Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2128295 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4545 Dátum: 2010.09.15 10:48:08 »
Ha az autó csak pénzügyi kérdés lenne, akkor Ben sem a legdrágábbat vette volna meg akkor.. Hisz vehetett volna ugyanolyan használati értékű olcsóbbat is(ja persze lehet h nem full karcmentes, meg több benne már a km, és mondjuk 90e után nem volt szervízben..).. De neki érzelmileg is  fontos volt, hogy közel makulátlan autóban üljön. Plusz a felszereltség. Tényleg BEn, mi van ha a cégautóban nem lesz automata klíma?  :tt2: Úgy tudom, nálad ez már alap elvárás ;)
Ne hozzuk már át másik fórum nick-neveit ide...
Más. Ki mondta hogy nincs benne érzelmi kérdés? Nyilván nehéz szívvel, de eladnám. Ha azt nézem, hogy évente esik az értéke mondjuk 250 000Ft-ot, köteklező+súlyadó = 55 000 Ft/év.
És ami nagyon fontos: foglalja a helyet, hova tegyem le?

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4546 Dátum: 2010.09.15 10:51:59 »
A téma az volt, hogy valaki teljes használatra kap kocsit, na meg a céges autókén egy átlag újszerű személyautót tételezünk fel. Tudom, hogy menne a levesbe a Corollád, de ha neked ez jó eső érzés engem valami spúrnak beállítani, magadat meg egy úrnak, akkor csak csináld.


Am tényleg nem csesztetésként írtam.. De tény, téged eléggé a haszon-hatékonyság vezérel :) Ez nem baj, sikeres vállalkozó lehetsz így :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4547 Dátum: 2010.09.15 10:52:12 »
Kgabe!
Remélem még ennyi  hiba se jellemzö a Corollákra. Én még csak 60ekm-nél tartok de semmi baja nem volt. (leszámitva azt a kis kerregést, ami még nem mult el, de a szerviz szerint nem baj--nekik mert nem hallják)
Én is olyan véleményt szeretnék olvasni, hogy mi van 200 ekm-en túl :hmmmm:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4548 Dátum: 2010.09.15 10:57:21 »
A téma az volt, hogy valaki teljes használatra kap kocsit, na meg a céges autókén egy átlag újszerű személyautót tételezünk fel. Tudom, hogy menne a levesbe a Corollád, de ha neked ez jó eső érzés engem valami spúrnak beállítani, magadat meg egy úrnak, akkor csak csináld.
Am tényleg nem csesztetésként írtam.. De tény, téged eléggé a haszon-hatékonyság vezérel :) Ez nem baj, sikeres vállalkozó lehetsz így :)
Nem tudom honnan szeded ezeket....komolyan..... miért baj az, ha számon tartom az autóm értékét? szerintem sokan vannak ezzel így. Szeretem a corollám, de ha kapnék hosszabb távon cégautót, akkor már ezer más autó van, amit megtartanék B autónak....régi nagy - sportos benzineseket olcsóért.. fun kocsit vennék a céges autó mellé.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4549 Dátum: 2010.09.15 10:57:39 »
"Háát..:-) ha használati eszköz, akkor tessék használni, nem rendszámot levenni ;-) "
Csak megjegyezném, hogy ideiglenes kivonásnál nem kell leadni a rendszámot (a motoromat szoktam télire kivonni)
Hogy az autó kivonva parkolhat-e az utcán ezt nem tudom :hmmmm:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4550 Dátum: 2010.09.15 11:02:44 »
Hogy az autó kivonva parkolhat-e az utcán ezt nem tudom :hmmmm:
Szerintem nem... majd arra ébredne Kisfiatal, hogy viszik a corit el a közteresek teherautón  :tt2:

Rito

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4551 Dátum: 2010.09.15 11:04:10 »
Sziasztok! Új vagyok itt. A közeljövőben szeretném lecserélni a jelenlegi autóm, és a toyoták mellett döntöttem. Kérném a véleményetek a következő autóról: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_linea_terra-4134087  ,nekem laikusként a képek alapján jónak tűnik, de nem utaznék 100km-t feleslegesen ha már most kiderülnének számomra láthatatlan bajai (a km óra gondolom vissza van tekerve, de az különösebben nem zavar). 
A válaszokat előre is köszönöm.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4552 Dátum: 2010.09.15 11:44:20 »
Sziasztok! Új vagyok itt. A közeljövőben szeretném lecserélni a jelenlegi autóm, és a toyoták mellett döntöttem. Kérném a véleményetek a következő autóról: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_linea_terra-4134087  ,nekem laikusként a képek alapján jónak tűnik, de nem utaznék 100km-t feleslegesen ha már most kiderülnének számomra láthatatlan bajai (a km óra gondolom vissza van tekerve, de az különösebben nem zavar). 
Elöl törött volt, és csak a Harmony fényezetlen lökhárítóját tették vissza rá, nem a Terráét. De az illesztéseken is látszik.
Hátul is törve volt, csálé a hátsó ajtó is. Ez nem azt jelenti, hogy ronggyá törték, de komolyan át kell nézetni szervizben!
Zavarjon, ha tekert, mert akkor olcsóbban kellene, hogy adja! Valahogy meg kéne találni az előző tulaj(oka)t. Egyébként én mást hirtelen nem látok rajta, a belső kép meg elég xar ahhoz, hogy semmilyen következtetést ne tudjunk levonni belőle.
         

Rito

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4553 Dátum: 2010.09.15 12:15:18 »
Köszönöm a választ! Nekem fel sem tűntek az illesztési hibák (na meg a lökös sem  :hmmmm: , tanulmányoznom kéne a felszereltségi szinteket ). Azt hiszem nézelődök tovább. 

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4554 Dátum: 2010.09.15 12:38:11 »
kleingy te vagy e tipus szakértője, nekem se tünt fel. Az eleje valóban furcsa a lámpánál :hmmmm:
Hátul nem lehethogy csak nincs jól lecsukva? Az első vészháritó cseréje önmagában viszont még nem jelent nagy turpisságot, lehet hogy tényleg csak a lökháritó volt sérült.
Vajon mit mond az eladó ezekről?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4555 Dátum: 2010.09.15 12:57:08 »
Az eladó nepper, biztos kamuzik vmit majd és hülyének néz, rá nem kell adni. Meg kell nézni pl az első fényszóró lámpáit! Ha a tartó fülecske/pöcök sérült, akkor autó felejtős azonnal, ha nem (mint az én autómnál is), akkor ugyan törött volt, de nem nagyon (egy nem túl nagy csattanásnál is törnek ezek a fülek).
Nem, a hátsó ajtó jól van lecsukva, az enyém is ilyen xarul néz ki. Na itt az én példám, tessék. Tudtam, hogy elöl-hátul törött a Corolla, amit vettem, el is mondta az eladó, majd átnézettem és kiderült, hogy tényleg csak koccok voltak, az meg nem érdekelt, nincs tökéletes autó.
Az ne zavarjon, hogy a fényszórónál a fekete gumi kiáll, típushiba, szilóval 2 perc alatt visszaragasztod (3 éve tart nálam legalábbis :D ).
         

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4556 Dátum: 2010.09.15 12:57:56 »
sziasztok, uj vagyok es ez az auto erdekelne http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=licilrqsp2be
velemenyek?
Üdv a fórumon! Magán személytől, sérülésmentesen, szép állapotban, jól felszerelve +téli-nyári garnitúra), jó ajánlat, már ami az autót illeti a képek alapján. Amennyiben neked a 3 ajtó nem gond (itthon, nehezen eladható, és lényegesebben kevesebbet is ér!). Az ára ha a behozatali költségeket is számolod, már nem biztos, hogy jó...Annyiból kapsz itthoni 5 ajtósat is... :)

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4557 Dátum: 2010.09.15 13:59:23 »
Erről a kocsiról valaki valamit?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.6_sol_digit.klimas-4145267
Kereskedő szerint végig vezetett szervízkönyv, törésmentes, de jobb sárvédő javítva.

Lejjebb vitték az árát 2.2M-ról, így már reálisabb...
Esetleg valaki a környéken aki arra jár, és rálesne....

KÖsz!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4558 Dátum: 2010.09.15 15:42:56 »
"Tudtam, hogy elöl-hátul törött a Corolla, amit vettem, el is mondta az eladó, majd átnézettem és kiderült, hogy tényleg csak koccok voltak, az meg nem érdekelt, nincs tökéletes autó."
Akkor találtál elég indokot, hogy jól lealkudjad? :hmmmm: Hiszen másokat is arra biztatsz hogy minden bibi ok az alkura!
Egyébként a kis sérülések, melyeket javitottak, ártatlannak tünnek, de ott sokkal elöbb tudnak rozsdásodni.
Volt egy 18éves Mercim sehol nem rozsdásodott, csak ott ahol javitva volt (kivéve küszöb, de az tipushiba mert a müanyag burkolat mögött állandoan vizes volt)
De állitólag ma már nagyon só minőségben javitanak a szakszervizek :yes:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4559 Dátum: 2010.09.15 15:46:16 »
Emiatt nem alkudtam, mert egyébként is jó ára volt. A szélvédő volt repedt, amire mondta, hogy vagy megcsináltatja és ennyi az ára vagy mi csináltatjuk és x tízezerrel olcsóbb.