Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131203 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8745 Dátum: 2012.02.18 11:56:14 »
Én meg a számmal is. Vagy ha nem, akkor odahívom csáknoriszt, ő majd elfújja :D
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8746 Dátum: 2012.02.18 11:57:55 »
Az automata klímáknál én a páramentesítő gombot kedvelem, ami bármikor lefújja a párát az ablakról, emellett sokkal pontosabban be lehet
állítani a hőfokot.
Az csak annyit csinál, hogy a levegőt egy az egyben a szélvédőre irányítja. Ugyanezt a manuállal is tudod tekerni.  ;) Az igazán jó megoldás az, mint a tesóm Sharanjában van: komplett szélvédőfűtés fűtőszálakkal. Ennél nincs jobb megoldás.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8747 Dátum: 2012.02.18 11:59:23 »
Én a manuális klímával is le tudom fújni a párát az ablakról.  :devil:
Ilyen céllal még soha nem kellett használnom a klimát :no:
Az enyémben van ventilátor meg fűtés :tt2:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8748 Dátum: 2012.02.18 12:04:30 »
Ilyen céllal még soha nem kellett használnom a klimát :no:
Az enyémben van ventilátor meg fűtés :tt2:
Akkor majd esős időben, tavasszal, vagy nyáron próbáld ki, mennyivel gyorsabban páramentesíti a klíma a szélvédőt és az egész autódat, mint a sima ventillátor.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

TSityu

  • Vendég
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8749 Dátum: 2012.02.18 12:11:56 »
Az enyémben van ventilátor meg fűtés :tt2:

Nem azt mondtad, a Tiéd alapváltozat?  :hmmmm:  [rohog]

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8750 Dátum: 2012.02.18 12:14:28 »
A klíma száraz levegője sokkal hamarabb lefújja a párát mint a ventilátor sima levegője.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8751 Dátum: 2012.02.18 12:14:52 »
Az csak annyit csinál, hogy a levegőt egy az egyben a szélvédőre irányítja. Ugyanezt a manuállal is tudod tekerni.  ;) Az igazán jó megoldás az, mint a tesóm Sharanjában van: komplett szélvédőfűtés fűtőszálakkal. Ennél nincs jobb megoldás.
Én életszerűen-napi használatban nem sok manuális kocsit használtam, csak egy POLO-t egy időben, abban manuális klíma volt. Azt tudom, hogy
az automatánál van egy gombnyomás, és pillanatok alatt nincs pára. A manuális klímáknál nem tudom, hogy van e olyan funkció, ami csak és kizárólag az
ablakra irányul, sehova máshova.  :hmmmm:
Ellenben most ne menjünk el olyan ovis irányba, hogy akinek manuális klímája van, az amellett érvel, hogy jobb a manuális, akinek automatája van, az meg hogy jobb az automata. Aztán mikor valaki átül egy automata klímás kocsiba, elkezd amellett érvelni, hogy jobb az automata.  :lol:
Szerintem nem kérdés, hogy jobb az automata klíma, minden autónál ez a csúcsa a választéknak, így ez nem vita tárgya. Azon lehet vitázni, hogy simán kielégítő egy manuális is. Pont úgy, ahogy simán kielégítő a legtöbb ember számára egy 1,4-1,6 100lovas kocsi...  :flowers:
Nem tudtam, hogy a VW-ben is van fűtőszálas szélvédő, én ezt eddig csak Ford-okban láttam, ott elég elterjedt. Egyébként a legjobb, ami talán a legújabb passat-okba már bele is került, vagy csak fog, vagyis egy filmréteg adja le a hőt, amit nem lehet látni, ellentétben a fűtőszálas megoldással.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8752 Dátum: 2012.02.18 12:37:50 »
Szerintem a legjobb a négy zónás automata klíma, az összes ülésen ülésfűtés és hűtés funkcióval kiegészítve, a hátsó középső ülés helyén pedig egy humidorral :D
Gabe 254.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8753 Dátum: 2012.02.18 12:46:32 »
De, többe kerül az automatás megvétele :devil:
  :yawn:

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8754 Dátum: 2012.02.18 12:51:18 »
A sedan tűnik elég nagynak a családnak. a ferdehátu túl kicsi csomagtartóju. A felszereltség nem nagyon számít, sőt a digitklíma szerintem rosszabb a manuálisnál (legalábbis a picassónál komoly hátrány)
Akkor már inkább a kombi, nem?
Nekem a digitklíma nagyon bejött, mióta az Auto funkcióját használom, jóformán hozzá se kell nyúlni.  ;)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8755 Dátum: 2012.02.18 12:53:07 »
Én életszerűen-napi használatban nem sok manuális kocsit használtam, csak egy POLO-t egy időben, abban manuális klíma volt. Azt tudom, hogy
az automatánál van egy gombnyomás, és pillanatok alatt nincs pára. A manuális klímáknál nem tudom, hogy van e olyan funkció, ami csak és kizárólag az
ablakra irányul, sehova máshova.  :hmmmm:
Ellenben most ne menjünk el olyan ovis irányba, hogy akinek manuális klímája van, az amellett érvel, hogy jobb a manuális, akinek automatája van, az meg hogy jobb az automata. Aztán mikor valaki átül egy automata klímás kocsiba, elkezd amellett érvelni, hogy jobb az automata.  :lol:
Szerintem nem kérdés, hogy jobb az automata klíma, minden autónál ez a csúcsa a választéknak, így ez nem vita tárgya. Azon lehet vitázni, hogy simán kielégítő egy manuális is. Pont úgy, ahogy simán kielégítő a legtöbb ember számára egy 1,4-1,6 100lovas kocsi...  :flowers:
Nem tudtam, hogy a VW-ben is van fűtőszálas szélvédő, én ezt eddig csak Ford-okban láttam, ott elég elterjedt. Egyébként a legjobb, ami talán a legújabb passat-okba már bele is került, vagy csak fog, vagyis egy filmréteg adja le a hőt, amit nem lehet látni, ellentétben a fűtőszálas megoldással.

Én épp most csináltam: belső keringetésen volt, ezért párásodott az oldalablak. Tekerő(levegőállító) a szélvédőre, klíma be, 1-2 sec múlva nem volt pára..  :hug:
Sokan egyébként azért idegenkednek az automatától, mert nem minden típusnál működik jól, van hogy össze vissza fúj meg ilyenek. Meg nyilván a hibalahetőség is nagyobb.
Ilyen első szélvédő fűtés mintha Audikban is lenne. Én is Focuson láttam, sztem egyáltalán nem zavaróak a fűtőszálak, csak közelről látni őket.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8756 Dátum: 2012.02.18 13:01:06 »
Nem lehet hogy az automata klímának a " párátlanító funkciójának" bekapcsolása esetén a levegőt csak is a szélvédőre fújja???
Mert az manual ilyet nem tud az ha szélvédőre van állítva ( ablakokra ) akkor is fúj az oldalsó ablakra is levegőt.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8757 Dátum: 2012.02.18 13:01:45 »
  :yawn:
Nem értem miért gondolod egyszerüen unalmasnak a dolgot. Igen is az automata klimás autók, mivel jobb felszereltséggel párosulnak akár egy 10-en éves autó árával is többe kerülhetnek ujonan. Annyit meg nem ér.
Ha nem kerül semmi  pluszba, mert használt autót veszel, akkor persze, hogy az automata jobb vállasztás.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8758 Dátum: 2012.02.18 13:03:35 »
Nem lehet hogy az automata klímának a " párátlanító funkciójának" bekapcsolása esetén a levegőt csak is a szélvédőre fújja???
Mert az manual ilyet nem tud az ha szélvédőre van állítva ( ablakokra ) akkor is fúj az oldalsó ablakra is levegőt.
Az miért baj ,ha az odalsó ablakra is fuj? :hmmmm: Egyébként azt meg el lehet zárni :yes:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8759 Dátum: 2012.02.18 13:11:00 »
Nem lehet hogy az automata klímának a " párátlanító funkciójának" bekapcsolása esetén a levegőt csak is a szélvédőre fújja???
Mert az manual ilyet nem tud az ha szélvédőre van állítva ( ablakokra ) akkor is fúj az oldalsó ablakra is levegőt.
így van, sehova máshova, csak oda.