Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131353 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9075 Dátum: 2012.03.18 19:03:49 »
Ez így jól hangzik, de nem igaz. Mindkét autó már globális gyártásban, globális beszállítói hálózattal készült. Az igaz, hogy az E11-ek fapadabbak, így esetleg 1-2 dolog nem mehet bennük tönkre, mert ugye nincs bennük..  :hug: de hát ez ma már nem sok embert vonz, mármint a nemlétező extra, ami el sem romlik.
De nem látom azt, hogy az E11 futóműve, utastere, motorjai, váltói, elektronikája  általánosságban tartósabb lenne az e12-nél.  :no:
Nem azt akartam mondani, hogy az E12 nem jó, de jó, viszont, az is igaz, hogy sem fűtőmotor, sem fék, sem váltó hibák nem voltak jellemzők az E11 idejében, holott, mindez abban is megtalálható volt. Jó, nem volt 4db tárcsaféke, de az E12-nek a Bosch fékrendszeréről nemigen vannak jó statisztikák.
Az E11 esetében egyedül a korai vvti motorokat lehet említeni széria hibásnak, más alkatrészét - tudtommal - nem. Sőt, a béka Coriknál gyakorlatilag nem is volt gyártási hiba.

Még egyszer, nehogy bárki is félreértse, az E12 Corollák is nagyon jók, de talán kijelenthető, hogy ha minimálisan is, de hajlamosabbak itt-ott meghibásodni, mint az előd modellek (igen, több dolog van benne, elektronika hegyek, stb, helyenként nem jól megválasztott minőségű EU alkatrészekből).  :surrender: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9076 Dátum: 2012.03.18 19:14:47 »
...az E11 idejében, holott, mindez abban is megtalálható volt. Jó, nem volt 4db tárcsaféke, de az E12-nek a Bosch fékrendszeréről nemigen vannak jó statisztikák.


e11 is van olyan,amin elől-hátul is,azaz 4tárcsafék van???!!!
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.18 19:20:03 írta akibor000 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9077 Dátum: 2012.03.18 19:22:32 »
Önmagában jóval komolyabb autó az E12, de, ha annak a motorját kapásból szét kell bombáznod, nem biztos, hogy megéri megvenni. Persze, nem azt mondom, hogy, ha tényleg csak csipegeti az olajat, akkor azzal nem lehet együtt élni, de, azért a piros E12 (1,6 vvti)-nek a 4000km/0,5 liter annyira nem kevés.
Ellenben, ha kifog egy korrekt állapotú E11-et, akkor miért ne tudná azt is megelégedéssel használni? Mert akkor ugye ne vegyen az ember régebbi modellt semmiből, mert annak az új típusa mindig jobb.

Én félig-meddig hazabeszélve azt mondom, hogy az E12 Corollák már nem annyira tartósak, mint az elődjei, jók, modernebbek, de több a hibalehetőségük. Ezért merem azt állítani (elnézést érte), hogy az E11-ből, ha talál az ember egy normális, épkézláb példányt, akkor azt érdemes megfogni.

Példának fel tudom hozni az enyémet. Műszaki állapota alapján nyugodt szível oda merném állítani bármelyik másik E11 mellé, hiába lesz idén 12 éves. Nem hibátlan, ezt nem is állítottam sohasem, de megkímélt, nincs lelakva, pedig a 3. tulaja vagyok. Működésre, pedig még mindig finomabban működik benne minden kapcsoló, pedál, kormány, kuplung, váltó, mint a korabeli konkurens vetélytársak nagyrészében.

Sztem 4000 km-re fél liter olaj nem sok. Az egy szűk csereperiódus alatt 1 liter, amivel simán együtt lehet élni. Persze, ha nagyon sokat megy vele, akkor már más a helyzet, de egy átlagos évi 10-15 ezres futással sztem nem gond. Az E12-nél meg csak a VVTi motor nyavajái a gáz, de ez érinti a faceliftes E11et is.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9078 Dátum: 2012.03.18 19:26:54 »
Nem azt akartam mondani, hogy az E12 nem jó, de jó, viszont, az is igaz, hogy sem fűtőmotor, sem fék, sem váltó hibák nem voltak jellemzők az E11 idejében, holott, mindez abban is megtalálható volt. Jó, nem volt 4db tárcsaféke, de az E12-nek a Bosch fékrendszeréről nemigen vannak jó statisztikák.
Az E11 esetében egyedül a korai vvti motorokat lehet említeni széria hibásnak, más alkatrészét - tudtommal - nem. Sőt, a béka Coriknál gyakorlatilag nem is volt gyártási hiba.

Még egyszer, nehogy bárki is félreértse, az E12 Corollák is nagyon jók, de talán kijelenthető, hogy ha minimálisan is, de hajlamosabbak itt-ott meghibásodni, mint az előd modellek (igen, több dolog van benne, elektronika hegyek, stb, helyenként nem jól megválasztott minőségű EU alkatrészekből).  :surrender: ;)

Nekem eddig egy hátsó lengéscsillapító és egy jobb első ablakemelő(el) van a hibalistán. A lengéscsillapítót párban cseréltem(90e km körül), az ablakamelőt meg csvarozással javítottam  :hug: (mechanikai hibája volt).

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9079 Dátum: 2012.03.18 19:29:01 »
Nekem eddig egy hátsó lengéscsillapító és egy jobb első ablakemelő(el) van a hibalistán. A lengéscsillapítót párban cseréltem(90e km körül), az ablakamelőt meg csvarozással javítottam  :hug: (mechanikai hibája volt).
A lengéscsillapítót én a kopó alkatrészekhez sorolnám, az nem gond.
 ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9080 Dátum: 2012.03.18 19:38:04 »
Nem azt akartam mondani, hogy az E12 nem jó, de jó, viszont, az is igaz, hogy sem fűtőmotor, sem fék, sem váltó hibák nem voltak jellemzők az E11 idejében,
Csak annyit mondok, hogy lefogadom, ha vennék egy E11-et, szépen lassan felszínre bukkanna egy két jellemző problémája a kocsinak... nem hiszek a tökéletes konstrukciókban már... elmúltam 30 na..  ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9081 Dátum: 2012.03.18 19:58:22 »
Csak annyit mondok, hogy lefogadom, ha vennék egy E11-et, szépen lassan felszínre bukkanna egy két jellemző problémája a kocsinak... nem hiszek a tökéletes konstrukciókban már... elmúltam 30 na..  ;)
Valóban, ebben egyetértünk, mert ez a modell sem lesz sajnos fiatalabb már, és egyik sem.
Egyébként kíváncsi vagyok, hogy manapság gyártott autók közül melyikre mondhatjuk majd 10 év múlva, hogy ez egy egészen jó konstrukció, nagyobb szériahibák nélkül... ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9082 Dátum: 2012.03.18 20:41:19 »
Valóban, ebben egyetértünk, mert ez a modell sem lesz sajnos fiatalabb már, és egyik sem.
Egyébként kíváncsi vagyok, hogy manapság gyártott autók közül melyikre mondhatjuk majd 10 év múlva, hogy ez egy egészen jó konstrukció, nagyobb szériahibák nélkül... ::)
Hidd el, hogy 97 környékén, amikor az enyém első csavarjai rákerültek a gyártósorra én meg még javában kint éldegéltem Olaszországban, az idősek úgy vélekedtek hogy ezek a mai kacatok 2-3 év után széthullanak, bezzeg az ő idejükben (citroen kacsa, 500as fiat, zöccséges és állólámpás merci, Panda stb stb)  :clap:
Akkoriban olyan remekművek szaggatták az aszfaltot arrafelé mint: I. Punto, Bravo/Brava, Lancia Y, K, E39-es 5-ös bmw, G Astra ...)  ::)
Lesz a maiak közül is pár autó
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

szamototo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9083 Dátum: 2012.03.18 21:02:31 »
Nekem eddig egy hátsó lengéscsillapító és egy jobb első ablakemelő(el) van a hibalistán. A lengéscsillapítót párban cseréltem(90e km körül), az ablakamelőt meg csvarozással javítottam  :hug: (mechanikai hibája volt).

És megkérdezhetem mennyi km van már mögötted. Mert ezekszerint az én picassom jó autó (291000km és a motornak semmi baja., más csomó minden elromlott már, pl. csak űgy eltört a motortartó (nem a bak a kar) fűtőmotor, kuplungbovden 4 szer, porlasztócsúcs tűzkarikák stb stb)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9084 Dátum: 2012.03.18 21:28:20 »
hát nem vitték el ma az autómat, úgyhogy megszívtam az autóvásárlást, egyenlőre :) Mind1, addig nyitva tartom a szemem. ha van valami úgyis tőletek kérdezek :)
Esetleg az alábbi linket is láttad már?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla-5584894
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9085 Dátum: 2012.03.18 21:30:24 »
És megkérdezhetem mennyi km van már mögötted. Mert ezekszerint az én picassom jó autó (291000km és a motornak semmi baja., más csomó minden elromlott már, pl. csak űgy eltört a motortartó (nem a bak a kar) fűtőmotor, kuplungbovden 4 szer, porlasztócsúcs tűzkarikák stb stb)

102e van az autóban, 82-vel vettem.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9086 Dátum: 2012.03.18 21:39:43 »
Valóban, ebben egyetértünk, mert ez a modell sem lesz sajnos fiatalabb már, és egyik sem.
Egyébként kíváncsi vagyok, hogy manapság gyártott autók közül melyikre mondhatjuk majd 10 év múlva, hogy ez egy egészen jó konstrukció, nagyobb szériahibák nélkül... ::)
Na meg ugye hírből az E10 az übermegbízható, tutibb az E11-nél.... és az Auris meg az E12 után gondolom kevésbé.... de ettől függetlenül szívesebben beülnék egy nem annyira megbízható facelift hófehér Auris 1,6-osba.. mint egy E10-be.  ::)

xhege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9087 Dátum: 2012.03.18 21:40:22 »
Esetleg az alábbi linket is láttad már?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla-5584894

Véleményed szerint ez megérhet egy misét? Nincs kicsit túlárazva? Valahogy én mondjuk a magánszemélyes hirdetésekhez vonzódok ::). A kereskedésekkel kapcsolatosan mindig fenntartásaim vannak, hogy felturbózott roncsot akarnak eladni nekem. Lehet, hogy ez csak sztereotípia...

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9088 Dátum: 2012.03.18 21:50:43 »
Véleményed szerint ez megérhet egy misét? Nincs kicsit túlárazva? Valahogy én mondjuk a magánszemélyes hirdetésekhez vonzódok ::). A kereskedésekkel kapcsolatosan mindig fenntartásaim vannak, hogy felturbózott roncsot akarnak eladni nekem. Lehet, hogy ez csak sztereotípia...

Sehol nincs az kőbe vésve, hogy a magánszemély csak jót, ---- a kereskedés meg csak rossz autót árul.
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

szamototo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9089 Dátum: 2012.03.18 21:52:41 »
102e van az autóban, 82-vel vettem.

akkor még szinte csak kipróbáltad :)