Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131356 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4275 Dátum: 2010.08.30 20:55:43 »
Igen, azért érdekes, mert Terra a hátulján a matrica. Ez esetben kérdéses a felni (tudom, vettek rá), a gyárinak tűnő ködlámpa (ezt is kérték, tudom, ahogy a klímát is). Viszont ha Terra, akkor nem stimmel nekem az elektromos tükör, mert az is gyári. :) Lényeg, hogy Sol felszereltség nem létezett akkoriban. Lényeg, hogy ez egy jól felszerelt Terra (mert csak két elektromos ablak van, nem négy), nem a max felszereltség Luna. A két ülés között a két fekete pöcök az ülésfűtés?
Számomra sokkal érdekesebb kérdés, hogy ebben hány km van és miért kellett bőröztetni a kormányt és a váltógombot? Ez utóbbit sose szokták E11-nél.  :surrender:
         

glautner

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
  • '04 Corolla 1.4 VVT-i HB
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4276 Dátum: 2010.08.30 20:59:54 »
Igen, az ülésfűtés. És ott van még az első ködlámpa kapcsolója.
A szevizzel beszéltem. 2009. júniusban volt 135 ezres szervizen. 2009. decemberben járt ott utoljára műszakizni. Akkor 139 ezer km volt benne. Végig náluk volt szervizelve.
Most 146 ezer van benne.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4277 Dátum: 2010.08.30 21:01:26 »
Meglepően alacsony futásteljesítmény. Vagy rég visszatekerték vagy egy nagyon jó vétel (ami mondjuk az árán meg is látszik).
A bőrözésre van magyarázat?
         

glautner

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
  • '04 Corolla 1.4 VVT-i HB
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4278 Dátum: 2010.08.30 21:07:08 »
Nincs. Sajnos bizományban van a neppernél. Semmire sincs teljesen korrekt magyarázat. :(
Egy kicsit félek is az egésztől.
A jobb első sárhányó volt fújva (a kereskedő szerint csak lakkozva). Nekem úgy tűnt, az illesztési hézagok rendben vannak. De erről tudott a szerviz is.
Ami sokkal jobban zavar hogy az ajtók aljára is jutni szokott alvázvédelem (ahogy eddig láttam), és ilyen rücskös a festés egészen alul. Na ennél az autónál csak az egyik oldalon van így, a jobboldalon sima...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4279 Dátum: 2010.08.30 21:08:13 »
Azért sima, mert ott fújva volt és nem tettek rá olyat.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4280 Dátum: 2010.08.30 21:08:58 »
Lehet, hogy így bőrrel tetszett az előző tulajnak. Én is gondolkodom, hogy a Swift kormányát elviszem bőröztetni.
Na, Gergő, remélem összejön! :clap:
Egyébként meg, hogy van-e ABS, azt egy erős fékezéssel is fel lehet deríteni. Ha meg azzal hirdették, de kiderül, hogy nincs benne, akkor alap némi alkura.
Egyébként, ha van benne, akkor egy ehhez hasonló egységet kell benne keresni:
Gabe 254.

glautner

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
  • '04 Corolla 1.4 VVT-i HB
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4281 Dátum: 2010.08.30 21:10:30 »
OK. Köszi :)
Egyébként ezzel másodszor mentem próbakört.
Tetszik nagyon. Elég jól megy ezzel az 1.6-os motorral. Mennyit eszenek ezek pályán?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4282 Dátum: 2010.08.30 21:13:42 »
Meglepően alacsony futásteljesítmény. Vagy rég visszatekerték vagy egy nagyon jó vétel (ami mondjuk az árán meg is látszik).
A bőrözésre van magyarázat?

Múlt héten pont erről beszélgettünk Barnával... szerintem nem túlárazott abban az esetben, ha valóban megkímélt az autó. Ha nézzük a felszereltséget, meg, hogy 1,6, stb, én azt mondom rá, hogy nem olcsó, de biz. esetben megérheti az árát. (csak ehhez pöpec állapotban kell lennie)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4283 Dátum: 2010.08.30 21:15:52 »
az utólagos bőrözés a kormányon és a váltógombon lehet egyszerű ízlésficam is (szürke belsőhöz fekete utólagos bőrözés). Ez szerintem elég gáz, de egy kormányvédő megoldja a problémát, a váltógomb, meg szinte fel sem tűnik... Kívülről is egy igen jó állású autó.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

glautner

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
  • '04 Corolla 1.4 VVT-i HB
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4284 Dátum: 2010.08.30 21:18:30 »
nekem tetszik ezzel a fekete bőrrel is  :wub:
csak minden rendben legyen vele

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4285 Dátum: 2010.08.30 21:19:49 »
Ha tényleg minden pöpec lenne, talán megérné az 1 misit. Szvsz drága. :surrender: (én 3 éve vettem ettől picit kevesebbért az enyémet és csak fél évvel idősebb, bár felszereltségét tekintve tény, hogy szerényebb ettől).

De láthatóan fényezve volt, a kereskedő átbaxa a "csak lakkoztuk" szöveggel és ott a rusnya fekete bőrözés (ha az előző tulaj csináltatta, akkor igénytelen volt, mert igényes szürkét csináltat, ha meg a nepper, akkor tekert a kocsi. A váltógomb miatt nem térek észhez, E11-ben még nem láttam ezt bőrözni, egyszerűen 180 ezer km alatt egy karc, hiba nincs az enyémen). Tényleg, márkaszervizes vezetett szervizkönyve van? Vagy milyen szerviz? Márkaszervizben a Toyota online rendszeréből kéne még rendszám alapján utánajárni, ha van kedved. Esetleg előző tulaj elérhetőségei? Vele beszéltél?
Ha látsz a biztosítékoknál ABS feliratot, azzal ne foglalkozz, az az enyémben is van, de ABS-t sose látott.  :lol:

Amúgy ennyit esznek ezek a verdák.  :) 7.9, tehát egy bő literrel többet mint az 1.4-esek.
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4286 Dátum: 2010.08.30 21:20:01 »
Nincs. Sajnos bizományban van a neppernél. Semmire sincs teljesen korrekt magyarázat. :(
Egy kicsit félek is az egésztől.
A jobb első sárhányó volt fújva (a kereskedő szerint csak lakkozva). Nekem úgy tűnt, az illesztési hézagok rendben vannak. De erről tudott a szerviz is.
Ami sokkal jobban zavar hogy az ajtók aljára is jutni szokott alvázvédelem (ahogy eddig láttam), és ilyen rücskös a festés egészen alul. Na ennél az autónál csak az egyik oldalon van így, a jobboldalon sima...

A sima oldala ezek szerint javítva volt. Azt nézd meg, hogy normálisan van-e megcsinálva, nem-e kókány munka. Egyébként az én autómnak is csak a jobb oldali ajtajainak az alja rücskös, tehát a bal oldalt valószínűleg javították. Remélhetőleg csak karcolások miatt, ne adj isten, kulccsal vki végighúzta, ilyesmi...
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.30 21:22:23 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

glautner

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
  • '04 Corolla 1.4 VVT-i HB
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4287 Dátum: 2010.08.30 21:23:28 »
Szerintem szépen javították, ha tényleg javítva van. Még az a kővédő fólia is visszakerült rá.
Azt hiszem jobban járok, ha a teljes összeg kifizetése előtt elviszem valahogy átnézetni egy márkaszervizbe. Azt a 15 ropit megéri. Én sajnos nem értek hozzá.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4288 Dátum: 2010.08.30 21:26:03 »
Márkaszervizben sztem 8-10 ezer egy teljes átvizsgálás. Egyébként nyugi, minden eladó autóban a rosszat látjuk/keressük, szóval ha mást linkelsz be, mást "fikázunk".
Csak próbálunk megvédeni egy esetleges rossz vételtől, ne vedd személyeskedésnek.  :)
Jó lenne, ha az ára biztosítaná azt, hogy tényleg pöpec a kocsi.
         

glautner

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
  • '04 Corolla 1.4 VVT-i HB
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4289 Dátum: 2010.08.30 21:27:29 »
Én is ebben bízom. Ez már a végső elkeseredés volt egyébként. Nagyon leharcolt darabok vannak csak a piacon...