Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2128313 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2295 Dátum: 2009.11.19 10:52:58 »
egyébként most nlzem a szwervízkönyvet:
2001-ben, 33 ezer km-nél egyszer nem indult az autó, garanciálisan cseréltek rajta 30-32 dolgot, közte:
hengerfej, kipufogó szelep, olajteknővíztömítő paszta, szelepemelő tőkék, gyertyák, rugótányér.
ehhez miccósz?
Szerintem jó dolog, hogy az ember ismeri az ilyen szösszeneteket a kocsi előéletéről. Szerintem semmi hátrányt nem jelent, hogy 8-9éve valamit gariban cseréltek. Nyilván a legtöbb ember ahhoz van szokva, hogy a megvásárolt kocsija előéletéről semmit nem tud, csak reménykedik...csak reménykedig......és bizakodik...még a km óra állásában sem biztosak, nem hogy az ilyen részletekben. Te meg igen sok infot tudsz már a kocsiról. Az én autóm motorján is volt alul minimális olajfolyás, amit mondtak is a szakszervizes átnézésnél, na meg azt is mondták, hogy csupán egy láncfeszítő tömítést kell cserélni ezért 3-4ezer Ft-ért.........
Azért arra figyelj oda az autó vásárlásnál, hogy minél gyakoribb-elterjedtebb egy autó, annál könnyebb szervizeltetni, így lehet én is inkább a Liftbackokat nézném inkább, mert az a kombi baromi ritka.
A gumik, fékek milyen állapotban vannak?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2296 Dátum: 2009.11.19 10:55:47 »
Ha jól látom a listában, akkor hengerfejezték az autót (na mert annak én spec nem örülnék - annak tudatában, hogy tudom, tökéletes használt autó nincs és tényleg jó, hogy legalább tudja az ember, mire számítson)?
A többi 20-25 tétel a listában amúgy mi? Apróság?
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2297 Dátum: 2009.11.19 11:01:25 »
Ha jól látom a listában, akkor hengerfejezték az autót (na mert annak én spec nem örülnék - annak tudatában, hogy tudom, tökéletes használt autó nincs és tényleg jó, hogy legalább tudja az ember, mire számítson)?
A többi 20-25 tétel a listában amúgy mi? Apróság?
Azt tudom, hogy a hengerfej tömítés után is általában verejtékezik az olaj motoron....vagyis lehet ezért mosták le? :hmmmm:

lm1981

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2298 Dátum: 2009.11.19 11:05:20 »
Igen. Vízpumpa paszta, csavarok, patent, fagyálló, szűrök, etc.
de van ilyenis, hogy vezérmű fogaskerék, hengerfej és társai...

egyébként nagyon egyben van!

a ritkasága az nem öröm, e minde nem stimmelhet...:)

Ha jól látom a listában, akkor hengerfejezték az autót (na mert annak én spec nem örülnék - annak tudatában, hogy tudom, tökéletes használt autó nincs és tényleg jó, hogy legalább tudja az ember, mire számítson)?
A többi 20-25 tétel a listában amúgy mi? Apróság?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2299 Dátum: 2009.11.19 11:28:37 »
ha nyomatékra húzták a csavarokat a hengerfejen miért folyna az olaj? nem kéne.
mi volt ezzel a hengerfejjel? megsütötték a motort?

hááát...  :no:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2300 Dátum: 2009.11.19 11:39:04 »
ha nyomatékra húzták a csavarokat a hengerfejen miért folyna az olaj? nem kéne.
mi volt ezzel a hengerfejjel? megsütötték a motort?

hááát...  :no:
Ha megsütik, akkor szokták a tömítést cserélni, de nem a hengerfejet szvsz. Ha már meg van bontva, nem igen tudják úgy visszaépíteni, hogy ne legyen olajszivárgás.....persze lehet tévedek.

sanya77

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2301 Dátum: 2009.11.19 19:41:46 »
Sziasztok!Nem akarok bele okoskodni ebbe a hengerfej témába mivel nem vagyok műszaki ember,de tudtommal hengerfejtömítés cserekor a hengerfejet felszokták síkköszörülni.Javítsatok ki ha tévednék.A TOYOTA legyen veletek!
corolla 1.6 HB terra 2004

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2302 Dátum: 2009.11.19 21:15:19 »
Úgy érted, le volt mosva a motor frissen? Akkor zokszó nélkül otthagynám. Mert azzal általában az olajfolyásokat szokták eltüntetni.
Írtam, hogy ennek a kezelése 100-150 ezer forint: gyűrűzés, a tüneteket is leírták, nagyon jellegzetes csörgő hangot ad a vvt-i (kivéve ha finisht meg új olajat kap, kolleganőm ezt szívta meg, ő olajfogyis kocsiba nyúlt bele).
Nade álljunk már meg egy szóra  :) ... Mi köze van a motormosásnak (a külső olaj-szivárgásnak) a gyűrűk miatti, esetleges belső olajfogyasztáshoz  ;) ? ... Semmi.

Az meg, hogy eladás előtt lemosatták a motort... Szerintem nem kizáró ok. Régebben én is gyakran csináltam. Nem azért, hogy átqrjak bárkit is! Hanem mert frissen mosva szebb... Ennyi. Aztán közben elterjedt (okkal és joggal) a népek közt, hogy jobb, ha nincs lemosva, úgyhogy már én sem mosatom; de azt mondanám, hogy ha magánszemély (tulaj) árulja és le van mosva, akkor emiatt még nem kell hátat fordítani, mert könnyen lehet, hogy csak az esztétikum miatt csinálta (ahogy korábban én is). Ha kereskedő árulja a frissen mosott motoros autót, az már nagyobb óvatosságra int valóban!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2303 Dátum: 2009.11.19 21:21:43 »
én pedig pont úgy tom h a vevő fizeti. max alkunál elengedik azt a huszast
Örülök, hogy azért ezek szerint valaki elolvasta, amit írtam  :yes: !

Mert én olyat az életben nem írtam, hogy az eladó fizetné az eredetvizsgát. Mi a francnak fizetné? A vevő kell elvigye az autót eredetvizsgára, hogy átírathassa. Ez az ő dolga.

Az viszont nagyon más kérdés, hogy ez az összeg, ez a kb. húszezer forint a minimális alkualap, amit a dolog etikettje szerint legalább illik elengedni az árból - ha többet nem is, de ennyit minimum.

Persze egy százezres autóra mindez nyilván nem érvényes, elvégre ott a mínusz húszezer már elég komoly alku lenne (százalékosan). De ha valaki a 990 ezres autója árából nem képes elengedni 20 ezret, az megérdemli, hogy rárohadjon a portékája  :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2304 Dátum: 2009.11.19 21:25:11 »
Azért arra figyelj oda az autó vásárlásnál, hogy minél gyakoribb-elterjedtebb egy autó, annál könnyebb szervizeltetni, így lehet én is inkább a Liftbackokat nézném inkább, mert az a kombi baromi ritka.
Az, hogy kombi vagy liftback, hogy függ össze a szervízeltetéssel  ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2305 Dátum: 2009.11.19 21:26:05 »
a fentebb sorolt cserékből nem derül ki semmi?
az menniyre gáz, hogy a kocsi egy évesen, 33 ezernél nem indult?
vagy ettől nem kell besz@rni?
Nem kell. Volt vmi gubanc a hengerfejjel; gariban kicserélték; kész, ennyi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2306 Dátum: 2009.11.19 21:28:14 »
Ezt a baromsagot kulfoldon nem talaljatok meg, de meg csak nem is hallottak rola. 
Mármint miről nem hallottak - az alkuról használtautó-eladásnál? Mert az van nyugaton is, ugyanúgy, mint nálunk  :yes: ... Legalábbis a németeknél biztosan. Az meg, hogy aki alkuszik, mire hivatkozva teszi ezt (eredetvizsga vagy bármi más) - elég mindegy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2307 Dátum: 2009.11.19 21:29:47 »
Nade álljunk már meg egy szóra  :) ... Mi köze van a motormosásnak (a külső olaj-szivárgásnak) a gyűrűk miatti, esetleges belső olajfogyasztáshoz  ;) ? ... Semmi.
Egy szóval se mondtam, hogy a kettőnek köze van egymáshoz...Bocs, nem írtam egyértelműen (sokat markol esete). Jogos a kötözködés.
Szóval úgy értettem, hogy ha van olajfolyás (tömítéseknél, akárhol), azt motormosással szokás eltüntetni, az olajfogyasztásos vvti hibánál meg a kipufogót érdemes megnézni, hogy olajos-e vagy sem (ahogy írtam előtte pár hsz-szel).


Ezt a baromsagot kulfoldon nem talaljatok meg, de meg csak nem is hallottak rola. 
Mármint miről nem hallottak - az alkuról használtautó-eladásnál? Mert az van nyugaton is, ugyanúgy, mint nálunk  :yes: ... Legalábbis a németeknél biztosan. Az meg, hogy aki alkuszik, mire hivatkozva teszi ezt (eredetvizsga vagy bármi más) - elég mindegy.
Na de ott nem is húzzák le az egyik vásárló felet 20 ronggyal...
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2308 Dátum: 2009.11.19 21:31:54 »
Maga az eredetvizsga a baromság úgy amúgy...
Ez igy van.  :yes:
Ebben abszolút egyetértünk  :excl: Ez nem más, mint intézményesített lehúzás. Füstpénz, körülbelül. Ugyanúgy, mint az átírási illeték. Siralmas, hogy nálunk mekkora anyagi vonzatai vannak, ha a nevedre akarsz íratni egy autót  :cry: ... És akkor csodálkoznak páran, hogy sok a jogsértés ezen a téren. Hát naná hogy sok bammeg, az előbb számoltam ki, hogy mennyi pénzembe kerülne (a vételáron kívül, persze), ha megvenném Ear Camryjét...  :eek: ... HAT számjegy!!! A csóró, nélkülöző németeknél mindez kijönne száz-egynéhány euróból  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2309 Dátum: 2009.11.19 21:36:29 »
Egy szóval se mondtam, hogy a kettőnek köze van egymáshoz...Bocs, nem írtam egyértelműen (sokat markol esete). Jogos a kötözködés.
Szóval úgy értettem, hogy ha van olajfolyás (tömítéseknél, akárhol), azt motormosással szokás eltüntetni, az olajfogyasztásos vvti hibánál meg a kipufogót érdemes megnézni, hogy olajos-e vagy sem (ahogy írtam előtte pár hsz-szel).
Stimmt  :yes: ... Illetve már csak 1 hozzáfűzés: azért ha már a kipufogó belül olajos, akkor az a motor marha sok olajat eszik. A Camry olyan 3-4 ezer km alatt nyel be egy liter olajat (ez ugye már nem minősülne kevésnek egy VVTi esetében) - de nem olajos a kipufogója. Pedig ott a kék füst, minden hosszabb alapjárat utáni gázra lépés után... Nemtom, mennyi olajat kell ennie egy kocsinak ahhoz, hogy olajos legyen a kipuff, de szvsz ez a fázis már a "régen rossz" kategória  :wacko: ... Azt aligha szúrod ki így, ha a motor beslukkol 3-4 decit 1000 km-en.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )