Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131164 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8730 Dátum: 2012.02.17 20:48:05 »
Nem tudom hol nézhetném meg (mielött egy kocsit megnézek), hogy mekkora a 2003-as (Enemtudommenyi) corollánál a hátsó ülés szélessége, kartámasztól kartámaszig.
Ill. mégvalami. Olyan corolát érdemes e venni ami törött volt és megjavították (olyan ismerősöm lenne aki ilyesmivel foglalkozik ls tudnám pontosan az autó állapotát.
Ha nem felejtem el, holnap lemérem.

Nem mindegy, hogy hol és mennyire volt törött. Ha szerkezetileg sérült, én már nem merném megvenni...

szamototo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8732 Dátum: 2012.02.17 21:06:52 »
igazábol mennyi szánsz rá? és csak sedan érdekel?

mert pl ez is egy tök alap felszereltség... de ha nem szempont a digitklima, és egyéb nyalánkságok akkor ez is jo lehet........ meg az elözö bordo is

azért mert el van irva a hirdetés, nyilván a tudatlanság miatt van...... de ettöl még lehet az auto okés :yes:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

szamototo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8733 Dátum: 2012.02.18 07:21:16 »
igazábol mennyi szánsz rá? és csak sedan érdekel?

mert pl ez is egy tök alap felszereltség... de ha nem szempont a digitklima, és egyéb nyalánkságok akkor ez is jo lehet........ meg az elözö bordo is

azért mert el van irva a hirdetés, nyilván a tudatlanság miatt van...... de ettöl még lehet az auto okés :yes:

Hát 1-1,3m Max. Megfogadtam, hogy többet nem veszek drágábban autót ,mert nagyon veszt az értékéből. A picassot 2m vettem és 4 év alatt pont egy 1 m vesztett az értékéből ( a szervizköltség nélkül), ha ennyiért veszek autót csak nem ér 0ft-ot 4 év múlva :-)

A sedan tűnik elég nagynak a családnak. a ferdehátu túl kicsi csomagtartóju. A felszereltség nem nagyon számít, sőt a digitklíma szerintem rosszabb a manuálisnál (legalábbis a picassónál komoly hátrány)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8734 Dátum: 2012.02.18 09:24:50 »
Hát 1-1,3m Max. Megfogadtam, hogy többet nem veszek drágábban autót ,mert nagyon veszt az értékéből. A picassot 2m vettem és 4 év alatt pont egy 1 m vesztett az értékéből ( a szervizköltség nélkül), ha ennyiért veszek autót csak nem ér 0ft-ot 4 év múlva :-)

A sedan tűnik elég nagynak a családnak. a ferdehátu túl kicsi csomagtartóju. A felszereltség nem nagyon számít, sőt a digitklíma szerintem rosszabb a manuálisnál (legalábbis a picassónál komoly hátrány)
Itt a többség nem sedánparti ;), mert nem lehet bele túlméretes dolgokat,pakolni.De ugye ha 3-4-5-en ülnek benne akkor jobb a nagyobb alapterületü csomagtartó normál esetben.
Mi a digiklima hátránya? Nekem csak manualis van/volt.Max többet fogyaszt mert állandóan megy? :hmmmm:
Én egyszer utaztam Picassoban (Bp-Belgium-Bp) szenzációsan tágas, kényelmes.Corollát valószinű nagyon szűknek fogod érezni, de szerintem a legtöbb más egyterüt is.
A Picasso értékvesztése szerintem azért ekkora mert francia auto ;) Persze- korától függően- más tipus is veszthet ennyit. Egy uj vagy ujszerű még többet is, még ha Toyota akkor is. Ha meg öreget veszel akkor a differenciát ráköltöd javitásokra- általában.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8735 Dátum: 2012.02.18 09:44:30 »
Hát 1-1,3m Max. Megfogadtam, hogy többet nem veszek drágábban autót ,mert nagyon veszt az értékéből. A picassot 2m vettem és 4 év alatt pont egy 1 m vesztett az értékéből ( a szervizköltség nélkül), ha ennyiért veszek autót csak nem ér 0ft-ot 4 év múlva :-)
A sedan tűnik elég nagynak a családnak. a ferdehátu túl kicsi csomagtartóju. A felszereltség nem nagyon számít, sőt a digitklíma szerintem rosszabb a manuálisnál (legalábbis a picassónál komoly hátrány)
Én a corollámat 2,4M-ért vettem 4éve, most olyan 1,4M-et ér, vagyis ez is 1M-et vesztett, de még ráköltöttem 2szett prémium nyári-téli gumi, első hátső féktárcsa +betét, fűtőmotor csere, lengéscsillapító csere. Koros autóra költeni kell, és kicsit kevesebbet veszít az értékéből.


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8736 Dátum: 2012.02.18 10:37:37 »
Mi a digiklima hátránya? Nekem csak manualis van/volt.Max többet fogyaszt mert állandóan megy? :hmmmm:
Azon is van OFF gomb, ha akarod, kikapcsolod  ;)
Egyébként attól is automatikus, hogy ha nem kell hűteni, akkor nem is hűt, nem megy a kompresszor, így  nem fogyaszt többet ( nálam pl mindig AUTO állásban van). Én csak az előnyét tapasztaltam eddig (10 éve aut.klímás autóban ülök).

szamototo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8737 Dátum: 2012.02.18 10:47:56 »
Én a corollámat 2,4M-ért vettem 4éve, most olyan 1,4M-et ér, vagyis ez is 1M-et vesztett, de még ráköltöttem 2szett prémium nyári-téli gumi, első hátső féktárcsa +betét, fűtőmotor csere, lengéscsillapító csere. Koros autóra költeni kell, és kicsit kevesebbet veszít az értékéből.

Hát a dilemma megmarad, akkor még rágódom a dolgon.
Igazából attól függetlenül, hogy francia autó én sem költöttem több alkatrészre mint te. fűtőmotor, na jó motortartó bak, vezérműszíj, kopó alkatrészek és más komolyabb nem. Most 289e km van benne. Csak már úgy érzem cserélnem kell és nem akarok dizelt. Még ha a picasso motorja viszonylag halk akkor is sokkal halkabb egy benzines.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8738 Dátum: 2012.02.18 10:50:19 »
Azon is van OFF gomb, ha akarod, kikapcsolod  ;)
Egyébként attól is automatikus, hogy ha nem kell hűteni, akkor nem is hűt, nem megy a kompresszor, így  nem fogyaszt többet ( nálam pl mindig AUTO állásban van). Én csak az előnyét tapasztaltam eddig (10 éve aut.klímás autóban ülök).
Értem, de akkor mindig  csinál valamit, vagy fűt vagy hűt , nem?
A manuálisnál pedig vagy kapcsolgatom, ha meleg van, vagy részben fűtésre állitja az ember, ha nem akar túl hideget.
Minden esetre nálunk állandóan megy a harc a klima ellen :D Max 40 fokos belső hömérsekletnél van egyetértés [rohog]

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8739 Dátum: 2012.02.18 10:54:41 »
Értem, de akkor mindig  csinál valamit, vagy fűt vagy hűt , nem?
És a fűtéshez miért kell klíma kompresszor?  ;)
Ha hűt, akkor meg azért, mert melegebb van a kívánt hőmérsékletnél (ehelyett te továbbra is ülsz a melegben)

TSityu

  • Vendég
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8740 Dátum: 2012.02.18 10:55:21 »
Értem, de akkor mindig  csinál valamit, vagy fűt vagy hűt , nem?

Motor fűt, klíma hűt, mint nálad. Nincs semmilyen hátrány.  :hug:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8741 Dátum: 2012.02.18 10:59:06 »
Motor fűt, klíma hűt, mint nálad. Nincs semmilyen hátrány.  :hug:
De, többe kerül az automatás megvétele :devil:

TSityu

  • Vendég
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8742 Dátum: 2012.02.18 11:04:31 »
De, többe kerül az automatás megvétele :devil:

Hát van akinek az okoz örömöt, hogy nem kell tekergetni a fűtéskapcsolót, van akinek meg az, hogy a pénzéből kártyavárat épít.  :hug: :D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8743 Dátum: 2012.02.18 11:12:18 »
De, többe kerül az automatás megvétele :devil:
Az automata klímáknál én a páramentesítő gombot kedvelem, ami bármikor lefújja a párát az ablakról, emellett sokkal pontosabban be lehet
állítani a hőfokot.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8744 Dátum: 2012.02.18 11:43:27 »
Az automata klímáknál én a páramentesítő gombot kedvelem, ami bármikor lefújja a párát az ablakról, emellett sokkal pontosabban be lehet
állítani a hőfokot.
Én a manuális klímával is le tudom fújni a párát az ablakról.  :devil: