Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131566 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2070 Dátum: 2009.08.07 21:23:18 »
Tényleg, miből lehet erre következtetni? Pl. az enyémben 80ezer van, a Tiedben meg 160 körül. Szerinted miben különböznek?

Az enyémben a beltér látatlanban lelakottabbnak néz ki: már karcos volt a kesztyűtartó, mikor megvettem, és a széle is eláll a műszerfal síkjától, valamint a magnó fölött is nagyobb a rés, mint normális esetben. A kormány halványan kezd kopni (magyarul egy kopott kormányú Corollában legalább 150-160 ezer van), a váltógomb bőrborításának ragasztása picit elengedett. A könyöklő huzata fényesebb, mint két évesen. Az enyém fényezése kapja az ívet sztrádán. Műszakilag nem lehet sok különbség, ilyen téren kezeskedem a sajátomért.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2071 Dátum: 2009.08.07 21:27:05 »
Tényleg, minek kell lenni? Ti tudjátok gondolom :) Kulcsokra rákérdeztem, nem tudta biztosan, de 2 távirányítós meg egy sima kulcsot mondott, de azt mondta majd megnézi.

Ha 2+1 kulcsot ad, az úgy van rendjén.

"Tartozékok": pótkerék, emelő, háromszög, pótizzók, kézikönyv, szervizfüzet, kulcsok, törzskönyv, forgalmi, hiánytalanul működő extrák... Az egészségügyi doboz úgy tudom, nem az autó tartozéka, azt a tulaj kell, hogy bele tegye. Nem tudom, gumiszőnyegekkel, dísztárcsákkal hogy áll a kocsi.

Ákos, eszembe jutott még valami: az enyémen nincs meg a két vvti felirat a sárvédőkön.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2072 Dátum: 2009.08.07 21:46:28 »
Tényleg, minek kell lenni? Ti tudjátok gondolom :) Kulcsokra rákérdeztem, nem tudta biztosan, de 2 távirányítós meg egy sima kulcsot mondott, de azt mondta majd megnézi.

Ha 2+1 kulcsot ad, az úgy van rendjén.

"Tartozékok": pótkerék, emelő, háromszög, pótizzók, kézikönyv, szervizfüzet, kulcsok, törzskönyv, forgalmi, hiánytalanul működő extrák... Az egészségügyi doboz úgy tudom, nem az autó tartozéka, azt a tulaj kell, hogy bele tegye. Nem tudom, gumiszőnyegekkel, dísztárcsákkal hogy áll a kocsi.

Ákos, eszembe jutott még valami: az enyémen nincs meg a két vvti felirat a sárvédőkön.

Dísztárcsákat adja, azt mondta. A kézikönyv is megvan, meg a szervizfüzet is.
Ezt a vvti feliratot nem is figyeltem :) De most úgy nézem a képeken, hogy rajta van a 2 sárvédőn.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2073 Dátum: 2009.08.07 22:07:48 »
Ákos, eszembe jutott még valami: az enyémen nincs meg a két vvti felirat a sárvédőkön.
Szerintem a corollát vásárolni szándékozók igen kis hányada tudja, hogy az csak a ráncfelvarrtakról hiányozhat :D

tutinet

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2074 Dátum: 2009.08.07 22:26:13 »
Ákos, eszembe jutott még valami: az enyémen nincs meg a két vvti felirat a sárvédőkön.
Szerintem a corollát vásárolni szándékozók igen kis hányada tudja, hogy az csak a ráncfelvarrtakról hiányozhat :D

Ebayen vehetsz ha akarsz. Sőt még az I betű is piros, olyat is.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2075 Dátum: 2009.08.07 22:49:21 »
Ebayen vehetsz ha akarsz. Sőt még az I betű is piros, olyat is.
Szerintem a márkakereskedőnél sem kerül egy vagyonba....1-2ezer darabja emlékeim szerint

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2076 Dátum: 2009.08.08 00:44:07 »
Én megtartottam a sajátjaimat, ott vannak a bal oldali kis rekeszben.  :cool2: A 165-ös szerviznél majd felrakatom, már terveztem a 90-esnél is, de mindig elfelejtem.  :sleeping:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2077 Dátum: 2009.08.08 12:01:37 »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2078 Dátum: 2009.08.08 13:08:30 »
Én amennyire a képekre emlékszem 15ös alufelninek látszottak, és gondolom ez az autó 2002-ben 15ös gyári acélfelnit kapott. Amennyiben ez áll, akkor elég érdekes (bár lehet rá magyarázat természetesen), hogy 80ezer km alatt leírta a gyári gumikat, és a második (?)- jelenlegi-  garnitura is le van nyírva, vagyis igen kopott, miközben téligumit is használt mellette.
Elárulom neked, hogy én a tervek szerint jövő nyár elején tervezem ledobni a gyári szerelésű Michelin nyári gumikat, akkor lesz az autó 6éves és kb 95 000km futású, persze téligumival fut télen.
Persze lehet, hogy használt gumikat vett, vagy eladta a gyári abroncsokat, vagy a Bridgestone ugye nyilván sokkal gyorsabban kopik mint a Michelin, mert apám 45ezret futott téli/nyári váltós autóján a GoodYear nyári elég kopottnak látszik. Na mindegy, azért erre is érdemes fél szemel figyelni.
Azért az, hogy az ember mikor cseréli le a gyári szerelést, sok mindentől függhet: Én pl 90e környékén cseréltem, de nem a kopottsága miatt. Mikor a gumis levette, kérdezte is, hogy miért cserélek. Két oka volt: kanyarban, esőben nem volt 100%-os, valamint mivel többnyire magam használom országúton, ezért egy kicsit fűrészfogasra koptak a hátsók. Hiába cserélgettem, megmaradt egy enyhén daráló hang, ami idegesített. Inkább új gumi, no zaj.
Egy 2002-es autó gyári gumijait az én értelmezésemben azért illik legkésőbb 2007-2008-ban lecserélni az öregedés miatt.
Gabe 254.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2079 Dátum: 2009.08.08 13:53:10 »
Kisfiatal, ezt olvastad?
http://totalcar.hu/tesztek/2009/08/08/visszateres_az_amneziabol/

Hát, ilyenem már nem lesz :) Hacsak nem annyira elégedetlen leszek a Corollával, amire nem sok esélyt látok :)
Ill. ha nem jön össze a bolt(erre se sok az esély, de megvan).

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2080 Dátum: 2009.08.08 14:52:15 »
Azért az, hogy az ember mikor cseréli le a gyári szerelést, sok mindentől függhet: Én pl 90e környékén cseréltem, de nem a kopottsága miatt. .....
Egy 2002-es autó gyári gumijait az én értelmezésemben azért illik legkésőbb 2007-2008-ban lecserélni az öregedés miatt.
Ezért írtam, hogy egy óra szerint 80ezret futott (téli váltós) autón nem biztos, hogy reális egy elkopott nem gyári (így minimum 2. garn)abroncsszett.

gyulagy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2081 Dátum: 2009.08.08 15:04:25 »
Sziasztok!
Az én autómban 50e van, a kormány kopott 1kissé, a gyári gumikat 1 hét múlva ledobtam és már elégé megvannak kopva az újak, és télen cserélni szoktam, mondjuk nálam a tapadás a legfontosabb tényező.
Vigyázok az autóra nagyon, de szerintem a kormány nincs valami jó anyagból.
Tehát ebből nem lehet így kiindulni.
zegény vagyok

tutinet

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2082 Dátum: 2009.08.08 15:14:30 »
Sziasztok!
Az én autómban 50e van, a kormány kopott 1kissé, a gyári gumikat 1 hét múlva ledobtam és már elégé megvannak kopva az újak, és télen cserélni szoktam, mondjuk nálam a tapadás a legfontosabb tényező.
Vigyázok az autóra nagyon, de szerintem a kormány nincs valami jó anyagból.
Tehát ebből nem lehet így kiindulni.

Ha  Terra felszereltségű a Corollád akkor nem bőrözött a kormány.
Bőröztesd be a kormányt. Jobb lesz mint a gyárilag bőrözött , ha jól megcsinálják.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2083 Dátum: 2009.08.08 15:31:20 »
Sziasztok!
Az én autómban 50e van, a kormány kopott 1kissé, a gyári gumikat 1 hét múlva ledobtam és már elégé megvannak kopva az újak, és télen cserélni szoktam, mondjuk nálam a tapadás a legfontosabb tényező.
Vigyázok az autóra nagyon, de szerintem a kormány nincs valami jó anyagból.
Tehát ebből nem lehet így kiindulni.
Gondolom bőrkormányod van, mert a műanyag nem hiszem, hogy kopik 50ezer után. Amennyiben bőrözött a kormány, szoktad bőrápolóval kezelni néha?
Miért dobtad le a gyári gumikat? Milyen gumik voltak, és mire váltottál?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2084 Dátum: 2009.08.08 15:38:04 »
Sziasztok!
Az én autómban 50e van, a kormány kopott 1kissé, a gyári gumikat 1 hét múlva ledobtam és már elégé megvannak kopva az újak, és télen cserélni szoktam, mondjuk nálam a tapadás a legfontosabb tényező.
Vigyázok az autóra nagyon, de szerintem a kormány nincs valami jó anyagból.
Tehát ebből nem lehet így kiindulni.

Ha  Terra felszereltségű a Corollád akkor nem bőrözött a kormány.
Bőröztesd be a kormányt. Jobb lesz mint a gyárilag bőrözött , ha jól megcsinálják.
Amennyiben műanyag a kormány, akkor elég gáz, ha meglátszik 50ezer km rajta....szerintem.....