Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131561 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11700 Dátum: 2013.12.13 23:49:17 »
megvette ma, 1.4ért. el is hozta.

A hírdetést is leszedték azóta, legalább nem vártak vele napokig, ahogy mások szoktak.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11701 Dátum: 2013.12.13 23:52:03 »
ja,már megnéztem a kocsit,el hozta a srác.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11702 Dátum: 2013.12.14 00:05:05 »
Igen, azt írtad, hogy már elhozta.
De sokszor van az, hogy valaki megvette az autót, de még napokig fent marad a hírdetés. Erre írtam, hogy itt legalább gyorsan cselekedett a kereskedő.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11703 Dátum: 2013.12.14 08:00:44 »
ja,már megnéztem a kocsit,el hozta a srác.

És milyen ?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11704 Dátum: 2013.12.14 09:46:00 »
beltere faja,nő használta állitólag,a külseje is szép,1 2 karc van,amugy faja. kilincseknél elég karcos a kis meder. motor szépen jár,ma v holnap kap egy full folyadék,szűrő,szíj,gyertyacserét.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Keksz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11705 Dátum: 2013.12.27 13:36:00 »
Sziasztok!

Erről az autóról mi a véleményetek?

1)
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_luna_89000_km_digit_klima-7470698

Igazából tempomattal szerelt autót nézek elsősorban, mert főleg autópályán használnám, és ott nagy előny, ha nem kell végig nyomni a gáz.
Ezt a "BB Rapid Team KFT" hirdeti (2012 májusában bejegyzett), érdekes hogy a kínaltukban főleg veterán autók vannak (ez meg még 1, ami nem).
És nagyon kevés autó.



De láttam egy másik verdát is, amiről megkérdezném a véleményeteket és arról is hogy mennyire lehet a Toyotákba később tempomatot rakatni, amit pl. a kormányról lehet irányítani (és hogy ez mennyibe kerülne?)

2) http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_sedan_1.4_sol-7478943
Ez Toyota márakereskedésből van, gondolom a km állásban / állapotban ezért jobban bízhat az ember, nem? vagy mindegy?

3) http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_d-4d_sol_plus_m-mt_nagyon_jo_felszereltseg-6824547
Femol autóudvar, 2007 óta bejegyzett, megbízhatónak tűnik
Ebben a DVD-s érintőképernyős cucc az gyári?

Előre is köszönöm.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11706 Dátum: 2013.12.27 14:06:57 »
Szia Keksz, üdv a fórumon.  :)

Előrevenném az MM-T-s Corit: ha teheted, kerüld ezt a váltót. Problémás. Igaz, sokáig gyári gariban frissítették a szoftverét, cseréltek benne alkatrészeket, de nem tudom, teszi-e ezt továbbra is a Toyota, ellenben, igencsak zsebbe nyúlós dolog ez a robotizált váltó (nem hagyományos automata váltó). Ilyen autót csak nagyon jól ismert múlttal vennék, de inkább úgy sem, ha van még rajta kívül más választásom. A navi gyári benne.

A másik két sedan lehet érdekes vétel szempontjából. A km futás mennyire valós? Ki tudja, akár még hiteles is lehet, ha az autók szervizmúltja számlákkal és szervizbejegyzésekkel lekérdezhető.
Autópályára miért 1,4-es benzines autót akarsz venni? Nem, mintha nem lenne elég, de érezhetően nem oda találták ki. Inkább egy 1,4 d4d-t vennék pályás használatra. Na, azt sem könnyebb megfelelőt találni, nehogy azt hidd!!!  ;)

A 2006-os Corollák váltójával lehetnek bajok (csapágyazás gyenge, a kapcsolási érzet romlik, akadozóssá válhat, majd váltási nehézségek jöhetnek elő), más típus hiba nem jellemző. Mivel már a 2004 év végétől gyártott faceliftes autókat nézegeted, az olajfogyasztást valószínűleg megúszod a vvt-i -kkel.

Vásárláshoz általánosan: Amennyiben hozzánk hasonlóan maximalista vagy az (leendő) autóddal kapcsolatban, akkor vásárlást követően az összes folyadékot lecseréled, szűrőkkel, gyertyákkal, hosszbordásszíjjal együtt. Szinte cikkszám szerint tudunk majd ötletet adni, mit vegyél, mi vált be nekünk.

Tempomat az elektronikus gázpedál miatt igen költséges mulatság. A gyári 100.000-ből nem jön ki. Az utángyártott cuccok sem sokkal olcsóbbak (90e Ft).

Nekem személy szerint a Toyota kereskedésben árult autó tűnik szimpatikusabbnak, de érdemes megnézni minél több autót, hogy tudd, mennyiért mit kapsz.
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.27 14:10:28 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Keksz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11707 Dátum: 2013.12.27 14:24:30 »
Óóó, köszi a hosszú kommentet.

A benzinest azért néztem, mert nézegettem korábban VW Passat és Ford Mondeo/Focus dízeleket és minedenhol azt olvastam, hogyha azoknál van vmi hiba, akkor nagyon sokba kerül a javítás vagy csere (bár lehet hogy semmi bajuk nem lesz 450.000 km-ig), és lehet hogy elég lelakott példányok vannak csak, és nehéz kifogni egy jót. Gondolom autópályára mindenki dízelt vesz, kevesebbet eszik, hosszabb útra tervezték.

Nekem nem a mindennapi munkához kell, főleg csak hétvégére és akkor is csak olyan helyekre mennénk, ami autópályán érhető el, mindkét szülő pálya mellett lakik, eddigi kirándulásaink is ilyen utakra vittek (Németország, Csehország). Kombit nem nagyon szeretnék, hiába abba lehet jól pakolni, de vhogy egy ilyen nagy hajót vezetni nekem városban nem az igazi (Haverom Opel Vectra kombiját szoktam néha kölcsönbe kapni, pályán jó, fogyasztása eszméletlen (4-4,5L dizel), de vhogy városban halál.).


A Toyota Corollákat már régóta nézegetem, hasznaltauto.hu -n fel is vettem radarra, hogyha felkerül 1-1 új, akkor kapok róluk emailt. Ami tetszik, hogy megbízhatónak mondják, látom hogy jól tartja az árát. Viszont amit nem tudok, hogyha meghibásodik, akkor mennyire lehet alkatrészt szerezni hozzá és az mennyire kerül sokba. Bár láttam itt a fórumon is van olyan, akinek 20 év alatt csak pár kopóalkatrész cseréje volt, ami megnyugtató.


A vásárlás annyira nem sürgető, olyan jövő nyárig van rá időm. Most inkább itthon a melegben ül az ember. :-D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11708 Dátum: 2013.12.27 14:38:37 »
autópályára az egynégyes meg az egyhatos nagyjából ugyanannyira "alkalmas".  ha nem autózol sokat, akkor a benzines ésszerűbb választás. csak megjegyzem, hogy a kombi meg a szedán nagyjából ugyanakkora "nagy hajók", szóval ha a négyajtós hossza nem zavar, akkor a kombié se kéne.

a futásteljesítmény idehaza komoly probléma. soha ne higgy senkinek, a márkakereskedőnek se. legalábbis amíg nem láttad a szervizszámlákat.

a haverod vectra kombijának 4 literes fogyasztását azért kezeld fenntartásokkal  :devil:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11709 Dátum: 2013.12.27 17:20:00 »
Viszont amit nem tudok, hogyha meghibásodik, akkor mennyire lehet alkatrészt szerezni hozzá és az mennyire kerül sokba.
Mivel a Toyota egy kicsike autóépítő manufaktúra, és a corolla modell egyedi megrendelésre készül, nem nagyon van hozzá alkatrész.  ::) :flowers:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11710 Dátum: 2013.12.27 20:58:59 »
Pályára én is inkább a kisdízelt javasolnám, élhető benne az autópályatempó (130-nál forog 3000-et kb, viszonylag csöndes, és még van benne valamennyi erő), ez a motor mentes a modern dízelek tipikus meghibásodásaitól. (Nincs kettős tömegű lendkerék, nem szokott eltömődni az EGR szelep, nem jellemző a turbóhalál, egyedül a befecskendezők "szoktak" meghalni 100-150e km körül, de ez viszonylag olcsón felújítható.)

Autópályán a fogyasztása 5.5l körül alakul.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11711 Dátum: 2013.12.28 00:08:35 »
3) http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_d-4d_sol_plus_m-mt_nagyon_jo_felszereltseg-6824547
Femol autóudvar, 2007 óta bejegyzett, megbízhatónak tűnik
Ebben a DVD-s érintőképernyős cucc az gyári?

Gyári a Navi, de a hirdetésben szereplő TV és DVD funkciókat természetesen nem tudja (illetve a térkép DVD-n van, de filmet meg tv-t nem lehet nézni a rendszeren). És mivel itthon nem lehetett ilyen Navit kis dízelhez kérni, ez 99%, hogy egy külföldről behozott példány, így a megadott km is eléggé megkérdőjelezendő...  :hmmmm: :whistling:
Ahogy már más is írta, az MMT váltót én is nagy ívben kerülném, de maga a kisdízel nem rossz választás.
Illetve én személy szerint törekednék a magasabb felszereltségre (Sol), használtan már messze nincs akkora különbség közöttük, mint új korukban volt a csomag felárakor.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Keksz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11712 Dátum: 2013.12.28 00:40:09 »
Akkor nézzek inkább dízelt és Sol-t a pénztárcomhoz igazítva és nem fogom megbánni, ha sikerül kifogni egy jó példányt.
Alkatrésszel, szakemberrel sem lesz gond, mert akár itt a fórumon is kaphatok ötleteket/tanácsot.



Jó, akkor így keresek, kutatok.
Köszi!

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11713 Dátum: 2013.12.28 09:03:21 »
a dízeleknél sokkal nagyobb eséllyel fogsz belefutni egy visszatekert darabba, ezt is kalkuláld bele a képletbe

Keksz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11714 Dátum: 2013.12.28 09:42:45 »
Itt a toyota klub -on van olyan topik, ahol a mostani tulajok meghirdetik az autójukat?
Klubostól lehet nagyobb bizalommal vesz az ember. ;-D