Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131215 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5385 Dátum: 2010.11.18 10:57:49 »
Persze, hogy nem baj a kocc, csak akkor ne írja caps lock-kal, hogy sérülésmentes, amikor láthatóan elöl és hátul sem stimmelnek az illesztések. Ez az egy bajom van vele. Meg hogy sztem nem Terra, mert a Terráknál hátul kéne a Corolla felirat mellett matrica, csak a Harmonykon nincs (erre tegnap jöttem rá).  :szemez:
Az már sokba került volna, ha a terra matricát is meg kellett volna venni, mi?  :devil:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5386 Dátum: 2010.11.18 10:59:39 »
Ugy gondolta MOST már nincs rajta sérülés= sérülésmentes [rohog] :cool2:
Érdekes és jogos is a meglátásod, hiszen a "sérülésmentes" nem = a "soha nem volt sérülve" kifejezéssel. Persze, hogy sérülésmentes, MOST. De, mint, ahogy mondtam, nem is ez a lényeg, hanem, hogy ne gányolva legyen összerakva.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5387 Dátum: 2010.11.18 11:09:59 »
Persze mindenki fényezi a saját portékáját és elhallgat, amit lehet. Különben felse hivná senki :no:
De azért van olyan is, aki tényleg csak azt tudja milyen gyártmány meg milyen szinű. Ez persze nekünk, akik naphosszat foglalkozunk a kocsinkal, legalább a neten, érthetetlen. :1eye:
Egyébként sokszor az autókereskedők se  tudnak szinte semmit az autókról (vagy nem is akarnak tudni).

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5388 Dátum: 2010.11.18 12:50:22 »
OFF kimondottan zavar, ha egy hirdetés szövegét CapsLock-kal írják  :nonono:
Mert ha egy-két dolgot kiemel vele, az OK, de ha az egészet úgy írja, értelmetlen, irritáló.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5389 Dátum: 2010.11.18 14:20:25 »
Nem nézem meg a 2x csattos corit, jegelem a dolgot, jelenleg nincs megnézésre alkalmas automata klímás - 1,4 HB 5ajtós 2005végi - 2006os évj. 50-80ezres futású (nem bugyikék vagy piros színű) 2M Ft-ig ... egyszerűen nincs, várni kell.
És mit szólnál mondjuk...
Egyik sem jön be..  :no:

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5390 Dátum: 2010.11.18 14:35:51 »
Pedig az első, sötétkék egyáltalán nem tűnik rossznak. A korábban írt paramétereidből emlékeim szerint csak a futással lóg ki. 117 ezer nem a világ, használattól függően akár jobb állapotban is lehet a kocsi, mint egy strapásabban hajtott, 80-90 ezret futott autó.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5391 Dátum: 2010.11.18 14:50:35 »
Pedig az első, sötétkék egyáltalán nem tűnik rossznak. A korábban írt paramétereidből emlékeim szerint csak a futással lóg ki. 117 ezer nem a világ, használattól függően akár jobb állapotban is lehet a kocsi, mint egy strapásabban hajtott, 80-90 ezret futott autó.
Értem én, de kb 2 hete volt egy sol 1,4-es 70ezer km-el a reálBudába 2misiért - 1 hét alatt el is vitték persze... ami meg igazán zavar, hogy nincs 4éves az autó, és már a 2. tulaj akarja eladni... szóval én szeretek olyan kocsit venni, amiből értelmesen ki lehet szállni - ha esetleg a szükség úgy hozza, vagy egyszerűen csak más autó kell. Ha most ezt a kéket meghirdetem 1év múlva, hogy alig 5éves autó 130ezer km-el 3. tulajtól eladó.... hááát nem tudom mennyire kapkodják el.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5392 Dátum: 2010.11.18 14:52:16 »
Pedig az első, sötétkék egyáltalán nem tűnik rossznak. A korábban írt paramétereidből emlékeim szerint csak a futással lóg ki. 117 ezer nem a világ, használattól függően akár jobb állapotban is lehet a kocsi, mint egy strapásabban hajtott, 80-90 ezret futott autó.
:yes: Én nem kategorizálnám be ennyire a helyedben a km futást... Meg kell nézni..  ;) Az a kék nekem is egész jó kompromisszumnak tűnik.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5393 Dátum: 2010.11.18 14:56:16 »
Pedig az első, sötétkék egyáltalán nem tűnik rossznak. A korábban írt paramétereidből emlékeim szerint csak a futással lóg ki. 117 ezer nem a világ, használattól függően akár jobb állapotban is lehet a kocsi, mint egy strapásabban hajtott, 80-90 ezret futott autó.
Értem én, de kb 2 hete volt egy sol 1,4-es 70ezer km-el a reálBudába 2misiért - 1 hét alatt el is vitték persze... ami meg igazán zavar, hogy nincs 4éves az autó, és már a 2. tulaj akarja eladni... szóval én szeretek olyan kocsit venni, amiből értelmesen ki lehet szállni - ha esetleg a szükség úgy hozza, vagy egyszerűen csak más autó kell. Ha most ezt a kéket meghirdetem 1év múlva, hogy alig 5éves autó 130ezer km-el 3. tulajtól eladó.... hááát nem tudom mennyire kapkodják el.
Szerinted ez rajtad kívül kit zavar? Nem a tulajnak kell, hogy tetszen, hanem az autónak, nem? Legalábbis én még ilyen butaságot életemben nem hallottam, hogy a sokadik gazdás autót nehezebben lehet eladni...  :wacko: Engem az autó állapota tud elsősorban meggyőzni, és magasról teszek a tulajok számára. Biztos hallottál már Te is olyat, hogy hiába az 1 tulajdonos, xarrá pusztította az autót. Az kellene Neked? Kötve hiszem... Ilyen 4-5 éves kategóriában az általad megadott kritériumokkal szinte biztosan nem fogsz találni, valamiből muszáj lesz engedned...  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5394 Dátum: 2010.11.18 14:57:38 »
Pedig nem butaság. 5 év alatt 3. tulaj, te is elgondolkodnál, hogy vajon miért akarják eladni ennyire, hogy mekkora gebax lehet és elképzelhető, hogy meg se nézed ezért. Ill mi nem néznénk meg, te igen.  :hug:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5395 Dátum: 2010.11.18 14:59:20 »
Pedig nem butaság. 5 év alatt 3. tulaj, te is elgondolkodnál, hogy vajon miért akarják eladni ennyire, hogy mekkora gebax lehet és elképzelhető, hogy meg se nézed ezért. Ill mi nem néznénk meg, te igen.  :hug:
És akkor Ákosnak az a megoldás, hogy megtartja 8-10 évig és csak akkor adja el, mert az már kevésbé necces?  :wacko:
Hát, nem tudom...  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5396 Dátum: 2010.11.18 15:01:19 »
Manapság lehet egyáltalán tudni, hány tulaja volt egy autónak? A forgalmiban nem szerepel, sőt az ocsmányirodában se mondják meg :no:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5397 Dátum: 2010.11.18 15:03:14 »
Pedig az első, sötétkék egyáltalán nem tűnik rossznak. A korábban írt paramétereidből emlékeim szerint csak a futással lóg ki. 117 ezer nem a világ, használattól függően akár jobb állapotban is lehet a kocsi, mint egy strapásabban hajtott, 80-90 ezret futott autó.
Értem én, de kb 2 hete volt egy sol 1,4-es 70ezer km-el a reálBudába 2misiért - 1 hét alatt el is vitték persze... ami meg igazán zavar, hogy nincs 4éves az autó, és már a 2. tulaj akarja eladni... szóval én szeretek olyan kocsit venni, amiből értelmesen ki lehet szállni - ha esetleg a szükség úgy hozza, vagy egyszerűen csak más autó kell. Ha most ezt a kéket meghirdetem 1év múlva, hogy alig 5éves autó 130ezer km-el 3. tulajtól eladó.... hááát nem tudom mennyire kapkodják el.
Szerinted ez rajtad kívül kit zavar? Nem a tulajnak kell, hogy tetszen, hanem az autónak, nem? Legalábbis én még ilyen butaságot életemben nem hallottam, hogy a sokadik gazdás autót nehezebben lehet eladni...  :wacko: Engem az autó állapota tud elsősorban meggyőzni, és magasról teszek a tulajok számára. Biztos hallottál már Te is olyat, hogy hiába az 1 tulajdonos, xarrá pusztította az autót. Az kellene Neked? Kötve hiszem... Ilyen 4-5 éves kategóriában az általad megadott kritériumokkal szinte biztosan nem fogsz találni, valamiből muszáj lesz engedned...  :flowers:
Köszi, hogy figyelmeztetsz  :D , de én kb 4éve nézem a hahu-n az e12 kínálatot....  :hug: ....főleg, mert ugye nekem is ilyenem van  :whistling:
Igen is sok apró dolog számít az eladásnál, ami nagyon fontos tényező lehet, még ha banális is: pl. szín, tulajok száma stb.
Ezt a kéket mondjuk 1. tulajtól és 90ezer km-el 100-150ezer Ft-al többért már rég elvitték volna....ennyit számítanak ezek a 'butaságok'.... egyébként meg a tulajok túl nagy száma nyílván a fiatalabb autóknál lehet negatívum, egy 12éves autónál már senkit nem érdekel, de egy 8évesnél sem nagyon..

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5398 Dátum: 2010.11.18 15:07:12 »
Pedig nem butaság. 5 év alatt 3. tulaj, te is elgondolkodnál, hogy vajon miért akarják eladni ennyire, hogy mekkora gebax lehet és elképzelhető, hogy meg se nézed ezért. Ill mi nem néznénk meg, te igen.  :hug:
És akkor Ákosnak az a megoldás, hogy megtartja 8-10 évig és csak akkor adja el, mert az már kevésbé necces?  :wacko:
Hát, nem tudom...  :hug:
Ezt hogy számoltad ki?  :lol:
Nincs semmi gond, csupán értékcsökkentő tényező. Kérdés, hogy meddig kell ezt az értéket csökkenteni majd, hogy valaki elvigye...  :hmmmm:
Van egy 120ezret futott 2.tulajos 4éves corolla, meg egy 2x az elején megtört 60ezret futott 1. tulajos....... nem véletlen, az 1. tulajos töretlen 60-90ezrezes egyből elmennek.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5399 Dátum: 2010.11.18 15:07:48 »
...Ezt a kéket mondjuk 1. tulajtól és 90ezer km-el 100-150ezer Ft-al többért már rég elvitték volna....ennyit számítanak ezek a 'butaságok'....

...és mivel ez kb. 100-150 ezerrel ára alatt van, ezért újraeladáskor bátyád is ennyivel olcsóbban kínálná, na bumm. ;)

Tudod, milyen szar a kínálat. A helyedben megnézném, mert ha az autó jó, akkor ezeken a körülményeken felül lehet kerekedni.