Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131583 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6315 Dátum: 2011.02.06 16:34:33 »
50e km = 1 pecsét?  :hmmmm:

"első tulajdonostól, keveset futott, nem dohányzó, rendszeresen karbantartott, szervizkönyv, törzskönyv"

Már csak a női tulaj hiányzik, biztos az összes számla megvan.  :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6316 Dátum: 2011.02.06 16:48:41 »
Mondjuk mi is a legrosszabbat feltételezzük...  :whistling:
A múltkor kérdezősködtem egy kocsi után. A leírás szerint szintén sz-.es volt, telefonos érdeklődésre mondták 45e-ig van könyve (óra szerint 120e volt). De az elektronikus nyilvántartásban még volt több szerviz is.
2008 óta nem minden szervizben pecsételnek - ha csak nem kéred kifejezetten. (Mondjuk én biztos kérném ha már van egy megkezdett, papír alapú szk.-em)

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6317 Dátum: 2011.02.06 16:52:29 »
50e km = 1 pecsét?  :hmmmm:

"első tulajdonostól, keveset futott, nem dohányzó, rendszeresen karbantartott, szervizkönyv, törzskönyv"

Már csak a női tulaj hiányzik, biztos az összes számla megvan.  :D

Az nem írták hogy vezetett szervízkönyv csak azt hogy van :D

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6318 Dátum: 2011.02.06 16:55:59 »
Sajna rosszak a tapasztalatok.  :D
Mondjuk én így a szervizkönyvet nem fényképeztem volna le. Viszont ott az alvázszám a hirdetésben, szóval lehet, hogy csak elektronikus van neki.  :surrender:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6319 Dátum: 2011.02.06 18:01:31 »
Az elektronikus szervizkönyvvel rendelkező autók garancia füzetében nincsenek pecséthelyek.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6320 Dátum: 2011.02.06 18:15:10 »
És a Toyotás rendszer is eltérő a normál és az elektronikus szk.-es autók szervizeinek nyilvántartásához?
Nem fordulhat elő, hogy a pecsételős szervizkönyvek kocsi karbantartását is csak az elektronikus rsz.be rögzítik?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6321 Dátum: 2011.02.06 21:08:36 »
Az elektronikus szervizkönyvvel rendelkező autók garancia füzetében nincsenek pecséthelyek.

És ha igazolni akarod az autód előéletét, akkor mindenképpen telefonálni, kérni kell, hogy adják ki az adatokat?
Gabe 254.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6322 Dátum: 2011.02.06 21:22:41 »
És a Toyotás rendszer is eltérő a normál és az elektronikus szk.-es autók szervizeinek nyilvántartásához?
Nem fordulhat elő, hogy a pecsételős szervizkönyvek kocsi karbantartását is csak az elektronikus rsz.be rögzítik?

Megverni nyilván senkit sem fognak, ha a szervizre nem viszi el a füzetet a pecsételéshez... Ha ott a füzet, pecsételnek.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6323 Dátum: 2011.02.06 21:23:21 »
Az elektronikus szervizkönyvvel rendelkező autók garancia füzetében nincsenek pecséthelyek.

És ha igazolni akarod az autód előéletét, akkor mindenképpen telefonálni, kérni kell, hogy adják ki az adatokat?

Nem, a leendő vevőnek megmutathatod a kapott számlákat is.
 :sorcerer:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6324 Dátum: 2011.02.06 22:22:42 »
mondi! Nehogy megsértődj már a többiek csipkelődésén  :D Én nagyra értékelem, hogy elmentél :clap:
A másikat is nézzétek meg.
Egyébként ez a Sedan eléggé túl van árazva 2 millióért, és szerintem elég rendesen lehet belőle alkudni. Majd számolj be, mi lett!  :sorcerer:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6325 Dátum: 2011.02.07 10:56:21 »
Sziasztok, mivel karácsony előtt sikeresen kéretlenül megszabadítottak hőn szeretett yarisomtól, újra autóvásárlás előtt állok.  :cry:
Nagy a dilemmám az 1.6 és a 2.0 d4d Auris között. A dízel yaris után és a sok autópályás használat miatt inkább a dízel auris felé hajlanék (pro: kevesebb fogyasztás, 6. fokozat kontra: használt dízelek kockázata).  :hmmmm:
3millió körül de inkább alatta, azért már akad pár darab.

Minden tanácsot tapasztalatot szívesen fogadok, a 2 verzióval kapcsolatban.
Az a kérdésem motorszámmal melyik kereskedést érdemes hívni hogy leinformáljak egy autót? (ahol gyorsan és szívesen segítenek)
Yaris II d4d 2006

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6326 Dátum: 2011.02.07 11:25:50 »
Az 1 pecsétes, vezetett szervizkönyvre visszatérve:
igaz nem vagyok jártas a garancia terén, de tudtommal a 3 év/100e km csak úgy jár, ha legalább ezen periódus alatt szakszervizbe hordod az autót. Tehát ha teszem azt 3 év alatt is csak 3000 km-et ment volna az autó, elvileg akkor is 3 pecsétnek kellene lennie (mert ugye úgy szól, hogy szerviz évente vagy 15e km-enként, amelyik előbb teljesül).  :hmmmm: És 3 év alatt az 3 pecsét kelle hogy legyen, hiszen a szervizkönyvben szépen bejegyzik a km-óra állást illetve a dátumot.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6327 Dátum: 2011.02.07 11:31:46 »
Szerintem 2 eset lehetséges ezzel az 1 pecsétessel kapcsolatban:
1. Első szervizre elvitték, pecsét bekerült, majd a másik kettőt a garancia ellenére máshol csináltatták, ezért nincs pecsét/nem foglalkoztak a pecséttel.
2. Időközben elektronikus szervizkönyvre váltottak, emiatt nincs pecsét benne.

Tekintettel az autó makulátlan állapotára (legalábbis a képek alapján) számomra mindkettő lehetséges verzió, a magam részéről mindenképpen utána járnék a dolognak.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6328 Dátum: 2011.02.07 11:33:28 »
Reszvetem a Yaris miatt  :flowers:
Nekem 2.0 dizel van es a sok autopalyas hasznalat miatt dontottem mellette.
Ez a motor nekem bevallt. Nem fogyaszt sokat, bar ahhoz azert oda kell figyelni, hogy 5 korul fogyasszon. Ha nem figyelsz ra, palyan pedig 140 korul mesz, akkor inkabb 6 liter varhato.
A hatodik fokozat egy aldas, az 1,6 benzin 130nal mar 4000-t forog. Amugy a motornak egesz kellemes karakterisztikaja van. Nem teljesen halott 1800 alatt, en altalaban addig porgetem  :yes: Viszont a hangja nem epp elegans. Van egy bizonyos gyorsitas, aminel kellemetlen csorgo hangja van. Ha jobban vagy kevesbe taposod, akkor nem hallatszik. Ez palyan persze nem hallatszik.
A valtoja hidegen kicsit akados es az 1-est szinte csak allo helyzetben lehet betenni. Ami meg feltuno lehet, hogy ha nincs kinyomva a kuplung es mar meleg a motor, akkor olyan mintha csapagyas lenne. De ez mindnel igy van, allitolag normalis.
A motornak amugy en nem tudok tipushibajarol, annak ellenere, hogy volt mar nekem kisebb malor vele.
Altalanos Auris vasarlashoz pedig: alaposan ellenorizd le a kormanyt, nincs-e kattogas/ropogas tekereskor. Fekek nem csikorognak: vagy fekezeskor vagy lassu haladaskor.
Probalj meg Sol-t vagy Exe-t venni. Az aut klima, tempomat es egyebek sokat dobnak a kocsin!
1.4 nem jatszik? Nagyobb a valasztek es 2009 masodik feletol mar 6 fokozattal jottek ki.

Sztem leinformalni ott tudod, ahova hordtak. Keress olyat, aminel meg tudsz +2 ev korlatlan km garanciat venni.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6329 Dátum: 2011.02.07 11:34:32 »
...mivel karácsony előtt sikeresen kéretlenül megszabadítottak hőn szeretett yarisomtól...

...a sok autópályás használat miatt inkább a dízel auris felé hajlanék (pro: kevesebb fogyasztás, 6. fokozat kontra: használt dízelek kockázata).  :hmmmm:

Részvét...

Jól összefoglaltad a lényeges különbségeket, ennél messzebb nehéz fórumon keresztül eljutni, innen tiéd a döntés. Talán annyit tennék hozzá, hogy a benzines a rövidebb váltó ellenére még talán sztrádatempónál is csendesebb, ill. mindenképp kellemesebb a hangszíne, dehát ezt nyilván tudod. Próbáld ki mindkettőt, számold ki, megéri-e a dízel felára, aztán lehet menni autót vadászni.