Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131244 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3435 Dátum: 2010.04.29 10:03:08 »
De ha mondjuk egy 2003-2004-es szervizkönyv néküli (többnyire tekert?) HB cori 75.000.Km-el 1,4-1,5milla (és "ránézésre" egyben van), akkor a legtöbb ember nem veszi meg a bizonyított, márkaszervizes előéletű 2003-2004-es HB corit 1,7-1,8M-ért 120 000 km-el.

Ez így van. És ez megint nem csak az eladó hibája, hanem a butus vevőé, aki azt hiszi, így nem lesz saját pénztárcájának ordas ellensége.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3436 Dátum: 2010.04.29 10:55:07 »

Volt már, hogy elolvastad? Ha igen, összefoglalnád, értelmeznéd nekünk, miről szól? Akkor talán kiderül, hogy jön ide. Azt ugyanis a használtautó-eladás és -vétel szakértőjeként nyilván tudod, hogy ha kereskedő ad el autót magánszemélynek, az fogyasztói szerződés, és vonatkoznak rá a szavatosságra érvényes jogszabályok, míg ha magánszemély (mondjuk te) köt eladóként adásvételi szerződést, az nem fogyasztói szerződés. Tehát amiről beszélsz, bár roppant érdekes és a szaktudásod fényét emeli, teljességgel irreleváns.  :szemez:
Üres adatlappal kötekedsz, gúnyolódsz, továbbra is...  :tt2: (Moderálva. Palaczk)
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.29 11:17:36 írta Palaczk »

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3437 Dátum: 2010.04.29 11:01:20 »
Vállalom a cinizmust.

Te vállalod a (Moderálva. Palaczk)
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.29 11:18:25 írta Palaczk »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3438 Dátum: 2010.04.29 11:02:24 »
A személyeskedéssel légyszi menjetek privátba. A vitátokat élveztem, de ezt nem. :flowers:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3439 Dátum: 2010.04.29 11:02:24 »
Tényleg nem vagytok képesek a másik  provokálása (Satriani) és erre reakcióként személyeskedés és sértegetés (R6Rider) nélkül beszélgetni? A további hasonló hangvételű hozzászólásokat törlöm!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3440 Dátum: 2010.04.29 11:27:31 »
nem írtam még, de én vettem meg azt a Corit, aminél azon ment a vita, hogy a 2002 augusztusi Sol felszereltségnél kell-e legyen ködfényszóró, multikormány, stb.  ::)
engem egyébként az ebben a tesztben látható képek nyugtattak meg afelől, hogy a kezdeti Sol E12-ben nem volt ködfényszóró, fényszórómosó, multikormány, sőt, még CD sem  ;)
de ettől függetlenül minden okés vele, korrekt állapotfelméréssel vették be, én meg szerelővel nézettem át, mielőtt megvettük  :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3441 Dátum: 2010.04.29 11:37:17 »
Szuper! Fotók, élménybeszámoló? :D Egyébként a totalcaros teszt hol írja, hogy Sol-t teszteltek?
         

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3442 Dátum: 2010.04.29 11:46:17 »
Szuper! Fotók, élménybeszámoló? :D Egyébként a totalcaros teszt hol írja, hogy Sol-t teszteltek?

hamarosan lesznek azok is!
de mivel első autó, így nincs sok viszonyítási alapom  :D

a szövegben írják, hogy csúcsfelszereltségűt teszteltek, de a képekről szerintem egyszerűbb megállapítani (pl. automata klíma, 4 elektr. ablak)  ;)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3443 Dátum: 2010.04.29 12:05:16 »
Ha már szóba jött a téma. Több jelből lehet következtetni a futásteljesítményre. Mondjuk alap, hogy le kell kérdezni a Toyota adatbázisban, mikor volt utoljára szervízben, és mennyi km állásnál? Hacsak nincsenek számlái, amin rajta van.
Pl. az enyém 3 éves koráig dokumentált, számlákkal, km állással. Ill., az utolsó info 2006 május, 41e km. Na, és innentől csak tippelni lehet, de pl. a gumi a dot szám alapján 2006 márciusi gyártás, és most 4-5 mm körül van a profil. Most van benne óra szerint 88e. Tehát, beleszámítva a téli gumis futásokat is, olyan 30-35e lehet a gumikban. Reális lehet? Még ha tekert is a km, nem lehet sok. A számlákból az is látható, hogy elég keveset futott/év, valszeg városi autó lehetett.
Plusz ott vannak még olyan apróságok, hogy az autó általános állapota, a tulajról szerzett benyomások, stb, stb. PErsze én is csak utólag vagyok okos.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3444 Dátum: 2010.04.29 12:12:18 »
Szuper! Fotók, élménybeszámoló? :D Egyébként a totalcaros teszt hol írja, hogy Sol-t teszteltek?
Nem írja, de az automata klíma meg a krómozott hűtőrács egyértelműen erre utal.
Mondjuk azt (én) nem vitattam, hogy a korai SOL-okban nincs multikormány, de a kazettás magnón még most is nagyot csodálkoznék. Meg ugye országonként eltér ebben/abban a felszereltség tartalma. A fényszóró mosó itthon volt kapható, mivel skandináv kontingenst szállítottak be Magyarországra.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3445 Dátum: 2010.04.29 12:19:57 »
Szuper! Fotók, élménybeszámoló? :D Egyébként a totalcaros teszt hol írja, hogy Sol-t teszteltek?
Nem írja, de az automata klíma meg a krómozott hűtőrács egyértelműen erre utal.
Mondjuk azt (én) nem vitattam, hogy a korai SOL-okban nincs multikormány, de a kazettás magnón még most is nagyot csodálkoznék. Meg ugye országonként eltér ebben/abban a felszereltség tartalma. A fényszóró mosó itthon volt kapható, mivel skandináv kontingenst szállítottak be Magyarországra.

Én meg láttam valamelyik nap egy sol műszerfalas, de nem króm hűtőmaszkos sedant. Ez a Linea Sol?

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3446 Dátum: 2010.04.29 12:21:58 »
Üres adatlappal kötekedsz, gúnyolódsz, továbbra is...  :tt2: (Moderálva. Palaczk)

...és még mindig nem tudjuk, hogy kerül a csizma az asztalra, azaz mi köze a szavatossághoz, garanciához egy olyan magánszemélynek, aki árulja az autóját. Kíváncsian várom a választ. Kérlek, kímélj meg a "fogadd el más véleményét" kezdetű pacifista világmegváltástól, mert amiről beszélsz, nem vélemény kérdése.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3447 Dátum: 2010.04.29 12:25:36 »
Mondjuk azt (én) nem vitattam, hogy a korai SOL-okban nincs multikormány, de a kazettás magnón még most is nagyot csodálkoznék.

Az enyém viszonylag korai (02.08) Sol, kazettás rádióval, ködlámpával, multikormány és fényszórómosó nélkül. Ilyen is volt ezek szerint.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3448 Dátum: 2010.04.29 12:30:08 »
Mondjuk azt (én) nem vitattam, hogy a korai SOL-okban nincs multikormány, de a kazettás magnón még most is nagyot csodálkoznék.
Az enyém viszonylag korai (02.08) Sol, kazettás rádióval, ködlámpával, multikormány és fényszórómosó nélkül. Ilyen is volt ezek szerint.
A ködlámpa hiánya is letaglóz, bár ugye ez a magyarokban benne volt, így a Tiedben is. Na de hogy kazettával adták a SOL-okat, azt nem gondoltam volna... :whistling:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3449 Dátum: 2010.04.29 12:34:58 »
Üres adatlappal kötekedsz, gúnyolódsz, továbbra is...  :tt2: (Moderálva. Palaczk)
...és még mindig nem tudjuk, hogy kerül a csizma az asztalra, azaz mi köze a szavatossághoz, garanciához egy olyan magánszemélynek, aki árulja az autóját. Kíváncsian várom a választ. Kérlek, kímélj meg a "fogadd el más véleményét" kezdetű pacifista világmegváltástól, mert amiről beszélsz, nem vélemény kérdése.
R6rider-nek egyetlen baja van: nem következetes. Ő írta az elején, hogy az általa eladott autó futás teljesítményére (Km) garanciát vállal. Majd mikor írtam, hogy több tulaj esetén ez nem igen kivitelezhető, akkor már a kocsi állapotára vállal garanciát, az előző hsz-ét semmisnek vette. Ezután a garancia nem az a garancia téma következett. Emellett, még azok az emberek a hibásak (pl Mi), akik tudnak olvasni, alapszinten szöveget értelmezni, nameg egy egy hozzászólás tartalmát a rövidtávú memóriájukkal megjegyezni, ergo emlékszünk ki-mit írt 30perccel korábban. Ez a mi bűnünk.