Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131256 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5295 Dátum: 2010.11.05 08:03:02 »
E 12 : Ez a havonta fellángoló motorprobléma pontosan melyik típusra jellemző ? Japán ?    Török ?   Angol ?   1.4 -- 1.6.
  Sol - Terra - Limo - Kombi meg mitttudomén ?
 
Senki sem tudja, mivel nincs róla adatbázis, adatgyűjtés és teljesen változó. Én tudok 1.4 E11-ről háromról és egy szintén 1.4 E12-ről, most így korán reggel, ami eszembe jut atom kómásan, de volt 1.6-tal is gond. Mindegyik vvt-i-t érintHETi 2003 szeptemberig, akkor módosítottak ugyanis a blokkon, onnantól kell a cseréltekbe (olajnívón jelöltekbe) több olaj. Na meg még egy kis lehetséges hibalista.
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5296 Dátum: 2010.11.05 09:45:31 »
Ott van Kisfiatal a korai E12-jével, ugyanúgy zörgött a szívócsonkja ha jól emlékszem és eszi az olajat a kocsija. Érdemes akár vissza is keresni, hatalmas vita volt sok-sok oldalon keresztül ebből.  :D

A szívócsövem nem zörög (még..) :)
CSak az olajfogyi van, de emlékezz vissza, mit kaptam én ezért anno, hogy egyáltalán le mertem írni a "típushiba" szót..
Amúgy sztem igen sok hibás darab lehet, éspedig sztem azok, amiket főleg városban, papásan hajtottak..
És tényleg nem lehet kiszűrni, mert a CO-m jó volt, és most pl. a kipuffvégem is fémtiszta, mert városban járkálok, nincs pörgetve. Senki meg nem mondaná hogy eszi. Ja és nem is füstöl. Hétvégén kiruccanunk kicsit, vennem kell 1 liter olajat  :whistling:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5297 Dátum: 2010.11.05 12:32:24 »
És amúgy mennyi az a km, ami alatt elfogy az 1L olajad? Úgyis kérdezhettem volna, hogy 10.000-ként mennyi olajat eszik az autód?  :flowers:

Én is leírtam már párszor, hogy engem nem zavar különösebben ez az olajfogyasztás, mert így, hogy 10.000-ként beletöltök 1L-t (ugyanabból a viszkozitású olajból, ugyanabból a márkából) tulajdonképpen frissül is az olaj, tehát az olajcserére sem fog elfáradni, tönkremenni. Én továbbra is túl misztifikáltnak tartom ezt az olajfogyasztós problémát, a gond a Valódi olajZABÁLÁSNÁL kezdődik, amikor az a bizonyos 1L/2000km kezdődik.

Amúgy nekem sem füstöl, vagy olajos a kipuff, se nem csöpög a blokk alatt az olaj, csak olajsáros a blokk hátulja a szimeringnél (blokk-szelepdekni csatlakozásánál a pontatlan gyári illesztés miatt. Emiatt nemcsak Corollákat bontottak meg, hanem Yarisokat, Avekat, és Rav-4-eket is utólag a szervizek)
Amíg nem észlelek az előzőekben leírtakkal kapcsolatban negatív irányú változást, addig lexarom az az 1L olajat, amit egy olajcsere periódus alatt pótlok.

Ráadásul a fogyasztásom és a motor viselkedése (nem rángat, nem zajong) is rendben van, bolond lennék hozzápiszkálni... ;)

Úgy szeretem, ahogy van, s, ha rajtam múlik, sok év után is ugyanígy fog kinézni.  :wub:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5298 Dátum: 2010.11.05 12:42:52 »
Ja, és akibor barátunk E11 faceliftje (1,4 VVTI) sem eszik egy fia olajat sem, és nem is csörög... ezt elfelejtettem írni.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5299 Dátum: 2010.11.05 13:11:55 »
És amúgy mennyi az a km, ami alatt elfogy az 1L olajad? Úgyis kérdezhettem volna, hogy 10.000-ként mennyi olajat eszik az autód?  :flowers:

Én is leírtam már párszor, hogy engem nem zavar különösebben ez az olajfogyasztás, mert így, hogy 10.000-ként beletöltök 1L-t (ugyanabból a viszkozitású olajból, ugyanabból a márkából) tulajdonképpen frissül is az olaj, tehát az olajcserére sem fog elfáradni, tönkremenni. Én továbbra is túl misztifikáltnak tartom ezt az olajfogyasztós problémát, a gond a Valódi olajZABÁLÁSNÁL kezdődik, amikor az a bizonyos 1L/2000km kezdődik.

Amúgy nekem sem füstöl, vagy olajos a kipuff, se nem csöpög a blokk alatt az olaj, csak olajsáros a blokk hátulja a szimeringnél (blokk-szelepdekni csatlakozásánál a pontatlan gyári illesztés miatt. Emiatt nemcsak Corollákat bontottak meg, hanem Yarisokat, Avekat, és Rav-4-eket is utólag a szervizek)
Amíg nem észlelek az előzőekben leírtakkal kapcsolatban negatív irányú változást, addig lexarom az az 1L olajat, amit egy olajcsere periódus alatt pótlok.

Ráadásul a fogyasztásom és a motor viselkedése (nem rángat, nem zajong) is rendben van, bolond lennék hozzápiszkálni... ;)

Úgy szeretem, ahogy van, s, ha rajtam múlik, sok év után is ugyanígy fog kinézni.  :wub:

Kb 4-5 deci/1000 km. Nyilván attól is függ mennyire nyomom. Egyébként amikor valakinek (észrevehetően)fogy az olaja, baromság olajfolyást keresgélni, ha annyira folyik, hogy észrevehető a csökkenés, az úgyis látszódik, mert annak akkor igencsak szivárognia kell. De ilyenek hogy könnyezik a kartertömítés, az a büdös életben nem fog észrevehető olajfogyit csinálni..

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5300 Dátum: 2010.11.05 13:18:01 »
Ha tipikus olajzabálásról van szó, az sanszos, hogy a kipufogón keresztül ég el, tehát nem fog folyni sehol (lásd bnőm autója).
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5301 Dátum: 2010.11.05 13:36:20 »
Ha tipikus olajzabálásról van szó, az sanszos, hogy a kipufogón keresztül ég el, tehát nem fog folyni sehol (lásd bnőm autója).
Az lehet, de ebben az esetben füstölnie is kellene az autónak, hiszen a kipufogóba az égéstérből jut az "anyag".

Azt is el tudom egyébként képzelni, hogy - tételezzünk fel egy gyári hibás motort a korai VVTI-k közül - az alapból rossz anyaghasználatból fakadóan érzékenyebbek a motor alkatrészei a hajtásra és a beletöltött motorolajra is. Szóval, ha mindehhez még hozzájön egy lexarom hozzá nem értő tulaj, aki csak annyit lát, hogy MOTOROLAJ, de amúgy lövése sincs arról, hogy mi az előírás ebbe a motorba, akkor beletölt egy 15W40-est a Tuskó áruház polcáról és nem foglalkozik "a hidegen nem nyomom neki" hozzáállással, ez így együtt hamarabb kihozza ezt az olajfogyasztós dolgot, mint az ellentéte.
Vagy rosszul gondolom? :?:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5302 Dátum: 2010.11.05 13:40:15 »
Ha elég az olaj akkor a "zöldkártyánál" is jelentkezne :wacko:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5303 Dátum: 2010.11.05 13:42:55 »
Igen, erre én is gondoltam, jövő hét szerdán műszakizunk, majd kiderül. :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5304 Dátum: 2010.11.05 13:45:01 »
Ha tipikus olajzabálásról van szó, az sanszos, hogy a kipufogón keresztül ég el, tehát nem fog folyni sehol (lásd bnőm autója).
Az lehet, de ebben az esetben füstölnie is kellene az autónak, hiszen a kipufogóba az égéstérből jut az "anyag".
Csak kérdés, hogy mi az az olajfogyasztás, aminél már van látható füst is. Mondjuk, ilyen fél liter/1000 km fogyasztásnál szerintem már kell(ene) lennie.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5305 Dátum: 2010.11.05 13:47:58 »
Amúgy a CO kibocsájtáson kívül nézik azt is a műszakin, hogy mennyi olaj van a kipufogógázban? Úgy értem, ez is beleszámít a vizsgába?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5306 Dátum: 2010.11.05 13:56:22 »
Nem, ezt így külön nem nézik. Ahhoz kicsit bonyolultabb műszer kellene. De ha nagyon magas az olajfogyasztás, az már növeli a károsanyag-kibocsátást is, így áttételesen lehet rá következtetni belőle.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5307 Dátum: 2010.11.05 15:18:43 »
Ott van Kisfiatal a korai E12-jével, ugyanúgy zörgött a szívócsonkja ha jól emlékszem és eszi az olajat a kocsija. Érdemes akár vissza is keresni, hatalmas vita volt sok-sok oldalon keresztül ebből.  :D
Múltkor, amikor a check engine lámpa miatt voltunk egy márkaszervizben, kiderült, hogy a mi autónkon is cserélték a szívócsonkot 30-valahány ezernél.
Az olajat egyelőre - kopp-kopp-kopp - úgy tűnik, hogy nem eszi különösebben, ha jól számolok, akkor max. 1 dl/1000 km lehet a fogyás.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5308 Dátum: 2010.11.05 17:35:52 »
Csak én nem értem ha már deciliterek tünnek el  az olajból viszonylag kevés km.-er alatt és nem is füstől a kipuf akkor hogy és hova tűnhet el az olaj??Mert ügye ha nem csepeg akkkor csak elég és annak meg füstje van.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5309 Dátum: 2010.11.05 17:37:40 »
Nem. 2003 szeptembere után módosítottak a vvt-i motoron.

Akkor ha pont szeptemberi akkor szerinted az már a módosított verzió lehet?,