Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131428 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1275 Dátum: 2008.12.08 16:06:23 »
Debrecenben ez az 1 Toyota van.
Azért szerintem ennyire paranoiásnak nem kellene lenni.  :wacko: Az autó egy független kereskedőnél van, nyilván nem tőle kész szakvéleményt a kocsira vonatkozóan. De nem tartom valószínűnek hogy összejátszon a hely márkaképviselettel hogy azok adjanak egy valóságosnál kedvezőbb állapotfelmérést.
A vizsgálatról pedig fogsz kapni egy állapotfelvételi lapot, amin a főbb észrevételek rajta vannak.
Esetleg, ha tudsz vigyél magaddal valakit aki rendelkezik típusismerettel, a folyamat közben ő is meg tudja nézni a kocsit.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1276 Dátum: 2008.12.08 16:42:11 »
Szerintem is kicsit túl van parázva a dolog...

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1277 Dátum: 2008.12.08 17:22:18 »
Hy andzsin!

Nem akarlak elkeseríteni de ha jól látom akkor ez a M*TÁL autó nevű kereskedés. Ebben a ker.-ben láttam már pár visszatekert autót. (volt olyan is h ismerősé volt, beadta a gépet és egy 50-est "fiatalodott" ).
Nagyon jól vizsgáljátok át mielőtt rábólintotok, és kívánom h ez ne legyen tekerve.

---
Ez csak az én véleményem: ez az a kereskedés, ahonnan soha nem vennék kocsit.

ez gáááázzzzzzzzz :censored: na ez az, ami a hogyan vegyünk használtautót-ban benne van. ha megnézitrk a hirdetést: arra utaló nyom, hogy ki ő, mi ő semmi. se egy név, se egy beazonosítási pont, csak egy cím meg egy telefon (erre írják, hogy "nepperízű"), email sincs. ez az egyik. a másik, mondjuk szép, hogy eljön a szervízbe, rögtön ráállt a dologra, de nem tudom kinek van igaza, túl van e parázva vagy nem, de azért ezek az emberek ismerik egymást, különösen egy vidéki városban. a másik, hogy persze azt mondja, hogy végig vezetett a szervízkönyv. mondjuk két dologra nem reagált: az egyik mikor mondtam, hogy ezt egy hölgytől vette? (ui. a hirdetés meg olyan "etetős": garázsban, hölgytől, keveset futott, rendszeresen karbantartott)mikor megkérdeztem tőle, hogy ez a 65ekm ez valóban valós? olyan teljesen egyértelmű válaszra nem emlékszem, valamit dünnyögött.
tehát ez a hizsem ha látom kategória. de így hogy azt írod, hogy ráaádus tudomásod is van róla, hogy "tekernek", így már azért kilóg a lóláb.

ugye a helyzet egyszerű lenne, ha itt lenne valahol Pest környékén, mert akkor az ember elmegy, aztán utána tud nézni a dolgoknak. de így 300km távolságból semmitse tudok csinálni. oda tudok menni és vagy beleugrani valamibe vagy hazajönni bosszankodva.  ja és egy ottányit sem hajlandó engedni az árból. annyi, amennyi. nincs alku.

hát idáig jutottam. és el is döntöttem, hogy nem fogok egy napot el....ni ezzel. lehet hogy tényleg jó az autó, de így mindent összevetve sanszos, hogy inkább nem.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1278 Dátum: 2008.12.08 17:25:29 »
egy kérdésem van hozzátok: a Corolla és a Corolla Wagon között csak az a különbség, hogy a másodiknak nagyobb a csomagtartója vagy az egész autó nagyobb, tehát az utastér is nagyobb széltében, hosszában vagy ez csak egy "kombi", ahogy régen hívtuk őket.

esetleg tud valaki nekem egy weboldalt (angliánus is lehet) ahol pontos méretek vannak a régebbi típusokról (szél, hossz, csomagtér..stb.)?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1279 Dátum: 2008.12.08 17:28:15 »
...
hát idáig jutottam. és el is döntöttem, hogy nem fogok egy napot el....ni ezzel. lehet hogy tényleg jó az autó, de így mindent összevetve sanszos, hogy inkább nem.

Szerintem ez nem jó döntés.
Szerintem...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1280 Dátum: 2008.12.08 17:28:49 »
egy kérdésem van hozzátok: a Corolla és a Corolla Wagon között csak az a különbség, hogy a másodiknak nagyobb a csomagtartója vagy az egész autó nagyobb, tehát az utastér is nagyobb széltében, hosszában vagy ez csak egy "kombi", ahogy régen hívtuk őket.

esetleg tud valaki nekem egy weboldalt (angliánus is lehet) ahol pontos méretek vannak a régebbi típusokról (szél, hossz, csomagtér..stb.)?

Csak a csomagtér a különbség.
Minden más centire ugyanaz.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1281 Dátum: 2008.12.08 17:39:33 »
...
hát idáig jutottam. és el is döntöttem, hogy nem fogok egy napot el....ni ezzel. lehet hogy tényleg jó az autó, de így mindent összevetve sanszos, hogy inkább nem.

Szerintem ez nem jó döntés.
Szerintem...

magam ellen is beszélek, de mindegy :hammer:
nézd meg ezt a hirdetést, ugyanazoknak egy másik autója, a szöveg ugyanaz, ez már több, mint gyanú:
http://www.hasznaltauto.hu/2586109_toyota_avensis_2003

(az külön érdekes, hogy miért nincsen külön oldaluk, ha van ennyi autójuk. ja mert fel lehetne fedezni, hogy mindegyik autó 100 alatt futott és csak nők adták el nekik. vazz :tt2:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1282 Dátum: 2008.12.08 17:48:05 »
Miért gyanús az, ha egy kereskedésben több jónak látszó autó is van? Minek költsön minden hirdetéshez más szöveget?
Miért tartson fent egy honlapot, ha ugyanazt a tartalmat a hasznaltauto.hu oldalon is fenntarthatja, sokkal nagyobb találati aránnyal?
És látod, hiába rejtegették nem saját honalpon az autókat, Te mégis Sherlock Holmes-t megszégyenítő módon felfedezted a "További autók ugyanitt" linket, és így a többi jónak látszó, de persze gyanús kocsit.  :1eye:
Én a Reálszisztémánál dolgozom, a cégnek van saját honlapja, de a használ autókat ugyanúgy a hasznaltauto.hu-n hirdeti a cég. A saját honlapról is odavisz a link.
100x hatékonyabb.

Komolyan kezdem azt gondolni, hogy neked az új autó is gyanús lenne. Jó dolog az éberség, mi is ezt mondjuk, de kicsit szerintem már túlzásba viszed.
Viszont itt is igaz, döntened neked kell, a megkérdezed a véleményünket, elmondjuk, de egyetérteni nem kell vele.
Így ha neked ez az autó nem szimpatikus, akkor ne nézd meg.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1283 Dátum: 2008.12.08 17:50:34 »
Hy andzsin!

Nem akarlak elkeseríteni de ha jól látom akkor ez a M*TÁL autó nevű kereskedés. Ebben a ker.-ben láttam már pár visszatekert autót. (volt olyan is h ismerősé volt, beadta a gépet és egy 50-est "fiatalodott" ).
Nagyon jól vizsgáljátok át mielőtt rábólintotok, és kívánom h ez ne legyen tekerve.

---
Ez csak az én véleményem: ez az a kereskedés, ahonnan soha nem vennék kocsit.

ez gáááázzzzzzzzz :censored: na ez az, ami a hogyan vegyünk használtautót-ban benne van. ha megnézitrk a hirdetést: arra utaló nyom, hogy ki ő, mi ő semmi. se egy név, se egy beazonosítási pont, csak egy cím meg egy telefon (erre írják, hogy "nepperízű"), email sincs. ez az egyik. a másik, mondjuk szép, hogy eljön a szervízbe, rögtön ráállt a dologra, de nem tudom kinek van igaza, túl van e parázva vagy nem, de azért ezek az emberek ismerik egymást, különösen egy vidéki városban. a másik, hogy persze azt mondja, hogy végig vezetett a szervízkönyv. mondjuk két dologra nem reagált: az egyik mikor mondtam, hogy ezt egy hölgytől vette? (ui. a hirdetés meg olyan "etetős": garázsban, hölgytől, keveset futott, rendszeresen karbantartott)mikor megkérdeztem tőle, hogy ez a 65ekm ez valóban valós? olyan teljesen egyértelmű válaszra nem emlékszem, valamit dünnyögött.
tehát ez a hizsem ha látom kategória. de így hogy azt írod, hogy ráaádus tudomásod is van róla, hogy "tekernek", így már azért kilóg a lóláb.

ugye a helyzet egyszerű lenne, ha itt lenne valahol Pest környékén, mert akkor az ember elmegy, aztán utána tud nézni a dolgoknak. de így 300km távolságból semmitse tudok csinálni. oda tudok menni és vagy beleugrani valamibe vagy hazajönni bosszankodva.  ja és egy ottányit sem hajlandó engedni az árból. annyi, amennyi. nincs alku.

hát idáig jutottam. és el is döntöttem, hogy nem fogok egy napot el....ni ezzel. lehet hogy tényleg jó az autó, de így mindent összevetve sanszos, hogy inkább nem.
Nem értem igazán mi a probléma. Ez egy kereskedés. 50 autót hirdetnek a használtautón (http://www.hasznaltauto.hu/partnercegek.auto?ID=113). Van címük vezetékes és mobil számuk, meg van adva az üzletkötő neve. Mit szeretnél még?
Szerintem egy hivatalos toyota kereskedésnek nem éri meg hogy összejátszon egy nepperrel, aztán a TMH jól valagba rúgja őket...
Ismét csak azt javaslom vegyél magad mellé valakit aki valamelyest szakértő és irány Debrecen. De ha Pest környékén hemzsegnek a jó ajánlatok akkor nem..... de úgy látom nem így van....
Ha meg minden OK, azt meg nem hiszem ha leteszel az asztalra 1.9M-t ne adná oda a kocsit.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.08 17:53:47 írta kmr »

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1284 Dátum: 2008.12.08 17:51:58 »
Misi, majd felezünk azon amit a nepper ígért nekünk ha elmegy a kocsi.  :clap: :clap: :clap: :clap:

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1285 Dátum: 2008.12.08 17:52:13 »
Miért gyanús az, ha egy kereskedésben több jónak látszó autó is van? Minek költsön minden hirdetéshez más szöveget?
Miért tartson fent egy honlapot, ha ugyanazt a tartalmat a hasznaltauto.hu oldalon is fenntarthatja, sokkal nagyobb találati aránnyal?
És látod, hiába rejtegették nem saját honalpon az autókat, Te mégis Sherlock Holmes-t megszégyenítő módon felfedezted a "További autók ugyanitt" linket, és így a többi jónak látszó, de persze gyanús kocsit.  :1eye:
Én a Reálszisztémánál dolgozom, a cégnek van saját honlapja, de a használ autókat ugyanúgy a hasznaltauto.hu-n hirdeti a cég. A saját honlapról is odavisz a link.
100x hatékonyabb.

Komolyan kezdem azt gondolni, hogy neked az új autó is gyanús lenne. Jó dolog az éberség, mi is ezt mondjuk, de kicsit szerintem már túlzásba viszed.
Viszont itt is igaz, döntened neked kell, a megkérdezed a véleményünket, elmondjuk, de egyetérteni nem kell vele.
Így ha neked ez az autó nem szimpatikus, akkor ne nézd meg.

nézd látod, hogy kétfelé szakadt a társaság: az egyik fele azt mondja túl van parázva, a másik fele azt mondja, hogy nem. ráadásul ugye jelentkezett is valaki, aki ismeri a céget.

ennek a kereslkedésnek a neve sincs fenn és nem látom a hirdetésükben a további autók linket és a saját weblapot sem. erre a másik autóra tényleg véletlenül akadtam.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1286 Dátum: 2008.12.08 17:53:36 »
Misi, majd felezünk azon amit a nepper ígért nekünk ha elmegy a kocsi.  :clap: :clap: :clap: :clap:

 :2guns: :hammer: :devil: :devil:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1287 Dátum: 2008.12.08 18:00:02 »
megkérdeztem tőle, hogy ez a 65ekm ez valóban valós? olyan teljesen egyértelmű válaszra nem emlékszem, valamit dünnyögött.
tehát ez a hizsem ha látom kategória.
Kicsit túlproblémázod a dolgokat, ha nem haragszol. Adott egy kereskedő, adott egy autó. Miért nem jársz a lehetőségeid szerint a dolgok végére. Amennyiben nem tekert az órája, elvileg megvennéd az autót. Túl sok eladó verso nincs ebben a kategóriában, így ezt kellene körbejárni. Kérdezd meg a kereskedőt, hogy végig a debreceni kereskedésben volt e vezeteve a szervizkönyve a kocsinak. (amennyiben nem, akkor melyik más kereskedésekben). Utána kérdezd meg az autó rendszámát. Mond meg a neppernek, hogy le szeretnéd ellenőrizni a szervizkönyvet, azért kérdezed.
Amennyiben azt mondja, hogy teljesen nyugodtan csináld csak, akkor az már pozitív jel, ha kicsit is!!! ágál, egyből felejtsd el az egészet.
Próbáld holnap reggel felhívni a debreceni toyotát. Amennyiben nem adnak ki telefonon infót, próbáld meg délután, hátha más veszi fel a telefont.
Kérdezd meg, hogy az autó 2002-óta folyamatosan, évente volt e ott szervízben, és így beazonpsítható e a 6-7év alatt megtett 65ezer km.
Egyébként meg kérheted a toyota fórumosok segítségét, hátha van aki hajlandó egy debreceni kontaktnevet, hivatkozást adni, így egyszerübb dolgod lenne.
Szerintem járd végig, de nem hiszek a korrekt évenkénti szervizelésében az autónak. Aki 65ezer km ellenére végig kb 7szer elvitte márkaszervizbe, az nem fogja kb 1,7M-ért egy neppernek eladni az autóját. De a remény haljon meg utoljára! :shifty:

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1288 Dátum: 2008.12.08 18:04:47 »
Hy andzsin!

Nem akarlak elkeseríteni de ha jól látom akkor ez a M*TÁL autó nevű kereskedés. Ebben a ker.-ben láttam már pár visszatekert autót. (volt olyan is h ismerősé volt, beadta a gépet és egy 50-est "fiatalodott" ).
Nagyon jól vizsgáljátok át mielőtt rábólintotok, és kívánom h ez ne legyen tekerve.

---
Ez csak az én véleményem: ez az a kereskedés, ahonnan soha nem vennék kocsit.

ez gáááázzzzzzzzz :censored: na ez az, ami a hogyan vegyünk használtautót-ban benne van. ha megnézitrk a hirdetést: arra utaló nyom, hogy ki ő, mi ő semmi. se egy név, se egy beazonosítási pont, csak egy cím meg egy telefon (erre írják, hogy "nepperízű"), email sincs. ez az egyik. a másik, mondjuk szép, hogy eljön a szervízbe, rögtön ráállt a dologra, de nem tudom kinek van igaza, túl van e parázva vagy nem, de azért ezek az emberek ismerik egymást, különösen egy vidéki városban. a másik, hogy persze azt mondja, hogy végig vezetett a szervízkönyv. mondjuk két dologra nem reagált: az egyik mikor mondtam, hogy ezt egy hölgytől vette? (ui. a hirdetés meg olyan "etetős": garázsban, hölgytől, keveset futott, rendszeresen karbantartott)mikor megkérdeztem tőle, hogy ez a 65ekm ez valóban valós? olyan teljesen egyértelmű válaszra nem emlékszem, valamit dünnyögött.
tehát ez a hizsem ha látom kategória. de így hogy azt írod, hogy ráaádus tudomásod is van róla, hogy "tekernek", így már azért kilóg a lóláb.

ugye a helyzet egyszerű lenne, ha itt lenne valahol Pest környékén, mert akkor az ember elmegy, aztán utána tud nézni a dolgoknak. de így 300km távolságból semmitse tudok csinálni. oda tudok menni és vagy beleugrani valamibe vagy hazajönni bosszankodva.  ja és egy ottányit sem hajlandó engedni az árból. annyi, amennyi. nincs alku.

hát idáig jutottam. és el is döntöttem, hogy nem fogok egy napot el....ni ezzel. lehet hogy tényleg jó az autó, de így mindent összevetve sanszos, hogy inkább nem.
Nem értem igazán mi a probléma. Ez egy kereskedés. 50 autót hirdetnek a használtautón (http://www.hasznaltauto.hu/partnercegek.auto?ID=113). Van címük vezetékes és mobil számuk, meg van adva az üzletkötő neve. Mit szeretnél még?
Szerintem egy hivatalos toyota kereskedésnek nem éri meg hogy összejátszon egy nepperrel, aztán a TMH jól valagba rúgja őket...
Ismét csak azt javaslom vegyél magad mellé valakit aki valamelyest szakértő és irány Debrecen. De ha Pest környékén hemzsegnek a jó ajánlatok akkor nem..... de úgy látom nem így van....
Ha meg minden OK, azt meg nem hiszem ha leteszel az asztalra 1.9M-t ne adná oda a kocsit.

én mondtam neki, hogy kp. ennyi. azt mondja, hogy már így is túl olcsó. előre nem tudok vele vitatkozni. azért meg elmenni, hogy ott vitatkozzak vele.

nem gyerekek tényleg az van, hogy akik azt mondják legyek elővigyázatos egy kicsit "bexarattak" és talán jó ez így. 05-ben, mikor megvettem a Yarist akkor az 6 éves volt, az EmilFreynél 45ekm-el. Elhittem nekik. Megmutatták a munkalapot, meg mindent. Azt mondták egy idős házaspár hozta be. (Így utólag nekik sem hiszek :devil:) De vazz olyan dolgokon, mint most eszembe se jutott gondolkodni. Ilyet hogy kezdjem el nézegetni az autó forgalmiját, hogy egybeesik e a gyártási év a forgalomba helyezéssel, meg nézegessem az ablakon, hogy melyik évben gyártották le, mert ha nagyon eltér a forgalmitól, akkor ott *** van....szóval ez a gáz.

Egyébként böcsülettel végigolvastam a totalcaros tekerni jó cikket, meg a 409 hozzászólást. na ott feketén-fehéren elismeri mindegyik oldal, hogy mindenki teker. a másik, hogy aztán vót olyan is, aki elvitt magával egy karosszérialakatost, egy másik nagy szakértőt, mégis megszívta. jöttek tt a törött motorblokkos kocsiktól a széteső kocsikon át minden.

sajnos nem tudom megoldani, hogy valami nagyon nagy szakértőt vigyek magammal. én meg ehhez kevés vagyok. még alszom rá...

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1289 Dátum: 2008.12.08 18:09:21 »
megkérdeztem tőle, hogy ez a 65ekm ez valóban valós? olyan teljesen egyértelmű válaszra nem emlékszem, valamit dünnyögött.
tehát ez a hizsem ha látom kategória.
Kicsit túlproblémázod a dolgokat, ha nem haragszol. Adott egy kereskedő, adott egy autó. Miért nem jársz a lehetőségeid szerint a dolgok végére. Amennyiben nem tekert az órája, elvileg megvennéd az autót. Túl sok eladó verso nincs ebben a kategóriában, így ezt kellene körbejárni. Kérdezd meg a kereskedőt, hogy végig a debreceni kereskedésben volt e vezeteve a szervizkönyve a kocsinak. (amennyiben nem, akkor melyik más kereskedésekben). Utána kérdezd meg az autó rendszámát. Mond meg a neppernek, hogy le szeretnéd ellenőrizni a szervizkönyvet, azért kérdezed.
Amennyiben azt mondja, hogy teljesen nyugodtan csináld csak, akkor az már pozitív jel, ha kicsit is!!! ágál, egyből felejtsd el az egészet.
Próbáld holnap reggel felhívni a debreceni toyotát. Amennyiben nem adnak ki telefonon infót, próbáld meg délután, hátha más veszi fel a telefont.
Kérdezd meg, hogy az autó 2002-óta folyamatosan, évente volt e ott szervízben, és így beazonpsítható e a 6-7év alatt megtett 65ezer km.
Egyébként meg kérheted a toyota fórumosok segítségét, hátha van aki hajlandó egy debreceni kontaktnevet, hivatkozást adni, így egyszerübb dolgod lenne.
Szerintem járd végig, de nem hiszek a korrekt évenkénti szervizelésében az autónak. Aki 65ezer km ellenére végig kb 7szer elvitte márkaszervizbe, az nem fogja kb 1,7M-ért egy neppernek eladni az autóját. De a remény haljon meg utoljára! :shifty:

igen ott szervízelték Debrecenben. a szervízben azt mondták csak a tulajnak adnak ki infót, senki másnak. ezzel túl nagy probléma nincs, csak az hogy így telefonon nuku info van. a rendszámot ha be is diktálom nekik esetleg, ha nincs ott az ember személyesen....lehet ki kéne dobnom egy ic árát, meg a taxiét, aztán megnézni. bár mindenki óva intett a murvás kereskedőtől. a legnagyobb szívás mégiscsak az, hogyha kidobok 2 millát arra, hogy megszívjam. mennyivel eccerűbb lenne, ha normális viszonyok uralkodnának e téren is ebben az országban.