Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131338 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11610 Dátum: 2013.11.22 17:47:31 »
Nem bízol benne, hogy 4-5 év múlva is jó lesz a Mazda? ;)
(most jön az hogy kinővitek :D)
de igen, bízom benne. ezzel nagyon jól fog járni, aki majd megveszi. remélem, családban marad. vagy legalább valaki innen viszi el...
de ha születik még egy babánk, akkor kapásból cserés. ha elköltözünk megint valami távoli országba, dettó. ha mindkettő, akkor meg öt ülés is kevés lesz.
egyébként a kinövéssel (rövid ö-vel  :devil:) az a helyzet, hogy minél nagyobb a gyerek, annál kisebb hely kell neki. most már simán elférünk ebben a pici kompakt autóban is. amíg kisebbek voltak, addig nem ez votl a helyzet. a kisbabák ülései baromi helyigényesek, a mostaniak meg már csak úgy oda vannak rakva...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11611 Dátum: 2013.11.22 18:09:41 »
de igen, bízom benne. ezzel nagyon jól fog járni, aki majd megveszi. remélem, családban marad. vagy legalább valaki innen viszi el...
de ha születik még egy babánk, akkor kapásból cserés. ha elköltözünk megint valami távoli országba, dettó. ha mindkettő, akkor meg öt ülés is kevés lesz.
egyébként a kinövéssel (rövid ö-vel  :devil:) az a helyzet, hogy minél nagyobb a gyerek, annál kisebb hely kell neki. most már simán elférünk ebben a pici kompakt autóban is. amíg kisebbek voltak, addig nem ez votl a helyzet. a kisbabák ülései baromi helyigényesek, a mostaniak meg már csak úgy oda vannak rakva...
Mint írtam ,gondoltam ;)
Jó neked , jó is sokáig külföldön élni. Én már túl vagyok rajtuk: 14 évet éltem külföldön :szemez:
Bár anyagilag már nem akkora buli mint régen volt :hmmmm: (Max. valami top manager, vagy szakember)
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.22 18:11:29 írta OldPiet »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11612 Dátum: 2013.11.22 19:13:17 »
Maradnál a márkánál ? :) Én is elgondolkodtam Aurison, mert kezd tetszeni, főleg a faceliftes. De utánaolvasva, hát ebbe se szorult semmi "portosság", értsd közvetlenebb kormány stb. Gondolom a váltója se lehet sokkal jobb. Meg kopogós műanyag belső..
Lehet inkább gyűjtök  Mazda3-ra  ::)
Miért ne maradnék a márkánál? Az aurisnál nekem igazán a faceliftesek tetszenek, de ebből nagyon kevés fogyott, alig van ilyen a piacon.
A faceliftnél sok sok hibát javítottak, ami az első szériánál zavaró volt.
Engem a mazda nem vont, akkor már inkább honda  ::)

TZoli

  • Vendég
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11613 Dátum: 2013.11.22 19:23:05 »
Én inkább egy Corolla Verso-t vennék 1.8 benzinnel, 2008-as évjárattól, csak találjon jót az ember... Az Auris nem kéne, ennyi pénzért főleg nem.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11614 Dátum: 2013.11.22 19:48:21 »
Miért ne maradnék a márkánál? Az aurisnál nekem igazán a faceliftesek tetszenek, de ebből nagyon kevés fogyott, alig van ilyen a piacon.
A faceliftnél sok sok hibát javítottak, ami az első szériánál zavaró volt.
Engem a mazda nem vont, akkor már inkább honda  ::)

Ja, csak azért kérdeztem, mert neked mindig volt/van egy kis német, vw-audi-bmw vonzódásod :)
Nem jön be az új Mazda ??  ::) NEkem meg a Civic nem, sztem a régi jobb volt formára. Viszont én simán bepróbálnák egy Hyundai-Kia-t is  :yes:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11615 Dátum: 2013.11.22 19:50:00 »
Én inkább egy Corolla Verso-t vennék 1.8 benzinnel, 2008-as évjárattól, csak találjon jót az ember... Az Auris nem kéne, ennyi pénzért főleg nem.
versoval egyetlen bajom van, a középre helyezett műszeregység..
(a linkelt auris szerintem sem ér 3,045M-et... de 2,8M-ért szerintem nem rossz vétel 17 000km-el, ha nem törés miatt állt sokat.)
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.22 19:52:40 írta Ákos2004 »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11616 Dátum: 2013.11.22 19:56:14 »
Ja, csak azért kérdeztem, mert neked mindig volt/van egy kis német, vw-audi-bmw vonzódásod :)
Nem jön be az új Mazda ??  ::) NEkem meg a Civic nem, sztem a régi jobb volt formára. Viszont én simán bepróbálnák egy Hyundai-Kia-t is  :yes:
Én a Csufár fórumtárs mazda3-asát nem érzem előrelépésnek egy E12eshez képest, a most leváltott széria bejön, de alig van a használtpiacon,
a most megjelent széria meg annyira új, hogy nem is érdemes még róla beszélni, mert ha 5M-em lenne kocsira, biztos nem azt venném.
A CIVIC nekem tetszik, a most futó széria nagyon jöhetne, bejön a formája.
Bmw kinek nem tetszik? szerintem az mindenkinek tetszik.. vw-csoport is tetszik.... olyan ez mint a zene, minden stílus tetszik, csak legyen jól sikerült  ;)

TZoli

  • Vendég
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11617 Dátum: 2013.11.22 20:35:44 »
versoval egyetlen bajom van, a középre helyezett műszeregység..


Én a COV-ra gondoltam, nem a "sima" Versora.

pl:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_sol_76.000_km-7378049

Nem pont erre a példányra gondolok, csak az ilyen típusra...
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.22 20:46:24 írta TZoli »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11618 Dátum: 2013.11.22 20:38:45 »
Én a Csufár fórumtárs mazda3-asát nem érzem előrelépésnek egy E12eshez képest, a most leváltott széria bejön, de alig van a használtpiacon,
a most megjelent széria meg annyira új, hogy nem is érdemes még róla beszélni, mert ha 5M-em lenne kocsira, biztos nem azt venném.
A CIVIC nekem tetszik, a most futó széria nagyon jöhetne, bejön a formája.
Bmw kinek nem tetszik? szerintem az mindenkinek tetszik.. vw-csoport is tetszik.... olyan ez mint a zene, minden stílus tetszik, csak legyen jól sikerült  ;)

Természetesen a legújabb Mazdára gondoltam, a régiek motorikusan gyengék :) A németek nekem is bejönnek formára. A mostani Civic tényleg nagyon zsír gép, csak nekem formára nem jön be :) Na de ki tudja, lehet hogy idővel megtetszik  ::) Ahogy az Auris is. Én ahogy öregszek, úgy tetszenek egyre jobban az 5 ajtósók  :hug:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11619 Dátum: 2013.11.22 20:44:35 »
Mint írtam ,gondoltam ;)
Jó neked , jó is sokáig külföldön élni. Én már túl vagyok rajtuk: 14 évet éltem külföldön :szemez:
Bár anyagilag már nem akkora buli mint régen volt :hmmmm: (Max. valami top manager, vagy szakember)
ez sajnos így van...de azért nem fogok panaszkodni, ha összejön, az valószínű ;)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11620 Dátum: 2013.11.22 20:45:48 »
Én inkább egy Corolla Verso-t vennék 1.8 benzinnel, 2008-as évjárattól, csak találjon jót az ember... Az Auris nem kéne, ennyi pénzért főleg nem.
:yes:
nekem egyre jobban tetszik...mondjuk azért semmi nem szól amellett sem, ha az embernek nincsen legalább három gyereke...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11621 Dátum: 2013.11.22 20:52:54 »
Én a Csufár fórumtárs mazda3-asát nem érzem előrelépésnek egy E12eshez képest, a most leváltott széria bejön, de alig van a használtpiacon,
a most megjelent széria meg annyira új, hogy nem is érdemes még róla beszélni, mert ha 5M-em lenne kocsira, biztos nem azt venném.
A CIVIC nekem tetszik, a most futó széria nagyon jöhetne, bejön a formája.
Bmw kinek nem tetszik? szerintem az mindenkinek tetszik.. vw-csoport is tetszik.... olyan ez mint a zene, minden stílus tetszik, csak legyen jól sikerült  ;)
hát szerintem előrelépésnek éreznéd, ha kipróbálnád ;)
egy barátomnak ötajtós e12-ese van, 160ezer km-rel, nagyjából a futás felénél motorcserés volt (sose hallottam még erről az 1.6-os motorral kapcsolatban), nincs baja, megy, rendes japán módra csekély a szervizigénye, NODE.
egészen rémisztően tönkre van menve a bele. ez nyilván a tulajtól is függ, meg három gyerek amortizálja náluk a kocsit, de ha új lenne, akkor is azt kell mondjam, hogy a mazda bele sokkal-sokkal igényesebb. a középkonzol ma is megállja a helyét az enyémben, nem véletlen, hogy a következő (ál)generációs mazda3 alig változott kívül-belül. állítom, hogy az első mazda3, ami nekem is van, túl jól sikerült. ennek megfelelően baromi drága is volt. de igényes is, hogy csak egy részletet mondjak: gázteleszkópos a csomagtartóajtó-
az oldpiet-féle corolla van pariban vele, ami eg yfényévre van az e12-es belsejétől.
szerintem.


akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11622 Dátum: 2013.11.22 20:54:38 »
ebben van vmi igazság.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11623 Dátum: 2013.11.22 21:06:11 »
hát szerintem előrelépésnek éreznéd, ha kipróbálnád ;)
egy barátomnak ötajtós e12-ese van, 160ezer km-rel, nagyjából a futás felénél motorcserés volt (sose hallottam még erről az 1.6-os motorral kapcsolatban), nincs baja, megy, rendes japán módra csekély a szervizigénye, NODE.
egészen rémisztően tönkre van menve a bele. ez nyilván a tulajtól is függ, meg három gyerek amortizálja náluk a kocsit, de ha új lenne, akkor is azt kell mondjam, hogy a mazda bele sokkal-sokkal igényesebb. a középkonzol ma is megállja a helyét az enyémben, nem véletlen, hogy a következő (ál)generációs mazda3 alig változott kívül-belül. állítom, hogy az első mazda3, ami nekem is van, túl jól sikerült. ennek megfelelően baromi drága is volt. de igényes is, hogy csak egy részletet mondjak: gázteleszkópos a csomagtartóajtó-
az oldpiet-féle corolla van pariban vele, ami eg yfényévre van az e12-es belsejétől.
szerintem.

Hát nem tudom, de én nem látok túl nagy különbséget a kettő közt. Úgy rémlik, a Mazda kopogós is belül nem ?  :hmmmm: A műszerfala tényleg jobb, de sztem nem fényévekkel. Valszeg a vezethetősége is jobb(báltó, kormányzás). De pl a motorja gyengébb, és a váltója is csak 5fokozatú, azaz kb ugyanazt az utazási komfortot nyújthatja.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11624 Dátum: 2013.11.22 21:25:39 »
hát szerintem előrelépésnek éreznéd, ha kipróbálnád ;)
egy barátomnak ötajtós e12-ese van, 160ezer km-rel, nagyjából a futás felénél motorcserés volt (sose hallottam még erről az 1.6-os motorral kapcsolatban), nincs baja, megy, rendes japán módra csekély a szervizigénye, NODE.
egészen rémisztően tönkre van menve a bele. ez nyilván a tulajtól is függ, meg három gyerek amortizálja náluk a kocsit, de ha új lenne, akkor is azt kell mondjam, hogy a mazda bele sokkal-sokkal igényesebb. a középkonzol ma is megállja a helyét az enyémben, nem véletlen, hogy a következő (ál)generációs mazda3 alig változott kívül-belül. állítom, hogy az első mazda3, ami nekem is van, túl jól sikerült. ennek megfelelően baromi drága is volt. de igényes is, hogy csak egy részletet mondjak: gázteleszkópos a csomagtartóajtó-
az oldpiet-féle corolla van pariban vele, ami eg yfényévre van az e12-es belsejétől.
szerintem.
Túl régen koptatom a billentyűket autós fórumokon, hogy most belemenjek egymás autójának szapulásába.
A mazda3 2003-as modellévű autó, miről beszélünk? Több, mint 11éve dobták piacra.
Az e12 corolla 2001 decemberben jelent meg, tehát 1,5év van köztük a mazda3-al. A toyota komolyabb márka a mazdánál, és az E12-es
corolla egy igen sikeres modell volt a toyota történetében. Így nem tartom egyértelműnek, hogy a 2003as megjelenésű mazda3 miként
lehetne a 2007es modellévő E15 corolla párja. Sajnos az a nagy igazság, hogy az első mazda3 széria a corolla E12-es párja.
A 2. generációs mazda3 a corolla e15 párja, és most jelent meg ugye a legújabb mazda3 és az új auris,ezek is párban vannak.
Az e12-esekről az a hír járja, hogy utasterül tipikusan tartósnak mondható, ezért is fura  a felhozott példa, de hát mindent le lehet pusztítani.