Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131067 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

sede7

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2670 Dátum: 2010.02.19 16:47:19 »
Sziasztok!

Szemezek egy 5 éves 1.4-es D4-D Corollával. Az volna a kérdésem, hogy 150e km-ig, milyen kis és nagy kopo alkatrészek kerülhettek (volna) cseréle, szervizelésre. Mikre kell felkészülnöm, ha eddig nem voltak cserélve? (kuplung, stb.)
Ezt az árnál szeretném magamnak figyelembe venni, amikor mérlegelek.

Köszi!
E11 HB 4A-FE

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2671 Dátum: 2010.02.19 16:50:18 »
Szia!

Elég egy helyre beírnod a kérdésedet, meg fogod kapni a választ a szakértőktől.  :)
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2672 Dátum: 2010.02.19 16:51:52 »
A sol kormány is jól mutat benne.
Az nem boros?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

sede7

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2673 Dátum: 2010.02.19 17:01:34 »
Szia!

Elég egy helyre beírnod a kérdésedet, meg fogod kapni a választ a szakértőktől.  :)

Szia!

Ne haragudj, csak nem tudtam eldönteni, melyik a megfelelő téma :innocent:
Kíváncsian várom a választ!

Köszi!
E11 HB 4A-FE

Gorbag

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2674 Dátum: 2010.02.20 13:42:40 »
Sziasztok!

Kis kihagyás után visszatértem, továbbra is használt Corollát( Sedánt vagy HB-t ) szeretnék vásárolni olyan 1,5 maximum 2M Forint értékben( sajnos, csak mostanra jött össze rá a pénzem ). Ki is néztem egy megfelelőnek tűnőt, érdekelne mi a véleményetek róla:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_sedan_1.6_sol_digitklima_87000km_magyarorsza-3588229

Nincs túl nagy tapasztalatom, milyennek találjátok? Érdemes lehet megnézni( később esetleg megvenni )? Szerintetek ez reális ár?

Mindenképp el szeretném vitetni vásárlás előtt állapotfelmérésre, nem tudtok esetleg ajánlani valamilyen szervizt( itt Budapesten ) ahová érdemes vinni, mert korrektül átnézik? Jó lenne ha nem nagyon nyúlnék mellé... :)

Előre is köszi a segítséget, üdv,
Gorbag

Nos, tegnap végre el tudtam kezdeni a körbenézést( természetesen a fenti Corolla már rég elkelt :) ), első körön csak itt BP-n néztem körbe, mit ne mondjak elég kevés eredménnyel, a többségről még telefonon kiderül, hogy szervízkönyve van ugyan, de nincs vezetve, céges volt, stb-stb.
Élőben megnézve pedig a törésmentes autók közül is a nagyja kiesik( rétegvastagságmérő a barátunk :) ), lehet hogy vidéken kellene körbenéznem.  :hmmmm:

Egy Cori maradt amin elgondolkoztam, hogy esetleg érdemes lehet elvinni márkaszervizbe állapotfelmérésre, a kocsi végig vezetett szervizkönyvvel rendelkezik( számlákkal igazolva ) a bal hátsó kereke felett mutat csak eltérést a rétegvastagságmérő, ott valszleg javítva volt, illetve a kocsi belseje van kissé "lelakva": a hátső ülésre ráférne egy kárpittisztítás, illetve a hátsó ülés felett a tetőn( belűről ) látható valami folt( remélem nem beázás.... ). A vezetői ülés, a kormány, a pedálok nagyjából OK-nak tűnnek, a sebességmérő kijelzője előtti üveg viszont csúnyán karcos( lehet valami kulcsokat tehetett oda az előző tulaj??? ).
107K-t mutat az óra, 2009.09-től a kereskedőnél áll, utoljára 2009.05. hóban volt szervizen 98K-val.

A próbakörön is nagyjából OK-nak tűnt a kocsi, gyorsul rendesen, elsőre indult hidegen( természetesen nem jelentkeztem be előre ), a próbakör végén amikor már szinte kiszálltunk belőle kezdett "remegni" alapjáraton a kocsi, ezt nem értem mire utal.
A link itt:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_sol_plus-2872759

2.2M-re tartotta a srác, 2.1-ért adná is, +50K-ba adna 4db téli gumit( jelenleg nyári van rajta szerintem az is elmegy még vagy 2 szezont )könnyűfém felnivel, illetve a műszaki árát, valamint az állapotfelmérésen esetleg előjövő kopóalkatrész-cseréket lenne hajlandó magára vállalni( "egy bizonyos szintig", kérdés mennyi az a szint :) ).

Ti milyennek találjátok az autót? Érdemes szerintetek gondolkoznom benne? Anno 2M-nél húztam meg az elvi határt( ez meg átírással 2,2 felett lenne ), de épp még anyagilag beleférhetne, kérdés hogy ér egyáltalán ennyit ez a kocsi?
Előre is köszi a segítséget!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2675 Dátum: 2010.02.20 14:01:01 »
Rendszám alapján az autó előéletéről megtudnál talán infokat márkakereskedésben.
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2676 Dátum: 2010.02.20 14:11:13 »
http://www.rkf.hu/hulladek/publikus.jsp

Itt lehet lekérdezni a zöldkártya adatokat.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2677 Dátum: 2010.02.20 14:16:20 »
Már csak azt látod itt, hogy mikor és hol volt. A teljes ZK adatlaphoz jó ideje nem férhetsz hozzá.  :no:
         

tutinet

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2678 Dátum: 2010.02.20 14:43:21 »

A próbakörön is nagyjából OK-nak tűnt a kocsi, gyorsul rendesen, elsőre indult hidegen( természetesen nem jelentkeztem be előre ), a próbakör végén amikor már szinte kiszálltunk belőle kezdett "remegni" alapjáraton a kocsi, ezt nem értem mire utal.
A link itt:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_sol_plus-2872759

2.2M-re tartotta a srác, 2.1-ért adná is, +50K-ba adna 4db téli gumit( jelenleg nyári van rajta szerintem az is elmegy még vagy 2 szezont )könnyűfém felnivel, illetve a műszaki árát, valamint az állapotfelmérésen esetleg előjövő kopóalkatrész-cseréket lenne hajlandó magára vállalni( "egy bizonyos szintig", kérdés mennyi az a szint :) ).


Nem tűnik rossznak a kocsi bár már elég sokat mentek vele. kérd el a szervizkönyvet és nézd meg hol szervizelték , hívd fel a márkaszervizt, hogy megvennéd ezt és nézzék meg nem e volt már törve illetve miket cseréltek már rajta.
Állapotfelmérésre NE EBBE a márkaszervizbe vidd hanem egy máikba. És TE mond meg melyik szerviz legyen az , ne az eladó.
Kopóalkatrész csere: hagyd a fenébe , ne ő állja azokat inkább ha lesz ilyen engedjen többet az árból. Szerintem jobban jársz.
Alapjárati remegés: Lehet több oka is, mennyi volt az alapjárata ? Nálam pl. 600 ford/perc.
A remegés lehet pl. attól, hogy  el van piszkolódva a pillangószelep belseje meg a légtömegmérő azt majd ki kell tisztítani . Ez akkor lehet, ha ritkán cseréltek légszűrőt vagy olyan szűrőt használtak, amit olajozni kellett. pl. sportbetétszűrő.
Vagy lehet a remegés rossz kiegyenzúlyozásból is, pl. sérült lendkerék stb.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2679 Dátum: 2010.02.20 15:28:37 »
A link itt:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_sol_plus-2872759
Nekem tetszik ez a kocsi! :1eye:
Bejön ez a szín, és ez elég ritka szín szerintem. Én ha valamit nem bántam meg, az az, hogy jól felszerelt (SOL) Corollát vettem. Az ára jó. Gondolj bele, én pont így, kerek 4évesen vettem (2008 tavaszán, válság előtt) a kocsimat az 1. magántulajtól, szervizszámlákkal 2,4M-ért frissen műszakiztatva 60 000km-rel, közvetlen 60ezres szerviz előtt, repedt első lámpával!
Érdemes lenne visszamenni, és a szervizszámlákat alaposan átbogarászni: 15-30-45-60-75-90ezresnek kellene meglenni, km óra állást, dátumokat, elvégzett dolgokat átnézni. Ha a kereskedő nem engedi, meg alkalmatlankodik, akkor az nem szimpi.
Átnézetni vidd a Toyota Super-be, ajánlani szoktak innen valakit onna, meg van itt külön topicja is ennem a szerviznek, oda nézz be!
Nem tudom milyen téli gumi szettje van, de 50ért nem szabad megvenni, azért max 25ezret adj....vagy ingyen hozd el (vagy felnin van a szett?).
Jó lenne tudni a fékek állapotát is, meg egy általános szervizes véleményt.
Összességében nem rossz ez az autó, érdemes körüljárni!
Még egy kérdés:
láttad a szervizszámlákat? Ki volt a tulaj? Magánember, valami kis Kft/BT, esetleg valami flottakezelő, vagy a pannon gsm? :devil:

UI:
alapszabály, hogy az ember mindig többért vesz autót, mint amennyiért betervezte :yes: Én 1,6milla és 1,9/2millió között gondolkoztam, és 2,4M-ért vettem :surrender:
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.20 15:37:33 írta Ákos2004 »

Gorbag

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2680 Dátum: 2010.02.20 17:00:58 »
A szervizt már említettem az eladónak egyből az elején( régebben még valaki innen ajánlotta a Toyota Super-t ), ez nem probléma neki, Budapesten belül bármelyik szerviz mehet.

A téli szett felnin van és látszólag tényleg alig használt.

Gondolkodom, hogy bekockáztatom azt a 10.000 HUF-ot az állapotfelmérésért és ha már ott vagyunk akkor mégegyszer szemügyre veszem azt a szervizkönyvet. Arra emlékszem, hogy a fékek( tárcsák/betétek ) olyan 80-90K környékén voltak cserélve, bővebb meg úgyis kiderülne ott helyben a szervizben.

Az előző tulaj magánszemély volt( állítólag egy 50-es természetfotós, bár szerintem ezt csak azért mondták, hogy azt sejtsem, hogy a KM többsége vidéken lett beletéve :) ) a szervizszámlákat végignézegettem( bár vétel előtt azért még átnézegetném még egyszer azért ).

Alkudni nem hiszem, hogy sokat lehetne már, eléggé végső ár közelinek tűnik a 2,1M. A javítási meg a műszaki árát hajlandó még átvállalni, mindenképp be fogok még próbálkozni alkudozni, de nagy engedményeket már nem nézek ki a srácból.

De ma felfedeztem egy másikat nem is oly messze vidéken , ehhez mit szóltok( a KM-je mondjuk elég gyanúsan kevés )?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_sol-3606391

Ez még talán magántulajtól is lehet.
Mindenképp fel fogom hívni, a szokásos telefonos kérdésekkel( magánszemély, vezetett szervizkönyv, esetleges sérülések ), ha elsőre OK-nak tűnik a kocsi akkor lehet lesz egy utam a jövő hét elején Jászberénybe, annyit várhat a fenti Cori. ;)

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2681 Dátum: 2010.02.20 17:04:22 »
Gondolkodom, hogy bekockáztatom azt a 10.000 HUF-ot az állapotfelmérésért

Inkább az lenne a kockáztatás, ha spórolnál 10 rongyot, és állapotfelmérés nélkül vennéd meg a kocsit.

Gorbag

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2682 Dátum: 2010.02.20 17:09:11 »
UI:
alapszabály, hogy az ember mindig többért vesz autót, mint amennyiért betervezte :yes: Én 1,6milla és 1,9/2millió között gondolkoztam, és 2,4M-ért vettem :surrender:
Jaj, ne is mondd. Én először 1.5-be szerettem volna venni egy Astrát, csak a Toyota jobban tetszett, ezért még gyűjtögettem hozzá 2M-ig, most meg már 2,2-nél járunk( és még hol lehet a vége, mikor lesz ebből kocsi...  :D )

tutinet

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2683 Dátum: 2010.02.20 17:09:56 »

alapszabály, hogy az ember mindig többért vesz autót, mint amennyiért betervezte :yes: Én 1,6milla és 1,9/2millió között gondolkoztam, és 2,4M-ért vettem :surrender:

De ugye te nem hitelre vetted hanem kp-ra ?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2684 Dátum: 2010.02.20 18:11:13 »
Csak azt érteném, hogy az 1,4est miért hirdetik Sol Plusnak... :whistling:
Gabe 254.