Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131071 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2280 Dátum: 2009.11.19 07:58:43 »
Úgy érted, le volt mosva a motor frissen? Akkor zokszó nélkül otthagynám. Mert azzal általában az olajfolyásokat szokták eltüntetni.
Írtam, hogy ennek a kezelése 100-150 ezer forint: gyűrűzés, a tüneteket is leírták, nagyon jellegzetes csörgő hangot ad a vvt-i (kivéve ha finisht meg új olajat kap, kolleganőm ezt szívta meg, ő olajfogyis kocsiba nyúlt bele).

A Mayert hívd fel inkább, hogy mondjanak el mindent az autóról, amit tudnak, mert most vennéd meg (remélhetőleg el is mondják). A szervizkönyvben semmi nem utal majd lehetséges olajfolyásra, hacsak azt nem látod benne, hogy motorcsere vagy gyűrűzés.  :D Hiszen azt vagy megcsinálták vagy nem (ha egyáltalán érinti ezt az autót a hiba). ;)
Érdemes megnézni majd ha mész megint a kocsihoz egy út után a már kihűlt kipufogót. Nyúlj bele, ha csak simán koszos lesz a kezed, az jó, ha olajos, akkor gáz van.

Ha ezek után is érdekel a kocsi (mert minden hibátlannak látszik), akkor vidd el márkakereskedésbe átnézetni (értelemszerűen egy másikba). Ez nem több 6-10 ezer forintnál, de cserébe akár több fizetésnyit is megspórolhatsz ha neadjisten titkolt baja van a kocsinak.

Azonban azt nem mondtad még mindig, hogy mindenképp kombit akarsz? Miért pont csak ezt nézted vagy van más jelölt is?  :)
         

lm1981

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2281 Dátum: 2009.11.19 08:27:02 »
Nem feltétlenül kombit, de kell a nagy csomagtér, mert a napokban jön világra első szülött gyermekünk és kell a sok cuccnak a hely:):):):):)
Ezért nézünk nagyobb Corollát vagy Avensist.
Egy millából ki lehet fogni egy jó '99-es AVÉT?
nem nagyon láttam eddig...
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.19 08:29:47 írta kleingy »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2282 Dátum: 2009.11.19 08:29:35 »
Az ötajtós nem elég nagy? Abból jóval nagyobb a választék (ha ez a kombi nem jön be).
Kíváncsian várom, mi lesz a kocsi sorsa.
Az Avensisnél arra felkészülhetsz, hogy vagy nagy futásteljesítményű lesz vagy visszatekert. Nagy autókat nem rövid távokra vesznek.  :)
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2283 Dátum: 2009.11.19 08:30:07 »
Jééé, itthon árultak volna kombit ebből?
Ja-ja, árultak. Csak nem fogyott belőle túl sok.

csodálod?  [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

lm1981

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2284 Dátum: 2009.11.19 08:44:50 »
Lehet, hogy elég lesz, ha nem futja nagyobbra.

egyébként most nlzem a szwervízkönyvet:
2001-ben, 33 ezer km-nél egyszer nem indult az autó, garanciálisan cseréltek rajta 30-32 dolgot, közte:

hengerfej, kipufogó szelep, olajteknővíztömítő paszta, szelepemelő tőkék, gyertyák, rugótányér.
ehhez miccósz?

Az ötajtós nem elég nagy? Abból jóval nagyobb a választék (ha ez a kombi nem jön be).
Kíváncsian várom, mi lesz a kocsi sorsa.
Az Avensisnél arra felkészülhetsz, hogy vagy nagy futásteljesítményű lesz vagy visszatekert. Nagy autókat nem rövid távokra vesznek.  :)

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2285 Dátum: 2009.11.19 09:26:12 »
Az a mega-minimum, hogy elenged egy húszast az eredetvizsgára (ez kvázi így illik!)

Errol csak annyit, hogy nem reg ugye en is eladtam egy autot, akkor kerdezte is minden barom, hogy nem fizetem-e az eredetvizsgat. Miert fizetnem? Rairta valaki a homlokomra, hogy Caritas vagy mi? Ez a kvazi igy illik, ez hulyeseg! Mutass mar nekem valami kodexet vagy leirast, amiben ez igy szerepel.  :nono: Magam is vettem autot tobb alkalommal, es soha senki nem fizette helyettem az eredetvizsgat se baratsagbol, se illembol. Ez az egesz egy jo nagy baromsag. Az meg a gyerek hulyesege, hogy nem enged az arbol, de az is konnyen meglehet, hogy jo oka van ra. Lenyegtelen, ha huzamosabb ideig nem tudja eladni, elobb-utobb ugyis enged belole. Szvsz. ezert nem kene full hulyenek nezni. Ezt az illem dolgot meg nem tudom hova rakni.  :no: Oruljenek, hogy nem tekerem vissza az orat, na azt valoban nem illik.  :flowers:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2286 Dátum: 2009.11.19 09:29:30 »
Íratlan "szabály", "etikett", hogy az eredetvizsgát az eladó fizeti. Én is így vettem a Corit, Gézu az Ave-t, a Dai-t és valszeg így is lesz eladva.
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2287 Dátum: 2009.11.19 09:35:48 »
én pedig pont úgy tom h a vevő fizeti. max alkunál elengedik azt a huszast
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

lm1981

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2288 Dátum: 2009.11.19 09:40:32 »
a fentebb sorolt cserékből nem derül ki semmi?
az menniyre gáz, hogy a kocsi egy évesen, 33 ezernél nem indult?
vagy ettől nem kell besz@rni?


OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2289 Dátum: 2009.11.19 09:41:13 »
Ti tudjatok mennyi penzetek van, en eddig sem fizettem senkinek sem, eztan sem fogok. Erdekes, hogy egy autoeladasnal ennyire szolidarisak vagyunk egymassal, a mindennapokban meg ott szop@tja a Magyar a masikat, ahol tudja.  :) Reszemrol, ha autot veszek es atiratom, akkor annak minden lehetseges koltsege engem terhel. Hol van a felso hatar? Ne fizessek esetleg a kotelezomet is fel evig?  ;) Magyarorszag en igy szeretlek! Ezt a baromsagot kulfoldon nem talaljatok meg, de meg csak nem is hallottak rola. 
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2290 Dátum: 2009.11.19 10:15:01 »
Maga az eredetvizsga a baromság úgy amúgy... Meg hogy 20 ezerre lenyúlnak amiatt, hogy adnak egy papírt arról, hogy a forgalmiban és a kocsin ugyanazok a számok vannak. Na bumm...  :hammer:
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2291 Dátum: 2009.11.19 10:15:42 »
Lehet, hogy elég lesz, ha nem futja nagyobbra.
egyébként most nlzem a szwervízkönyvet:
2001-ben, 33 ezer km-nél egyszer nem indult az autó, garanciálisan cseréltek rajta 30-32 dolgot, közte:
hengerfej, kipufogó szelep, olajteknővíztömítő paszta, szelepemelő tőkék, gyertyák, rugótányér.
ehhez miccósz?
Ehhez én már kevés vagyok, de biztos hamarosan olvassa olyan, aki megmondja, ez mi lehetett.  :flowers:
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2292 Dátum: 2009.11.19 10:37:16 »
Az eredetvizsgát a vevő fizeti általában. Az árból meg valóban engedni szokás, én legalábbis úgy gondolom, hogy ha el akarnék adni egy autót, akkor meghatároznám, hogy kb. mennyiért, és egy 100-150-200-al drágábban hirdetném meg. ÉS akkor ennyit el lehetne engedni belőle, a vevő meg hadd örüljön. De az hogy én meghirdetem x ft-ért, mondjuk a piaci átlag felett, és konokul tartom magam hozzá, akkor jó eséllyel sose adom el.
Nem fogják megfizetni ha végig szk-es meg karcmentes meg stb, nem sok ilyen ember van, ha mázlim van, kifogom. Persze ha nem sürgős, és nem mindenáron kell eladni, akkor lehet hirdetni az ítéletnapig is, csak akkor meg az idő, a kor miatt esik majd az ára..
A lemosott motor önmagában nem gáz, nem feltétlen olajfolyást takargatnak vele, bár nekem is nagyobb a bizalmam egy poros-koszos motortérhez(bár ez esetben meg gondolhatunk arra, hogy hanyag volt a tulaj..).
Eredetvizsgához még: nyugodtan be lehet építeni az árba azt a 20 ezret, azt majd elengedjük :) Sztem Palaczk is erre gondolt. Egyébként is csak marketing kérdése az egész :)

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2293 Dátum: 2009.11.19 10:49:01 »
Maga az eredetvizsga a baromság úgy amúgy...

Ez igy van.  :yes:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2294 Dátum: 2009.11.19 10:51:02 »
Az eredetvizsgát a vevő fizeti általában. Az árból meg valóban engedni szokás, én legalábbis úgy gondolom, hogy ha el akarnék adni egy autót, akkor meghatároznám, hogy kb. mennyiért, és egy 100-150-200-al drágábban hirdetném meg.
ÉS akkor ennyit el lehetne engedni belőle, a vevő meg hadd örüljön. De az hogy én meghirdetem x ft-ért, mondjuk a piaci átlag felett, és konokul tartom magam hozzá, akkor jó eséllyel sose adom el.
Nem fogják megfizetni ha végig szk-es meg karcmentes meg stb, nem sok ilyen ember van, ha mázlim van, kifogom. Persze ha nem sürgős, és nem mindenáron kell eladni, akkor lehet hirdetni az ítéletnapig is, csak akkor meg az idő, a kor miatt esik majd az ára..
:yes:

A lemosott motor önmagában nem gáz, nem feltétlen olajfolyást takargatnak vele, bár nekem is nagyobb a bizalmam egy poros-koszos motortérhez(bár ez esetben meg gondolhatunk arra, hogy hanyag volt a tulaj..).
Igen, én is úgy vagyok vele, hogy így biztosan látható a motor állapota - bár sokan erre nem gondolnak eladásnál és tényleg jófejségből mossák le -, ám nem kell enni a motortérből, ha az lenne a fontos, hogy egy porszem se jusson bele, akkor úgy oldották volna meg. Embernél is évi fél kiló "kosz" egészséges.  :D