Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131560 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1410 Dátum: 2008.12.12 15:20:53 »
Akkor neked a Verso való. Egy kalappal a válogatáshoz, biztos vagyok benne, hogy záros határidőn beül találsz megfelelelő példányt.
kösz. bár azt mondta az embör a telepen, hogy ritkán kapnak Versot és ha van, azt rövid időn belül eladják.

Tudom...és már vagy tizen voltak elötted fél órával, akik most a bankan vannak, hogy hozzá zacskóban a pénzt.....az autónepper ha elad akkor állítólag rengeteg az érdeklődő, örülj hogy még ott az autó, ha vesz, akkor meg a kocsid eladhatatlan, semmi értéke.....ezeket a szövegeket ne is írd ide légyszi mert csak begorombulok az ilyen dolgoktól  :walkman:

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1411 Dátum: 2008.12.12 15:28:34 »
kösz. bár azt mondta az embör a telepen, hogy ritkán kapnak Versot és ha van, azt rövid időn belül eladják.

Ja, és várólistája van Versóra, örülj, hogy egyáltalán látsz egyet.  :flowers:

Ákos jól írja, ezek frázisok, ne törődj vele. Versóból valóban kevesebb van, de mindig hirdetnek annyit, amennyiből kis utánjárással szerintem lehet rendes darabot találni.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1412 Dátum: 2008.12.12 15:30:27 »
kösz. bár azt mondta az embör a telepen, hogy ritkán kapnak Versot és ha van, azt rövid időn belül eladják.
...Versóból valóban kevesebb van, de mindig hirdetnek annyit, amennyiből kis utánjárással szerintem lehet rendes darabot találni.

Ez önmagában nem zárja ki, hogy náluk ritkán van és az gyorsan elmegy....
Versok nálunk is ritkán porosodnak a használt telepen.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1413 Dátum: 2008.12.12 15:34:42 »
kösz. bár azt mondta az embör a telepen, hogy ritkán kapnak Versot és ha van, azt rövid időn belül eladják.
...Versóból valóban kevesebb van, de mindig hirdetnek annyit, amennyiből kis utánjárással szerintem lehet rendes darabot találni.

Ez önmagában nem zárja ki, hogy náluk ritkán van és az gyorsan elmegy....
Versok nálunk is ritkán porosodnak a használt telepen.


igen, ez most valószínűleg nem reklámszöveg volt. egyébként sincs választék Versoból. lenne, ha nem azt kéne figyelnem, hogy a hirdetések 2/3a nepper.
mostanság, ahogy jövök-megyek, persze lehet hogy csak azért mert ráállt a szemem :sorcerer: látok egy pár Versot az utakon, meglepő módon inkább az újakat, mint a régieket.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1414 Dátum: 2008.12.12 15:39:07 »
látok egy pár Versot az utakon, meglepő módon inkább az újakat, mint a régieket.

Szerintem annyire nem meglepo. Mire az emberek eszbekaptak, hogy letezik egyteru Corolla, addigra mar kijott az uj modell.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1415 Dátum: 2008.12.12 15:42:33 »
A régit úgy 2 évig forgalmazták, a mostani már az ötödiket kezdi....

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1416 Dátum: 2008.12.12 16:15:57 »
Ez önmagában nem zárja ki, hogy náluk ritkán van és az gyorsan elmegy....
Versok nálunk is ritkán porosodnak a használt telepen.

...és ez nem zárja azt ki, hogy 10 nepperből 9 elnyomja a sablondumát. ;) Nem ebből kell kiindulni, és elvinni az első útba kerülő jószágot, csak azé', mer' a nepper szerint ritka&kapós.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1417 Dátum: 2008.12.12 16:19:59 »
kösz. bár azt mondta az embör a telepen, hogy ritkán kapnak Versot és ha van, azt rövid időn belül eladják.

Ja, és várólistája van Versóra, örülj, hogy egyáltalán látsz egyet.  :flowers:

Ákos jól írja, ezek frázisok, ne törődj vele. Versóból valóban kevesebb van, de mindig hirdetnek annyit, amennyiből kis utánjárással szerintem lehet rendes darabot találni.

Egyébként az ember kedvét baromira el tudja venni egy ilyen típusó, mogorva, nepper frázisokat puffogtató ember. Nem akarok véleményt mondani, mert nem találkoztam az eladóval, de azért akit te ajánlottál anno a Reálnál (MP), tőle szívesen vesz az ember autót, sőt, még ha nem vesz, akkor is szívesen megkérdezi a felhozatalról. Szóval ő tudja tálalni a dolgokat.

Andizs!
Szerintem ezt a kocsit járd körbe. Szerintem pozitív, hogy a Mayernél szervízelték, leinfózható, és garit is kaphatsz rá. Próbálj alkudozni az alábbiak szerint:
- autó vételára minusz 50-100-150ezer Ft
- gumigarnitúra felnin (valós értékét az expressz.hu vagy a hasznaltauto.hu/gumi/felni-n árakból meg tudhatod: nagyon kb 100 000Ft)
- a horpadásokat sérüléseket fényképezd le, kérdezz meg egy magán műhelyt, mennyiért csinálnák meg! (?? 100 000 Ft?), ez is lehet alkú alap
- Toyota care garancia ingyen igénybevétele 1 vagy 2 évre (ez kb 50 és 100ezer Ft lehet, ha jól emlékszem)
- A 90 000-es szerviz el van-e végezve? Ha nincs ezt is esetleg bele lehet alkudni.
(persze ezek a tételek vagylagosak!!, nyilván mindent nem lehet :tt2:).

Én azt javaslom, amennyiben jó az autó, alkudozz, járd körbe, kérj egy próbakört, és ne várj vele sokat, mert addig sem örülhetsz neki. Viszont sosem szabad nagyon beleélni magad, és ne mutasd ki a kereskedőnek a lelkesedésedet, mert tényleg van sok autó.....töményen.

A Toyota Mayeres emberrel kapcsolatban:
ha nem szimpi, cseréld le, kerüld ki. Nem vagy köteles egy ilyen fiontos dologgal kapcsolatban olyan emberrel beszélgetni, aki baromira nem szimpi. Egyébként, amennyiben nem szimpatikus, az alku is szarabbul fog menni. Javaslom, a weblapon nézd meg hogy ki foglalkozik még a használtautókkal, aki nem ez az ember, és telefonon vele beszélj le egy időpontot, és őt keresd, szarni a másikra már elnézést.

Egyébként ezt a 2 dolgot nem értem, abból, amit írtál:
"2.490 volt az autó ára, csak aztán megvették a fickótól, így lett 2.200"
"egy Toyotás emberé volt,"
?????





Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1418 Dátum: 2008.12.12 16:29:47 »
(MP)

Szerintem megérdemli, hogy kiírjuk a nevét. ;) Magyar Péter tényleg kedves, normális fickó.

Egyébként ezt a 2 dolgot nem értem, abból, amit írtál:
"2.490 volt az autó ára, csak aztán megvették a fickótól, így lett 2.200"
"egy Toyotás emberé volt,"
?????

Pl. bizományban volt náluk az autó, az eredeti tulaj 2490-et akart érte, a kocsi ennyiért nem ment el, aztán a tulajnak gyorsan kellett a $$$, beadta/beszámíttatta, és ennyiért rakták ki.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.12 16:31:25 írta Satriani »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1419 Dátum: 2008.12.12 16:45:36 »
(MP)

Szerintem megérdemli, hogy kiírjuk a nevét. ;) Magyar Péter tényleg kedves, normális fickó.

Egyébként ezt a 2 dolgot nem értem, abból, amit írtál:
"2.490 volt az autó ára, csak aztán megvették a fickótól, így lett 2.200"
"egy Toyotás emberé volt,"
?????

Pl. bizományban volt náluk az autó, az eredeti tulaj 2490-et akart érte, a kocsi ennyiért nem ment el, aztán a tulajnak gyorsan kellett a $$$, beadta/beszámíttatta, és ennyiért rakták ki.

Ja, így már értem.....de úgy is lehetne fogalmazni, hogy 2.49-ért egy telefonos érdeklődő sem volt :)
Ez a ***i pl. már több hónapja árulja ezt 2,7-ért (olyan idős mint az enyém csak gyengébb Terra felszereltségű):
http://www.hasznaltauto.hu/2194607_toyota_corolla_2004

Valóságban meg inkább e sem írom mennyiért menne el szerintem.
Ezt csak azért írom, mert Andizs autója nem lesz értékesebb attól, mert többre tartotta a korábbi tulaj.

A második mondatot "toyotásé volt" még mindig nem értem, mit is jelenthet.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1420 Dátum: 2008.12.12 17:15:37 »
Egy Toyotánál dolgozó ember volt a tulajdonosa.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1421 Dátum: 2008.12.12 18:39:11 »
Egy Toyotánál dolgozó ember volt a tulajdonosa.

Volt egy tippem, hogy ezt jelenti. Ha ez igaz, érdemes esetleg vele is beszélni, már csak hogy kiféle miféle, mondjon pár szót a kocsiról. Ha meg nem lehet vele beszélni, minek mondták azt, hogy az illető toyotás? Ilyenkor az embernek megint a klasszikus nepperszövegek jutnak az eszébe.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1422 Dátum: 2008.12.12 18:53:05 »
Miért ne mondhatnák, hogy Toyota dolgozó volt a tulaj, csak azért mert nem lehet vele beszélni?
Ez miért nepper szöveg?


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1423 Dátum: 2008.12.12 19:07:18 »
Miért ne mondhatnák, hogy Toyota dolgozó volt a tulaj, csak azért mert nem lehet vele beszélni?
Ez miért nepper szöveg?
A használtautópiac a hazudozás melegágya ugye. Miért kéne elhinnem, hogy az egy ott dolgozó emberé volt? Csak? Ha meg nem lehet beszélni vele, akkor meg miért mondják? Ja, mert jól hangzik. Szóval a lényeg egy pozitív állítás, amit el kell hinnem, ha tudom ha nem, akkor is. Mert a nepper úr ezt mondta. Egyébként értem én amit írsz, csak engem az zavar, hogy megint el kell hinnem egy nepper állítását, csak tudnám miért.


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1424 Dátum: 2008.12.13 00:44:56 »
Most már ott tartunk, hogy akinek kettőnél több eladó autója van, az hazudik, csal, átvág és ha nem nála vásárolsz, akkor megver és elrabolja a gyerekeket és az asszonyt.