Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131351 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3825 Dátum: 2010.07.01 16:27:53 »
E11-ből mindig is volt angol és japán (ötajtós angol, sztem jó minőség), E12-től pedig már török gyártás is van (vmelyik évben az nyerte a minőségi versenyt!)
Egyébként alvázszámból tudod (később majd ha rááll a szemed, felniből és beltérből is), hogy melyik E11 angol és melyik japán. Máshogy néznek ki icipicit.
SB=angol
JT=japán


Akkor ez mégse olyan egyszerű feladat :)


ez pl? :


http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_linea_luna-3966473


Ex IS300 tulaj :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3826 Dátum: 2010.07.01 16:30:52 »
Ez japán. Nézd meg a műszerfalon van két kis félgömb (asszem a klíma és a hátsó ablakfűtés). Ez a japán. Nálam teljesen máshogy néz ki az a rész.
Mivel ezen nem gyári lemezfelni van, így kívülről nem lehet megmondani, hogy milyen, csak belső kép alapján. Más ugyanis az angol és a japán gyártású lemezfelnije.

szerk: érdekes a felszereltsége, ugyanis nekem hiányzik az ABS, az anyós felőli légzsák és nincsenek színre fújva a lökösök. Ez vagy Terra vagy törve volt és más lökösöket kapott, amiket nem fújtak színre. Vagy nem tudom. :D
Plusz kérdés, hogy a műszerfal tényleg középen fekete? Ilyen nem volt.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.01 16:35:27 írta kleingy »
         

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3827 Dátum: 2010.07.01 16:35:38 »
Ez japán. Nézd meg a műszerfalon van két kis félgömb (asszem a klíma és a hátsó ablakfűtés). Ez a japán. Nálam teljesen máshogy néz ki az a rész.
Mivel ezen nem gyári lemezfelni van, így kívülről nem lehet megmondani, hogy milyen, csak belső kép alapján. Más ugyanis az angol és a japán gyártású lemezfelnije.


Ma is tanultam valamit :)

Köszönöm!

És 1,6-os motor milyen

Azokkal van gond. 


Ja meg hiányolom a jobbos légzsákot, de úgy tűnt 1,6-os modellekbe már mindbe van.
Ex IS300 tulaj :)

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3828 Dátum: 2010.07.01 16:37:25 »
Az 1,4-1,6 VVT-i ugyan az kb, csak az 1,6-os picit nagyobbra van fúrva. Az olajfogyasztásos probléma, a szívócsonk, minden ugyan az a kettőnél.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3829 Dátum: 2010.07.01 16:38:29 »
Szerkesztettem még a fenti hsz-t, olvasd el. :)

Az 1.6-os 4AFE motorral se hiszem, hogy lenne baj (békalámpás), már a Carinákat is szerelték azzal. :) Max többet eszik valamennyivel. A 3 ajtósak amúgy nehezebben eladhatók, cserébe olcsóbban hozzájuthatsz.
Jobbos légzsákot passzolom, de nem hinném, hogy azt a motorválasztékhoz kötötték volna... Furi lenne.
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3830 Dátum: 2010.07.01 16:43:13 »
El kell menni megnézni. Mi nem rég vettük a Civic-et, ami Corolla E11-nek indult. Az összes ilyen szép a képeken, aztán élőben kiderül, hogy totálra volt törve... :(

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3831 Dátum: 2010.07.01 16:45:33 »
A lökösök és díszcsíkok miatt ez vagy nem Luna vagy törött volt és cserélték.
Igazából leírás alapján csak annyiban különbözik a Terrámtól, hogy van benne el. és fűthető tükör. Ettől azért több mindenben kellene különbözniük...
         

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3832 Dátum: 2010.07.01 16:46:16 »
El kell menni megnézni. Mi nem rég vettük a Civic-et, ami Corolla E11-nek indult. Az összes ilyen szép a képeken, aztán élőben kiderül, hogy totálra volt törve... :(


Már intézem :)

Civic-et most adtam el.


Honda-k is detto ez a kategória sőt nem mindegy hol futottak és milyen gazdájuk volt mert rozsdára hajlamosak.
Ex IS300 tulaj :)

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3833 Dátum: 2010.07.01 16:48:57 »
A lökösök és díszcsíkok miatt ez vagy nem Luna vagy törött volt és cserélték.
Igazából leírás alapján csak annyiban különbözik a Terrámtól, hogy van benne el. és fűthető tükör. Ettől azért több mindenben kellene különbözniük...


Vagy a kereskedő vakon van hozzá és azt se tudja mit hirdet csak kijelölte az elsőt ami a felső sorban van :D
Ex IS300 tulaj :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3834 Dátum: 2010.07.01 16:56:22 »
Persze ez is simán benne van. De igazából a kocsi hátulján kell legyen egy matrica, az jelöli a felszereltséget! ;)
Ha az nincs ott, újrafújták a kocsit, ha nem stimmel a matrica a felszereltséghez, akkor törött volt az autó és egy olyan matricás ajtót találtak. :)
Földgömb vagy hold kell legyen rajta. Terra vagy Luna.

Ja és a 98 ezer is elég kamuszagú. :) Adj hozz egy vagy két százast nyugodtan. Előző gazdik elérhetőségeit meg lesz szíves megadni plusz hogy elvihesd állapotfelmérni a kocsit saját szerelőhöz.
         

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3835 Dátum: 2010.07.01 17:06:23 »
Persze ez is simán benne van. De igazából a kocsi hátulján kell legyen egy matrica, az jelöli a felszereltséget! ;)
Ha az nincs ott, újrafújták a kocsit, ha nem stimmel a matrica a felszereltséghez, akkor törött volt az autó és egy olyan matricás ajtót találtak. :)
Földgömb vagy hold kell legyen rajta. Terra vagy Luna.

Ja és a 98 ezer is elég kamuszagú. :) Adj hozz egy vagy két százast nyugodtan. Előző gazdik elérhetőségeit meg lesz szíves megadni plusz hogy elvihesd állapotfelmérni a kocsit saját szerelőhöz.


Persze nincsenek illúzióim.

Gondolom 1 millió körül találok szalonautót :)


Bár kimondottan 3 ajtóst keresek és úgy tűnt azok fogynak el leghamarabb.
Ex IS300 tulaj :)

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3836 Dátum: 2010.07.01 19:02:23 »
...Az 1,4-1,6 VVT-i ugyan az kb, csak az 1,6-os picit nagyobbra van fúrva...

A furat is ugyanaz, csak a löket más.  :)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3837 Dátum: 2010.07.01 20:07:43 »
Persze nincsenek illúzióim.

Gondolom 1 millió körül találok szalonautót :)


Bár kimondottan 3 ajtóst keresek és úgy tűnt azok fogynak el leghamarabb.
[/quote]
De miért ragaszkodsz a 3 ajtóhoz?
A fehér szín után (többek között) az egyik legnagyobb értékcsökkentő tényező általában a 3 ajtó a magyar használtpiacon.
A belinkelt példány tuti körbe volt fújva a lökös vagy fekete műanyag (színezetlen) vagy a kasztni színére fújva kellene hogy legyen. És bár nem vagyok sasszem de az a jobb oldali ajtó vhogy nem úgy passzol a kasztnihoz becsukva ahogy kellene....
Amúgy személyes szemrevételezés és utánérdeklődés, csak a már leírtakat tudom én is erősíteni, ez eddig nekem még mindig bejött.
Today, tomorrow and after tomorrow!

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3838 Dátum: 2010.07.01 21:12:51 »

A fehér szín után (többek között) az egyik legnagyobb értékcsökkentő tényező általában a 3 ajtó a magyar használtpiacon.

Vigyázz, amikor régebben a fehér színről ugyanezt írtam itt, páran nekem estek, hogy ez mekkora marhaság...  ;)

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3839 Dátum: 2010.07.01 21:28:07 »
Persze nincsenek illúzióim.

Gondolom 1 millió körül találok szalonautót :)


Bár kimondottan 3 ajtóst keresek és úgy tűnt azok fogynak el leghamarabb.
De miért ragaszkodsz a 3 ajtóhoz?
A fehér szín után (többek között) az egyik legnagyobb értékcsökkentő tényező általában a 3 ajtó a magyar használtpiacon.
A belinkelt példány tuti körbe volt fújva a lökös vagy fekete műanyag (színezetlen) vagy a kasztni színére fújva kellene hogy legyen. És bár nem vagyok sasszem de az a jobb oldali ajtó vhogy nem úgy passzol a kasztnihoz becsukva ahogy kellene....
Amúgy személyes szemrevételezés és utánérdeklődés, csak a már leírtakat tudom én is erősíteni, ez eddig nekem még mindig bejött.
[/quote]


Tetszik a forma :)
Ex IS300 tulaj :)