Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131170 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2025 Dátum: 2009.08.03 21:30:37 »
És ha ez a bérlés esetleg nem sikerülne, akkor mi tévő legyek? Hagyatkozzam az eldóra és a saját fülemre/szememre? Ezért kéne valami infót kapnom az esetleges típushibákról és ilyenekről.
Határozott típushiba, a már említett lendkerék-problémát leszámítva, nem nagyon van. Az meg nem fog 80 ezer km-nél jelentkezni. A kocsi amúgy korrektnek látszik. Én a helyedben kérném rá a garanciát (mondjuk legyen ez az alkualap, hogy azt adják oda hozzá felár nélkül), és ha ezt így bevállalják, nem nagyon lehet gond. Persze ettől még ki kell próbálni (minden normálisan működjön, ne legyenek fura zajok, rezgések stb), és festékvastagság-mérővel végignézni. A réteg vastagsága legyen nagyjából egyforma az egész autón, és ne legyen több 140-150 mikrométernél.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2026 Dátum: 2009.08.03 21:44:31 »
Németországi kocsi, ott meg nem hiszem, hogy ~35 euróból kijönne egy márkaszervízes átvizsgálás  ::) ...

Ca. 60 - 120 €, Dekra, ADAC, TÜV. De sztem megéri.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2027 Dátum: 2009.08.03 21:52:16 »
Én a helyedben kérném rá a garanciát (mondjuk legyen ez az alkualap, hogy azt adják oda hozzá felár nélkül), és ha ezt így bevállalják, nem nagyon lehet gond.

Ja, sajnos manapság sok Händler megprobál trükközni, "Gebrauchwagengarantie auf Wunsch möglich" ahogy a hirdetésben is van. Na persze, akivel lehet. Egy használtauto garancia minden esetben van, egy év. Ez a törvény, de páran megprobálják ezt kifizettetni. Legfeljebb egy joga van az eladonak, hogy nem adja el neked az autot, de ha eladja akkor autom. egy éves garanciát is adott.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2028 Dátum: 2009.08.03 22:54:34 »
Németországi kocsi, ott meg nem hiszem, hogy ~35 euróból kijönne egy márkaszervízes átvizsgálás  ::) ...

Ca. 60 - 120 €, Dekra, ADAC, TÜV. De sztem megéri.
Megéri, ez tiszta sor.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2029 Dátum: 2009.08.03 22:56:21 »
Ja, sajnos manapság sok Händler megprobál trükközni, "Gebrauchwagengarantie auf Wunsch möglich" ahogy a hirdetésben is van. Na persze, akivel lehet. Egy használtauto garancia minden esetben van, egy év. Ez a törvény, de páran megprobálják ezt kifizettetni. Legfeljebb egy joga van az eladonak, hogy nem adja el neked az autot, de ha eladja akkor autom. egy éves garanciát is adott.
Asszem, az a kötelező egy éves szavatosság (Gewährleistung), amiről te írsz. De ez nem ugyanaz, mint a garancia (jótállás); pl. probléma esetén más a bizonyítási teher megoszlása, meg ilyenek. Nálunk is hasonló megoldás van, ezt pont a német jogból vettük át.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2030 Dátum: 2009.08.04 07:43:29 »
Ja, ez tényleg igy van, ezt a hibát sokan elkövetik hogy csak garanciárol beszélnek. A probl. csak ott van, hogy egyes értékesitö már a kötelezö szavatosságot is mint jotállást akarja feltüntetni (és megfizettetni), na erre kell figyelni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2031 Dátum: 2009.08.04 07:53:05 »
Ja, ez tényleg igy van, ezt a hibát sokan elkövetik hogy csak garanciárol beszélnek. A probl. csak ott van, hogy egyes értékesitö már a kötelezö szavatosságot is mint jotállást akarja feltüntetni (és megfizettetni), na erre kell figyelni.
:yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Csarli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2032 Dátum: 2009.08.04 08:22:03 »
Köszönöm a sok hozzászólást. Beszéltem a csávóval, annyit mondott, hogy konkrét szervízkönyv van, de nincs benne pecsét, viszont megvannak a szervíszámlák. Amúgy a kilóméterállás garantált és új zöldkártya-műszaki van az autón. Majd elvileg csütörtökön nézem meg. Az árból is enged 100-200€ remélem;-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2033 Dátum: 2009.08.04 08:28:18 »
Köszönöm a sok hozzászólást. Beszéltem a csávóval, annyit mondott, hogy konkrét szervízkönyv van, de nincs benne pecsét, viszont megvannak a szervíszámlák. Amúgy a kilóméterállás garantált és új zöldkártya-műszaki van az autón. Majd elvileg csütörtökön nézem meg. Az árból is enged 100-200€ remélem;-)
Hát ez elég érdekesen hangzik - miért nem pecsételtek be a könyvbe? Alaposan nézd meg azokat a számlákat, és a helyedben felhívnám a bennük szereplő szervízt, hogy az adott időpontban és km-óra állással valóban járt-e náluk az adott autó. És, mondom, szerintem kérd a garanciát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Csarli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2034 Dátum: 2009.08.04 08:33:53 »
Köszönöm a sok hozzászólást. Beszéltem a csávóval, annyit mondott, hogy konkrét szervízkönyv van, de nincs benne pecsét, viszont megvannak a szervíszámlák. Amúgy a kilóméterállás garantált és új zöldkártya-műszaki van az autón. Majd elvileg csütörtökön nézem meg. Az árból is enged 100-200€ remélem;-)
Hát ez elég érdekesen hangzik - miért nem pecsételtek be a könyvbe? Alaposan nézd meg azokat a számlákat, és a helyedben felhívnám a bennük szereplő szervízt, hogy az adott időpontban és km-óra állással valóban járt-e náluk az adott autó. És, mondom, szerintem kérd a garanciát.

A garancia az alap lesz. Sztem a szervíz, mibel nem "szak" ezért nem pecsételhet a szervízkönyvbe. Vagy rosszul tudom?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2035 Dátum: 2009.08.04 08:39:39 »
Rosszul. A szervízkönyvbe bármelyik bejegyzett, engedélyezett autószervíz pecsételhet. Persze ha az autót új korában, illetve a gyári garancia-idő alatt nem márkaszervízbe hordod, akkor a garancia elvész. De ettől még a könyvet bármelyik szervíz vezetheti.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Csarli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2036 Dátum: 2009.08.04 08:44:36 »
 :oops:
Rosszul. A szervízkönyvbe bármelyik bejegyzett, engedélyezett autószervíz pecsételhet. Persze ha az autót új korában, illetve a gyári garancia-idő alatt nem márkaszervízbe hordod, akkor a garancia elvész. De ettől még a könyvet bármelyik szervíz vezetheti.

 :oops: köszönöm és akkor fel fogom hívni a szervízt, hogy ismerik-e egyáltalán az autót. Még egy kérdés a tetőablak vajon gyári lehet?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2037 Dátum: 2009.08.04 08:56:10 »
A tetőablakra én is rácsodálkoztam, mert ahogy nézem, csak billenős, tehát nem Schiebedach  :hmmmm: ... Fene tudja, lehet, hogy utólag tették bele, de nem tűnik rossz munkának az alapján, amennyi a fotón látszik. Én mindenesetre örülnék neki, hogy benne van  :yes: ... Pláne így, hogy nincs klíma.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Csarli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2038 Dátum: 2009.08.04 09:00:40 »
A tetőablakra én is rácsodálkoztam, mert ahogy nézem, csak billenős, tehát nem Schiebedach  :hmmmm: ... Fene tudja, lehet, hogy utólag tették bele, de nem tűnik rossz munkának az alapján, amennyi a fotón látszik. Én mindenesetre örülnék neki, hogy benne van  :yes: ... Pláne így, hogy nincs klíma.

Igen, sztem is utólagos,de majd rákérdezek. Köszönöm az eddigi segítséget, egyenlőre kitisztult a kép. Majd csütörtökön minden kiderül.  ::) Remélem

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2039 Dátum: 2009.08.04 09:20:39 »
Hajrá  :yes: ! Nekem is kéne egy ilyen szép sötétkék, kombi dízel Corolla. Tökéletes autó lenne. De azért csak óvatosan :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )