Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2128228 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1920 Dátum: 2009.07.29 11:27:41 »
...törésről annyit tudok hogy 2 ajtó+oszlop csere volt(gondolom B oszlop) 2007 januárban, 37e km-nél...

Felejtsd el, tucatnyi olyan autó van a piacon, ami nem volt megtörve.

Na jó, de azt én hogy derítsem ki?
Ja, a kéknél rákérdeztem a törésre, azt mondta nem volt, meg hozzátette, "azt hittem hozol festékvastagságmérőt" :)

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1921 Dátum: 2009.07.29 11:33:22 »
Na jó, de azt én hogy derítsem ki?

Ezen is láttad, hogy törött volt, ugye?

Egyébként állapotlapról kiderül. Toyota márkakereskedésekben ezt az összes ott eladásra kínált autóra eleve elkészítik, hozott autókat állapotfelmérés után véleményezik.

Rétegvastagság-mérőt biztosan tudsz kölcsön kérni. Neppernek, kereskedőnek mindnek van, aki azt mondja, hogy neki nincs, hazudik.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1922 Dátum: 2009.07.29 11:57:49 »
Na jó, de azt én hogy derítsem ki?

Ezen is láttad, hogy törött volt, ugye?

Egyébként állapotlapról kiderül. Toyota márkakereskedésekben ezt az összes ott eladásra kínált autóra eleve elkészítik, hozott autókat állapotfelmérés után véleményezik.

Rétegvastagság-mérőt biztosan tudsz kölcsön kérni. Neppernek, kereskedőnek mindnek van, aki azt mondja, hogy neki nincs, hazudik.

Nem láttam egyiken se törés nyomát. Bár nem vagyok egy nagy szakértő. De pl. a győri Civicen látszódott. Egyébként a törésmentesség sem feltétel. HA nem volt gombóccá törve, és korrektül javították, akkor nem gáz sztem.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1923 Dátum: 2009.07.29 12:12:47 »
Igen, csak nem tudod laikusként megítélni, hogy atomra összetörték vagy kicsit, esetleg akkorát kapott elölről a kocsi, hogy még a futómű, motortartó bakok is elkúsztak, stb...
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1924 Dátum: 2009.07.29 12:16:54 »
Igen, csak nem tudod laikusként megítélni, hogy atomra összetörték vagy kicsit, esetleg akkorát kapott elölről a kocsi, hogy még a futómű, motortartó bakok is elkúsztak, stb...

Hát ezért kell átnézetni :) De a rétegvastagságmérőzés hülyeség, mert teszem azt csak meg volt húzva. vagy horpasztva az ajtó, vagy akármi, megcsináltatta, már más a rétegvastagság. Közben meg az autó használati értéke semmi sem csorbult. A másik meg, ha márkaszervízben javították, lehet hogy ki se mutatná.
Másrészt ha abszolút makulátlan autót akarok, akkor befizetek egy újra :) De mivel az nem jó bolt, marad a használt, így be kell vállalni, hogy nem mindenben lesz makulátlan az autó. Bár ki lehet fogni 1-2 ilyet is talán, de ahhoz nagy mázli kell, meg annak el is kérik az árát..

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1925 Dátum: 2009.07.29 12:17:09 »
Azért törés és törés között is óriási különbségek vannak. Egy sárvédő-csere semmit sem jelent, ha alatta nem sérült a doblemez. Ugyanez vonatkozik mondjuk egy motorház-cserére is: az enyémre rátolatott egy furgon, csak a motortető sérült, kicserélték, a büdös életben meg nem mondja senki, hogy ez az autó már állt fényezőkamrában. De ha a B-oszlopot is javították, ott az autó szerkezeti merevsége is csorbát szenvedhetett. Egy ritka autót, amire nagyon fáj a fogam, megvennék így is, de egy tucat-Corollából, amiből kismillió van a használt piacon, inkább keresnék olyat, aminek a szerkezete semmiképp nem sérült.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1926 Dátum: 2009.07.29 12:22:07 »
Na jó, akkor mondd a kéket :)
Amennyiben igaz, hogy a f a sz i apja vette újonnan,majd a gyerek vette át, akkor az egész jól hangzik.
A hondás szervizt le kellene ellenőrizni, ha valóban megvan a számla (meg hogy kinek a nevére van kiállítva) a dátummal és a km-óra állással, ami bizonyítja, hogy nem tekert, akkor ellehet rajta gondolkodni.
Ha kapásból leengedte 1,6M-re,és tényleg el akarja gyorsban adni, akkor kis gyúrással levihető 1,55 esetleg 1,5M-re. És annyi pénzért igen jó vétel egy 80ezret futott 1,6-os corolla.


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1927 Dátum: 2009.07.29 12:26:10 »

A kéket elvileg le lehetne kérdezni a Honda Grohóczkynál, azt mondta, ő oda hordta, mert sokkal olcsóbban dolgoztak, vagy valami ilyesmi.

Mondjuk érdekes számomra ez a dolog. A grohóczki honda itt van a 11kerben az egér út mentén, innen kb 3perc kocsival a reál buda toyota. Nem tudom elhinni, hogy a honda olcsóbb......itt valami nekem nem tiszta....... :hmmmm:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1928 Dátum: 2009.07.29 12:27:46 »
Nem azt írta, hogy ott volt ismerős a szervizben? Úgy meg igencsak olcsón meg lehet úszni dolgokat.
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1929 Dátum: 2009.07.29 12:28:27 »
Na jó, akkor mondd a kéket :)
Amennyiben igaz, hogy a f a sz i apja vette újonnan,majd a gyerek vette át, akkor az egész jól hangzik.
A hondás szervizt le kellene ellenőrizni, ha valóban megvan a számla (meg hogy kinek a nevére van kiállítva) a dátummal és a km-óra állással, ami bizonyítja, hogy nem tekert, akkor ellehet rajta gondolkodni.
Ha kapásból leengedte 1,6M-re,és tényleg el akarja gyorsban adni, akkor kis gyúrással levihető 1,55 esetleg 1,5M-re. És annyi pénzért igen jó vétel egy 80ezret futott 1,6-os corolla.



Az nem lenne már pofátlanság? :)
Legközelebb jövő szombaton tudnék felmenni, addig agyalhatok. Akkor megbeszélném vele, hogy elvisszük állapotfelmérésre, és átnyálazzuk az összes papírját :) És ha minden jó rajta, nekem már nem lenne képem alkudni..

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1930 Dátum: 2009.07.29 12:31:12 »

A kéket elvileg le lehetne kérdezni a Honda Grohóczkynál, azt mondta, ő oda hordta, mert sokkal olcsóbban dolgoztak, vagy valami ilyesmi.

Mondjuk érdekes számomra ez a dolog. A grohóczki honda itt van a 11kerben az egér út mentén, innen kb 3perc kocsival a reál buda toyota. Nem tudom elhinni, hogy a honda olcsóbb......itt valami nekem nem tiszta....... :hmmmm:

NEkem is fura. Meg a másik, hogy attól hogy Honda szervíz, a szervizkönyvbe belepecsételhetne nem? Én sem tudom elképzelni, hogy nagyságrendekkel olcsóbb lenne(márpedig valami ilyesmit mondott). De mondom, a számlái(állítólag) megvannak, át kell nézni.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1931 Dátum: 2009.07.29 12:32:12 »
Nem azt írta, hogy ott volt ismerős a szervizben? Úgy meg igencsak olcsón meg lehet úszni dolgokat.

Én nem mondtam ilyet. Nem rémlik, hogy ilyet mondott volna a koma. De lehet hogy nem figyeltem eléggé, lehet hogy így van :)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1932 Dátum: 2009.07.29 12:33:11 »
Na jó, akkor mondd a kéket :)
Amennyiben igaz, hogy a f a sz i apja vette újonnan,majd a gyerek vette át, akkor az egész jól hangzik.
A hondás szervizt le kellene ellenőrizni, ha valóban megvan a számla (meg hogy kinek a nevére van kiállítva) a dátummal és a km-óra állással, ami bizonyítja, hogy nem tekert, akkor ellehet rajta gondolkodni.
Ha kapásból leengedte 1,6M-re,és tényleg el akarja gyorsban adni, akkor kis gyúrással levihető 1,55 esetleg 1,5M-re. És annyi pénzért igen jó vétel egy 80ezret futott 1,6-os corolla.



Te a tiedet leellenőrizted?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1933 Dátum: 2009.07.29 12:50:41 »
Te a tiedet leellenőrizted?
Kézbekaptam a számlákat, azok stimmeltek, majd egy márkaszervizben átnézettem, ennyi volt.
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.29 12:58:24 írta kleingy »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1934 Dátum: 2009.07.29 13:53:45 »
Közben kiderítettem, hogy az első tulaj tényleg a csávó apja volt(legalábbis a vezetéknév stimmel:) ), folyamatban van a Toyotás lekérdezés is. Kiváncsi vagyok, mit dob ki a rendszerük.