Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131281 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9660 Dátum: 2012.07.06 23:38:51 »
2 dílertől is kaptam smst, hogy megvásárolná...

Ma Elalamo, édesanyja és egy barátjuk megnézte az autót.
Kora este kaptam a telefonhívást, hogy megveszik :)
A klubnak köszönhetem, hogy elkelt :) hiszen ti ajánlatátok a figyelmébe a kocsim :)

én mindig regényt írok, ha eladok valamit, ilyen vagyok :)
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9661 Dátum: 2012.07.06 23:44:21 »
Nem tehetek róla, de Yautja hirdetésében kicsit azt érzem, hogy megpróbálja megindokolni miért aránytalanul drága a kocsi.
1.8 millióért szerintem nem reális ez az autó. Megkímélt, persze, japán is, de azért  ha belegondolunk 2 misiért jó állapotú TS-t kaphatunk..  ;)

Szerintem picit túllőtted az árát, ami persze kúszni fog lefelé (ahogy már kúszott is), de ezzel csak azt éred el, hogy akit komolyan érdekel, az úgy lesz vele, vár még, lesz ez még olcsóbb is.  :yes:

Ha van egy jó állapotú autód, felesleges megmagyarázni, miért is ezt kell választania az érdeklődőnek. Ha meg még ráadásul nem is sürgős, többre mész egy frappáns, rövid leírással. Jobban megmarad az emberek emlékezetében ez poénos laza hirdetés, mint egy kisregény.  :hug:


Remélem nem bántottalak meg, csak próbálok segíteni!  :flowers:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9662 Dátum: 2012.07.06 23:52:37 »
Már kár okoskodnunk,elkelt szerencsére a vas,ugytünik! :-):-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9663 Dátum: 2012.07.07 00:07:32 »
1.7-ért ment  el.
+ cserélek olajat és állom az eredetiséget.

Én se 2-ért vettem a TS-t :) Jó állapotú, kevés kilométeres, 5 ajtóst látsz valahol? nem..ezt jrtom is tudta...2.35-ről indultunk...
plusz fél misi a különbség...az nem elég?

De szerintem fejezzük be.
Az 1.4-est mikor vettem 1.5-ről indultak...dobj rá még 700000 forintot...plusz az alufelnit már én vettem rá...csak egy hülye gyári anya 2000 forint volt és kellett 16 :(

Lehet túl volt árazva..de nem tesco gazdaságos autó volt...mint az országban a legtöbb autó...még anyáméknak is könyörgöm, hogy cseréljünk motorolajat...más autót meg hagyjuk...

A klubosok más tészta, aki szeretjük az autónkat karbantartjuk, csinosítjuk, simogatjuk, nem mi vagyunk az átlag!
Gondolom te se olcsó 10W-40-et teszel bele, és néha rátöltesz...ha eszedbe jut, két év után.

De én mint szerelő azt látom, hogy a többség semennyire nem tartja karban az autóját.
Pár hete egy 3000-es carinából kb fél liter, jól olvasod 0,5 liter olaj jött le..és ez nem egyedi...

A céges autóknál meg játszanak szerelők és cégek is. Mivel a szerelő sokszor nem cseréli az alkatrészt, hanem eladja.
A szervizek, meg nagyon olcsó, gagyi után gyártott alkatrészt vesznek meg és kiszámlázzák gyári áron...
A maszekok többsége meg átveri az embert...tisztelet a kivételnek.
Én így látom.

Boldog vagyok én is, hogy elviszik, és remélem az új tulajt is hibamentesen kiszolgálja még jó sokáig, hiszen corolla :)

De nem bántottál meg egyáltalán, köszönöm a segítséget...  :flowers:


« Utoljára szerkesztve: 2012.07.07 00:09:33 írta Yautja »
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9664 Dátum: 2012.07.07 00:20:59 »
Eredetiség meg az olajcsere kb. 30rugó. Végülis jól szálltál ki belőle,bár az alufelni+csavaranyák se 2ftba kerülnek!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9665 Dátum: 2012.07.07 00:31:57 »
Mobil1 5w-30-as lesz az olaj.
Az eredetiség 18000-1900 körül van.
Azért jóval drágább lesz, de nem baj. :)
levegőszűrő az drága..nem szabad gagyit venni, mert átszívhatja a levegőt a szűrő mellett...gyári vagy Mann kerül bele...mann gumi peremes és jó szűrőnek számít.
itt látszik, hogy más le se cserélné, vagy venne bele olcsó opeles olajat, vagy ilyesmit...

Telefonban megbeszéltük, hogy megbíznak bennem, nem lesznek jelen a szerviznél.
És kapnak 4 lemez felnit, anyával, gyári dísztárcsával, vredestein snowtrac3 téli gumival.
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9666 Dátum: 2012.07.07 03:18:32 »
A céges autóknál meg játszanak szerelők és cégek is. Mivel a szerelő sokszor nem cseréli az alkatrészt, hanem eladja.
A szervizek, meg nagyon olcsó, gagyi után gyártott alkatrészt vesznek meg és kiszámlázzák gyári áron...
A maszekok többsége meg átveri az embert...tisztelet a kivételnek.
OFF Ez sajnos minden szakmánál így van, az autók helyett beszélhetnénk házról, háztartási eszközökről, vagy akár az egészségünkről is. Az autószerelők egy részének ugyanolyan a hozzáállása mint más szakma "jeles" képviselőinek.ON

Az emberek többsége nem ért az autók szervizeléséhez és nem is érdekli őket.
Édesapám/ tesóm használja a másik Corollánkat, mindig viszem hozzá a gyári cserealkatrészt, és a folyadékokat. Néha arra nem képesek, hogy a szomszéd szerelőhöz átvigyék az autót, úgy kell rájuk szólni. Az autóval csak annyit foglalkoznak, hogy néha megtankolják. Vigyáznak rá és keveset használják, de ráhatás nélkül biztosan nem lenne rendesen szervizelve.

Örülök, hogy végre elkelt egy jól karbantartott autó.  :clap: Gratula.
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.07 03:20:25 írta Agyarka »

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9667 Dátum: 2012.07.07 07:23:32 »
levegőszűrő az drága..nem szabad gagyit venni, mert átszívhatja a levegőt a szűrő mellett...gyári vagy Mann kerül bele...mann gumi peremes és jó szűrőnek számít.

A Mann légszűrő egy szemét, felejtsd el. Tapasztalatból mondom, volt vele problémám. Sajnos a mérete (elsősorban a perem vastagsága) különbözik a gyáritól. Persze lehet, hogy azóta változtattak már rajta. Én kb. 1 éve vettem.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9668 Dátum: 2012.07.07 08:57:27 »
Jó neketek,  az E15-höz csak a márkaszervizben kaptam levegőszűrőt (a régié nem jó bele).
Szerviz alkalmával nem cserélték, de késöbb megnéztem, és koszosnak találktam.
Furcsa, hogy 5 év után még mindig csak gyári vam.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9669 Dátum: 2012.07.07 09:08:41 »
1.7-ért ment  el.
+ cserélek olajat és állom az eredetiséget.

Én se 2-ért vettem a TS-t :) Jó állapotú, kevés kilométeres, 5 ajtóst látsz valahol? nem..ezt jrtom is tudta...2.35-ről indultunk...
plusz fél misi a különbség...az nem elég?

De szerintem fejezzük be.
Az 1.4-est mikor vettem 1.5-ről indultak...dobj rá még 700000 forintot...plusz az alufelnit már én vettem rá...csak egy hülye gyári anya 2000 forint volt és kellett 16 :(

Lehet túl volt árazva..de nem tesco gazdaságos autó volt...mint az országban a legtöbb autó...még anyáméknak is könyörgöm, hogy cseréljünk motorolajat...más autót meg hagyjuk...

A klubosok más tészta, aki szeretjük az autónkat karbantartjuk, csinosítjuk, simogatjuk, nem mi vagyunk az átlag!
Gondolom te se olcsó 10W-40-et teszel bele, és néha rátöltesz...ha eszedbe jut, két év után.

De én mint szerelő azt látom, hogy a többség semennyire nem tartja karban az autóját.
Pár hete egy 3000-es carinából kb fél liter, jól olvasod 0,5 liter olaj jött le..és ez nem egyedi...

A céges autóknál meg játszanak szerelők és cégek is. Mivel a szerelő sokszor nem cseréli az alkatrészt, hanem eladja.
A szervizek, meg nagyon olcsó, gagyi után gyártott alkatrészt vesznek meg és kiszámlázzák gyári áron...
A maszekok többsége meg átveri az embert...tisztelet a kivételnek.
Én így látom.

Boldog vagyok én is, hogy elviszik, és remélem az új tulajt is hibamentesen kiszolgálja még jó sokáig, hiszen corolla :)

De nem bántottál meg egyáltalán, köszönöm a segítséget...  :flowers:
Gratulálok, hogy összejött az eladás!
Ugy látszik jobb, ha többet ír az ember mint ha kevesebbet. Mondjuk én is mindig keresem azt a plusz infot, amitől több,( és nekem fontossabb), mint a többi hirdetés (megadja a kmt, szervizkönyv, első tulaj, eredeti fényezés mindenütt stb)
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.07 09:11:24 írta OldPiet »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9670 Dátum: 2012.07.07 10:41:21 »
Nem tehetek róla, de Yautja hirdetésében kicsit azt érzem, hogy megpróbálja megindokolni miért aránytalanul drága a kocsi.
1.8 millióért szerintem nem reális ez az autó. Megkímélt, persze, japán is, de azért  ha belegondolunk 2 misiért jó állapotú TS-t kaphatunk..  ;)
Nagy hiba az 1,4es Corolla árát a TS-hez hasonlítani.
Ha pörög a gazdaság, jók a fizetések, 250ft a benzin akkor a TS másfélszer annyiért megy el, mint az 1,4. Ellenben ha nincs lóvé, 450 a benzin, akkor meg szinte egy árban is lehetnek. Az meg egy másik dolog, hogy a TS egy rétegmodell, az 1,4 árát meg inkább befolyásolja a többi márka kisköbcentis autója, pl Hastra, Mazda3, Focus stb.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9671 Dátum: 2012.07.07 10:57:43 »
2 dílertől is kaptam smst, hogy megvásárolná...

Ma Elalamo, édesanyja és egy barátjuk megnézte az autót.
Kora este kaptam a telefonhívást, hogy megveszik :)
A klubnak köszönhetem, hogy elkelt :) hiszen ti ajánlatátok a figyelmébe a kocsim :)

én mindig regényt írok, ha eladok valamit, ilyen vagyok :)
Nekem tetszett a kocsi.Így képről jól nézett ki szerintem jól járt a tulaj.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9672 Dátum: 2012.07.07 11:31:37 »
OFF Ez sajnos minden szakmánál így van, az autók helyett beszélhetnénk házról, háztartási eszközökről, vagy akár az egészségünkről is. Az autószerelők egy részének ugyanolyan a hozzáállása mint más szakma "jeles" képviselőinek.ON

Az emberek többsége nem ért az autók szervizeléséhez és nem is érdekli őket.
Édesapám/ tesóm használja a másik Corollánkat, mindig viszem hozzá a gyári cserealkatrészt, és a folyadékokat. Néha arra nem képesek, hogy a szomszéd szerelőhöz átvigyék az autót, úgy kell rájuk szólni. Az autóval csak annyit foglalkoznak, hogy néha megtankolják. Vigyáznak rá és keveset használják, de ráhatás nélkül biztosan nem lenne rendesen szervizelve.

Örülök, hogy végre elkelt egy jól karbantartott autó.  :clap: Gratula.

Tényleg nagyon sok az igénytelen ember, mondhatni a többség.. Én viszont a számítógéppel vagyok így :D Mivel hülye vagyok hozzá, ezért nincs is karbantartva úgymond. Bár nem szokott gond lenni, a régebbi laptopomat 2x kellett újratelepíteni 6 év alatt. Persze, portalanítani azért szoktam néha, meg a hűtőjét kiszívom ha melegszik, de szoftver részhez nem értek. Csak akkor viszem szakihoz(ilyen szerencsére mindig akad ismerősi körben), ha nagyobb gáz van.
De sok autónál még a takarításra sem adnak, meg a felületi rozsda eltüntetésére..

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9673 Dátum: 2012.07.07 11:42:25 »
Tényleg köszönöm mindenkinek a segítséget.
Az eltérő véleményeket is, hisz ezzel bővítjük tudásunkat, ez tesz bennünket egyedivé, embereket :)

Különben szerintem is a TS-t hülyeség az 1.4-gyel összehasonlítani, mert réteg autó és jóval nagyobb a fenntartási költsége.
Teljesítményadó, átírás, biztosítás, ü.a. fogyasztás, karbantartás...mind jóval több, mint egy sima családi autónál...csak a gumi szett kétszer drágább rá...és akkor még nem is 17-est tettem rá.
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9674 Dátum: 2012.07.07 13:12:25 »
Tényleg köszönöm mindenkinek a segítséget.
Az eltérő véleményeket is, hisz ezzel bővítjük tudásunkat, ez tesz bennünket egyedivé, embereket :)

Különben szerintem is a TS-t hülyeség az 1.4-gyel összehasonlítani, mert réteg autó és jóval nagyobb a fenntartási költsége.
Teljesítményadó, átírás, biztosítás, ü.a. fogyasztás, karbantartás...mind jóval több, mint egy sima családi autónál...csak a gumi szett kétszer drágább rá...és akkor még nem is 17-est tettem rá.
Ne bánd, minden km egy élmény lesz vele- gondolom olyan mint a sportmotorozás :yes: :szemez: