Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2128317 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4530 Dátum: 2010.09.15 09:07:29 »
Azt mondjátok meg nekem, hogy 2004-5 körüli ráncfelvarrott Corolla kombiból miért nem látok dízel Solt-t? Az eladó dízelek mind Terra / Terra Plus felszereltségűek. Nem létezett ilyen kombináció, vagy mi?

Egyébként 1.4-es D4D mennyire rizikós használtan (igazolt 200e alatti futással)? Mert elgondolkoztam a dolgon, de ami visszatart az az hogy nem találok belőle SOL-t, és az esetleges javítási költség... 200e környékén mire lehet számítani a kisdízelnél?

Köszi!
Van 2005ös dízel Sol kombi, csak lehet, hogy túl alacsony árra lőtted be a szűkítést...
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4531 Dátum: 2010.09.15 09:10:18 »
Mivel több a Sol felszereltség ?(bár a többit sem tudom) nekem alap van-uj de a mocija ugyanaz
Attól függ, hogy E12 vagy E15 Coriról van-e szó, de mindkettőnél sok a difi az alaphoz képest.ű
E12-nél kb:
-4 el. ablak
-függönylégzsákok
-elektrokromatikus belső tükör
-magassugárzó a tükörházban
-automata klíma
-kf. felni (2005 év végétől asszem)
-esőérzékelő
-más kárpit
-könyöklő, tárolórekesszel
-kormányról vezérelhető hifi
-bőrborítású kormány, váltógomb
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.15 09:12:50 írta Kgabe »
Gabe 254.

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4532 Dátum: 2010.09.15 09:15:13 »
sziasztok, uj vagyok es ez az auto erdekelne http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=licilrqsp2be
velemenyek?

Helló batil!

Sol+ felszereltségben kellene lenni a kormányon rádió kezelőgomboknak, meg napfénytetőnek is. Kezelőgombok nincsenek, a napfénytető meg nem látszik... vajon miért?
Amúgy jó árban van és szép. :)
De vannak itt sokkal szakavatottabbak is, majd ők megszakértik. :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4533 Dátum: 2010.09.15 09:19:53 »
Ne felejtsétek el, hogy más lehet a felszereltsége más országban. :)
         

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4534 Dátum: 2010.09.15 09:28:18 »
Azt mondjátok meg nekem, hogy 2004-5 körüli ráncfelvarrott Corolla kombiból miért nem látok dízel Solt-t? Az eladó dízelek mind Terra / Terra Plus felszereltségűek. Nem létezett ilyen kombináció, vagy mi?

Egyébként 1.4-es D4D mennyire rizikós használtan (igazolt 200e alatti futással)? Mert elgondolkoztam a dolgon, de ami visszatart az az hogy nem találok belőle SOL-t, és az esetleges javítási költség... 200e környékén mire lehet számítani a kisdízelnél?

Köszi!
Van 2005ös dízel Sol kombi, csak lehet, hogy túl alacsony árra lőtted be a szűkítést...


Jogos, ezt benéztem...

És a rizikóval / szervízköltséggel kapcsolatban? MIt lehet várni egy 200e-t futott 1.4-es dízeltől?
Kösz!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4535 Dátum: 2010.09.15 09:39:35 »
Ez jó kérdés. Én 124ezernél járok. Volt korábban turbócserém 30ezernél (nem volt érezhető, csak hallható különbség a normálishoz képest.) Ez az egyetlen motorspecifikus baj, ami volt vele. Ezen kívül kellett generátort és kuplungot cserélni benne (50 és 60ezernél) amelyek azóta is tökéletesen üzemelnek benne. Némi kis hűtőfolyadékpárát vélek felfedezni a vízpumpa mellett, de minimális.
Természetesen a javítások garanciálisak voltak. A kuplungcserére lehet, hogy nem lett volna igazán szükség, de inkább igyekeztem kiharcolni. (nyikorgás volt csak, igazán érezhető hibajelenség nem) Az egyetlen igazi hiba a generátor zörgése volt, az úgy hangzott, mintha széttört volna benne a csapágy (csak tippelek, nem bontották meg, nem kaptam meg természetesen)
Ja, szervizköltség: az eddigi legdrágább szervizem volt 43ezer, 90e km-nél. Ebben volt váltóolaj csere is. Amúgy jellemzően 35ezer között volt, és 20 körül ha én vittem az olajat (20+10 az olaj)
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.15 09:43:32 írta Kgabe »
Gabe 254.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4536 Dátum: 2010.09.15 10:03:48 »
Mondok egy ellenpéldát. Édesanyám egy kedves barátnője Baján lakik, ahová történetesen én is sokat járok munka miatt. Miért ne vinném el, ha arra megyek? :hmmmm:
OFF
Gondolom el akarják kerülni a rendszeres eseteket, ha egyszer úgy jön ki, nem jár fejvesztéssel. Ha tudtok valami jó állást, ahol kapok kocsit, de munkaidőben nem fuvarozhatom a családot, szóljatok! Ja, és eladom a kocsimat egyből!  :flowers:
ON

UI:
Kisfiatal! Gondolom ha kapnál céges kocsit, ott parkoltatnád a házatok előtt a corollát, és véletlenül sem szednéd ki a 1,4milliót belőle.... fejem merném rá tenni, hogy Te biztos eladnád.

Nem biztos, mert engem nem a szigorúan vett gazdasági racionalitás vezérel, mint téged :) Ez attól függ milyen autót kapnék, mennyire használhatnám, és hogy a saját milyen állapotban van, esetleg megéri-e családban tartani stb stb, szal nem egyértelmű a válasz. De olyan szinten engem nem vezérel a pénz, a haszon, a hatékonyság stb, mint téged  :tt2: Tudomásul kell venni, hogy az autó nem befektetés, az használati eszköz, kopik, csökken az értéke. ÉS? Azért van, de meg betegre aggódod magad emiatt hogy jááj az értékvesztés.. Ugyanakkor pluszköltséget nem jelent, ha megtartom, esetleg ki is lehet vonatni a forgalomból ideiglenesen.
A te hozzáállásoddal valami lepattant 20 éves gépet kellett volna venni, annak nem esik akkorát az értéke, és amúgy is úgy állsz hozzá, hogy egyből eldobnád a zsír verdád is bármi cégautóért cserébe :)
 

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4537 Dátum: 2010.09.15 10:25:39 »
Kisfiatal!
"Ugyanakkor pluszköltséget nem jelent, ha megtartom, esetleg ki is lehet vonatni a forgalomból ideiglenesen. "
Az autó igenis kökemény pénzügyi kérdés is!
Ép tegnap mondták hogy elsősorban a kor és a km-számit. Ha kivonod is öregszik, bár a km nem nő.És garázs is kell, vagy az utcán tartanád, esetleg ponyva alatt? aztán tavasszal lenne egy szakatt zsigulid :lol:
Csak az amortizációból elmehetnél évente nyaralni ;)
Más oldalról viszont az autó érzelmi ügy, kényelem, birtoklási vágy is és ezért sokat vagyunk hajlandóak áldozni. Tudják ezt a politikusok is ezért adoztatnak rengeteg módon.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4538 Dátum: 2010.09.15 10:30:25 »

... Tudomásul kell venni, hogy az autó nem befektetés, az használati eszköz, kopik, csökken az értéke. ÉS? Azért van, de meg betegre aggódod magad emiatt hogy jááj az értékvesztés..

Háát..:-) ha használati eszköz, akkor tessék használni, nem rendszámot levenni ;-) Betegre aggódni? Ezért kell eladni. Akkor nincs aggódás, ellenben sok sört meg lehet inni a "nyereségen" :-) Aggódni az fog aki NEM adja el. Persze ha valakit felvet a lóvé, azt nem fogja érdekelni. De az meg úgyis vesz zsírújat annak idején.

Komolyra fordítva - az autó (az esetek 99.9%-ában) egy tárgy, ami adott árfolyamon pénzzé váltható, oda-vissza. Ellenben az árfolyama szigorúan monoton csökkenő, ráadásul negatív kamatja is van - plusz nehézkes vele boltban fizetni.

Én tuti elsózom az akármilyen "tuti vétel" kocsimat, ha előreláthatólag 1 évnél tovább lesz megint cégautóm.

Nem vagyunk egyformák, és ez így van jól. Tehát ha kapsz céges autót,  és nem hagyod ott az állást 5 évig, kérlek szólj - vevő leszek a letámasztott kocsidra  :D (és én sem fogom neked "értékén" kifizetni a kevés futást)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4539 Dátum: 2010.09.15 10:30:35 »
A téma az volt, hogy valaki teljes használatra kap kocsit, na meg a céges autókén egy átlag újszerű személyautót tételezünk fel. Tudom, hogy menne a levesbe a Corollád, de ha neked ez jó eső érzés engem valami spúrnak beállítani, magadat meg egy úrnak, akkor csak csináld.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4540 Dátum: 2010.09.15 10:31:54 »
Kisfiatal!
"Ugyanakkor pluszköltséget nem jelent, ha megtartom, esetleg ki is lehet vonatni a forgalomból ideiglenesen. "
Az autó igenis kökemény pénzügyi kérdés is!
Ép tegnap mondták hogy elsősorban a kor és a km-számit. Ha kivonod is öregszik, bár a km nem nő.És garázs is kell, vagy az utcán tartanád, esetleg ponyva alatt? aztán tavasszal lenne egy szakatt zsigulid :lol:
Csak az amortizációból elmehetnél évente nyaralni ;)
Más oldalról viszont az autó érzelmi ügy, kényelem, birtoklási vágy is és ezért sokat vagyunk hajlandóak áldozni. Tudják ezt a politikusok is ezért adoztatnak rengeteg módon.

Ha az autó csak pénzügyi kérdés lenne, akkor Ben sem a legdrágábbat vette volna meg akkor.. Hisz vehetett volna ugyanolyan használati értékű olcsóbbat is(ja persze lehet h nem full karcmentes, meg több benne már a km, és mondjuk 90e után nem volt szervízben..).. De neki érzelmileg is  fontos volt, hogy közel makulátlan autóban üljön. Plusz a felszereltség. Tényleg BEn, mi van ha a cégautóban nem lesz automata klíma?  :tt2: Úgy tudom, nálad ez már alap elvárás ;)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4541 Dátum: 2010.09.15 10:35:42 »
A téma az volt, hogy valaki teljes használatra kap kocsit, na meg a céges autókén egy átlag újszerű személyautót tételezünk fel. Tudom, hogy menne a levesbe a Corollád, de ha neked ez jó eső érzés engem valami spúrnak beállítani, magadat meg egy úrnak, akkor csak csináld.


Persze, ahogy mondtam, elképzelhető hogy eladnám. De nálam ez nem automatikus, mint nálad(gyomorfekélyem lesz ha egy fillért is veszít az értékéből, adjuk el mielőbb.. :devil:) Tehát lehet hogy egy darabig megtartanám, nem kezdeném hanyatt-homlok, kezem-kábam tördelve eladni próbálni egyből.. Tudom, hülye vagyok mert x ft-ot veszít, és? Lexarom. Nem a pénz vezérel, főleg ha virtuális, képzelt pénz(értékvesztés..).

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4542 Dátum: 2010.09.15 10:38:28 »
De neki érzelmileg is  fontos volt, hogy közel makulátlan autóban üljön. Plusz a felszereltség.

Itt a lényeg. ÜLJÖN. Nem pedig NÉZZE.

Befejeztem ;-)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4543 Dátum: 2010.09.15 10:39:14 »
Tehát, évekig nyilván nem tartanám talonban, ha úgy alakulna. De mondjuk 1 évig kb sztem igen, sose lehet tudni alapon, pláne, ha az autó tényleg makulátlan. 1 év alatt mennyit veszít? 200 ezret? Na bumm..

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4544 Dátum: 2010.09.15 10:39:44 »
Ez jó kérdés. Én 124ezernél járok. Volt korábban turbócserém 30ezernél (nem volt érezhető, csak hallható különbség a normálishoz képest.) Ez az egyetlen motorspecifikus baj, ami volt vele. Ezen kívül kellett generátort és kuplungot cserélni benne (50 és 60ezernél) amelyek azóta is tökéletesen üzemelnek benne. Némi kis hűtőfolyadékpárát vélek felfedezni a vízpumpa mellett, de minimális.
Természetesen a javítások garanciálisak voltak. A kuplungcserére lehet, hogy nem lett volna igazán szükség, de inkább igyekeztem kiharcolni. (nyikorgás volt csak, igazán érezhető hibajelenség nem) Az egyetlen igazi hiba a generátor zörgése volt, az úgy hangzott, mintha széttört volna benne a csapágy (csak tippelek, nem bontották meg, nem kaptam meg természetesen)
Ja, szervizköltség: az eddigi legdrágább szervizem volt 43ezer, 90e km-nél. Ebben volt váltóolaj csere is. Amúgy jellemzően 35ezer között volt, és 20 körül ha én vittem az olajat (20+10 az olaj)

Kösz. Valaki nagyobb futással? :)