Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131426 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1155 Dátum: 2008.12.04 17:06:59 »
Nyilván jól jártatok vele, de biztosan lett volna egy másik x nappal-hónappal később, ami szintén jó vételnek számít. Más paraméterekkel, de azzal is elégedettek lennétek.
És ez a lényeg. Így kell érteni a dolgot.

Értettem én, és az esetek 99.99999 %-ában abszolút stimmel is, amit írtál  :yes: ... A miénk tényleg rendkívüli eset volt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1156 Dátum: 2008.12.04 17:21:43 »
Ha rám hallgatsz. egyiket sem veszed meg ezek közül.
Klíma nélkül meg pláne. Már most is alig lehet eladni anélkül kocsit, pár év múlva meg szinte lehetetlen lesz. Pláne ebben a kategóriában.
A tanácsom: VÁRJ!!!
Nézelődj, válogass, nézz meg minél többet. Ha van jónak látszó, linkeld be ide, mis is véleményezzük. Aztán ha van egy ígéretes, akkor jöhet az állapotfelmérés. Anélkül NE vedd meg. Ha az eladó nem akar belemenni az állapotfelmérésbe, akkor azonnal sarkon fordulni!  Az első kérdések között legyen az állapotfelmérés lehetősége!
Jegyezd meg: Nincs kihagyhatatlan ajánlat!

mondjuk az első Verso az magyarországi, ami 116ot futott, az talán nem vészes.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1157 Dátum: 2008.12.04 17:29:50 »
Ha rám hallgatsz. egyiket sem veszed meg ezek közül.
Klíma nélkül meg pláne. Már most is alig lehet eladni anélkül kocsit, pár év múlva meg szinte lehetetlen lesz. Pláne ebben a kategóriában.
A tanácsom: VÁRJ!!!
Nézelődj, válogass, nézz meg minél többet. Ha van jónak látszó, linkeld be ide, mis is véleményezzük. Aztán ha van egy ígéretes, akkor jöhet az állapotfelmérés. Anélkül NE vedd meg. Ha az eladó nem akar belemenni az állapotfelmérésbe, akkor azonnal sarkon fordulni!  Az első kérdések között legyen az állapotfelmérés lehetősége!
Jegyezd meg: Nincs kihagyhatatlan ajánlat!

mondjuk az első Verso az magyarországi, ami 116ot futott, az talán nem vészes.

Leszámítva, hogy nincs benne klíma  :excl: ... Talán, mielőtt újra kijelentenéd hogy "eddig sem hiányzott", próbálj ki egy ilyen modern guruló üvegházat, teszem azt 35 fokban, családdal, valami hosszabb út során. Túl lehet élni, persze. A lábtörést is túléli az ember, de attól még nem kellemes ;) ... Ha már beruházol kétmilliót, ezt az alapvető komfortot ne tagadd meg magadtól (sem).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1158 Dátum: 2008.12.04 17:33:05 »
Leszámítva, hogy nincs benne klíma  :excl: ... Talán, mielőtt újra kijelentenéd hogy "eddig sem hiányzott", próbálj ki egy ilyen modern guruló üvegházat, teszem azt 35 fokban, családdal, valami hosszabb út során. Túl lehet élni, persze. A lábtörést is túléli az ember, de attól még nem kellemes ;) ... Ha már beruházol kétmilliót, ezt az alapvető komfortot ne tagadd meg magadtól (sem).

Bizonyam. Nekem is van jo par ismerosom, aki nem szeretni a klimat. Aztan egyszer beult a mi kocsinkba es rajott, hogy mennyire jo. Raadasul sztem a Toyota-nak van az egyik legkellemesebb klimaja! Mar amikben eddig ultem.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1159 Dátum: 2008.12.04 17:38:06 »
Leszámítva, hogy nincs benne klíma  :excl: ... Talán, mielőtt újra kijelentenéd hogy "eddig sem hiányzott", próbálj ki egy ilyen modern guruló üvegházat, teszem azt 35 fokban, családdal, valami hosszabb út során. Túl lehet élni, persze. A lábtörést is túléli az ember, de attól még nem kellemes ;) ... Ha már beruházol kétmilliót, ezt az alapvető komfortot ne tagadd meg magadtól (sem).

Bizonyam. Nekem is van jo par ismerosom, aki nem szeretni a klimat. Aztan egyszer beult a mi kocsinkba es rajott, hogy mennyire jo. Raadasul sztem a Toyota-nak van az egyik legkellemesebb klimaja! Mar amikben eddig ultem.

ez is egy érv, hogy a Toyotának még a klímája is jobb ::) elhiszem. úgyhogy meggyőztetek.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1160 Dátum: 2008.12.04 19:32:14 »
Ilyen árkategóriában, 2008végén, ilyen bő használtautó kínálat mellett valaki van még, aki bevállalná a klíma nélküli példányt? Csodálkozom. Klíma nélkül én max egy 400-500-600ezer Ft-os harmadrendű szaladgálós autót vennék, más nem.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1161 Dátum: 2008.12.04 21:24:34 »
Ilyen árkategóriában, 2008végén, ilyen bő használtautó kínálat mellett valaki van még, aki bevállalná a klíma nélküli példányt? Csodálkozom. Klíma nélkül én max egy 400-500-600ezer Ft-os harmadrendű szaladgálós autót vennék, más nem.

Kérdés mit nevezünk autónak? ::) Mert számomra vannak értelmezhetetlen autónak nevezett tárgyak.

Diesel Versoból nincs kínálat, mert nincs csak a felső kategóriákban.

Benzines még akad, nem is egy:
http://www.hasznaltauto.hu/2550013_toyota_corolla_2002

http://www.hasznaltauto.hu/2535754_toyota_corolla_2002

http://www.hasznaltauto.hu/2502157_toyota_corolla_2002

Vegyes használatban azért egy 8-9 litert megeszik a benzines Verso?

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1162 Dátum: 2008.12.04 21:32:02 »
Ha benzines, akkor inkább az 1.8-ok között keresgélj. Fogyasztásban kb. ugyanaz, dinamikában érezhetően jobb.
A fogyasztás városban 8 körül van, de város és város között elég nagy eltérés lehet... Országúton max 7, autópályán 140-nél 7.5-8 liter.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1163 Dátum: 2008.12.04 21:32:43 »
Városban 8 körül, országúton 6 körül eszik az 1.8-as benzines.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1164 Dátum: 2008.12.04 21:57:09 »
meg hát mondjuk ismeritek azt az érzést, hogy "egy Toyota után üljek be egy Opelbe?" feeling... ::)

végignéztem minden márka egyterűjét, de általában elfuserált konstrukciók, egyrészt hülyén néznek ki vagy valami nem tetszik az autóban (az hogy nem Toyota :devil:) még a Premacy jöhet szóba, de elég borzalmas a töréstesztje, 3 gyerekkel nem szívesen kockáztatok. mondjuk a Citroen Picasso az még kinéz valahogy, de akkor már inkább egy Toyota. Minden út Rómába vezet....

Picassot talán inkább ne, főleg használtan. Ami az Opelt illeti: pedig pont a Zafira az, amit még talán a leginkább mernék ajánlani az európaiak közül. Praktikus, az ülések variálhatósága nagyon jó, és nem tekinthető megbízhatatlan autónak - még ha nem is annyira problémamentes, mint a Premacy vagy a Verso.
Meg fogtok lepődni, de a Picasso nemcsak Citroenes berkeken belül, hanem úgy általában is egy megbízható járgány.
Gabe 254.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1165 Dátum: 2008.12.04 22:45:37 »
Városban 8 körül, országúton 6 körül eszik az 1.8-as benzines.

a 8at értem, a 6ot kicsit elhülve...ui. a Yarisszal kényelmes tempót felvéve tudok 998cm3-vel 5,2 körüli országúti átlagot kihozni, úgy hogy egyedül ülök benne. másfélszer akkora motorral hogyan lehet a 6ot kihozni?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1166 Dátum: 2008.12.04 22:52:26 »
Ha hiszed, ha nem, az 1480 kg önsúlyú 1.8-as Versommal 5.8 volt a legjobb fogyasztásom...
Hidd el, semmi hasznom nincs belőle, ha kamu adatot mondanék.
100 körüli tempónál alig dolgozik a motor. Bármekkora is.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1167 Dátum: 2008.12.04 22:56:02 »
Ha hiszed, ha nem, az 1480 kg önsúlyú 1.8-as Versommal 5.8 volt a legjobb fogyasztásom...
Hidd el, semmi hasznom nincs belőle, ha kamu adatot mondanék.
100 körüli tempónál alig dolgozik a motor. Bármekkora is.

elhiszem. olvasgatom a népítéletet, az 1,6osak 7 körül fogyiznak átlagban. namost van itt egy jóember. ilyenkor nem tudom eldönteni, hogy ez igaz vagy kitalálta vagy elmebeteg???
"Modell

1.6 VVTi
Szöveges ítélet

2003-ban vásároltam a Toyota Kovácstól, újonnan gépkocsimat.
Els? utam a szervízbe vezetett, AKADT A VÁLTÓ!
Megnyugtattak, hogy majd bekopik-hát nem kopott, azóta cseréltek kuplungot, váltóbovdent, de nem javult meg!!!
Váltót nem cserélnek, pénzt nem térítenek vissza, szakvéleményt nem adnak!!!
Lekezel?ek és arrogánsak voltak!
NEM ÚGY MINT A REKLÁMBAN!!!
Már 20000km van az autóban, elkezdett a motorháztet? átrozsdásodni, azt a szakvéleményt kaptam a kereskedést?l, a márkaszervízt?l és a TOYOTA HUNGARY KFT.-t?l is, hogy nem tudnak vele mit csinálni(esetleg átfényezik-kérdem én, mi történik ha a rozsdára ráfényeznek??? Azért vicces, nem??? Ezek a szakemberek-nem is beszélve az értékcsökkenésr?l!!!), biztos köfelver?dést?l történt(az ablaknál-oda még dobni sem tudok követ...!
Tehát a Toyotánál nincs garanciális javítás.
Jelenleg 2 igazságügyi szakvéleményem van, miszerint egyértelm?en anyaghiba okozza a rozsdásodást!!!-de a Toyota ezt nem ismeri el!

Érdekességként megemlíteném még, hogy a Toyota Rácznál azt az elutasítást kaptam, hogy csak ott lehet szervizeltetni garanciálisan az autót, ahol vásároltam, mert nekik erre nincs költségvetésük.
Tudtommal a garancia azt jelenti, hogy bármelyik Toyota szervízbe begurulhatok(független?l attól is, hogy melyik országban vagyok), és ott kötelez? megjavítaniuk autómat!!!
Úgy látszik Magyarországon nem így van!!!

Ezek után óvva intek mindenkit még a toyota névt?l is!!!
Els? és garantáltan utolsó ilyen gépkocsim volt ez!

Amúgy minden más rendben van az autón, bár a fedélzeti komputer néha meghülyül, és azt mutatja amit ? akar, a m?szerfal meg szörny? kemély recseg?s m?anyagból van, de az már a legkevesebb.
Hibalista

Váltó(akad)
Kuplung(nem emel ki rendesen)
Rozsdásodás(motorháztet?)
ABS(nem rossz, csak használhatatlan)
Ide hordtam szervizbe

Toyota Kovács-M4"

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1168 Dátum: 2008.12.04 23:03:54 »
Nehezen tudom elképzelni, hogy valós panasz esetén a Toyota ne cseréljen gariban bármit. Még gari idő után sem ritka, hogy méltányosságból megcsinálják, amennyiben az típushiba volt.
A Rácz meg már évek óta nem hivatalos szerviz, így nem csoda, hogy nem csinálják meg gariban.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1169 Dátum: 2008.12.04 23:04:55 »
bocs emberek, hogy itt pörgetem a topikot, de bele szeretnék ülni egy Versoba :devil: nahát eddig igazából odáig jutottam, hogy legyen Verso, meg legyen dízel, utóbbi elsősorban azért mert kevesebbet fogyaszt. bár nem számoltam utána, hogy a relatíve kevesebb fogyasztás/magsabb dizel ár ill. a benzines esetében kicsit magsabb fogyasztás/alacsonyabb benzin ár végül is hogy jön ki a végén? de ez a beírás a népítéleten elgondolkodtatott, ez 1,8asra vonatkozik:
"És most jön a meglepetés? ekkora kasznival országút-és bp vegyesben nem tudok vele 7,5-8liternél többet megeteni!
A negativ rekordom 8.7volt azt hittem csal a computer,de aztán kiszámoltam és tényleg annyi.
Igy úgy gondolom a versonál lényegét veszti a dizel,ugyanis az sem megy el 6,5-7alatt,a gázolaj drágább,és egy turbodizel sokkal szervizigényesebb."

ez összevág Misi tapasztalataival. meg gondolom igaza van úgy ein block az ürgének. csak a spórolást szem előtt tartva úgy tűnik (de cáfoljatok meg) nem érdemes dízelt venni és az 1,6os motorral nem lehet kisebb fogyasztást produkálni (gondolom csak deciliterekben mérhetőt).