Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2128307 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9750 Dátum: 2012.09.14 17:05:24 »
Ezeket miert tartod jobb vetelnek mint amit Peti linkelt?
Alig olcsobbak, cserebe exe helyett csak Luna felszeretlseg (ujonnan minusz fel millio) magasabb bevallott futas, nincs rajta garancia es nepperteleprol vannak.
Peti jo uton jar, hogy egy jo autot vegyen ne linkelj neki ilyeneket  :flowers:

A felszereltséget nem is néztem, de egyedül ennél a kettőnél láttam szervizszámlát mellékelve a fotóknál, dátummal, km-rel.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9751 Dátum: 2012.09.14 17:07:20 »
Peti meg valami:
Nem neztem meg a kinalatot, es azt sem tudom mennyit szansz az autora, de 2009-ben volt frissites a Corikon. Ekkor mar a Luna felszereltseg is megkapta a digitalis klimat es ujabb (erosebb de takarekosabb) 1.6-os kerult bele 6 gangos valtoval (ilyenek vannak jelenleg is az Avensisekben is).
Persze ha nem jarsz sokat autopalyan akkora 6-ik fokozat nem sokat jelent es a linkelt Exe-bol mar nem sok dolgot fogsz hianyolni  :yes:

Nem nagyon van ilyen. Hiába gyártották 2009től, még 2010esek is a 124LEs motorral és 5 gangos váltóval vannak a piacon. Sztem még várni kell 1-2 évet, hogy ezekből több megjelenjen.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9752 Dátum: 2012.09.14 17:12:03 »
Most a Corollám egy éves (és két napos) évfordulóját megünnepelve, rá kell döbbennem, hogy azóta az E12-k árai átlagban 200-300 ezer forinttal estek.

Egy ilyet: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_terra-6104781
akkoriban legalább  1.4-1.6 millió körül mértek.  :yes:

Szóval látva, hogy csökken az értek, rájöttem, hogy az enyémet abszolút nem szándékozom eladni. Inkább megtartom 2. kocsinak, ha lehetőségem lesz venni egy újabbat/erősebbet.  :cool2:

Egy idő után lelassul, sőt meg is állhat az értékvesztés, és a relatív értéke nő, ha jó állapotban tartod  ;) Közben meg gyűlik a pénzed az újabbra, aminek addig szintén esik az értéke(többet mint a tiéd).
Én 1.5 milláért vettem 3 éve, ugyanilyet csak kevesebb kmest. Én is ennyiért hirdetném meg egyébként, és talán 1.1ért el is vinnék.
Más: egy ismerősöm 1 éve hirdeti a kitűnő állapotú, első gazdás 5 éves 60e kmes Octavia TFSI-ét, és nem bírja eladni. Talán 2-3 hívása volt, de senki sem ment el megnézni. Igaz, nem méri olcsón, de elég jól felszerelt(elegance), és zsír állapotú..

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9753 Dátum: 2012.09.14 18:53:30 »
Más: egy ismerősöm 1 éve hirdeti a kitűnő állapotú, első gazdás 5 éves 60e kmes Octavia TFSI-ét, és nem bírja eladni. Talán 2-3 hívása volt, de senki sem ment el megnézni. Igaz, nem méri olcsón, de elég jól felszerelt(elegance), és zsír állapotú..
OFF
Prémium motor + skoda kaszni együtt használtan nem a kedvenc azok körében, akik használtan akarnak prémiumot venni.. inkább megveszi ugyanannyiért audiban.... a használt nagyturbós meg alapból kockázat, és elég jól kajál. Akkor már inkább egy GTI Golf ezzel a motorral, ha nem jön össze egy hasonló Audi-Bmw.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9754 Dátum: 2012.09.14 18:58:19 »
Most a Corollám egy éves (és két napos) évfordulóját megünnepelve, rá kell döbbennem, hogy azóta az E12-k árai átlagban 200-300 ezer forinttal estek.
Igen, ez így van, és folyamatosan évről évre esik ugyan ennyit, plusz még rá is kell költened. Soha nem áll meg az árcsökkenés.....és nem is nagyon fog az árcsökkenés mértéke csökkenni szvsz..


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9755 Dátum: 2012.09.14 19:21:58 »
Igen, ez így van, és folyamatosan évről évre esik ugyan ennyit, plusz még rá is kell költened. Soha nem áll meg az árcsökkenés.....és nem is nagyon fog az árcsökkenés mértéke csökkenni szvsz..
Mindig csökken, csak degresszive ;) Egy idő után komolyabb felújitás, ráköltés se segít a dolgon.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9756 Dátum: 2012.09.14 22:26:40 »
OFF
.... a használt nagyturbós meg alapból kockázat, és elég jól kajál. Akkor már inkább egy GTI Golf ezzel a motorral, ha nem jön össze egy hasonló Audi-Bmw.
Skoda Superb kombi (nem kicsi) 1.8 TFSI motorral (nagyon megy) 8,3-8,8 között eszik nem spórolósa. Nem gondolom, hogy sokat kajál  :hmmmm:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9757 Dátum: 2012.09.15 19:50:36 »
Skoda Superb kombi (nem kicsi) 1.8 TFSI motorral (nagyon megy) 8,3-8,8 között eszik nem spórolósa. Nem gondolom, hogy sokat kajál  :hmmmm:
2tfsi-ről volt szó... ez a motor úgy nagyvegyesben 9-9,5L-t eszik, ami egy használt skoda kaszniba nem kevés.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9758 Dátum: 2012.09.15 20:24:51 »
OFF
Prémium motor + skoda kaszni együtt használtan nem a kedvenc azok körében, akik használtan akarnak prémiumot venni.. inkább megveszi ugyanannyiért audiban.... a használt nagyturbós meg alapból kockázat, és elég jól kajál. Akkor már inkább egy GTI Golf ezzel a motorral, ha nem jön össze egy hasonló Audi-Bmw.

Sztem van egy réteg, akinek meg kifejezetten kellene, ill. mindegy lenne. Én pl ha VW csoportos autót akarnék venni, akkor mindegy lenne hogy VW Skoda, vagy Seat. A műszaki tartalom ugyanaz. Sztem az a baj hogy drága, 2007es és 3 milla felett árulja. Dehát keveset futott, tényleg megkímélt, szervizelt, ellenőrizhető, nem cégautó. BAgóért nem akarja eladni, ahogy mondta.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9759 Dátum: 2012.09.15 20:27:38 »
2tfsi-ről volt szó... ez a motor úgy nagyvegyesben 9-9,5L-t eszik, ami egy használt skoda kaszniba nem kevés.

Ez 1.8as, és úgy tudom, ezek a 98as benyát szeretik. A srácnak az a gondja, hogy ugyanannyit keres mint amikor vette(5 éve újonnan), a benzin meg duplája mint akkor..

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9760 Dátum: 2012.09.15 20:27:51 »
Sztem van egy réteg, akinek meg kifejezetten kellene, ill. mindegy lenne. Én pl ha VW csoportos autót akarnék venni, akkor mindegy lenne hogy VW Skoda, vagy Seat. A műszaki tartalom ugyanaz. Sztem az a baj hogy drága, 2007es és 3 milla felett árulja. Dehát keveset futott, tényleg megkímélt, szervizelt, ellenőrizhető, nem cégautó. BAgóért nem akarja eladni, ahogy mondta.
Hát ugye minden annyit ér,amennyit megadnak érte..  :hug:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9761 Dátum: 2012.09.16 10:38:30 »
Ez persze csak az én személyes, szubjektív véleményem. Nekem az újabb Corollákkal az az érzésem, hogy a Toyota direkt igyekszik az Avensis alápozicionálni őket,

Ez miért baj? A VW is igyekszik a Golfot a Passat alá pozicionálni, ahogy a BMW is a 3-ast az 5-ös alá, és még sorolhatnám. Ez teljesen normális, mi ezzel a baj?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9762 Dátum: 2012.09.16 10:42:20 »
Én pl ha VW csoportos autót akarnék venni, akkor mindegy lenne hogy VW Skoda, vagy Seat. A műszaki tartalom ugyanaz.

Ez biztos? És egy autó csak műszaki tartalomból áll, vagy van karosszériája, beltere, felszereltsége, presztizse is?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9763 Dátum: 2012.09.16 10:44:03 »
Ez miért baj? A VW is igyekszik a Golfot a Passat alá pozicionálni, ahogy a BMW is a 3-ast az 5-ös alá, és még sorolhatnám. Ez teljesen normális, mi ezzel a baj?
Szerintem se  baj. Sőt én azt nem értem miért van ilyen kicsi különbség, pláne méretben.OK jobb a felszereltsége, meg nem lehet a kissebb motorral kapni az Avét.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9764 Dátum: 2012.09.16 10:45:52 »
Ez biztos? És egy autó csak műszaki tartalomból áll, vagy van karosszériája, beltere, felszereltsége, presztizse is?
Azért vannak Skodák meg Seatok is az utakon  :lol: