Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131163 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2235 Dátum: 2009.10.09 19:48:09 »
Ezek tapasztalat alapján leírt általános igazságok, ez nem jelenti azt hogy nincsenek kivételek, vagy ellenpéldák. Más dolog hogy mi tetszik, és mi eladható...

innen tudom, hogy a következő szinű atók csak nagy nehezen áron alul értékesíthetőek: fehér, sima piros, sötétkék (mint az említett hírdetésben szereplő E12), és a sötét zöld. Épp ezért ilyen szinű autókat sose vegyetek.
Én nagyon csodálkozom azon, hogy a sötétkéket ilyen 'hátrányos' színnek soroljátok.
A fehér manapság egyre nagyobb divat!!!


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2236 Dátum: 2009.10.09 19:50:30 »
Ezek tapasztalat alapján leírt általános igazságok, ez nem jelenti azt hogy nincsenek kivételek, vagy ellenpéldák. Más dolog hogy mi tetszik, és mi eladható...
A sötétkék (flancosabb nevén diplomatakék) baromi elegánsá teszik az autót, a magyar meg szereti a praktikus, megfizethető, de elegáns autókat, lásd kis és alsóközépkategóriás sedanok népszerűsége.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2237 Dátum: 2009.10.09 19:53:19 »
A Toyotáknak amúgy általában kriminális a színválasztékuk. Pl. az E12 szedánnak és kombinak volt egy nagyon szép bordó-mélyvörös színe, ami jól mutatott volna a hatcheken is , persze azokhoz nem lehetett rendelni.  :surrender:
Igen, az a bordós-vörös nagyon ütős lenne HB kivitelnél, szép alufelnivel.....egyébként az E11 HB-nél még mintha lett volna ilyen bordós szín. Sajnos a Toyota üzletpolitikája a színverzióknál nem az új Fiat 500-ashoz közelít, hanem a KGST piacos kocsikhoz :helpsmilie:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2238 Dátum: 2009.10.09 19:54:55 »
Én például szívesen választottam volna fehér Aurist, de az nem volt késztelen(akcióban) és még az utakon sem láttam fehéret.  :hmmmm:
En mar lattam. Elsore tetszett, masodszorra semmi kulonos, harmadszorra mar snassz. Nekem. Bar az en szemem kezd beegni a sok feher autotol  :yawn:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2239 Dátum: 2009.10.09 21:30:00 »
Értem és elfogadom a véleményed, bár már igencsak eltértünk a kiindulási alaptól, és ezért kicsit elbeszélünk egymás mellett... :D Persze a vélemény szabad, és ez jó!  :clap:

Én meg magasról és szagosan nem foglalkoztam a kocsi színével, örültem, hogy lehet elfogadható áron jó vételt csinálni.
Természetesen én sem ezzel kelek és fekszem,  :wacko:
de azért az sem elfogadható nézőpont, hogy az újautó 100%-ban legyen olyan, amilyet akarok, az 1-2-3-4éves használtnál meg minden mindegy, mert azért az sem ingyé van.
Én pl. lehet belemennék egy nem a legkedvencebb színű új autó megvételébe, ha az egy pl. olcsóbb raktári darab jó felszereléssel, viszont lehet keresgélnék még 1-2hónapot egy olyan használtautóra vadászva, ami abban a bizonyos színben van.
1 szó, mint 100, álam nincsenek ökölszabályok.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2240 Dátum: 2009.10.09 21:35:25 »
Nos szerintem nekünk sikerült az E12 Sedant egy ilyen gyönyörű mélypiros-bordó szinben megvenni!  :clap: Lemosva, főleg ha rátűz a nap: csodaszép!!  :D

Nekem pl. nem tetszettek a szürke corik, mert a 90%-uk szürke, örülök, hogy fekete a corim  :flowers:

Én meg magasról és szagosan nem foglalkoztam a kocsi színével, örültem, hogy lehet elfogadható áron jó vételt csinálni. A rózsaszínt leszámítva bármilyen színben elfogadtam volna a gépet. Mondjuk nem bánom, hogy nem ezüst, de az se zavart volna különösebben. Használt autónál szerintem huszadrangú kérdés a szín. Míg hirdetéseket nézeget az ember, addig biztos lényeges, de éles döntési helyzetben semmi jelentősége.

Új autó más kérdés, ha ott ülnék a szalonban, és éppen kemény felárat készülnék fizetni egy 1-2 éves, hibátlan használt géphez képest, biztosan nem mennék bele, hogy ezüst legyen a gép, hanem választanék valami nekem tetszőt.

A Toyotáknak amúgy általában kriminális a színválasztékuk. Pl. az E12 szedánnak és kombinak volt egy nagyon szép bordó-mélyvörös színe, ami jól mutatott volna a hatcheken is (pláne a sötét felnijeimmel, nyami), persze azokhoz nem lehetett rendelni.  :surrender:

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2241 Dátum: 2009.10.09 21:39:09 »
Igen, az a bordós-vörös nagyon ütős lenne HB kivitelnél, szép alufelnivel.....egyébként az E11 HB-nél még mintha lett volna ilyen bordós szín.

Sőt, a Versónak is jól áll:


R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2242 Dátum: 2009.10.09 21:42:24 »
Jaj most esik csak le a képről, hogy neked ilyen sötétkék E12-esed van!  :lol: Akkor ezért kardoskodsz a szin mellett!  ::)

Ezek tapasztalat alapján leírt általános igazságok, ez nem jelenti azt hogy nincsenek kivételek, vagy ellenpéldák. Más dolog hogy mi tetszik, és mi eladható...
A sötétkék (flancosabb nevén diplomatakék) baromi elegánsá teszik az autót, a magyar meg szereti a praktikus, megfizethető, de elegáns autókat, lásd kis és alsóközépkategóriás sedanok népszerűsége.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2243 Dátum: 2009.10.09 23:04:31 »
Jaj most esik csak le a képről, hogy neked ilyen sötétkék E12-esed van!  :lol: Akkor ezért kardoskodsz a szin mellett!  ::)
Nem, én nem kardoskodom a sötétkék szín mellett, csak annyit írtam, hogy én nem is gondoltam és hallottam eddig, hogy ezt is a hátrányos színek közé sorolják.....az én e12-esem meg fekete.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2244 Dátum: 2009.10.10 01:37:47 »
Egy időben foglalkoztam autó-motor adás-vétellel, kicsiben, illetve elég sok kereskedő ismerősöm van, innen tudom, hogy a következő szinű atók csak nagy nehezen áron alul értékesíthetőek: fehér, sima piros, sötétkék (mint az említett hírdetésben szereplő E12), és a sötét zöld. Épp ezért ilyen szinű autókat sose vegyetek. Persze nem muszály rám halgatni, de majd eladáskor eszetekbe jutok! :-)
Amúgy tetszeni még tetszhet ez a szin, kérdés buksz-e e miatt pár 100 ezret...? :-)
Nálam pontosan fordított a sorrend  :) ... Vegye csak mindenki más az atomunalmas egyenszürkét. Bukni meg nem buknék rajta, mert a "rossz" színre hivatkozással eleve olcsóbban venném meg  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2245 Dátum: 2009.10.10 01:48:54 »
A sötétkék (flancosabb nevén diplomatakék) baromi elegánsá teszik az autót, a magyar meg szereti a praktikus, megfizethető, de elegáns autókat, lásd kis és alsóközépkategóriás sedanok népszerűsége.
Viszont az E12-nek valahogy nem áll igazán jól a sötétkék  ::) ... Fura, mert pl. feketében jól mutat, de sötétkékben valahogy kicsit hamupipőkés lesz, nagyon visszafogott, túl visszafogott. A sötétzöld sem áll neki igazán jól... Persze valszeg inkább az van, hogy egyszerűen nem választották ki jól ezeket az árnyalatokat.

E12 három legjobb színe szvsz: 1. óceánkék (ez mindent visz, toronymagasan a legszebb  :wub:!!!) ; 2. piros; 3. sötétvörös-metál.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2246 Dátum: 2009.10.10 10:25:20 »
Viszont az E12-nek valahogy nem áll igazán jól a sötétkék  ::)
E12 három legjobb színe szvsz: 1. óceánkék (ez mindent visz, toronymagasan a legszebb  :wub:!!!) ; 2. piros; 3. sötétvörös-metál.
Vannak autók, amikhez bizonyos színek nem mennek. Az elrontott formát legjobban a fehér szín teszi tönkre, és a fekete szín az ápol és eltakar. Vagyis a nagyon szépre sikeredett formák fehérben a legszebbek sokszor, a randábbakat meg a fekete szín megmentheti.
Nekem az E12-es babakék színe is tetszik pl, de azt inkább  a barátnőmnek tudnám elképzelni, mert nem gyengén nőies szín :lol:

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2247 Dátum: 2009.10.10 15:03:11 »
...és a sötét zöld. Épp ezért ilyen szinű autókat sose vegyetek. Persze nem muszály rám halgatni, de majd eladáskor eszetekbe jutok! :-)
Amúgy tetszeni még tetszhet ez a szin, kérdés buksz-e e miatt pár 100 ezret...? :-)

Nekem nagyon tetszik az a szín, előbb kéne bármelyiknél :excl: és gondolom ezzel nem vagyok egyedül, és hogy emiatt 6számjegyű összeget buknánk :hmmmm: nem tudom...

Amúgy meg nem hinném hogy azért bestseller az ezüst/platina* Cori mert mindenkinek az jön be, mintsem azért mert abból van/adtak el a legtöbb(et). :innocent:

*=amivel amúgy semmi bajom sincs.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2248 Dátum: 2009.10.10 15:05:01 »

Én nagyon csodálkozom azon, hogy a sötétkéket ilyen 'hátrányos' színnek soroljátok.


Ezen spec én is, pláne hogy tök jól áll az E12-nek :hmmmm:

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2249 Dátum: 2009.10.10 15:15:12 »
...mert a "rossz" színre hivatkozással eleve olcsóbban venném meg  :flowers:

Én nem hinném hogy értékcsökkentő tényező lenne egy akármilyen szín, mivel nem csináltak bugyirózsaszínt, hupililát, én nem vettem észre olyan tendenciát -mikor árultam a Corit- hogy a fehér/piros/kék érezhetően kevesebbet érne. Mármint konkrétan a színe miatt...

Ellenben egy magasabb kategóriájú autónál simán elképzelhető a szín miatti lehúzás---= közbe meg egyre jobban trend a sima a'la natúr fehér, vagy a pl. matt, szürke-piros is elég szépen jön.
 
Konkrétan a matt grafit a kedvenc színem :hug: