Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2128307 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2775 Dátum: 2010.03.01 14:01:51 »
E11-nél, amit már vvt-i motorral szereltek, az legyen az első, hogy megnézi az olajat, hogy milyen (van-e benne egyáltalán) és nyúljon be a kipufogóba jó mélyen! Ha olajos, azonnal ott kell hagyni.

Látom neked is E11-ed van, mennyivel kisebb belül, mint egy E12? Meg vagy vele elégedve a mindennapokban?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2776 Dátum: 2010.03.01 14:30:05 »
Miután nem nagyon ültem E12-ben, főleg nem vezettem, nincs semmilyen összehasonlítási alapom. Sokan írják, hogy nagyobb és jóval kényelmesebb az E12 és minőségben is nagy az ugrás az E11-hez képest. Én egy 26 éves D Kadettből ültem át, nekem így is teljesen tökéletes az E11. Én pici vagyok (163 centi), nekem kényelmes, párom viszont 186 centi, ő már eléggé a szélvédő felső részénél néz ki az ablakon.
Az ötajtós átka a hátsó fejtér (még az én fejem is hozzáér a C oszlophoz/tetőhöz, valamint hogy nem túl nagy a hátsó lábtér (én magam mögött tökéletesen elférek, de párom mögé már nem szívesen ülnék). Ezek közül engem egyik sem zavar, mivel általában B1-en ülök. :D Viszont nem vennék mást, csak ötajtós praktikussági szempontok miatt. Elég sok minden belefér...  :whistling: Nézz szét itt (teszek fel még képeket belülről nemsokára).

szerk: katt ide és ide.

Ha esetleg eljönnél egyszer egy pénteki mikrotalira az Örs vezér térre, akkor általában szokott lenni E12 is, kipróbálhatod mindkettőt.  :szemez:
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.01 15:03:03 írta kleingy »
         

diegho

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2777 Dátum: 2010.03.01 15:23:18 »
Miután nem nagyon ültem E12-ben, főleg nem vezettem, nincs semmilyen összehasonlítási alapom. Sokan írják, hogy nagyobb és jóval kényelmesebb az E12 és minőségben is nagy az ugrás az E11-hez képest. Én egy 26 éves D Kadettből ültem át, nekem így is teljesen tökéletes az E11. Én pici vagyok (163 centi), nekem kényelmes, párom viszont 186 centi, ő már eléggé a szélvédő felső részénél néz ki az ablakon.
Az ötajtós átka a hátsó fejtér (még az én fejem is hozzáér a C oszlophoz/tetőhöz, valamint hogy nem túl nagy a hátsó lábtér (én magam mögött tökéletesen elférek, de párom mögé már nem szívesen ülnék). Ezek közül engem egyik sem zavar, mivel általában B1-en ülök. :D Viszont nem vennék mást, csak ötajtós praktikussági szempontok miatt. Elég sok minden belefér...  :whistling: Nézz szét itt (teszek fel még képeket belülről nemsokára).

szerk: katt ide és ide.

Ha esetleg eljönnél egyszer egy pénteki mikrotalira az Örs vezér térre, akkor általában szokott lenni E12 is, kipróbálhatod mindkettőt.  :szemez:

Köszi szépen a választ. A csekély 195 centimmel nem hiszem, hogy az én autóm lenne az E11, az Örs-től egy laza 220km-re lakom, szóval csak úgy nem tudok elugrani egy talira, viszont majd nézelődök a környéken található eladókról és legalább kinyittatom és beleülök egybe. (a jeges kép nem semmi)

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2778 Dátum: 2010.03.01 15:36:19 »
Én pici vagyok (163 centi), nekem kényelmes, párom viszont 186 centi, ő már eléggé a szélvédő felső részénél néz ki az ablakon.
Köszi szépen a választ. A csekély 195 centimmel nem hiszem, hogy az én autóm lenne az E11, az Örs-től egy laza 220km-re lakom, szóval csak úgy nem tudok elugrani egy talira, viszont majd nézelődök a környéken található eladókról és legalább kinyittatom és beleülök egybe. (a jeges kép nem semmi)
Én is 195 centi vagyok, bár picit aránytalanul, főleg a lábam hosszú (nagyon nehezen kapok nadrágot magamnak, de ez itt OFF). Van egy E11-esem, olyan, mint Gyöngyié, csak sedan. Tettem bele két év alatt kb. 25 ezer kilométert. Nem sok, de nem is túl kevés. Ebben volt néhány olyan út, hogy egy nap alatt akár 1.000 kilométer, előfordult, hogy végig én vezettem. Sosem éreztem, hogy kényelmetlen volna a kocsi. És, ha nem is ilyen sokat, de 2-300 kilométereket mentem már úgy is, hogy ült mögöttem valaki. Ilyenkor már muszáj volt előrébb húznom az ülést, mert különben mögém felnőtt ember nem fér be. Na, autópályán, országúton, ahol sokat nem kell mocorogni, így is elvoltam ilyen távokra, bár azért nem volt kifejezetten kényelmes, de nem is zavart annyira, hogy mondjuk nem tudtam volna emiatt odafigyelni a vezetésre.
A hátsó ülésre viszont maximum egy törpe mögé bírnék beülni, az igaz.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2779 Dátum: 2010.03.01 15:39:01 »
...A csekély 195 centimmel nem hiszem, hogy az én autóm lenne az E11,...

Elöl, akár sofőrként, akár az anyósülésen is el fogsz férni. Cimborám 190, ilyen autót használ, nincs gondja.

Hátul viszont esélytelen...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2780 Dátum: 2010.03.01 15:40:04 »
E11-nél, amit már vvt-i motorral szereltek, az legyen az első, hogy megnézi az olajat, hogy milyen (van-e benne egyáltalán) és nyúljon be a kipufogóba jó mélyen! Ha olajos, azonnal ott kell hagyni.

Látom neked is E11-ed van, mennyivel kisebb belül, mint egy E12? Meg vagy vele elégedve a mindennapokban?
Az E11-es hátul jóval kisebb, elől ugyan akkora. A csomagtere a liftback E11-emnek nagyobb, mint a sedan E12-esnek. Amúgy csomagtartóban szerintem az E11 jobb, nagyobb mindegyik csomagtere, mint a megfelelő E12-esé. Ez tapasztalat és ránézés, nem katalógusadat.

A motortere is nagyobb az E11-esnek, könnyebb benne izzót cserélni és szerelgetni. Kanyarodáskor viszont érezni az E12 után, hogy hosszabb.


Ha van pénzed rá, akkor én inkább E12-est vennék, mert az modernebb kivül és belül is, meg alapból jobban felszerelt.


Amire figyelni kell:
- az első szériás VVT-i motorok ették az olajat, főként a 2003 előttiek. Ez az E12-est is érintette még; erre 7 év gari volt.
Az érintett hibás motorok esetében ez lejárt, ergo saját pénzen megy a gyűrűzés...

- a műanyag szívócsonkban elszabadul valami fos és az zörög, az új 112e pénz. A többi apróbb hiba kocsinként változó, nem akkora tétel.

diegho

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2781 Dátum: 2010.03.01 15:44:17 »
ezt a két hibát hogyan tudom kiszűrni vásárláskor? A kipufogóba nyúlást már mondtátok az oké.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2782 Dátum: 2010.03.01 15:52:50 »
Ha a motor felől nem jön kattogó műanyagos zörgés, akkor a szívócsonk OK.

Az olajzabálást meg a nívó nézegetésével, a kipuff koromvizsgálatával lehet megközelítőleg kiszűrni.

Pl az én kocsimban max-ig volt az aranysárga olaj és nem volt kormos a kipuff, mégis ette. Nyilván, aki át akar bacni, az figyel ezekre.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2783 Dátum: 2010.03.01 17:22:18 »
Ha esetleg valaki tud, megbízható/ismerős forrásból e12-es Corit, az ne kíméljen. (jöhet privibe is)

Pár elvárás van, 1.6 legyen és ne ezüst, lehet 3ajtó is, persze ha fiatalabb az nem baj, tehát inkább fészlift utáni...

2M a tető, aszem ma  ezt nézik meg.


TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2784 Dátum: 2010.03.01 18:39:14 »

2M a tető, aszem ma  ezt nézik meg.


Nem rossz, tetszik a kék betétes ülés.  :)

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2785 Dátum: 2010.03.01 18:43:59 »
Nekem is tetszik. Kb 20x szebb, mint az alap fekete kárpit.

Amúgy ennek a pillangószelepe kajakra más, mint a mieinké. Ez már villanyos?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2786 Dátum: 2010.03.01 19:24:16 »
Nem rossz, tetszik a kék betétes ülés.  :)
szerintem kicsit sprőd, túl műanyagos a szövet  :devil:  ..de a kocsi tetszik :szemez:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2787 Dátum: 2010.03.01 19:28:46 »
2M a tető, aszem ma  ezt nézik meg.
Szép ez a kocsi, jó vételnek tűnik, ennyi pénzért nem tudok jobbat a használt autó piacon. Meséld majd el, mi volt a kocsival ;)
Amennyiben nem volt szerkezetileg letörve, max csak kisebb ez az, akkor OK. Nameg a nagy rejtély: az előélet, nem e tekert, és ne kelljen képzelőerő hogy valóban annyi amennyi.. Pl. ha nincs is vezetett márkaszervizes szervizkönyve,  még elfogadható lenne egy 1 magántulaj címe/neve telefonkontaktja esetleg :hmmmm:

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2788 Dátum: 2010.03.01 21:31:23 »
.....Én pici vagyok (163 centi), nekem kényelmes, párom viszont 186 centi, ő már eléggé a szélvédő felső részénél néz ki az ablakon.
Persze, mert Gyöngyi a legmagasabb helyzetbe állítja az ülő lapot, és van az ülésen ülésmelegítő, ami ugye plusz vastagság. Szerintem ha kispárnát is rakna maga alá, akkor vágathatnék a Corira tetőablakot.  :D [rohog] [rohog]
Ezek persze csak a kifogások. Mivel ritkán vezetem a Corit, nincs szívem össze-vissza elállítgatni az ülését. Inkább vezetek kicsit kényelmetlenebbül.(úgysem megyünk hosszú távra) :flowers:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2789 Dátum: 2010.03.01 21:34:58 »
Muhaha. Utánad úgy "esek be" a Coriba, olyan alacsonyan vagyok, hogy haraphatnám a kormány alját.  :D [rohog]