Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2128241 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #840 Dátum: 2008.09.29 21:23:57 »
Andris már leírta a Corival kapcsolatban látottakat. Talán még annyit tennék hozzá, hogy maga a motor csontszáraz volt, olajfolyásnak, kókány munkának nyoma nem volt. A csomagtérben lévő víz volt eléggé necces, ha az rendszeresen olyan, akkor belülről fogja megenni a rozsda.
Ami infó még jött a TMaxtól: 2004 (?) tavaszán járt náluk kétszer, olyan hibával, hogy rángat, sokat eszik. De mondom, hang alapján, meg ahoyg indult, motorikusan nem tűnt hibásnak. Itt vannak a képek is: (most, hogy nézem, jut eszembe: a baloldali ajtónál vagy bentragadt kulcs miatt, vagy feltörési kísérlet miatt szét van barmolva az ablakkeret meg a kédergumi is rendesen. ez utóbbi bal elől is, ablak fölött...)





Ja, a hátsó ajtót az illesztési hézagok közötti difi miatt kaptam le. Balról elnyelte az ujjam, jobbról meg erőszakkal sem...
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.29 21:27:54 írta Kgabe »
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #841 Dátum: 2008.09.29 22:02:10 »
Erről mi a véleméynetek?

A leírás nagyon béna, maga az autó nem tűnik rossznak, az ár korrekt, ha minden rendbe vele, még jó vétel is lehet...

Tényleg full gáz a szöveg  :censored: ... És a végén az ultimatív genyó beetetés: FOGLALÓZVA ... :fuk2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #842 Dátum: 2008.09.29 22:12:18 »
Andris már leírta a Corival kapcsolatban látottakat. Talán még annyit tennék hozzá...

A leírásaitok, meg a képek alapján nekem biztosan nem kéne ez az autó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #843 Dátum: 2008.09.29 22:41:41 »
A leírásaitok, meg a képek alapján nekem biztosan nem kéne ez az autó.

Egyetértek...
Csomagtér beázás meg a rémálmaimba se jöjjön elő :wacko: mikor elemlámpával bebújva kerestem hol a fenébe folyik be a víz :censored: haver meg locsolta a kocsit, mondjuk most már szép emlék, az idő megszépíti :flowers:

« Utoljára szerkesztve: 2008.09.29 23:45:22 írta Peti »

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #844 Dátum: 2008.09.29 23:42:57 »
kis_andras, Kgabe, köszi szépen az alapos vizsgálódást és a részletes leírást..
Asszem rohanni nem fogok most Szegedre az autóért. Mondta az értékesítő a telefonba is h esztétikailag vannak rajta hibák, így gondolom elkapkodni sem fogják.. Tényleg árról mondott esetleg valamit, mármint mennyiért lehetne elhozni?
Hatalmas vételnek nem tűnik, de ennyi alapján azt sem mondom hogy semmiképpen sem kellene, mindenképpen alszom még rá párat.
A legnagyobb gáz a beázás, az sajnos elég sok E11-nél előfordul. Ha még kapott is hátulról az autó akkor főleg problémás. Sérülésekről volt valami bővebb infó (mekkora, hol javították, stb.)
Ha jól látom hétvégén mindketten jöttök, akkor majd bővebben értekezhetünk róla.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #845 Dátum: 2008.09.30 00:03:49 »
kis_andras, Kgabe, köszi szépen az alapos vizsgálódást és a részletes leírást..
............


Pénzről nem beszéltünk, a végén elmondtuk, hogy csak felderítő egységet játszunk.. A sérülések... Érdekes történet lehet ::)
A rétegmérő szerint a bal első sárvédő kivételével semmi nem volt fújva... ( minden elemen 3-4-5mérést végeztem)
Tehát márkakereskedésből/bontóból pótolták a roncsolódott alkatrészeket... Számomra nagy melepetés volt, mert a kereskedő őszintén az első kérdésre elmondta, hogy 4elem volt bajos.
Felajánlotta, hogy hoz ki műszert, de gyorsabb voltam... A beázásról nem tudok nyilatkozni, nem volt beázós autóm. Megmondom őszintén, eszembe sem jutott volna felhajtani a csomagtartótálca alját :shifty:
Mindenesetre elszomorító ennyi karcot, horzsolást látni egy autón... Meg hogy mind a négy felni odavan....  :censored:
Az első gumikra kíváncsi lettem volna, mert zűrös lehetett, ha a használtautó kereskedő lecserélte újakra!
Amúgy Barumot kapott előre, hátul elég viseletes Sava-k vannak.
Szombaton mesélünk részletesen... (most úgy néz ki, hogy foci után haza kell jöjjek :online2long: )
kisa
born to ride

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #846 Dátum: 2008.09.30 00:13:31 »
Még egy pár dolog, aztán a többit tényleg 7végén..
Mi a mostani rendszáma, illetve lehet tudni miért van új?
A padkás felni alatt mit értesz? Le is van ütve vagy csak le van húzva az oldala?

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #847 Dátum: 2008.09.30 00:18:50 »
Még egy pár dolog, aztán a többit tényleg 7végén..
Mi a mostani rendszáma, illetve lehet tudni miért van új?
A padkás felni alatt mit értesz? Le is van ütve vagy csak le van húzva az oldala?

Gábor képein láthatsz egy felnit... kb mind úgy néz ki.
JDT-999 a mostani rendszáma, és az értékesítő nem tudta, hogy miért van új.
Gyanúja szerint a tulaj vagy elhagyta az egyiket, vagy baleset következtében roncsolódott, és akkor igényeltek rá újat.
kisa
born to ride

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #848 Dátum: 2008.09.30 09:35:52 »
Azért mert elveszti nem kell új rendszám, legyártják újra.
Sanszosabb, hogy hosszú ideig állt (mondjuk javítás miatt) és egyszerűen kivonták a forgalomból, hogy addig se kelljen fizetni rá semmit.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #849 Dátum: 2008.09.30 10:57:46 »
Vagy gyakran volt biztosítónál? :whistling:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #850 Dátum: 2008.09.30 10:58:32 »
Azért mert elveszti nem kell új rendszám, legyártják újra.
Sanszosabb, hogy hosszú ideig állt (mondjuk javítás miatt) és egyszerűen kivonták a forgalomból, hogy addig se kelljen fizetni rá semmit.

Azt, hogy állt-e nagyjából ki lehet következtetni az Emil Frey látogatottságából... Sajnos elmulasztottuk megnézni a szervízkönyvet, de van....
A mostani frsz. kb. 4éves lehet.
Esetleg a volt tulaj nevét meg tudom kérdezni, és indiszkrét módon fel lehetne hívni :flowers:
kisa
born to ride

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #851 Dátum: 2008.09.30 11:56:08 »
Vagy gyakran volt biztosítónál? :whistling:
Hamarosan kapok infot biztosítós berkekből...
Akkor sok minden kiderül.  :ph34r:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #852 Dátum: 2008.09.30 19:27:29 »
Azért mert elveszti nem kell új rendszám, legyártják újra.
Sanszosabb, hogy hosszú ideig állt (mondjuk javítás miatt) és egyszerűen kivonták a forgalomból, hogy addig se kelljen fizetni rá semmit.

Ideiglenes forgalomból kivonásnál nem változik meg a rendszám (sőt, még le sem kell adni). Ha meg véglegesen kivonták és aztán visszahelyezték, akkor ott vmi kapitális gubanc lehetett.

Viszont olyanról már többször hallottam, hogy mikor karambol miatt az egyik rendszám roncsolódott, akkor a kocsi új rsz-t kapott. Na most, én nem látom a különbséget a roncsolódás miatti megsemmisülés és az elvesztés között, de nem tudom, hogy konkrétan mi a helyzet utóbbi esetén.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #853 Dátum: 2008.09.30 19:30:40 »
kis_andras, Kgabe, köszi szépen az alapos vizsgálódást és a részletes leírást..
............


Pénzről nem beszéltünk, a végén elmondtuk, hogy csak felderítő egységet játszunk.. A sérülések... Érdekes történet lehet ::)
A rétegmérő szerint a bal első sárvédő kivételével semmi nem volt fújva... ( minden elemen 3-4-5mérést végeztem)
Tehát márkakereskedésből/bontóból pótolták a roncsolódott alkatrészeket... Számomra nagy melepetés volt, mert a kereskedő őszintén az első kérdésre elmondta, hogy 4elem volt bajos.
Felajánlotta, hogy hoz ki műszert, de gyorsabb voltam... A beázásról nem tudok nyilatkozni, nem volt beázós autóm. Megmondom őszintén, eszembe sem jutott volna felhajtani a csomagtartótálca alját :shifty:
Mindenesetre elszomorító ennyi karcot, horzsolást látni egy autón... Meg hogy mind a négy felni odavan....  :censored:
Az első gumikra kíváncsi lettem volna, mert zűrös lehetett, ha a használtautó kereskedő lecserélte újakra!
Amúgy Barumot kapott előre, hátul elég viseletes Sava-k vannak.
Szombaton mesélünk részletesen... (most úgy néz ki, hogy foci után haza kell jöjjek :online2long: )

A karcok meg a horzsolások, illetve a felniken a sérülések engem adott esetben nem zavarnának, ha az autó amúgy jó áron van. A beázás is csak akkor gáz, ha korábbi törésre utal.

Amúgy nekem első dolgom megnézni a csomagtartó padlóját, miután kinyitottam a fedelet. Így deríthető ki (jó eséllyel), hogy törött volt-e az autó hátulja (jelentős mértékben).

Amitől viszont elfogna a frász, azok a fura hézagok meg belül a törött, lógó burkolatok  :wacko:

------------------------------------

Van saját rétegvastagság-mérőd?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #854 Dátum: 2008.09.30 21:37:00 »
A karcok meg a horzsolások, illetve a felniken a sérülések engem adott esetben nem zavarnának, ha az autó amúgy jó áron van. A beázás is csak akkor gáz, ha korábbi törésre utal.

Amúgy nekem első dolgom megnézni a csomagtartó padlóját, miután kinyitottam a fedelet. Így deríthető ki (jó eséllyel), hogy törött volt-e az autó hátulja (jelentős mértékben).

Amitől viszont elfogna a frász, azok a fura hézagok meg belül a törött, lógó burkolatok  :wacko:

------------------------------------

Van saját rétegvastagság-mérőd?
Karc, ilyesmi sztem sem gáz. A csomagtér padlója egyben volt, abból kiindulva nem tűnt hátulról töröttnek, a víz viszont gáz volt. Andrisnak meg jó kapcsolatai vannak, onnan a mérő... :tt2: :whistling:
Gabe 254.