Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2128338 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3705 Dátum: 2010.05.19 12:35:10 »
...ma délután elmegyek Mayerhez megnézni, csak hát persze velük is bizalmatlan vagyok...  :wacko:

Ez a lényeg, autót elsősorban személyesen lehet venni, nem interneten meg telefonon. Ja, és akárhogy is néz ki a kocsi, menj vele egy próbakört, ha még nem vezettél kisdízellel Corollát. A motor valószínűleg rendben lesz, jó érezni, tapasztalni, mit tud kezdeni a kasztnival. Ugyanezt meg kéne tenned egy 1.4-es és 1.6-os benyással is, csak hogy tudd, egyáltalán miket is nézegetsz.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3706 Dátum: 2010.05.19 12:36:16 »
Igen. És lehetőleg ne csak egy 1 km-es próbakört engedjenek...
         

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3707 Dátum: 2010.05.20 11:56:02 »
...ma délután elmegyek Mayerhez megnézni, csak hát persze velük is bizalmatlan vagyok...  :wacko:

Ez a lényeg, autót elsősorban személyesen lehet venni, nem interneten meg telefonon. Ja, és akárhogy is néz ki a kocsi, menj vele egy próbakört, ha még nem vezettél kisdízellel Corollát. A motor valószínűleg rendben lesz, jó érezni, tapasztalni, mit tud kezdeni a kasztnival. Ugyanezt meg kéne tenned egy 1.4-es és 1.6-os benyással is, csak hogy tudd, egyáltalán miket is nézegetsz.

Sziasztok!

Tegnap elmentünk megnézni az autót, ma pedig lefoglaltam.  :clap:
Szépen leinformáltam, több márkaszervizből is ugyanazt a megnyugtató választ kaptam, a km óra állás valós (annak tűnik), a bal ajtaja lett újrafényezve mindössze egy meghúzás miatt. A tulajjal is beszéltem, ő is megerősítette mindenben a Mayert, sőt egy biztosítós ismerősöm is utánanézett és nincs semmi a nyilvántartásban. :)
Azt hiszem ennél jobban nem tudnék utánanézni egy autónak. Aztán ezek után reméljük a legjobbakat.

Ja, sikerült alkudni is. :)

Köszi szépen mindenkinek a tanácsokat, ezentúl gyakrabban fogok előfordulni itt. :)

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3708 Dátum: 2010.05.20 12:38:57 »
 :clap: :clap: :clap:

Na látod, hogy sikerült normális E12-t találni kis utánajárással.  :cool2: Veled örülünk, használd egészséggel!

Ugye azért kipróbáltad? Hogy tetszett?

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3709 Dátum: 2010.05.20 13:02:32 »
:clap: :clap: :clap:

Na látod, hogy sikerült normális E12-t találni kis utánajárással.  :cool2: Veled örülünk, használd egészséggel!

Ugye azért kipróbáltad? Hogy tetszett?

Köszi, nagyon várjuk már a szerdát, amikor átvesszük.

Kipróbáltuk, és nagyon meggyőző volt. Ráadásul a Budakeszi emelkedőkön mentem vele, ahol a nagy nyomaték miatt jól érezte magát, és ... nagyon jó érzés volt vezetni!  :D
Bevallom szemezgettem egy V-ös Golffal is (1,6-os benzines), aminek a felszereltsége sokkal jobb volt és tágasabb a csomitartó is, de a corollát sokkal jobb volt vezetni, jobban éreztem magam benne. Nem beszélve a fogyasztásukról.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3710 Dátum: 2010.05.20 13:07:46 »
Az a motor menetteljesítményeket tekintve nem rosszabb összességében a kisdízelnél, de a fogyasztást nem érdemes összevetni. Meg a régi 1.6-osnak a karaktere sem olyan kellemes (négyes Golfon agyaltam én is ezzel a motorral), de az 1.4 vvti is használhatóbb, barátságosabb jószág. Bár a Golf sem rossz autó, a helykínálata, a futóműve és a váltója jobb, mint a Corolláé, összességében szerintem jól döntöttél, pláne, ha kb. ugyanannyiba került volna a Golf, mint a kisdízel. Meg fogja hálálni a törődést, jó kis gép az.

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3711 Dátum: 2010.05.20 13:42:57 »
Az a motor menetteljesítményeket tekintve nem rosszabb összességében a kisdízelnél, de a fogyasztást nem érdemes összevetni. Meg a régi 1.6-osnak a karaktere sem olyan kellemes (négyes Golfon agyaltam én is ezzel a motorral), de az 1.4 vvti is használhatóbb, barátságosabb jószág. Bár a Golf sem rossz autó, a helykínálata, a futóműve és a váltója jobb, mint a Corolláé, összességében szerintem jól döntöttél, pláne, ha kb. ugyanannyiba került volna a Golf, mint a kisdízel. Meg fogja hálálni a törődést, jó kis gép az.

Igen, a Golf sem volt rossz, a sebváltó nagyon könnyű volt. de az picikét drágább is volt (50 ezerrel) és gari sem volt rá. Na meg nem egy Toyota! :)

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3712 Dátum: 2010.05.20 14:15:20 »
[
Sziasztok!

Tegnap elmentünk megnézni az autót, ma pedig lefoglaltam.  :clap:
Szépen leinformáltam, több márkaszervizből is ugyanazt a megnyugtató választ kaptam, a km óra állás valós (annak tűnik), a bal ajtaja lett újrafényezve mindössze egy meghúzás miatt. A tulajjal is beszéltem, ő is megerősítette mindenben a Mayert, sőt egy biztosítós ismerősöm is utánanézett és nincs semmi a nyilvántartásban. :)
Azt hiszem ennél jobban nem tudnék utánanézni egy autónak. Aztán ezek után reméljük a legjobbakat.

Ja, sikerült alkudni is. :)

Köszi szépen mindenkinek a tanácsokat, ezentúl gyakrabban fogok előfordulni itt. :)
Gratulálok! Sok kellemes együtt töltött km-t kívánok az új autóval, jó vásárt csináltál, az E12 egy kiváló Toyota modell.  :)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3713 Dátum: 2010.05.20 15:06:18 »
Sziasztok!
Tegnap elmentünk megnézni az autót, és lefoglaltam
Gratula, nagyon jól döntöttél! Az E12-es Cori kisdízellel, kevés km-el, automata klímával, ennyi pénzért nagyon nagyon jó vétel.
Ha megnézed az itteni E12-es "bandát", senki sem akarja lecserélni a kocsiját, mert svájci bankszámla hozzáadása nélkül nincs alternatíva.....a kisdízel meg a 350Ft-os benzinárak mellett nagyon jól fog jönni.

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3714 Dátum: 2010.05.20 15:31:16 »
Sziasztok!
Tegnap elmentünk megnézni az autót, és lefoglaltam
Gratula, nagyon jól döntöttél! Az E12-es Cori kisdízellel, kevés km-el, automata klímával, ennyi pénzért nagyon nagyon jó vétel.
Ha megnézed az itteni E12-es "bandát", senki sem akarja lecserélni a kocsiját, mert svájci bankszámla hozzáadása nélkül nincs alternatíva.....a kisdízel meg a 350Ft-os benzinárak mellett nagyon jól fog jönni.


Köszi mindenkinek a jókívánságokat, én is úgy érzem, hogy jó döntést hoztunk.
Csak bírjam kivárni a szerdát. :)

Egyébként a felszereltségek hogy vannak? Terra - Luna - Sol, ugye? Így felfelé haladva. Nagy felbontású corollás háttérképeitek nincsenek? :)

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3715 Dátum: 2010.05.20 16:07:33 »
A forgalmazás végén biztosan volt egy Sol Plus kivitel (a Sol helyett), amiben volt tetőablak, fotokromatikus tükör, esőérzékelő, ilyenek. Egyébként úgy volt, ahogy írtad.

Jó háttérképeket nem lesz egyszerű találni, sosem volt a Corolla egy népszerű poszterautó. Inkább készíts magadnak. ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3716 Dátum: 2010.05.20 16:22:26 »
Na, azért a kluboldalon lévő fotók smafutk? :D
(Amúgy gúgli és írd be, hogy Corolla 2004 background és tuti találsz ;)). Aztán linkelheted is őket.  :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.20 16:24:46 írta kleingy »
         

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3717 Dátum: 2010.05.20 16:22:41 »


 Nagy felbontású corollás háttérképeitek nincsenek? :)

gratula a géphez, örülök hogy találtál egy normálisat ;)

ennél nagyobb felbontásu képet nem találtam
http://www.2fastlane.com/wallpapers/toyota/Corolla_Compressor_06_1.jpg
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3718 Dátum: 2010.05.20 18:29:26 »
Itt találsz képeket/videókat. (Archive Info / Galleries)

pzs

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3719 Dátum: 2010.05.20 19:36:51 »
Itt találsz képeket/videókat. (Archive Info / Galleries)

A Yaris eseteben van egy kis kavarodas. A rancfelvarrott 1-es Yarist  (MK1 P2) a 2. generacional emliti....  :ph34r: