Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2128244 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

TZoli

  • Vendég
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8325 Dátum: 2011.12.30 14:07:10 »
Jobb egy használtabb E12, mint egy megímélt E11? )

12 éve ezen a területen dolgozok, láttam már pár ilyet...
De hát ezért is nem szoktam belemerülni a  milyen autót vegyek dolgokba.
Vegyetek autót, fórumozzatok :flowers:


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8326 Dátum: 2011.12.30 14:14:41 »
Az elsőnél kérdés, mennyire gáz murraynak a 224 ezres futás és a kurblis ablak. Meg hogy Harmony. Meg hogy ennek ellenére a lökösök színre fújtak. Mellesleg nincs fordulatszámmérő, nincs szakaszos ablaktörlő (bár igazából egyiket se nagy cucc cserélni).

Második: kaposvári, messze van kocsi nélkül leugrani megnézni így hirtelen. Vonóhorog, kormányvédő nem tetszik és bár megoldható, de atom retek az üléshuzat mindenhol. Az eleje kapott, de meg kell nézni, mekkorát, nem valószínű, hogy nagyot.

A harmadik nyíregyházi, ez is messze van, igénytelen fotók és azok tanúsága szerint kb. nyár óta hirdetik. Elöl a hűtőrácson a jel, hátul meg a kipuffvég miatt gondolom valami helyijanié lehetett. Nincs benne valójában se fűthető tükör, se utasoldali légzsák.

A negyedik olaszból behozott, nem mellesleg körbe van törve. Na neee. És 135 ezer km mi? Ja, 335... Kívülről 50 kép, belülről egy se.

Az ötödik még pofásan is néz ki. Főleg így feketében.
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8327 Dátum: 2011.12.30 14:15:41 »
12 éve ezen a területen dolgozok, láttam már pár ilyet...
De hát ezért is nem szoktam belemerülni a  milyen autót vegyek dolgokba.
Vegyetek autót, fórumozzatok :flowers:
A korai szériás vvt-ik-nél nekem az olajevés a nagy bajom. Megveszi most, aztán lehet, hogy hónapokon belül költhet rá 2-3 kilót a javításra.
         

TSityu

  • Vendég
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8328 Dátum: 2011.12.30 14:25:21 »
A korai szériás vvt-ik-nél nekem az olajevés a nagy bajom. Megveszi most, aztán lehet, hogy hónapokon belül költhet rá 2-3 kilót a javításra.

És, ha már meg lett csináltatva?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8329 Dátum: 2011.12.30 14:28:23 »
És, ha már meg lett csináltatva?
Akkor bele szokták írni, hogy ekkor meg akkor új motort kapott vagy hogy típushiba javítva...
         

TSityu

  • Vendég
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8330 Dátum: 2011.12.30 14:33:31 »
Akkor bele szokták írni, hogy ekkor meg akkor új motort kapott vagy hogy típushiba javítva...

Akkor olyat kell keresni.  :hug: (megjegyzem, Én nem vennék 10 év fölötti autót, csak játszósnak, vagy idéglenes megoldásnak  :D)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8331 Dátum: 2011.12.30 15:31:14 »
Akkor bele szokták írni, hogy ekkor meg akkor új motort kapott vagy hogy típushiba javítva...
Minek irná bele ha nincs vele gond vagy gariban megcsinálták :nonono:
(Kicsit olyan mintha beleirnák , hogy karambolos volt, de kijavitották, meg kicserélték a sérült részeket  :devil:)
Én is csak tőled tudom , hogy voltak olajevős motorok :innocent:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8332 Dátum: 2011.12.30 15:33:07 »
Minek irná bele ha nincs vele gond vagy gariban megcsinálták :nonono:
(Kicsit olyan mintha beleirnák , hogy karambolos volt, de kijavitották, meg kicserélték a sérült részeket  :devil:)
Én is csak tőled tudom , hogy voltak olajevős motorok :innocent:
Mert ezért lehet rendkívül keveset futott az autó, ergo naná, hogy beleírja (több ilyen hirdetést láttam már), hiszen lekövethető, hogy mitől ment olyan keveset (pl. 7 évesen van 10 ezer km egy Coriban, az több mint fura elsőre ugyebár).
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8333 Dátum: 2011.12.30 15:39:33 »
Mert ezért lehet rendkívül keveset futott az autó, ergo naná, hogy beleírja (több ilyen hirdetést láttam már), hiszen lekövethető, hogy mitől ment olyan keveset (pl. 7 évesen van 10 ezer km egy Coriban, az több mint fura elsőre ugyebár).
Ebben igazad van mint Corolla tudor :szemez:
De átlagos vevő nem tud róla és nem is érdekli: fő, hogy jó és szép az autó, sőt elöny ha a múltnak nyoma sincs :D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8334 Dátum: 2011.12.30 16:17:29 »
Skacok most már keresek max900ért valami elfogadható corollát . klima kell.
sedan vagy liftback
nem tökéletes autót keresek, de ne legyen rommá törve és ha javitva volt akkor nézzen ki valahogy
ismerős előnyben.
naponta emeled 100 000 -el a tétet?  :D  :D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8335 Dátum: 2011.12.30 16:21:29 »
Egy E12 nagy előrelépés egy E11-hez képest, bele kell ülni ebbe is abba is...
De ha lenne 9 kilóm kp-ban és nem lenne sürgős az autóvétel, biztos hogy nem vennék E11-et.
E12-t 1.2M-től lehet venni.
Hát igen, beletrafáltál az autóvásárlás legnagyobb problematikájába.. hol húzzam meg a határt... használtnál plusz pár százasért mindig van jobb, új autónál meg mindig az van, hogy ha már kiadok 4millát, nehogy már ne kérjem bele még ezt a 100ezres extrát, még azt az 50ezres extrát és így tovább...  :surrender:

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8336 Dátum: 2011.12.30 17:08:53 »
Arról nem beszélve, hogy egy tisztességes E12 1,5M alatt nincs. Ami mégis, az tényleg agyon van használva, kopott, ki tudja, milyen szerviz múltja van, hol- és hányszor törték. Nemhiába kerül annyiba.
Azért szerintem lehet olyat találni. Nekünk is sikerült, majdnem két évvel ezelőtt is.  ;)

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8337 Dátum: 2011.12.30 17:12:29 »
A korai szériás vvt-ik-nél nekem az olajevés a nagy bajom. Megveszi most, aztán lehet, hogy hónapokon belül költhet rá 2-3 kilót a javításra.
Kérdés, hogy mennyit eszik. Ha csak 2-3 decit ezren, akkor szerintem nem érdemes szétkapni a motort, csak figyelni kell néha a szintet.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8338 Dátum: 2011.12.30 17:14:45 »
Kérdés, hogy mennyit eszik. Ha csak 2-3 decit ezren, akkor szerintem nem érdemes szétkapni a motort, csak figyelni kell néha a szintet.
Persze. Egy darabig ez lesz. Aztán egyre nő az olajfogyi. Bár persze évek alatt össze lehet spórolni azt a 2-3 kilót a javításra.
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #8339 Dátum: 2011.12.30 17:51:38 »
Az elsőnél kérdés, mennyire gáz murraynak a 224 ezres futás és a kurblis ablak. Meg hogy Harmony. Meg hogy ennek ellenére a lökösök színre fújtak. Mellesleg nincs fordulatszámmérő, nincs szakaszos ablaktörlő (bár igazából egyiket se nagy cucc cserélni).

Második: kaposvári, messze van kocsi nélkül leugrani megnézni így hirtelen. Vonóhorog, kormányvédő nem tetszik és bár megoldható, de atom retek az üléshuzat mindenhol. Az eleje kapott, de meg kell nézni, mekkorát, nem valószínű, hogy nagyot.

A harmadik nyíregyházi, ez is messze van, igénytelen fotók és azok tanúsága szerint kb. nyár óta hirdetik. Elöl a hűtőrácson a jel, hátul meg a kipuffvég miatt gondolom valami helyijanié lehetett. Nincs benne valójában se fűthető tükör, se utasoldali légzsák.

A negyedik olaszból behozott, nem mellesleg körbe van törve. Na neee. És 135 ezer km mi? Ja, 335... Kívülről 50 kép, belülről egy se.

Az ötödik még pofásan is néz ki. Főleg így feketében.
Murray-t ismerve(?) szerintem nem jelent gondot sem a kurblis ablak, sem a koszos üléshuzat, sem a kormányvédő (ami neked nem tetszik  [rohog] ) sem a vonóhorog (amitől szintén viszolyogsz, csak tudnám, miért??  [rohog] ). Az, hogy Bp-től távolabb esik, hát, khm, ez van. Vagy veszi a pesti lepukkantat, vagy utazik kb 10.000Ft-ot és van egy olyan autója, amire a KÖTELEZŐ DOLGOKON KÍVÜL NEM KELL KÖLTENI. Persze, lehet ennek az ellenkezője is, de a használtautó vásárlásba bele kell számolni azt is, hogy nem biztos, hogy helyben talál megfelelőt.  :surrender:

Az olasz behozott autót, ha egyébként korrekt állapotú, én simán megvenném, elvégre nem az autó olasz, hanem aki eddig használta. Ez nem egy Alfa Romeo...  :wacko:
Ráadásul, talánmajdnem mindegyik belinkelt autó szervizkönyves, én azt gondolom, meg kell ezeket nézni, ha komolyan gondolja a Corolla vásárlást. Ez van. Annál is inkább, mert szerintem murray nem sokszor vezetett E11-et, nem árt, ha van jópár összehasonlítási alapja.

Amelyikről szarok a képek, azt is érdemes megnézni, hogy élőben mit mutat. Vagyunk itt egy páran vidékiek, szerintem Níregyházán és Győrben is volna valaki, aki vet rájuk egy pillantást, hogy egyáltalán érdemes példányok-e. A magam részéről a 990.000Ft-os kombi faceliftes E11-et nem ajánlom még megnézni sem, mert drága (Bcsabán van hirdetve), még tavasszal megnéztem élőben, akkor még 1,08M-ért volt hirdetve.

Lényeg, hogy 1-2-3 autó még kevés a korrekt összehasonlításhoz. Főleg ilyen idős autók esetében...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i