Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131165 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3135 Dátum: 2010.04.02 13:40:03 »
Talan a foliazott lampa a baj? Vagy az ablakfolia? Vagy az aluantenna? Vagy miazanyamm? :surrender:

Ezek a dolgok valóban nehezít(het)ik az eladást, hamar jönnek a sztereotípiák, legalább az aluantennát csavard le és tedd vissza a gyárit, az egy 15mp-es művelet, apró dolog, de sose lehet tudni...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3136 Dátum: 2010.04.02 13:45:45 »
Nekem tudtok adni tanacsot, mi lehet a baj? Minimalis az erdeklodes... Az arral a kozepmezonyben erzem magam, az auto szerviz utan van, abszolut koltsegmentes, 0km-es olaj, szurok, fekek, rugok, klimagaz, dobbetetek, motorterburkolatok... Mar felirattam azt is, hogy adok vele teligumit, elsotulajos, szervizkonyves, digitklimas... Keveset fogyaszt.... Es nem kell senkinek.

Talan a foliazott lampa a baj? Vagy az ablakfolia? Vagy az aluantenna? Vagy miazanyamm? :surrender:
Sugjatok mar lecci, mert elkene adnom mostmar... :helpsmilie:
Az a baj a Coriddal, hogy nem az enyém.  :D
Tudom, hogy nagyon nem vigasztal, de ha nem lenne válság (meg hitel), fel se került volna a hahura az autód... :cry:
Bocsánat, hogy itt ömlengek, de E12 D-4D.  :cry: :yes:
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3137 Dátum: 2010.04.02 14:16:42 »
egyértemű h a válság. nekem is lenne pénzem 1.7 körüli -nekem álom -  E12re de mégis evvel a rommal járok.
nincs holnap. az a baj. 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3138 Dátum: 2010.04.02 14:37:55 »
egyértemű h a válság. nekem is lenne pénzem 1.7 körüli -nekem álom -  E12re de mégis evvel a rommal járok.
nincs holnap. az a baj. 

Ha 1.7-ed van autóra, akkor max 1 milláért vegyél. Mondjuk nekem E12 alatti Corolla nem kellene. Esetleg E10.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3139 Dátum: 2010.04.02 15:16:34 »
Az, hogy ki mit szeretne, álom kérdése. A vétel és a realitás a pénz. Hidd el, eredetileg én sem E11-et szerettem volna.  ;)
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3140 Dátum: 2010.04.02 15:28:02 »
egyértemű h a válság. nekem is lenne pénzem 1.7 körüli -nekem álom -  E12re de mégis evvel a rommal járok.
Elég szépen megyegetnek lefelé az e12 árai, szerintem előbb vagy utóbb rászánod magad :D Én is egy 17éves Fastrából ültem át a kerek 4éves sol coriba...képzelheted, nem volt nehéz megszokni... ;)
 

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3141 Dátum: 2010.04.02 15:50:26 »
tudom, én is mentem már párszor a fönököm E12 Sol jával. hát durva volt.. :wub:
úgy tervezem h kevesebb mint 3 év múlva lejár a lakáshitelem addig kihúzza ez a kisótó oszt addigra lesznek tízéves e12k 1-1,3körül és akkor veszek tízéveset.  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

konyok

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3142 Dátum: 2010.04.02 15:57:24 »
Üdv Mindenkinek!

Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot bár lassan 7 éve koptatok egy 1.3-as corollát, még nem volt szükségem segítségre. Tudom, tudom nem csak akkor kell fórumozni ha help kell...   ;)
De most kellene egy kis tanács. Lassan megválnék az öreg vastól és helyette kinéztem 2 járgányt. Hálás lennék pár építő vagy "romboló" jellegű kritikának.
A két masina. http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_harmony-3710524  és http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_terra_automata-3675964
Röviden a tanácstalanságom oka. Lassan 20 éve van jogsim és mindig benzines, manuális kocsim volt. A corollám is az. Maximálisan meg vagyok elégedve vele, csak már 16 éveske 215e km-el a lábában. De ugye itt van ez az automata dolog. Nem kell leírnom, hogy miért lestem ki.  ;) Viszont nem tudok ezekről a gépekről semmit. Fogyasztás? Váltó megbízhatóság? Gondolom motorikusan nem lehet szétnyomni az aut. váltó miatt. Vagy lehet?
Kaphatnék némi segítséget, hogy dönthessek?

Előre is köszönöm. 

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3143 Dátum: 2010.04.02 16:18:00 »
Nekem tudtok adni tanacsot, mi lehet a baj? Minimalis az erdeklodes... Az arral a kozepmezonyben erzem magam, az auto szerviz utan van, abszolut koltsegmentes, 0km-es olaj, szurok, fekek, rugok, klimagaz, dobbetetek, motorterburkolatok... Mar felirattam azt is, hogy adok vele teligumit, elsotulajos, szervizkonyves, digitklimas... Keveset fogyaszt.... Es nem kell senkinek.

Talan a foliazott lampa a baj? Vagy az ablakfolia? Vagy az aluantenna? Vagy miazanyamm? :surrender:
Sugjatok mar lecci, mert elkene adnom mostmar... :helpsmilie:
Nem ismerjük egymást, de azért elmondom a véleményem, hátha hasznos lesz.  ::)
1. Ha el akarsz komolyan adni egy autót, sosem hirdetheted magasabb árfekvésben. Akkor inkább írd ki hogy minimum ár alku nélkül. Ez esetben kb. 2-300 eFt hibádzik.
2. A fotó kevés, és nem is túl előnyös...
3. Kár hogy kereskedésben lett fotózva, egy privát helyszínen szerencsésebb lett volna...
4. Nincsenek fontos lényegi dolgok kihangsúlyozva pl.:
- Mo-i 1. tulaj, garantált leinformálható km
- sérülésmentesség?
- bevizsgálható, leinformálható autó a tulajdonosától
- összes gyári kulcs, dokumentáció, szervizszámlák stb. 
Szóval egy kis árkozmetika, és "hirdetés-tuning" után lesz rá kapás sztem...  :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3144 Dátum: 2010.04.02 16:22:27 »
@konyok

Az első:
Harmony, tehát full fapad felszereltség, ezt inkább ne. :)
Ebből adódóan nincs klíma. Később nehezebben eladható a kocsi (már most is). Meg nincs legalább első elektromos ablak se.
Első szériás vvt-i, ha mégis megnézed, nagyon át kell nézni, hogy ne legyen olajzabálós (típushiba sajnos)
Szedán, ez nálam szintén kizáró ok lenne, hely ugyanis bőven van benne, de belepakolni nagyon nehéz.
Miért nincs meg mindhárom gyári kulcs?
Itt vannak E112 manuál 1.4 fogyiadatok.

A második:
Elég drága.
Első szériás vvt-i, ha mégis megnézed, nagyon át kell nézni, hogy ne legyen olajzabálós (típushiba sajnos)
A fólia miatt kissé félnék, hogy az előző gazdája nem véletlen boyracer volt-e, bár az otomata ez ellen szól.
Nemrég nézett itt valaki automata E12-t, Palaczk ezt írta rá.
Itt találsz 1.6 automata E112-höz fogyasztási adatokat.
         

konyok

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3145 Dátum: 2010.04.02 16:31:46 »
Hálás köszönet kleingy.  Ezek szerint a II. szériás vvt-i (hal szemű) az már nem olajzabálós? Bocs ha láma a kérdés, de ezeket már nem ismerem annyira. Inkább azt ajánlod? Annyira nem tetszik (bocs mindenkitől), de azt hiszem a megbízhatóság sokkal többet ér mint a kinézet. Főleg ha kötött a pénztárca.... 

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3146 Dátum: 2010.04.02 16:48:51 »
Az első vvt-i-k (egészen a ráncfelvarrott, könnycseppes E12 verzióig) tartalmaztak olyan szériákat, amelyek bizony ették az olajat. Ezeknek a motorját, vezetett szervizkönyv esetében gariban ingyen cserélte a Toyota az autók 7 éves koráig (pl barna.czukor E11-ében is). Később csak a gyűrűzés a megoldás, ez úgy 120 ezer forint nagyjából mindennel együtt.
Általában ki lehet szúrni a gázos autókat, ha az ember tudja, mit keressen (lemosott motor, vadiúj olaj gyanús lehet, valamint nem figyelnek általában arra, hogy a kipufogó tocsog az olajban, pl innen lehet tudni, hogy gáz a kocsi, belenyúlsz a kipuffba és utána olajos lesz a kezed). De persze az is igaz, hogy ez már az extrém mértékű olajkajálásnál látszik csak, viszont sanszos, hogy mostanra ha hibás a motor, ki kell jönnie a gondnak. Ezekre figyelj és szigorúan márkaszervizben is nézesd át a kocsit (említve ezt a típushibát is) és akkor valószínűleg nem nagyon fogsz mellé.
         

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3147 Dátum: 2010.04.02 17:12:10 »
Nem ismerjük egymást, de azért elmondom a véleményem, hátha hasznos lesz.  ::)
1. Ha el akarsz komolyan adni egy autót, sosem hirdetheted magasabb árfekvésben. Akkor inkább írd ki hogy minimum ár alku nélkül. Ez esetben kb. 2-300 eFt hibádzik.
2. A fotó kevés, és nem is túl előnyös...
3. Kár hogy kereskedésben lett fotózva, egy privát helyszínen szerencsésebb lett volna...
4. Nincsenek fontos lényegi dolgok kihangsúlyozva pl.:
- Mo-i 1. tulaj, garantált leinformálható km
- sérülésmentesség?
- bevizsgálható, leinformálható autó a tulajdonosától
- összes gyári kulcs, dokumentáció, szervizszámlák stb. 
Szóval egy kis árkozmetika, és "hirdetés-tuning" után lesz rá kapás sztem...  :)

Eloszor is koszonom a tanacsot :) Hasznos dolgokat irtal!
1, Szeretnek az emberek alkudni, meg beeshet valaki, aki letesz erte annyit...
2. Milyenek az elonyos kepek?
3. "kereskedes" = Toyotaszalon es markaszerviz
4. Nem serulesmentes, a forumra mar tobb alkalommal felirtam, hogy nyulat gazoltam (uj lokharito, klimahuto, motorterburkolat, dobbetetek, klimagaz) meg anno egy reszeg kerekparos meginzultalta a bal elso ajtot, az fujva lett.
Az autot maganszemelykent arulom, csak "bizomanyos ertekesitesre" hagytam ott, mert ott nagyobb esellyel latja-es veszi  meg valaki, mint otthon a haz elott, ha a tetejere teszek egy kartondobozt, hogy elado :)
Osszes gyari kulcsot alapdolognak gondolnam, de akkor beleiratom :) a dokumentaicio-szerveziszamlak meg "szervizkonyv" es "végig márkaszervizben szervizelt (Toyota TMAX Hmvhely)" formaban fel lett tuntetve....



Ajj. Gyongyi, rabolj bankot :) Nalad jo helyen lenne, tudom :):):)


kisa
born to ride

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3148 Dátum: 2010.04.02 18:09:20 »
Sztem sem jó ez a kereskedéses kép. A neten hirdesd úgy mint magánember, és ha van érdeklődő, akkor kihozod a szalonból, vagy megbeszéled vele hogy ott van. Magánembertől sztem jobban szeretnek autót venni az emberek, mert a kerekedésekről a lehúzás és az átverés jut eszükbe.
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.02 18:13:09 írta kleingy »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3149 Dátum: 2010.04.02 18:10:47 »
Az első vvt-i-k (egészen a ráncfelvarrott, könnycseppes E12 verzióig) tartalmaztak olyan szériákat, amelyek bizony ették az olajat. Ezeknek a motorját, vezetett szervizkönyv esetében gariban ingyen cserélte a Toyota az autók 7 éves koráig (pl barna.czukor E11-ében is). Később csak a gyűrűzés a megoldás, ez úgy 120 ezer forint nagyjából mindennel együtt.
Általában ki lehet szúrni a gázos autókat, ha az ember tudja, mit keressen (lemosott motor, vadiúj olaj gyanús lehet, valamint nem figyelnek általában arra, hogy a kipufogó tocsog az olajban, pl innen lehet tudni, hogy gáz a kocsi, belenyúlsz a kipuffba és utána olajos lesz a kezed). De persze az is igaz, hogy ez már az extrém mértékű olajkajálásnál látszik csak, viszont sanszos, hogy mostanra ha hibás a motor, ki kell jönnie a gondnak. Ezekre figyelj és szigorúan márkaszervizben is nézesd át a kocsit (említve ezt a típushibát is) és akkor valószínűleg nem nagyon fogsz mellé.

Ez a kipuffba nyúlkálás becsapós ám, mert valamennyi korom mindegyikben van, és a kondenzvízzel elkeveredve, ha belenyúl az ember, olyan, mintha tényleg olajos lenne :)