Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131533 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1230 Dátum: 2008.12.07 11:44:41 »
azt meg tudják mondani 100%osan, hogy babráltak e az órájával???

Az óra babrálásra a márkaszervizes vezetett szervizkönyv, szervízszámlákkal együtt lehet a megoldás. Ha nincs szervízszámla akkor kötelező, ha van akkor ajánlott bemenni abba a szervízbe(szervízekbe), ahol szervízelték a kocsit. Ott le kell hívni az autó szervízelőéletét, nem árt beszerezni egy felhatalmazást a dologhoz, amennyiben a szervíz ezt idegennek nem adná ki. Minden márkaszervízes szervízhez kötve van egy fix dátum és kilométer futás. Ezek ismeretében egyértelműen megállapítható, hogy nem visszatekert a km-számláló. Mielött 300km-t leutazol a 65ezret futott autóért, meg kell kérdezni telefonon, hogy az autót melyik márkaszervízben szervízelték, nameg, hogy végig van e vezetve a szervízkönyv. Persze ezek igazán magyarországi forgalombahelyezésre működnek, viszont ezt szinte lehetetlen kijátszani.
ok. vettem az adást. úgyis kiderül rögtön, hogy egyáltalán hajlandó e elhozni az autót a márkaszervízbe. ha nem akkor vagy "susmus" van vagy túl jól megy neki és lusta. elég kekec volt a telefonban, mikor megkérdeztem tőle, hogy komolyan gondolja e, hogy a készpénzes ár 100eft-al drágább, mint a hiteles. én megértem, hogy jobban jár (nem ismerem ezeket a konstrukciókat de gondolom, hogy a finanszírozótól busásabb pénzt kap?), de akkor is kapja be. milyen hülye világ ez? mint a szocializmusban: új Lada: 130.000, használtan: 150.000. csak azért mert az elsőre 3 évet kell várni. na ez az egész hitellel olcsóbb duma ugyanolyan. és minden 4. hirdetés ilyen.

Egyszerű a dolog. Ha hitelre adja el, akkor jutalékot kap a hitelkihelyezésért. Így, ezzel együtt megéri neki olcsóbban adni az autót ahhoz, hogy "pénzénél legyen".

Mindenesetre most esik le nekem, hogy kereskedő árulja ezt az autót. Na, ebben az esetben szerintem 99.99 %, hogy nem stimmel az a 65 ezer km.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1231 Dátum: 2008.12.07 12:34:59 »


Egyszerű a dolog. Ha hitelre adja el, akkor jutalékot kap a hitelkihelyezésért. Így, ezzel együtt megéri neki olcsóbban adni az autót ahhoz, hogy "pénzénél legyen".

Mindenesetre most esik le nekem, hogy kereskedő árulja ezt az autót. Na, ebben az esetben szerintem 99.99 %, hogy nem stimmel az a 65 ezer km.
[/quote]

azt mondod? :devil: hát a magyar embör már erre van szocializálva, hogy gyanakszik, én is gyanakszom, de hátha nem ::) pedig jó lett volna. a szomszéd bácsi Suzukija is 6 éves és van benne 12.000km. ez az igazi bestbuy :tt2: csak rohadt ritkán lehet ilyeneket kifogni. tegyük föl nincs szervizkönyv, vagy ha van is , ne higgyjünk neki, mert mondjuk hamis. na azonkívül, hogy saccra láthatóak a kopások a pedálon, kormányon..stb. egy szerelő az 100% biztosan meg tudja mondani, hogy ez az autó nem 65öt ment?

Légyszi, törekedj a korrekt idézésre! Palaczk
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.07 13:43:52 írta Palaczk »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1232 Dátum: 2008.12.07 13:14:05 »

 tegyük föl nincs szervizkönyv, vagy ha van is , ne higgyjünk neki, mert mondjuk hamis. na azonkívül, hogy saccra láthatóak a kopások a pedálon, kormányon..stb. egy szerelő az 100% biztosan meg tudja mondani, hogy ez az autó nem 65öt ment?

Ha van szervízkönyv, azt 100%-ban le lehet infózni a szervízben, minden egyes bejegyzést.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1233 Dátum: 2008.12.07 13:33:58 »
közben rájöttem, hogy lehet kapni ilyen kazetta mp3 átalakítót, így nem kell szétberhelni az autót és a fejegység is megmarad ill. a fedkomp.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1234 Dátum: 2008.12.07 13:53:21 »
Idézet
Mindenesetre most esik le nekem, hogy kereskedő árulja ezt az autót. Na, ebben az esetben szerintem 99.99 %, hogy nem stimmel az a 65 ezer km.

azt mondod? :devil: hát a magyar embör már erre van szocializálva, hogy gyanakszik, én is gyanakszom, de hátha nem ::) pedig jó lett volna. a szomszéd bácsi Suzukija is 6 éves és van benne 12.000km. ez az igazi bestbuy :tt2: csak rohadt ritkán lehet ilyeneket kifogni. tegyük föl nincs szervizkönyv, vagy ha van is , ne higgyjünk neki, mert mondjuk hamis. na azonkívül, hogy saccra láthatóak a kopások a pedálon, kormányon..stb. egy szerelő az 100% biztosan meg tudja mondani, hogy ez az autó nem 65öt ment?

Nem szocializáció mondatja ezt velem, hanem sokszoros tapasztalat. Hobbiból is közel húsz éve nézegetem folyamatosan a használt kocsikat, hirdetésekben is és élőben is. És nemcsak nálunk, hanem pl. Ausztriában és Németországban is. Szembeötlő a különbség. Nálunk 5 használt autóból 4-nek vissza van állítva az órája - a kereskedésekben állóknál inkább 20-ból 19 lehet az arány. Reflexből visszaállítják, függetlenül attól, hogy mennyi van benne, mert hát ugye kevesebb km-rel többért lehet eladni  ::) ... a sok jóhiszemű (a vevők, mondjuk, háromnegyede) meg el is hiszi, mert hát ott van a szomszéd bácsi Suzukija is, ugye ;) ... Csak annyi a bibi, hogy a szomszéd bácsi Suzukija jó eséllyel soha nem fog kikerülni egy kereskedés hirdetései közé, mert ha egyáltalán eljut az autó egy kereskedésbe, ott a kereskedő azonnal felhívja vmelyik csókosát, hogy gyere, mert megjött a neked való, tényleg jó autó. Ez így megy! Ha egy autónak feltűnően jóak az adottságai, és mégis régóta hirdetik, az az esetek túlnyomó többségében simlis.

Szervízkönyv híján nincs a világon ember, aki 100 % biztosan meg tudja mondani, hogy valós-e a km vagy sem. Mégis, hogyan lenne ez lehetséges? Sehogy. De a sokat látott szem azért tud saccolni, meglehetősen nagy biztonsággal. Ha láttál már több tucat Toyotát egy adott generációból, akkor eléggé rááll a szemed, hogy minek hogyan kell kinéznie. Persze lehet, hogy valaki páncélkesztyűben és fémtalpú bakancsban vezet, és így elkoptatja 60 ezer km alatt azt a kormányt és azokat a pedálokat, amelyeken amúgy 100 ezer km után sem szokott kopás látszani ;) ... Csak éppen ez, ugye, nem túl valószínű  :whistling:

Szervízkönyv nélküli autót (ebből a korosztályból) egyáltalán nem szabad megvenni. Szervízkönyvest pedig csak úgy, ahogy Ákos2004 is írja: a könyvben látható bélyegzőkön szereplő márkaszervízben utána kell érdeklődni, hogy az autó valóban a megadott időben, a megadott óraállással járt-e náluk. Ha igen, akkor esélyes lehet - föltéve, hogy az állapotfelmérésen is jól szerepel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1235 Dátum: 2008.12.07 14:15:57 »
Idézet
Mindenesetre most esik le nekem, hogy kereskedő árulja ezt az autót. Na, ebben az esetben szerintem 99.99 %, hogy nem stimmel az a 65 ezer km.

azt mondod? :devil: hát a magyar embör már erre van szocializálva, hogy gyanakszik, én is gyanakszom, de hátha nem ::) pedig jó lett volna. a szomszéd bácsi Suzukija is 6 éves és van benne 12.000km. ez az igazi bestbuy :tt2: csak rohadt ritkán lehet ilyeneket kifogni. tegyük föl nincs szervizkönyv, vagy ha van is , ne higgyjünk neki, mert mondjuk hamis. na azonkívül, hogy saccra láthatóak a kopások a pedálon, kormányon..stb. egy szerelő az 100% biztosan meg tudja mondani, hogy ez az autó nem 65öt ment?

Nem szocializáció mondatja ezt velem, hanem sokszoros tapasztalat. Hobbiból is közel húsz éve nézegetem folyamatosan a használt kocsikat, hirdetésekben is és élőben is. És nemcsak nálunk, hanem pl. Ausztriában és Németországban is. Szembeötlő a különbség. Nálunk 5 használt autóból 4-nek vissza van állítva az órája - a kereskedésekben állóknál inkább 20-ból 19 lehet az arány. Reflexből visszaállítják, függetlenül attól, hogy mennyi van benne, mert hát ugye kevesebb km-rel többért lehet eladni  ::) ... a sok jóhiszemű (a vevők, mondjuk, háromnegyede) meg el is hiszi, mert hát ott van a szomszéd bácsi Suzukija is, ugye ;) ... Csak annyi a bibi, hogy a szomszéd bácsi Suzukija jó eséllyel soha nem fog kikerülni egy kereskedés hirdetései közé, mert ha egyáltalán eljut az autó egy kereskedésbe, ott a kereskedő azonnal felhívja vmelyik csókosát, hogy gyere, mert megjött a neked való, tényleg jó autó. Ez így megy! Ha egy autónak feltűnően jóak az adottságai, és mégis régóta hirdetik, az az esetek túlnyomó többségében simlis.

Szervízkönyv híján nincs a világon ember, aki 100 % biztosan meg tudja mondani, hogy valós-e a km vagy sem. Mégis, hogyan lenne ez lehetséges? Sehogy. De a sokat látott szem azért tud saccolni, meglehetősen nagy biztonsággal. Ha láttál már több tucat Toyotát egy adott generációból, akkor eléggé rááll a szemed, hogy minek hogyan kell kinéznie. Persze lehet, hogy valaki páncélkesztyűben és fémtalpú bakancsban vezet, és így elkoptatja 60 ezer km alatt azt a kormányt és azokat a pedálokat, amelyeken amúgy 100 ezer km után sem szokott kopás látszani ;) ... Csak éppen ez, ugye, nem túl valószínű  :whistling:

Szervízkönyv nélküli autót (ebből a korosztályból) egyáltalán nem szabad megvenni. Szervízkönyvest pedig csak úgy, ahogy Ákos2004 is írja: a könyvben látható bélyegzőkön szereplő márkaszervízben utána kell érdeklődni, hogy az autó valóban a megadott időben, a megadott óraállással járt-e náluk. Ha igen, akkor esélyes lehet - föltéve, hogy az állapotfelmérésen is jól szerepel.

akkor veszek egy új Renault Thaliát :tt2: :tt2: :tt2:az garantáltan nullkilométeres és most gurult le a szerelőszalagról :devil: az a baj, hogy a többi autó nem tetszik, márpedig egy olyanba , ami nem tetszik, nem fogok beleülni. meghát a T ::)toya ugye.
ez a baj ezzel a q országgal, hogy minden így működik. ezért fogunk még 100 év múlva is ugyanilyen posványban élni, már aki :sleeping:-én már aludni fogok jó hosszan....

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1236 Dátum: 2008.12.07 15:38:41 »
most jövök egy chevrolet kereskedésbol. kollégám faterja most vett ott kcosit nagy kedvezmények vannak. :walkman:
köv: láttam egy 2 ! éves 20e kmel chevy aveot sedan és 1,8ért! :wub:
 körbenéztem nem törött és egy apro sérülése van!  :clap:
belülröl is látszik a kora. vagy inkább kortalansága! 1,4es benzines dögunalom. de sztinte ujszaga van!  :innocent:
mivel e12 sedan kontra -bármi benzines sedan nálam az aktuális ez az auto elgondolkodtaptt
kivulrol átlagos semmilyen sedan forma ez is az e12  se nem szebb se nem csunyább. felszereltéség OK, nekem jó.
szokásos ezüst szin
de ebben lehet h télleg ennyi van . 2006 nyári
ezért a pénzert kökeményen 6 éves 100ekm +  -neadjisten törött- e12-t kapok.. :eek:
hááát :alien:
csak sajnos a NCAP tesztje gyenge..2 csillag /se/
Palaczk?  :yawn:

« Utoljára szerkesztve: 2008.12.07 15:53:43 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1237 Dátum: 2008.12.07 15:59:28 »
most jövök egy chevrolet kereskedésbol. kollégám faterja most vett ott kcosit nagy kedvezmények vannak. :walkman:
köv: láttam egy 2 ! éves 20e kmel chevy aveot sedan és 1,8ért! :wub:
 körbenéztem nem törött és egy apro sérülése van!  :clap:
belülröl is látszik a kora. vagy inkább kortalansága! 1,4es benzines dögunalom. de sztinte ujszaga van!  :innocent:
mivel e12 sedan kontra -bármi benzines sedan nálam az aktuális ez az auto elgondolkodtaptt
kivulrol átlagos semmilyen sedan forma ez is az e12  se nem szebb se nem csunyább. felszereltéség OK, nekem jó.
szokásos ezüst szin
de ebben lehet h télleg ennyi van . 2006 nyári
ezért a pénzert kökeményen 6 éves 100ekm +  -neadjisten törött- e12-t kapok.. :eek:
hááát :alien:
csak sajnos a NCAP tesztje gyenge..2 csillag /se/
Palaczk?  :yawn:

Tömören? Ez az autó egy rakás xar. Olcsó vacakokból összedobált xar. Több összehasonlító tesztben is az utolsó helyen végzett - vacak futómű, vacak váltó, vacak fék stb., ehhez jön a 90-es évek eleji szintű törés"biztonsága". Büdös életben nem vennék ilyet, egy Logan pl. sokkal jobb vétel, de igazából minden más is a kategóriájában, legyen az Fiatal Bea, Thalia (!) vagy bármi egyéb. Aveo-t ne  :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1238 Dátum: 2008.12.07 16:05:53 »
most jövök egy chevrolet kereskedésbol. kollégám faterja most vett ott kcosit nagy kedvezmények vannak. :walkman:
köv: láttam egy 2 ! éves 20e kmel chevy aveot sedan és 1,8ért! :wub:
 körbenéztem nem törött és egy apro sérülése van!  :clap:
belülröl is látszik a kora. vagy inkább kortalansága! 1,4es benzines dögunalom. de sztinte ujszaga van!  :innocent:
mivel e12 sedan kontra -bármi benzines sedan nálam az aktuális ez az auto elgondolkodtaptt
kivulrol átlagos semmilyen sedan forma ez is az e12  se nem szebb se nem csunyább. felszereltéség OK, nekem jó.
szokásos ezüst szin
de ebben lehet h télleg ennyi van . 2006 nyári
ezért a pénzert kökeményen 6 éves 100ekm +  -neadjisten törött- e12-t kapok.. :eek:
hááát :alien:
csak sajnos a NCAP tesztje gyenge..2 csillag /se/
Palaczk?  :yawn:



nem véletlen, hogy ezek az autók olcsóbbak. ez olyan, mint a házépítés vagy az én kommersz Kenwood hangfalaim is jól szólnak, de orgazmusom volt, amikor a főnököm negyed milliós/db hangfalait hallottam szólni, ott még azt is lehetett hallani, ahogy a klarinétosok levegőjétől az előttük ülő hegedűsöknek meglibben a haja :walkman: életemben nem gondoltam, hogy ilyen is van. és van. vagy hallgass meg mondjuk egy boset és mindjárt más színben látod a világot :cool2: hát ez ilyen.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1239 Dátum: 2008.12.07 16:18:35 »
...vagy az én kommersz Kenwood hangfalaim is jól szólnak, de orgazmusom volt, amikor a főnököm negyed milliós/db hangfalait hallottam szólni, ott még azt is lehetett hallani, ahogy a klarinétosok levegőjétől az előttük ülő hegedűsöknek meglibben a haja :walkman: életemben nem gondoltam, hogy ilyen is van. és van. vagy hallgass meg mondjuk egy boset és mindjárt más színben látod a világot :cool2: hát ez ilyen.
Nekem akkor volt egyfajta kis orgazmusom, mikor High End show-n 8 mill/db-os Wilson Benesch cuccok szóltak. Az elektronkára már nem emlékszem, (talán Hegel volt...) de kellemes kis bakelit forgott... :clap:
Gabe 254.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1240 Dátum: 2008.12.07 16:31:25 »
...vagy az én kommersz Kenwood hangfalaim is jól szólnak, de orgazmusom volt, amikor a főnököm negyed milliós/db hangfalait hallottam szólni, ott még azt is lehetett hallani, ahogy a klarinétosok levegőjétől az előttük ülő hegedűsöknek meglibben a haja :walkman: életemben nem gondoltam, hogy ilyen is van. és van. vagy hallgass meg mondjuk egy boset és mindjárt más színben látod a világot :cool2: hát ez ilyen.
Nekem akkor volt egyfajta kis orgazmusom, mikor High End show-n 8 mill/db-os Wilson Benesch cuccok szóltak. Az elektronkára már nem emlékszem, (talán Hegel volt...) de kellemes kis bakelit forgott... :clap:

jó azért vannak határok:) amikor egy Lexust látok, szoktam mondani a családnak, ott megy házunk ::)

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1241 Dátum: 2008.12.07 16:46:15 »
Tömören? Ez az autó egy rakás xar. Olcsó vacakokból összedobált xar. Több összehasonlító tesztben is az utolsó helyen végzett - vacak futómű, vacak váltó, vacak fék stb., ehhez jön a 90-es évek eleji szintű törés"biztonsága". Büdös életben nem vennék ilyet, egy Logan pl. sokkal jobb vétel, de igazából minden más is a kategóriájában, legyen az Fiatal Bea, Thalia (!) vagy bármi egyéb. Aveo-t ne  :excl:

Anno mikor néztem Yariszokat/Corikat, (tehát 2005 novemberében), volt egy nagyon jó kontakt (akkor még Dévú) viszonylatban, csúnya kedvezményt tudott volna adni vattaúj 1.4-es "Elit" Kalosra, kívülről emészthető volt, pláne hogy 3ajtóst néztem, az még ki is nézett valahogy, beülve elég lehangoló volt, pocsék anyagok/illesztés, 98lóerő ellenére egy 80lovas 1.4-es Polo is virgoncabbnak tűnt, váltó nehezen járt, aztán kiderült hogy a csúcs Kalosba még ABS sincs :whistling: és nem is rendelhető :excl: na megköszöntem azt kifordultam a szalonból.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1242 Dátum: 2008.12.07 16:58:42 »
 :offtopic: szerintetek? igaz, hogy Mazda, de egykutya ::)

http://www.hasznaltauto.hu/2447187_mazda_premacy_2003

ez meg megőrült :devil:, már régóta árulja, gondolta lép egy nagyot:

http://www.hasznaltauto.hu/2585657_mazda_premacy_2000

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1243 Dátum: 2008.12.07 17:22:33 »
ekkora fos lenne a aveo? :ph34r:
de ez már nem first gen. dévú hanem kettovel beljebb. igazábol a ncap tart vissza de nagyon. kárr.
akkor hagyjuk. a fábia kombinak meg a benzinmotorja fos ..EU kaszni kéne japán motorral.. :wacko:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1244 Dátum: 2008.12.07 17:23:32 »
:offtopic: szerintetek? igaz, hogy Mazda, de egykutya ::)

http://www.hasznaltauto.hu/2447187_mazda_premacy_2003

ez meg megőrült :devil:, már régóta árulja, gondolta lép egy nagyot:

http://www.hasznaltauto.hu/2585657_mazda_premacy_2000

a mazda drága. hihetetlen drága. tudom mert figyelem. vegyél egy ezüst 6ost fekete könnyüfémfelnikkel.. :wub: :wub: :wub:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002