Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131199 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4380 Dátum: 2010.09.02 17:08:59 »
Maga ne szóljon be a vacsiúj Ave III-ból, ha lehet.  :tt2:
         

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4381 Dátum: 2010.09.02 17:21:25 »
Én megfizettem a tanulópénzt.
Most lehet, hogy felfüggesztem kicsit az autókeresést. :(

Ne törj le! Nem fizettél tanulópénzt, hanem tapasztaltabb lettél egy sikertelen autónézéssel. Ilyen egy használtautó-keresés során teljesen mindennapos, örülj neki, hogy megúsztál egy kellemetlen vételt.

Ha azt mondom, hogy az első Coltot (feleségem első saját autóját, az egyetlen kinézett típust) fél évig kerestük, és legalább 15 autót néztünk meg, mire nyugodt szívvel megvettük a sokadik példányt, akkor elhiszed, hogy előfordulhat, még csak az út elején jársz? ;) Nyugi, kitartás, előbb-utóbb összejön.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4382 Dátum: 2010.09.02 17:29:03 »
Sztem amúgy nem normális ezeknél az autóknál a rozsda sehol sem.
Dehogynem! Egyetlen esetben normális a rozsda, ha anno igénytelenül volt javítva-fényezve... Egyértelműen visszavezethető erre a problémára. :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4383 Dátum: 2010.09.02 17:34:41 »
Glautner! No para, ennél jobban ezzel az autóval nem is járhattál volna!!! Egy tizesedbe került az, hogy megtudtad, azon kívül, hogy vásárlás után megejted a kötelező mennyiségű szervizt, ami nem kevés lóvéval jár, egy rommá tört autó tulaja lennél tudtodon kívül. Ne mondd, hogy nem érte meg! Mindnyájunknak megérte volna a helyedben ez az infó a pénzt!
Vagy tévedek, kedves márkatársaim? :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

glautner

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
  • '04 Corolla 1.4 VVT-i HB
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4384 Dátum: 2010.09.02 18:03:56 »
Köszi a bíztatást és a kommenteket. :) Nem ezt a 16 ezret sajnálom, amit kértek az átvizsgálásért. Végig ott lehettem, tanultam sokat. Az autót sajnálom, hogy nem olyan volt, hogy megérje a pénzt, amit kérnek érte. Aztán lehet, hogy mást ezek a dolgok nem zavarnak annyira. Engem ennyiért nem érdekel a dolog, az biztos.
A tanulópénz alatt az elvesztegetett időt, idegeskedést is értem...
Az, hogy a kereskedővel nem kellett balhézni, hogy visszaadja a foglalót, tényleg azt mutatja, hogy korrekt volt. Ez a "foglaló nem jár vissza" duma viszont rettentően zavar (elhangzott egyébként a kereskedő kollégájának szájából is), figyelembevéve, hogy én - állításuk szerint - egy "makulátlan" autót foglalóztam le, aminek a jobb első sárhányóját lakkozták (sic!) csak.
Ezekután tutti nem fogok lefoglalózni egy autót sem, amit nem nézettem át. Itt még foglalózás után sem akarták nagyon engedni, hogy átvizsgáltassam. Pedig a szándék komoly volt.
Visszaérve a telepre egyébként előkerült az ő festékrétegmérőjük, ami nem mindig ugyanazokat az értékeket mutatta, mint a szervizben. Ki tudja miért...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4385 Dátum: 2010.09.02 18:05:47 »
Ennyit a "murvás" kereskedésben nézett autók nagy részéről...
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4386 Dátum: 2010.09.02 20:34:52 »
Az, hogy a kereskedővel nem kellett balhézni, hogy visszaadja a foglalót, tényleg azt mutatja, hogy korrekt volt. Ez a "foglaló nem jár vissza" duma viszont rettentően zavar (elhangzott egyébként a kereskedő kollégájának szájából is), figyelembevéve, hogy én - állításuk szerint - egy "makulátlan" autót foglalóztam le, aminek a jobb első sárhányóját lakkozták (sic!) csak.
Ezekután tutti nem fogok lefoglalózni egy autót sem, amit nem nézettem át. Itt még foglalózás után sem akarták nagyon engedni, hogy átvizsgáltassam. Pedig a szándék komoly volt.
Visszaérve a telepre egyébként előkerült az ő festékrétegmérőjük, ami nem mindig ugyanazokat az értékeket mutatta, mint a szervizben. Ki tudja miért...
Ne haragudj, de nagyot hibáztál, hogy lehet lefoglalózni egy autót átnézés előtt? Foglalót az átnézés után kell adni, mikor már tuti hogy megveszed, és a bankba mész. Miért zavar a szöveg azt sem értem, a foglaló tényleg nem jár vissza.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4387 Dátum: 2010.09.02 20:42:59 »
Srácok, ha rám szakad most a bank és elmondhatom, hogy van pénzem egy COV II 2.0 D-4D-m, akkor mennyit adtok az enyémért?  :D :devil:
Meg kell nézni a Te kocsid évjáratának a kínálatát, és a középérték leget a kiinduló pont: 800.000.-Ft. Innentől lehet egy mínusz 200.000.- Ft plusz 50.000.-FT eltérést rászámolni, vagyis 600-850ezer között bármi megtörténhet.
Ugyan ezen az elven az enyémre meg lehet 1,8milla középárat mondani, így szerintem 1,6M - és 1,85M közt érhet a piacon.
De mivel a mai piac átkozottul kiszámíthatatlan, kár tippelgetni....

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4388 Dátum: 2010.09.05 18:05:00 »
Sziasztok,

néztem egy kocsit (E12 Corolla), és nagyon furcsa volt, hogy a kormányt mintha rugó húzta volna középállásba, mindkét irányból. Tehát a "normális" középretartásnál jóval erősebb erővel akart középre állni. Amolyan számítógépes játék-kormány érzet volt.
Ez valami beállítás a szervónál?
Netán futómű-beállítás?
Mi lehet ez?

Kösz!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4389 Dátum: 2010.09.05 19:40:01 »
Lapos gumi, vagy rossz futóműgeometria.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4390 Dátum: 2010.09.05 21:11:48 »
Lapos gumi, vagy rossz futóműgeometria.

Kösz. Alapesetben ez állítható, vagy valami elromlott?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4391 Dátum: 2010.09.05 22:07:52 »
Lapos gumi, vagy rossz futóműgeometria.

Kösz. Alapesetben ez állítható, vagy valami elromlott?

A lapos gumi mindenképp, a futóműgeometria pedig, ha nem rommátört gép volt, és rosszul lett visszahuzatva a váznyulvány, akkor futóműves által kb. fél óra alatt.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4392 Dátum: 2010.09.06 14:07:53 »
Srácok, ha rám szakad most a bank és elmondhatom, hogy van pénzem egy COV II 2.0 D-4D-m, akkor mennyit adtok az enyémért?  :D :devil:
Csak nem?  :D Glautnernek akkor azert mutasd meg a kis lilat  :yes: ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4393 Dátum: 2010.09.06 14:21:12 »
Még a bank rámszakadást várom.  :sorcerer:
         

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4394 Dátum: 2010.09.07 15:24:38 »
Egyzer mar emlitettem valamelyik topicban nehany honapja, hogy elado lesz a Corollam.
Most viszont itt az ido, mar akar azonnal elviheto. Egyenlore meg mashol nem hirdettem.

Egy ket altanos adat:
Toyota Corolla Hatchback (Csapotthatu)
- 2003 majusi uzembehelyezes
- 5 ajtos
- Fekete
- 1.6 VVT-i
- 205.000 km
- Manualis klima
- A jobbik Terra felszereltseg / CD lejatszos / 15os kereku valtozat

En vagyok az elso es eddig az egyetlen tulajdonosa.
Vegig a helyi Toyota szervizbe hordtam meg a gari ido utan is. A szamlak egy resze is megvan meg. Termeszetesen a magyarorszagi toyota szervizadatbazisbol is lekerdezheto az auto eloelete.
Anno vasaroltam hozza gyari szovet szonyegeket, bor sebvaltogombot, hatso kromlecet, krom kipufogoveget es muanyag sarokvedoket a lokharitokra.
Serulve nem volt az auto, de termeszetesen a korabol adodoan vannak karcolasok a fenyezesen.
Elektronikailag kifogastalan es belulrol is egesz jo allapotban van. Az ne riasszon el senkit, hogy a kormanykerek vagy a sebvaltogomb kopott hiszen vagy 200.000 kmt hasznaltam :)
Varosban es palyan jart vegyesen, abszolut.
Hosszu utakra is mentem vele; meg iden is ketszer utaztam nemetorszagba 1000kmes tavolsagra, egy huzamban; meg sem erezte.
Jar hozza alufelni nyarigumival es acelfelni teligumal, mindket szet kb 2 eves.
Az akksi szinten kb 2 eves benne.
1 (!) honapos koraban kicsereltek benne a komplett klimat, ezen kivul az evek folyaman max az olaj es egyeb kopo alkatreszek szorultak cserere.
Tavaly csinaltattam rajta egy futomubeallitast, mivel ugy ereztem ennyi ido utan rafer.
Muszakija jovore jar le.
En Gyorben lakom az auto is itt talalhato es napkozben is megnezheto (itt parkol a cegunk melletti udvarban).

Az ar: 1.4 M korul gonoldtam igy elso korben.

Kieg: par ezer kmrel ezelott csereltettem benne elso fektarcsakat!

Es akkor csatolva 2 kep rola: (Sajnos nem tul ujak, de par napon belul kapok kolcson egy fenykepezpgepet es keszitek frisseket). Iranyadonak azert megfelel szerintem.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D