Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131203 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5835 Dátum: 2010.12.14 11:48:22 »
Jó-jó, persze, létezhet, de, hogy ennyi km-rel semmi fényesedés nincs a kormányon, meg a váltógombon, azt nehezen hiszem el, még akkor is, ha kormányvédő volt rajta.
Amúgy, ha egyszer céges autóként új autót kapok, én is ez a "mintha sajátja lenne" kategória módjára vigyáznék rá...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5836 Dátum: 2010.12.14 13:51:34 »
Nekunk volt ceges kocsi evekig a csaladban. Megkapta a szervizt, meg a torodest, nem toltam hidegen, de ugy kentem neki, ahogy csak lehetett. Ha a benzin is ingyen van, akkor atalakul az ember vezetesi stilusa nagyon hamar. Nem azt mondom, hogy parasztul megyek, hanem azt, hogy mindenhol tolom neki, nem izgat fel, hogy szethullik a kocsi ido elott vagy hogy sokat eszik. Egyszeruen az ember nem kimeli annyira, mint a sajatjat, mert nem erdeke, meg neki jobb erzes, ha tolja neki ezerrel.

Ha ceges kocsit adnek, mint flottas vagy cegvezeto, akkor lehetoseget biztositanek a dolgozoknak, hogy x ev utan kedvezmenyesen megvehessek a kocsit, ha akarjak. Akkor mindenki vigyazna a kocsira, mert ugy gondolja, hogy par ev utan olcsoert megveszi maganak. A cegnek meg megint jo, mert sokkal kisebb osszeget kell a kocsira kolteni, amig a ceg/flotta tulajdonaban vannak az autok.

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5837 Dátum: 2010.12.14 14:14:11 »
Nekunk volt ceges kocsi evekig a csaladban. Megkapta a szervizt, meg a torodest, nem toltam hidegen, de ugy kentem neki, ahogy csak lehetett. Ha a benzin is ingyen van, akkor atalakul az ember vezetesi stilusa nagyon hamar. Nem azt mondom, hogy parasztul megyek, hanem azt, hogy mindenhol tolom neki, nem izgat fel, hogy szethullik a kocsi ido elott vagy hogy sokat eszik. Egyszeruen az ember nem kimeli annyira, mint a sajatjat, mert nem erdeke, meg neki jobb erzes, ha tolja neki ezerrel.
Azert ne altalanosits, szerencsere nem mindenki olyan mint te.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5838 Dátum: 2010.12.14 14:24:45 »
Nem altalanositottam, szerintem.

Amugy vannak olyanok, akik tenyleg kimelik a kocsit, de nem ez a jellemzo szerintem. Nalunk a cegnel minden kocsi ossze van karcolva, toljak nekik ossze-vissza, bunkon parkolnak, stb.. A fater ceges kocsijanal is ez volt, mindenki, aki ott kapott leelte a kocsit, en meg kimeletes voltam vele. Nem hajtottam hidegen, nem karcoltam le mindenhol, nem parkoltam parasztul sem, csak a palyan kapta a padlogazas tolast 100 km-en keresztul...  ;)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5839 Dátum: 2010.12.15 23:08:39 »
Nekunk volt ceges kocsi evekig a csaladban. Megkapta a szervizt, meg a torodest, nem toltam hidegen, de ugy kentem neki, ahogy csak lehetett. Ha a benzin is ingyen van, akkor atalakul az ember vezetesi stilusa nagyon hamar. Nem azt mondom, hogy parasztul megyek, hanem azt, hogy mindenhol tolom neki, nem izgat fel, hogy szethullik a kocsi ido elott vagy hogy sokat eszik. Egyszeruen az ember nem kimeli annyira, mint a sajatjat, mert nem erdeke, meg neki jobb erzes, ha tolja neki ezerrel.
Azert ne altalanosits, szerencsere nem mindenki olyan mint te.
Egyetértek! Egyáltalán nem ütnek vágnak minden céges kocsit. Én pl. a feleségem arany(mol)kártyás kocsiját ha vezetem, ugyan úgy vezetem, mint a saját pénzből tankolt saját autómat, városban automatikusan tolom fel 5be ahol lehet stb.... nem ütüm vágom, pont úgy bánok vele mint a sajátommal, ellenben a sajátomnak meg nem nyalom a s.eggét. Mondjuk érdemes megkülönböztetni a kulcsos autót, mert annak még kevésbé sincs gazdája, nameg milyen intelligenciájú csapat van az adott cégnél, az sem mindegy.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5840 Dátum: 2010.12.16 09:54:08 »
Hát, én eddig az esetkek 99%-ban az ún. "kulcsos" kocsiknak nincs gazdája.  :no: Maximum a szervizbe elviszik, amikor kell, de a mindennapi életben nem autónak való az, amit kapnak. Ha egy ember használja az adott céges autót, akkor már nagyobb az esélye, hogy megkíméli, de még ez esetben is sok olyan van, hogy ütik-vágják.
Ahogy írtam, ha nekem egyszer újkorától kezdve lenne egy céges autóm, pláne, ha az egy normális kocsi is, én biztos sajátomként bánnék vele, már csak a saját igényességem miatt is.
Sajna anno a Betonútnál a céges OFF swiftnek ON én már a 3. gazdája voltam, az előttem lévők xarrá hajtották, nyílván nem én kezdtem el kímélni, bár, amikor rájöttem, hogy mennyi üzemanyagot tudok belőle kispórolni...  :innocent:  (9L volt a norma, nekem 5,6-6,0L-t evett átlagban = durván 2 hetente egy teljes tanknyi benzint lehetett belőle kiszedni, illetve annak az árát, ami 10.000Ft/tank volt akkor.)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5841 Dátum: 2010.12.16 09:58:16 »
Az én kocsim céges kocsi volt. Egy kis kft tulajdonosnője járt vele, és tett vele bele két év 9 hónap alatt 110 ezer km-t (csak ő használta). Nincs vele gond, igaz ez nem a klasszikus céges kocsi, ez már erősen sajátautó érzés.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5842 Dátum: 2010.12.16 11:50:12 »
Az én kocsim céges kocsi volt. Egy kis kft tulajdonosnője járt vele, és tett vele bele két év 9 hónap alatt 110 ezer km-t (csak ő használta). Nincs vele gond, igaz ez nem a klasszikus céges kocsi, ez már erősen sajátautó érzés.
Hasonló multu a Jazz amit 1 éve vettünk: egy üzletkötőnő használta a Balaton körül és 146 e kmt tett bele 5 év alatt.
Viszont már több mint 200 e Ft-ot kellett rákölteni, pedig, ha belegondolok nem volt sok baj vele. Amire költöttünk: kf felnik nyárigumival (használtak), fék tárcsák és betétek cseréje komplett, egy csapágycserere (kis szivás az ABS szenzor miatt), műszaki vizsga.És még jön hozzá olaj és szűrők cseréje :D Mi meg beleraktunk 1 év alatt kemény 6 e km-t.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5843 Dátum: 2010.12.16 11:53:48 »
Jo, de a kopo alkatreszeket minden kocsin kell cserelni. A felni meg opcionalis dizajnelem.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5844 Dátum: 2010.12.16 12:09:34 »
Erre vajon miert kellett uj gum 44500kmutani, foleg ha van kulon teli is?  :innocent:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_d-4d_terra_ice_csak_44_500_km-4348541
kisa
born to ride

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5845 Dátum: 2010.12.16 12:23:31 »
Jo, de a kopo alkatreszeket minden kocsin kell cserelni. A felni meg opcionalis dizajnelem.
Hát azért nyárigumi köllött rája ;) igy kompletten került 50e Ft-ba, csak a tengelyembléma hiányzik

marmindenfoglaltvolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5846 Dátum: 2010.12.16 13:02:20 »
Sziasztok. Érdeklődnék hogy van-e itt valakinek 1.6-os m/m váltós kocsija, kíváncsi lennék a tapasztalatokra.  A feleségemnek szeretnénk venni egy ilyen autót. Köszönöm előre is.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5847 Dátum: 2010.12.16 17:22:00 »
Erre vajon miert kellett uj gum 44500kmutani, foleg ha van kulon teli is?  :innocent:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_d-4d_terra_ice_csak_44_500_km-4348541
A kérdés inkább az, hogy Terra Ice-ban mióta van digit klíma. Tudtommal az csak a SOL/LUNA-ban volt. Lehet, hogy volt pénze és lecserélte a nyári gumikat. Meg az ára...  :hmmmm: :ph34r: :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5848 Dátum: 2010.12.16 17:42:58 »
Lehet hogy a 4 éves gumit már nem tartotta elég biztonságosnak [rohog] :tt2:
Ha van garázsa, akkor miért hagyta kint a hóban? ;)
Nem mindenki ismeri az összes felszereltséget :no:A feleségem se tudná megmondani, hogy a kocsinkbam milyen klima van :D Csak kikapcsolni tudja  :lol:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5849 Dátum: 2010.12.16 22:28:33 »
Sziasztok. Érdeklődnék hogy van-e itt valakinek 1.6-os m/m váltós kocsija, kíváncsi lennék a tapasztalatokra.  A feleségemnek szeretnénk venni egy ilyen autót. Köszönöm előre is.

Újat, vagy a régebbiből használtat?
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!