Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131350 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4500 Dátum: 2010.09.14 09:50:26 »
A mi cégünk országszerte tart kapcsolattartókat és nem megoldható a dolgozók bejárása a céghez, így a Fordokat -24 használják, csak akkor látjuk a kocsikat, amikor szerviz miatt felhozzák. :)

Azzal viszont egyetértek, hogy a cég bármikor felmondhat és akkor se saját, se cégautó.
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4501 Dátum: 2010.09.14 09:56:47 »
Illetve sok cégnél ez juttatás, ezzel is próbálják magukhoz láncolni az embert (ha nincs saját autója, nehezebben lép).
Én több olyan céget ismerek, aki engedi saját célra, sőt megmondja, hogy évi 15 ezret mehet saját célra, mert azt állja a cég. Van ahol önbevallásos a dolog, tehát ne mondod meg mennyit mentél vele és a saját benzinedet/gázolajaodat te fizeted.
Belgiumban megismertem egy magyar srácot. Van céges kocsija, üzemanyagkártyával a legnagyobb kúthálózatokhoz korlátlan használattal. Vagyis ingyen van kocsija. És mondta, hogy neki megéri, mert kevesebbet keres, mint az ismerősei, viszont nem kell kocsit fenntartania. Ja, kétévente újat kap (Golfjai szoktak lenni). És a kevesebb fizetés ellenére sem akar állást váltani, mert akkor nem lesz kétévente új kocsija.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4502 Dátum: 2010.09.14 12:44:10 »
Ezt a cégautós dolgot sose értettem. Én ha cég lennék, nagy lófütyit engedném meg, hogy mintegy sajátként, magáncélokra is korlátlanul használja. Ha munkához kell, akkor reggel bemegy busszal akármivel a céghez, átül a cégesbe és furikázik(ha az a munkájával jár), végzéskor meg lerakja a cégnél. Ha meg nem kell a munkához, akkor lófütyi.. Vagy fizethetne a cég a dolgozónak, hogy jár a sajáttal..  Meg azokat se értettem, akik emiatt hanyatt-homlok adnák el a sajátot(na kivéve ha pénz kell persze..): sose lehet tudni, mi jön közbe, becsődöl a cég, összetörik a céges kocsi, vagy épp csak a családban úgy alakul, hogy kell valakinek az autó.. Persze, nem minden eset egyforma nyilván, de nekem mindig érdekes volt, hogy kapom a cégest, adom el a sajátot.. Én tuti nem adnám el.
Na mi van, irigykedünk vazze ?  :cool2:
Egy magán tulajdonú cég olyan juttatást ad az alkalmazottjának, amilyet akar. Ha úgy tartja jónak pénzt, vagy grátisz nyaralást valami egzotikus helyre, bérelt lakást, vagy teljes használatú céges kocsit, vagy mittudomén mit.... mi köze ehhez bárkinek?  :no:
Egyébként az én ismerősi körömben túlnyomó többségben vannak azok, akik saját használatra, korlátlan benzinnel megkapják a céges kocsit.
Ja, és céges kocsi mellett ki a fene tartja meg a sajátot? Én egyből adnám el. Évente sok százezres értékvesztés, kötelező biztosítás, súlyadó, helyet is foglalja, és ha kirúgnak, veszek egyet, mert baromi sok eladó autó van....
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.14 12:51:22 írta Ákos2004 »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4503 Dátum: 2010.09.14 12:46:10 »
Illetve sok cégnél ez juttatás, ezzel is próbálják magukhoz láncolni az embert (ha nincs saját autója, nehezebben lép).
:eek:
de akkor fizetést se adjanak a cégek, max minimálbért, mert ezesetben is magához láncolja a cég  :lol: :lol: :lol:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4504 Dátum: 2010.09.14 13:51:20 »
:eek:
de akkor fizetést se adjanak a cégek, max minimálbért, mert ezesetben is magához láncolja a cég  :lol: :lol: :lol:

Ezt a gondolatmenetet nem teljesen értem, de bizonyára benne van a hiba...  :eek:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4505 Dátum: 2010.09.14 15:15:52 »
:eek:
de akkor fizetést se adjanak a cégek, max minimálbért, mert ezesetben is magához láncolja a cég  :lol: :lol: :lol:

Ezt a gondolatmenetet nem teljesen értem, de bizonyára benne van a hiba...  :eek:
Azt írod, hogy a cégautóval az alkalmazottat magához láncolja a cég....és erre írtam, hogy egy magas fizetéssel is... szóval legjobb egy olyan cégnél dolgozni, ahol minimálbért kapsz, és akkor nem vagy leláncolva...

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4506 Dátum: 2010.09.14 17:28:24 »
Ezt a cégautós dolgot sose értettem.

Akkor elmesélem...:-)
Én vagyok Burzsi Kft, szépen, fehéren foglalkoztatok.
Válassz. Jössz hozzám dolgozni 400 bruttóért (220nettó), vagy inkább jössz dolgozni 270 bruttóért (150 nettó), és adok verdát. Mondjuk a munkádhoz nem kell a kocsi. A saját benzinedet te fizeted, de mondjuk havi 20-at ebből is bevállalok.

Neked megéri? Meg hát - 70e-ért van kocsid (benzinnel!)ami új autó esetében nagyon jónak számít. (Casco, szervíz, értékvesztés, beruházás, adó, KGFB, stb) Ráadásul naggyon gizda vagy a céges verdára, tán' fizetést sem kell emelni annyira.

Nekem megéri?Hahh, jóhogy. Befizetem ugyan a cégautóadót, mert magán célra is használod (20e Ft) (mondtam már hogy fehéren foglalkoztatok?), ám költségként leírom a kocsit, a casco-t - ráadásul mindenre flottakedvezményem van. Ami neked 70-be kerülne, nekem kijön kb. 60-ból (adóval!). Ja, és mivel a béred kisebb, a járulékokat is bőven megspóroltam jól (ez esetben kb. 40e-t).
Tehát a kocsi nekem 60-ban van, spóroltam 40e járulékot, 130e bért. És még legális is!

Tehát már jó vagyok. Nem kicsit.

Ja, hogy a munkádhoz kell az autó? Akkor már szííííííntiszta nyereség, hisz csak a 20e cégautóadót, plusz a leírható 20e benzinköltséget kell állnom pluszban. (mondjuk 30 zusammen, és spóroltam 170-et)

Mindez szürkén foglalkoztatva, kamu menetlevelekkel... MOndjam tovább?

Én csak azt nem értem, miért nem MINDENKI ad cégautót a 3-400e Ft felett kereső kollégáknak hasonló konstrukcióban. Persze, ehez kell biztos háttér, tőke (v bankgarancia)  Himihümi Bt-nek nem fog menni.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4507 Dátum: 2010.09.14 17:36:55 »
Nekem nincs cégautom és remélem nem is lesz: a sajátomat használom és annyi km-t számolok el..... :devil:
Ha jól megy mégtöbbet megyek. ;)
Igy van szinte mégegy fizum :yes:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4508 Dátum: 2010.09.14 18:53:22 »
Ezt a cégautós dolgot sose értettem.

Akkor elmesélem...:-)
Én vagyok Burzsi Kft, szépen, fehéren foglalkoztatok.
Válassz. Jössz hozzám dolgozni 400 bruttóért (220nettó), vagy inkább jössz dolgozni 270 bruttóért (150 nettó), és adok verdát. Mondjuk a munkádhoz nem kell a kocsi. A saját benzinedet te fizeted, de mondjuk havi 20-at ebből is bevállalok.

Neked megéri? Meg hát - 70e-ért van kocsid (benzinnel!)ami új autó esetében nagyon jónak számít. (Casco, szervíz, értékvesztés, beruházás, adó, KGFB, stb) Ráadásul naggyon gizda vagy a céges verdára, tán' fizetést sem kell emelni annyira.

Nekem megéri?Hahh, jóhogy. Befizetem ugyan a cégautóadót, mert magán célra is használod (20e Ft) (mondtam már hogy fehéren foglalkoztatok?), ám költségként leírom a kocsit, a casco-t - ráadásul mindenre flottakedvezményem van. Ami neked 70-be kerülne, nekem kijön kb. 60-ból (adóval!). Ja, és mivel a béred kisebb, a járulékokat is bőven megspóroltam jól (ez esetben kb. 40e-t).
Tehát a kocsi nekem 60-ban van, spóroltam 40e járulékot, 130e bért. És még legális is!

Tehát már jó vagyok. Nem kicsit.

Ja, hogy a munkádhoz kell az autó? Akkor már szííííííntiszta nyereség, hisz csak a 20e cégautóadót, plusz a leírható 20e benzinköltséget kell állnom pluszban. (mondjuk 30 zusammen, és spóroltam 170-et)

Mindez szürkén foglalkoztatva, kamu menetlevelekkel... MOndjam tovább?

Én csak azt nem értem, miért nem MINDENKI ad cégautót a 3-400e Ft felett kereső kollégáknak hasonló konstrukcióban. Persze, ehez kell biztos háttér, tőke (v bankgarancia)  Himihümi Bt-nek nem fog menni.

Ez normálisabb helyeken is így van? Vagy csak macsarisztánban éri meg ennyire? :)

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4509 Dátum: 2010.09.14 19:01:40 »
Hidd el, a legjobb autó a cégautó (márka mindegy), amíg nekem is volt  :cry: nem is volt sajátom.  :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4510 Dátum: 2010.09.14 19:05:59 »
Naná nyugaton is így van! Pl osztrák vállalatunknál alig várják, hogy lecserélhessék a kocsikat. Ha nem leasingelnek ujat az adóhivatal azösszeg 90%-át elviszi. Igy persze hogy cégautót kap  akinek csak lehet adni. Csak én magyaráztam el nekik, hogy nagyon drága acégautó és ígyinkáb fizetnek nekem sok km pénzt. :yes:

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4511 Dátum: 2010.09.14 21:38:18 »
Nekem nincs cégautom és remélem nem is lesz: a sajátomat használom és annyi km-t számolok el..... :devil:
Ha jól megy mégtöbbet megyek. ;)
Igy van szinte mégegy fizum :yes:

OFF
Remélem azért büszke nem vagy rá  :innocent:
ON
Hogy a topicnál maradjak:
Szóval én kérem Corollát szeretnék venni! Nagyon! kombi, lehetőleg 1.6 Solt-t, még mindig -  2Millión innen, 2004 faceliften túl...

diduka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4512 Dátum: 2010.09.14 21:41:22 »
Nekem nincs cégautom és remélem nem is lesz: a sajátomat használom és annyi km-t számolok el..... :devil:
Ha jól megy mégtöbbet megyek. ;)
Igy van szinte mégegy fizum :yes:

Sziasztok!


Cégautó, cégautó,  jó dolog, viszont nálunk elég szigorúan veszik a használatát(jogosan) Pl munkaidőben csak én illetve a válllaat alkalmazottjai
lehetnek az összes céges autónkban(Off Transit,Focus,Mondeo,Saab)se feleség se férj se barát se barátné se gyerek(vannak kivételek) és
ellenőrzik is(KOMOLYAN)
Nekem szükségem van rá a munkámhoz. Amíg a Transittal jártam napi átlag 200 Km volt az utam. Most sikerült feljebb kerülnöm, más beosztásba
kaptam a Fokát.Most napi 300-350Km lesz az átlagom. A pénzem, már amit utalnak 100%ban fehéren,  egy kicsivel lesz csak több( ez tényleg egy ilyen korrekt cég)
És autót mint már írtátok könnyebb venni mint eladni...
Akinél a lové az diktál.
VIN NUMBER: JT..........................
2007. E 15 1.4 D-4D Luna

diduka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4513 Dátum: 2010.09.14 21:42:30 »
 :no: :no:
Bocs lemaradtam az OFF-ról
 :yes: :yes: :yes:
VIN NUMBER: JT..........................
2007. E 15 1.4 D-4D Luna

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4514 Dátum: 2010.09.14 21:50:06 »
"Remélem azért büszke nem vagy rá  innocent"
Ezt nem egészen értem?
Egy külföldi tulajdonu Kft-t vezetek. Természetesenmindent nekem kell kitermelni (2 fős a Kft én meg a feleségem)
Ezt nem tudom hogy szégyelnem kellene-e :cry:
Kiharcolhattam volna egy cégautót, régen nem de mostmár simán ki tudja termelni a Kft(én)
A saját kocsira viszont sokkal többet tudok elszámolni, igy nekem ez pénzt hoz, mig egy cégautó max kevesebb kiadást jelentene.