Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131349 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3195 Dátum: 2010.04.05 11:19:10 »
Itt is több, jobb kép kellene, 9-es az árban és bele lehetne írni, hogy pl. külföldre költözés miatt eladó.
Nem néztem, hogy a többi ilyen kaliberű autó milyen áron megy, de ha ez a közepére van belőve, akkor el fog menni.
A 2006-os, ötajtós 1.4-es dízel Corik közül az Andrisé a 4. legolcsóbb a hahun  :sorcerer: (17 találatból) ! Egy van 2.2-ért, kettő 2.3-ért és utána az övé jön; aztán még egy szintén 2.450-ért, és a többi már mind drágább. Szóval, hogy őszinte legyek, én nem vágom, hogy mi lehet vele a probléma  :hmmmm: ... Kizárólag a fotókon nyilván nem múlhat (bár azért persze számítanak).

Az ilyesfajta indoklás, hogy "külföldre költözés miatt eladó", vajon tényleg kellhet az embereknek? Nem akarok feltétlenül magamból kiindulni, de belőlem általában inkább ellenérzést váltanak ki az ilyen szövegek. Mert ehhez senkinek semmi köze (azt is utálom, ha tőlem megkérdezik hogy miért adom el), meg egyébként is mindenki azt mond, amit akar; továbbá szvsz nem is számít semmit, hogy miért akarja eladni.

Sztem ezeket azért írják oda, hogy ne azt képzelje bele az érdeklődő, hogy biztos van valami baja, azért akarja eladni. Sok ilyen van ám. Pl. Ákos is ilyesmi :)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3196 Dátum: 2010.04.05 11:33:52 »
Sztem ezeket azért írják oda, hogy ne azt képzelje bele az érdeklődő, hogy biztos van valami baja, azért akarja eladni. Sok ilyen van ám. Pl. Ákos is ilyesmi :)
Méér, az olajkajálás pl előny akkor?  ;)

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3197 Dátum: 2010.04.05 11:36:58 »
Ti nagyon nem vagytok képben.

Lehet nem nekem szántad, olvasd el még1x mit-mire írtam...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3198 Dátum: 2010.04.05 11:58:30 »
Meggyőződésem, hogy Andris hirdetésében a sötétített hátsó lámpák lehetnek a problémák, emellett hogy az egész képanyag ezekre a lámpákra van kihegyezve. Ezekhez a kisturbós motorokhoz így használtan 100ezres futásnál kell egy kis bátorság egy vad idegen kocsi esetében, és ha meglátja az ember hogy tuningos a kocsi, ergo valami hajtós fiatal kölök használta...hááát.
Ez benne lehet, de azért a kedvező árnak illene ezt kompenzálni  :hmmmm: ... Bár azt én is írtam Andrisnak, hogy ne ez a hátsó félprofil legyen a nyitókép.
2autó van jobb áron , 4 rosszabb áron szvsz, így tényleg kedvező András ára.  Teljesen rászűkítve a 5ajtós HB manuális váltósokra:
2,19M 2006/2 149 000 km
2,289M 2006/8 104 000 km (jobb ár)
2,45M 2006/3 106 000 km
2,5M 2006/3 85 000 km (jobb ár)
2,59 M 2006/6 113 000 km
2,69M 2006/11 63 000 km
2,7M 2006/10 100 000 km
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.05 12:08:22 írta Ákos2004 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3199 Dátum: 2010.04.05 13:05:54 »
Tehát ezek szerint még a "sok" futásával sem lóg ki a mezőnyből. Hm.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3200 Dátum: 2010.04.05 13:06:01 »
Amugy észrevettem, hogy hirdetésekben szereplő autóknál a  felszereltségi szint (luna. sol ..) sokszor nem fedi a valóságot. Egy mezei érdeklődő ránéz a hirdetésre és látja hogy egy 1.6 os Auris 2.499.000.- és sol nak van feltüntetve. Pedig ha jobban megnézné a képeket látná, hogy manuális klímás,  tempomat nélküli és sorolhatnám.
Ez minden szegmensben így van, nézd meg ezt:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_sol-3683750

Lehet rosszhiszemű vagyok, de kétlem hogy ez egy tudatlanságból adódó tévedés lenne pl a linkelt esetben...

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3201 Dátum: 2010.04.05 14:23:33 »
Így van, sok modell/márkánál szeretik -zokszó nélkül- az adott típushoz tartozó legmagasabb szintet beírni, azt sose felejtem el, mikor barátosnémnek néztünk egy C2-est, gyakorlatilag egy alap autót hirdettek full extrásnak, legalább 4-5 tétel simán hazugság volt a hirdetésbe, a gyökér meg egy jah, biztos elírtuk-kal elintézte. :2guns:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3202 Dátum: 2010.04.05 14:49:23 »
Ez így van. A lényeg, hogy odamenjen a vevő. Attól, hogy kiderül: ez-az nincs benne az autóban, még nem biztos, hogy eláll a vételtől. Én is elhoztam a Carinát, pedig ABS-esnek hirdették és csak a próbaúton derült ki, hogy nem az. Mondjuk, az a kereskedő amúgy mindenben 100 % korrekt volt, úgyhogy elhittem neki, hogy rosszul töltötték ki az adatlapot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3203 Dátum: 2010.04.05 20:48:17 »

2. Túl kevés a kép. A 6 lehetőségből csak 3-at használsz ki (a két hátulnézeti kép kvázi ugyanaz). A bal első félprofil maradhat; de a hátsó félprofil a másik oldalról (tehát jobbról) legyen. Emellett jöhet egy bal és egy jobb full oldalnézeti kép is. A beltér-fotó maradhat, de szerencsésebb lenne, ha az egész műszerfal látszana rajta: le kell hajtani az üléstámlákat és a csomagtartóból fotózni, úgy belefér a képbe az egész. A hatodik képen pedig szerepeljen a szervízkönyv (kinyitva, a pecsétekkel, és mellette szépen a 3 kulcs - ezt szeretik látni a népek  :yes:

3. Ne a hátulnézet legyen a nyitókép! Az autó "arca" az eleje, az szerepeljen a "kedvcsináló", elsőként látható képen.
Nos azért ez a vélemény összevág az én korábbi véleményemmel!  :clap: Pedig kaptam érte kritikát... úgy látszik nem mindegy ki írja...  :tt2:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3204 Dátum: 2010.04.05 21:18:34 »
Nos azért ez a vélemény összevág az én korábbi véleményemmel!  :clap: Pedig kaptam érte kritikát... úgy látszik nem mindegy ki írja...  :tt2:
Palaczk igen részletesen ír a fénykép lehetőségekről, konkrét ötleteket is szép számmal ír, ergo azt írja szerinte mi a jó. Te csupán annyit írtál, hogy lehetne több kép, és ami van az nem túl előnyös. Ebben mindenki egyetért veled szerintem.
Gondolom rám céloztál az imént, én meg csak abban nem értettem egyet veled, hogy azt írtad: nem szerencsés a képek felvételének helyszíne, mivel nem az jön le a helyszinről, hogy magánember árulja. Tudtommal Palaczk erről nem formált véleményt, sőt, szerinte is teljesen OK ha a márkakereskedés árul egy kocsit.
Ezzel nem értettem én egyet, más meg emlékeim szerint a képekkel kapcsolatos kritikádat nem kritizálta.
Ezek alapján a fent idézett hsz-edet nem értem, és nem tudom mire gondoltál.  :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3205 Dátum: 2010.04.05 21:52:42 »
És ezt ilyen részletesen ki kellett fejteni  :sorcerer: ? Wazz  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3206 Dátum: 2010.04.05 22:08:43 »
És ezt ilyen részletesen ki kellett fejteni  :sorcerer: ? Wazz  :lol:
gyorsan gépelek  :lol: (meg nem akarok 3-4-5 rövid hsz során elpingpongozni a nem konkretizált dolgok miatt)

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3207 Dátum: 2010.04.06 00:06:04 »
Mi most vagyunk túl nem régen egy használtautó vásárlásán (2 hete), úgyhogy tudok vásárlói szemmel nézni dolgokat...

A lényeg, hogy tiszta, éles legyen a kép, ahol az autó jól látszik. A háttér ne legyen gyártelep, valami fás övezet erre kiváló. A nyitókép legyen első fotó kissé oldalról, úgy látszik a kocsi arculata teljesen.

Legyen belső fotó is a kormányról és a műszerfalról, közelítve is és távlatban is. Ez nagyon fontos, belső kép nélküli kocsi nagy lutri a vevőnek, sok kocsi nálam a belső téren bukott ki. Látszott a durrant légzsák, kopott és kiégetett kárpit, stb. Egy belső képes kocsit nagyobb bizalommal álltam neki megnézni.

A kocsi ne legyen mocskos!

Aztán a komolyabb sérülések látszódjanak, ne ott derüljön ki élőben egy horpadás, mert az idegesítő.

A kocsi összes hibája és törése legyen megemlítve, ne ott derüljön ki, hogy eltűnt a fél eleje.


Összegezve:
A jó kocsit bármilyen szar képpel és anyaggal el lehet hamar adni, míg a szarról lehet akármilyen jó kép, élőben és a próbakörön kibukik úgy is a dolog... És ezt nagyon utálom.

Nálunk volt olyan E11, ahol a tulaj nő mondta, hogy a hátulja enyhén sérült volt. Mondtuk nem baj, megnézzük. Azt hazudta, hogy más baja nincsen, nem is érti az embereket, hogy miért sírnak mindig, hogy kissé sérült volt... Megnéztük: az egész eleje a tűzfalig meg volt törve és a motortér szürke Hammerite-tal volt kb. kifestve a fehér kocsin, ennyire igénytelen volt. Ezt valamiért elfelejtette mondani. Nah, ennek kívánom, hogy szarjon tarajos sünt! Ezt kerüljük, ha lehet!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3208 Dátum: 2010.04.06 07:50:12 »
A kocsi összes hibája és törése legyen megemlítve, ne ott derüljön ki, hogy eltűnt a fél eleje.
A Tied volt már kicsit is törve, fényezve stb? Kíváncsi vagyok, hogy beleírod e a hirdetésedbe majd..

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3209 Dátum: 2010.04.06 11:14:27 »
Nekem egy elem van újrafényezve egy parkolási sérülés miatt, én sztem beleírom majd ha aktuális lesz, aki ért hozzá úgy is látja, hogy ez az igazság, ha meg körbemérik úgy is kiderülne, de akkor már lehet magyarázkodni és rizsa fíling lesz, aki meg emiatt nem nézné meg az úgy is belekötne bármi másba...