Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131542 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2115 Dátum: 2009.08.10 15:50:28 »
Engem nem izgatnak a kereskedők babonái, és az sem zavarna, ha hülyétől kellene vásárolnom. Egy helyben álló autót is elég alaposan át lehet nézni. Nem vágnám el magam egy jó vételtől homályosan indokolható elvek miatt.

Próbakör nélkül viszont csak akkor vennék autót, ha nem használni, hanem szétszedni akarnám a kocsit.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2116 Dátum: 2009.08.10 15:59:16 »
Engem nem izgatnak a kereskedők babonái, és az sem zavarna, ha hülyétől kellene vásárolnom. Egy helyben álló autót is elég alaposan át lehet nézni. Nem vágnám el magam egy jó vételtől homályosan indokolható elvek miatt.

Próbakör nélkül viszont csak akkor vennék autót, ha nem használni, hanem szétszedni akarnám a kocsit.

Én nem vennék anélkül autót, hogy a márkaszerviz hibakódolvasóját nem dugják rá.

TZoli

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2117 Dátum: 2009.08.10 16:02:37 »
Nemcsak hibakódkiolvasásról van szó, csáposemelőn felemelni alulról szemrevételezni amit kell, nincs-e olajfolyás, gömbfejek, gumiharangok stb, főleg ilyen öreg autónál.


TZoli

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2118 Dátum: 2009.08.10 16:09:05 »
Engem nem izgatnak a kereskedők babonái, és az sem zavarna, ha hülyétől kellene vásárolnom. Egy helyben álló autót is elég alaposan át lehet nézni. Nem vágnám el magam egy jó vételtől homályosan indokolható elvek miatt.

Próbakör nélkül viszont csak akkor vennék autót, ha nem használni, hanem szétszedni akarnám a kocsit.

de ha megvétel után derülne ki (egy 2-3 milliós) autón a turpisság akkor biztos vizesborogatás kéne.
Múltkor Gyöngyösről is csak azért mertük elhozni azt a dízel E12-t, mert csak egy 2007-es autó, kevés km-rel, leinformálható előző tulaj, meg tényleg szép, újszerű állapotban van.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2119 Dátum: 2009.08.10 16:09:28 »
Nemcsak hibakódkiolvasásról van szó, csáposemelőn felemelni alulról szemrevételezni amit kell, nincs-e olajfolyás, gömbfejek, gumiharangok stb, főleg ilyen öreg autónál.


Feltételeztem, hogy a kereskedőnél alá lehet nézni, van akna vagy emelő vagy bármi.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2120 Dátum: 2009.08.10 16:24:03 »
Szerintetek mi az oka, hogy ilyen olcsón árulják?
Extraként hozzátenném a szedán kivitelt, ami miatt még olcsóbb. Ebből van a legtöbb és ezt a legnehezebb eladni is. A fiatalok a háromajtóst preferálják, egyébként meg az ötajtósba ezerszer jobb pakolni. 

Egyébként érdekes, hogy nem színre fújtak a lökösök. Úgy tudom, ez a Harmonynál és a Terránál volt így, felette lévő felszereltségekben már színre fújt volt. Jól tudom?
Csak azért kérdezem, mert az én ugyanilyen (99/6) autómban nincs ABS, utasoldali légzsák és elektromos tükör sem és nálam se színre fújt a lökös.
         

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2121 Dátum: 2009.08.10 16:47:36 »
A harmony-nál az egész lökös fekete volt - legalábbis amikor indult a harmony felszereltség.
A hirdetésben lévő a lökös alapján terra kellene legyen, a lunának pedig a teljes lökhárítója színre volt fújva.
A felszereltség valóban érdekes..

De ha megnézitek a kereskedés többi autóját, azok is mind "szuperáron" vannak, vagy le vannak foglalózva...  :eek:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2122 Dátum: 2009.08.10 16:54:16 »
Naszóval vagy külföldről behozott vagy elöl-hátul törött a kicsike. Ez okot is adhatna mondjuk az árra.

         

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2123 Dátum: 2009.08.10 16:59:34 »
Múltkor Gyöngyösről is csak azért mertük elhozni azt a dízel E12-t, mert csak egy 2007-es autó, kevés km-rel, leinformálható előző tulaj, meg tényleg szép, újszerű állapotban van.

Az szép autó volt, csak azt nem tudom, mit keresett a Peugeot kereskedésben.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2124 Dátum: 2009.08.10 17:02:28 »
Naszóval vagy külföldről behozott vagy elöl-hátul törött a kicsike. Ez okot is adhatna mondjuk az árra.


Hátul nincs rajta semmi felirat.  :hmmmm: Ez is egy jel lehet.
De tképpen ha valakit érdekel, hívja fel, nézze meg, aztán rögtön egy csomó kérdésre választ kap.
Biztos nem hibátlan autó, különben nem ennyiért adná a kereskedő.

TZoli

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2125 Dátum: 2009.08.10 17:11:12 »
Múltkor Gyöngyösről is csak azért mertük elhozni azt a dízel E12-t, mert csak egy 2007-es autó, kevés km-rel, leinformálható előző tulaj, meg tényleg szép, újszerű állapotban van.

Az szép autó volt, csak azt nem tudom, mit keresett a Peugeot kereskedésben.

Az előző gazdi ott számíttatta be egy új Pözsóba

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2126 Dátum: 2009.08.10 17:36:29 »
Ezt sejtettem, de ettől még nem tudom elképzelni, milyen Peugeot-t lehet választani egy ilyen helyett. Egyáltalán, miért vesz valaki Peugeot-t egy Corolla után? Nem arról van szó, hogy nem jók a francia kocsik, inkább arra gondolok, hogy annyira más közönségnek szólnak, mint a Toyoták...

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2127 Dátum: 2009.08.10 17:47:30 »
nem tudom elképzelni, milyen Peugeot-t lehet választani egy ilyen helyett. Egyáltalán, miért vesz valaki Peugeot-t egy Corolla után? Nem arról van szó, hogy nem jók a francia kocsik, inkább arra gondolok, hogy annyira más közönségnek szólnak, mint a Toyoták...

1. Pl. egy Peugeot 308.
2. nagyon sok válasz lehetséges.
3. melyik közönségnek szol a Corolla, és melyiknek a Peugeot? Akkora különbség?


Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2128 Dátum: 2009.08.10 17:49:19 »
2. nagyon sok válasz lehetséges.

Halljuk.

TZoli

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2129 Dátum: 2009.08.10 17:50:38 »
Ezt sejtettem, de ettől még nem tudom elképzelni, milyen Peugeot-t lehet választani egy ilyen helyett. Egyáltalán, miért vesz valaki Peugeot-t egy Corolla után? Nem arról van szó, hogy nem jók a francia kocsik, inkább arra gondolok, hogy annyira más közönségnek szólnak, mint a Toyoták...

NŐ és kombi kellett neki, többi nem érdekel, lényeg hogy jó vétel volt