meg is veszik tőled.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11904 Dátum: 2014.01.27 19:09:35 »
az állapotfelmérés érdekes, mert azt a vevő fizeti, ezért ő is tesz javaslatot arra, hogy hol legyen. amikor az avét eladtam, a srác valahonnan a világ végéről jött, úgyhogy megállapodtunk abban, hogy félúton találkozunk. asszem kecskemétre vagy hova mentem le a kedvéért  :devil: de mondta, hogyha a kocsi a szerviz szerint olyan, amilyennek leírtam, akkor azonnal meg is veszi. meg is vette.
mivel a szervizes felmérés pénzbe kerül, tuti, hogy komoly vevőjelölt fogja csak kérni, tehát valószínű, hogyha a kocsi egyébként tetszik, akkor egy szervizes felmérés után meg is veszik tőled.
Legyen úgy!  :)
Legutóbb apósom autóját adtuk el, de azt egy parkolóba szervezett megtekintés után bevittük egy szalonba (szomszéd révén), ott intézték neki a papírokat meg a hitelt, én csak felvettem a lét.

Használtban meg csak ezt a Corollát vettük, de mivel minden pénteken láttam az autót újkorától fogva és még gari is volt rajta, csak az árat beszéltük meg aztán megírtuk a papírt.  :)

Eredetvizsgát meg az állapotfelmérés árát le lehet alkudni az árból  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11905 Dátum: 2014.01.27 19:15:14 »
Szerintem Te pontosan fogod tudni mit kell tenni, mit szabad engedni. Próbakörre szerintem 1, maximum 2 vevőjelölt fog eljönni, aki próbálja, az 99%, hogy meg is veszi. Előleg nem kell a próbakörhöz, én pl. sarkon is fordulnék, ha kéne. Az elmúlt pár évben kb. 10 autó adás-vételt csináltam (cégnek, magamnak, családnak stb).
Sosem volt gond a próbavezetéssel.
Egyébként ha én lennék vevő, csak akkor kérnék már próbakört meg szervizlátogatást, ha előtte minden mást kipipáltam és az ár is OK.
De manapság annyi féle ember van. Lehet, hogy nem is akar Toyotát, csak megnézné, hogy jobban megy-e mint a pár nappal korábban kipróbált Civic/Punto/akármi  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11906 Dátum: 2014.01.28 11:16:42 »
Valahol pont most olvastam ehhez kapcsolódó tippeket, ott azt írták, hogy állapotfelmérésre víve a kocsit, előtte alá kell íratni egy előszerződést, ami kimondja, hogy ha a kocsi az állapotfelmérés alapján hibátlan, akkor köteles megvenni. Ez így korrekt, és ha valaki csak packázni akar, akkor kiszűri. A komoly vevőt meg nem zavarja, mert akkor egy független ember által bevizsgált autót vesz meg, ennyi.
Gabe 254.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11907 Dátum: 2014.01.28 11:25:04 »
azért nem kell túlkomplikálni. én meg se néznék egy olyan autót, ahol ilyen előzetes kötelezettségeket akarnak rámbaxni. úgyis én fizetem a vizsgálat díját, ergo komolyan gondolom a vételt.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11908 Dátum: 2014.01.28 11:25:22 »
Valahol pont most olvastam ehhez kapcsolódó tippeket, ott azt írták, hogy állapotfelmérésre víve a kocsit, előtte alá kell íratni egy előszerződést, ami kimondja, hogy ha a kocsi az állapotfelmérés alapján hibátlan, akkor köteles megvenni. Ez így korrekt, és ha valaki csak packázni akar, akkor kiszűri. A komoly vevőt meg nem zavarja, mert akkor egy független ember által bevizsgált autót vesz meg, ennyi.
Szerintem az előszerződés ebben az esetben értelmetlen.  :surrender:

Minek?

Az én esetemből kiindulva, elmentem a kereskedőhöz a hirdetett autót megnézni. Már a telefonban előre jeleztem neki, hogy át akarom vizsgáltatni az autót, ha szemre tetszik. Ha az átvizsgálás azt mondja, hogy az autó jó, megveszem. De azelőtt kötelezettséget vállalni a megvételre, hogy átnézetem, szerintem hülyeség, hiszen, honnan tudjam, hogy részleteiben (amit a telepen átnézve nem látok) milyen az autó?  :surrender: :excl:

Ezért én inkább azt tanácsoltam whis-nek, hogy azt a vevőt vegye komolyan, aki már a vételárral a zsebében érkezik meg hozzá, vagy, legalább a foglalót ott tudja hagyni.

Ha valaki üres zsebbel megy el autót nézni, az nem komoly érdeklődő, én ezt vallom. Azzal ÉN kevésbé foglalkoznék, és próbakörre sem engedném, hogy elvigye az autót, még úgy sem, hogy én vezetnék... Ez számomra időpocséklás lenne...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11909 Dátum: 2014.01.28 12:26:31 »
Szerintem meg a mai világban az jár egyedül, védtelenül, több százezerrel a zsebében aki áldozat szeretne lenni.
Az idő és a benzinköltség az eladó rizikója, ennek benne kell lennie az eladási kalkulációban. Az eladó joga, meghatározni, hogy kinek, milyen feltételekkel engedi átvizsgálni, kipróbálni az autót. A túlzott könnyelműség ráfizetéses lehet, a megfelelő jogi körbebástyázás pedig nehezíti az eladást. Nehéz az egyensúlyt megtalálni.
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.28 12:43:18 írta Agyarka »