Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2128325 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1485 Dátum: 2008.12.25 15:02:29 »
...kellemesebb motorkarakterisztika...

Ezt az egyet nem írom alá. A régi motorok karakterisztikája sok esetben szerethetőbb ezeknél a mostani legújabb generációsoknál.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1486 Dátum: 2008.12.25 16:16:44 »
...kellemesebb motorkarakterisztika...

Ezt az egyet nem írom alá. A régi motorok karakterisztikája sok esetben szerethetőbb ezeknél a mostani legújabb generációsoknál.

Na jó, ez egy hosszadalmas vitát indíthatna, mondjuk azt, hogy régen is meg ma is léteztek jobban és kevésbé jól sikerült motorok :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1487 Dátum: 2008.12.25 16:40:33 »
...kellemesebb motorkarakterisztika...

Ezt az egyet nem írom alá. A régi motorok karakterisztikája sok esetben szerethetőbb ezeknél a mostani legújabb generációsoknál.

Na jó, ez egy hosszadalmas vitát indíthatna, mondjuk azt, hogy régen is meg ma is léteztek jobban és kevésbé jól sikerült motorok :flowers:

OK  :yes: ... És persze nyilván attól is függ a dolog, hogy ki mit szeret.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1488 Dátum: 2008.12.25 19:08:24 »
nekem a motorommal nincs bajom. csak a kényelem és abiztonság ami hiányzik.
ultem ma egy golfban 4es vagy 5os nemtom a kulonbséget..nem volt rossz. el kellett volna kérnem..egy körre
ja, a nulláson 130nál a belsoben megelozott egy bogárhatu! ba+, nem hittem el, mentem vele egy darabig 150ig aztán hagytam :walkman:
semmi nem látszott rajta majd szétesett! :eek:
 :ph34r:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1489 Dátum: 2009.01.15 16:09:38 »
nekem a motorommal nincs bajom. csak a kényelem és abiztonság ami hiányzik.
ultem ma egy golfban 4es vagy 5os nemtom a kulonbséget..nem volt rossz. el kellett volna kérnem..egy körre
ja, a nulláson 130nál a belsoben megelozott egy bogárhatu! ba+, nem hittem el, mentem vele egy darabig 150ig aztán hagytam :walkman:
semmi nem látszott rajta majd szétesett! :eek:
 :ph34r:



Az OFF bogarra csak annyi hogy az 1ik kollegamnak volt ilyen gepe es "sok" dolog meg1gyezik a Porshe nemely elemevel ha jol ertettem, igy lett neki is Porshe futomuve. Talan mast is lehet benne cserelgetni ON

viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1490 Dátum: 2009.01.17 11:33:32 »
nekem a motorommal nincs bajom. csak a kényelem és abiztonság ami hiányzik.
ultem ma egy golfban 4es vagy 5os nemtom a kulonbséget..nem volt rossz. el kellett volna kérnem..egy körre
ja, a nulláson 130nál a belsoben megelozott egy bogárhatu! ba+, nem hittem el, mentem vele egy darabig 150ig aztán hagytam :walkman:
semmi nem látszott rajta majd szétesett! :eek:
 :ph34r:



Az OFF bogarra csak annyi hogy az 1ik kollegamnak volt ilyen gepe es "sok" dolog meg1gyezik a Porshe nemely elemevel ha jol ertettem, igy lett neki is Porshe futomuve. Talan mast is lehet benne cserelgetni ON

viziborz

Bele lehet rakni akár Porsche motort is, de az már szélsőséges és drága beavatkozás. Viszont ezer más bevett tuning-lehetőség is van, amelyek mind nagyban megdobják a menetteljesítményeket.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1491 Dátum: 2009.01.18 17:34:56 »
komoly dilemmában vagyok
ma megnéztem ezt az autot. egy srác árulja.
elozmény: az E12 gyakorlatilag elérhetetlen lett. 1,6 alatt nincs , hitelt meg a mai világban nem.

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=2608218&command=ugras&screenwidth=1280

tehát. taliztunk xenonja van legnagyobb meglepire nem is néz ki olyan rosszul. :hmmmm:
tehát: kezdjuk a rosszal.
a kaszni kapott egyet jobbrol benézett egy jobbkezet. a féynszoro gumi kiáll illetve lejár. hu de gáz..illesztések nagyjábol jok a kasznis turhetoen csinálta meg.
hááát.
a e11rol tudjuk h formai mélypont ez nem vitás. de ami meglepett h sokkal kissebb mint az enyém. a hátso lábter nagyon kicsi..a csomi is kissseb mint az enyém
nemis ulok magasabban mint az enyémben..egyértelmuan kissebb mint az enyém.

a jó: 4afe motor 98-as nincs korai vvti szivás. nem is hiányzik
160e km!  ugy nézhet ki h valos! kb 70%ra adom h valos. de látszik a belsején is. bár van kormányvédo

linea terra felsz. a hátso embléma ott a cori feliratnál.
klima , egy lufi, el ablak elol, ulésfutés /gyárinak néz ki a kapcsoloja /  állithato kormány  stb
mentem vele szokás szerint ez e11nek bikábol kell nyomni a gázt nem vmi érzékeny cucc.
rengeteg cucc an hozzá felnik , pio fej stb. két garn gumi felnin

eddig ez a legjobb amit láttam. érdekli a csere is . ment az enyémmel tetszett neki a porgos gázadásra érzékeny motor.
csere: enyém +6 kilo.  ezt rohogve kifizetem és van egy 3csillagos,  10éves ,klimás pár kis extrás kisautom ami kicsi és bünronda :lol:
egy szeria végi legendás benzinmotorral -aszem az e10ben is ez volt.
 
rendbe kell rakni a xenont, az ulésfutest, meg a lámpáknal a gumi keretet
de legalabb egy jo alap
vélemények? mire kell figyelni? a korabeli felsz szint mit tartalmazott? Misi pls..van infonk?  ;)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1492 Dátum: 2009.01.18 17:41:11 »
Enyém is ilyen E11, csak ötajtós és két hullát is bepakolhatnék a csomitartójába. Szedánt sose vennék...
A felszereltség stimmel, nekem is Linea Terra, de az ülésfűtés nem járt hozzá, vagy utólagos vagy utólag kérték bele.
Amúgy 4EFE (4AFE a Carinákban volt többek között).
163 cm vagyok, magam mögött bőven elférek. Nálam van ülésmagasság állítás is. Ha kell egy irányadó autó, az enyémet megnézheted, ha tudunk talizni, 154 ezer van benne garantáltan és 99-es a verda.

Képek a csomagtartóról és egyébről az enyémben.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.18 17:42:48 írta kleingy »
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1493 Dátum: 2009.01.18 18:03:35 »
vélemények? mire kell figyelni?

A szokásos átnézésen-kipróbáláson kívül semmire, ez egy igazi agyonüthetetlen autó. Ezzel a motorral (Gy. jól írja, 4E-FE és nem 4A-FE, utóbbi az 1.6-os jelölése) kimegy a világból és nem eszik többet, mint a tiéd. Képeken tűrhetőnek látszik. A feltételek (csere, ráfizetendő összeg nagysága) szvsz jók. Szóval miért ne lépnéd meg  :) ? Hátul tényleg elég szűk ez a típus, az eleje meg olyan amilyen (én most, a 14625. nézés után már nem is látom annyira csúnyának, de komolyan) - de ezzel kb. felsoroltuk a hátrányait  :yes:

(A fényszórónál kiliffegő gumicsík tudtommal típushiba, vissza kell ragasztani vagy mi.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1494 Dátum: 2009.01.18 18:07:48 »
A korabeli felszereltségeket leírtam már korábban ennél a típusnál is. Az 1 légzsák nekem gyanús, de lehet, hogy a kettő csak az 1.6-os motor esetében volt a Terrában. A lunában (ami nálunk a legmagasabb felszereltség volt a G6-tal egyetemben, mínusz 6 sebességes váltó). Az autó elvileg Japán gyártásúnak látszik a klímakapcsolója alapján, de fura, hogy a műszerfal fényerőállító kapcsolónak csak a helye van meg (kormány bal oldali tövénél látszik egy kb. 5 forintosnyi kör). Az is lehet, hogy valami korai "öszvér" angol gyártás.
Szervízkönyv? Akár csak egy ideig vezetve?
Az ülésfűtés és a ködlámpa utólag, de 99%-os esélyes márkaszervizben beszereltek.
Mindenképpen el kéne vinni állapotfelmérésre!
Amúgy az 5 ajtóssal szerintem jobban jársz.
Ja, és a lámpa körüli gumi az összesen lejár, akár volt sérülve, akár nem...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1495 Dátum: 2009.01.18 18:09:50 »
Igen, a gumicsík "menekülése" típushiba, jó vigyázni a sajátra, mert állítólag hiánycikk a bontókban is.
Egyébként szerinted én egy lila, gülüszemű autót akartam?  :surrender: Nem. De már tetszik.  :tt2:
Csak az érdekelt, hogy a lehető legmegbízhatóbb autóm legyen, mindig vigyen el A-ból B-be gond nélkül, a megfelelő gondoskodás mellett, a külseje (kasztni és szín) számomra nem volt mérvadó.
Fogyiadataim itt vannak (1332 köbcenti)

Misi, az enyémben is csak 1 légzsák van.
         

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1496 Dátum: 2009.01.18 19:10:53 »
Az én kocsim is ugyanilyen, még színre is :-)
Ülésfűtés ebben is van, pedig elvileg ez is Terra. Légzsákból egy darab van benne.

És egyébként nekem még tetszik is, komolyan. Szerintem hátulról kifejezetten gyönyörű, és elölről is szép.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1497 Dátum: 2009.01.18 19:34:03 »
A korabeli felszereltségeket leírtam már korábban ennél a típusnál is. Az 1 légzsák nekem gyanús, de lehet, hogy a kettő csak az 1.6-os motor esetében volt a Terrában. A lunában (ami nálunk a legmagasabb felszereltség volt a G6-tal egyetemben, mínusz 6 sebességes váltó). Az autó elvileg Japán gyártásúnak látszik a klímakapcsolója alapján, de fura, hogy a műszerfal fényerőállító kapcsolónak csak a helye van meg (kormány bal oldali tövénél látszik egy kb. 5 forintosnyi kör). Az is lehet, hogy valami korai "öszvér" angol gyártás.
Szervízkönyv? Akár csak egy ideig vezetve?
Az ülésfűtés és a ködlámpa utólag, de 99%-os esélyes márkaszervizben beszereltek.
Mindenképpen el kéne vinni állapotfelmérésre!
Amúgy az 5 ajtóssal szerintem jobban jársz.
Ja, és a lámpa körüli gumi az összesen lejár, akár volt sérülve, akár nem...

sztem a lufi ugy tiszta. a kocsi J alvázszámu vita nincs. megnéztem :whistling:
a mfal fényero állito megvan a két ulés kozott de nem mukszik mert a xenoinnal sztem szétbarmolták
szervizkonyv van a nagyszerviz megvolt.
többieknek is: sztem is lényegesebb jobb a Gyöngyi féle kaszni de azt nem kapok. ez is csak így jött.
nem tuttam h lejár alapbol a gumi.. :ph34r:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1498 Dátum: 2009.01.18 19:41:08 »
A két ülés között nem a műszerfal fényerő állítója van, hanem a lámpa magasságállítója. Műszarfal fényerőállítóból kétféle van, az egyik az említett helyen, egy tekerős kapcsoló, a másik, a km óra napi számlálóját kell nyomkodni, amíg előjön egy pálcikás sáv, aztán nyomva tartva beállítjuk a megfelelő fényerőt.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1499 Dátum: 2009.01.18 19:42:22 »
A feltételek (csere, ráfizetendő összeg nagysága) szvsz jók. Szóval miért ne lépnéd meg  :) ?
A cserebere kifejezetten jól hangzik! A helyedben - egy szakszervizes átvizsgáltatás után - belevágnék :excl: Hajrá!
hazard