Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131103 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #690 Dátum: 2008.09.21 22:19:24 »
ez a folia olyan mint a mercedes. sok mindenki maffiozokra és orkokra asszocializál. kispolgári de benne van a népekben. :-*
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #691 Dátum: 2008.09.21 22:40:18 »
pff na ez igy nem lesz egyszeru, :)))
holnap majd leinfozom
Mindenkeppen facelift utanit keresel? Csak mert az enyem elado...
http://www.hasznaltauto.hu/2356786_toyota_corolla_2002

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #692 Dátum: 2008.09.21 23:17:07 »
pff na ez igy nem lesz egyszeru, :)))
holnap majd leinfozom
Mindenkeppen facelift utanit keresel? Csak mert az enyem elado...
http://www.hasznaltauto.hu/2356786_toyota_corolla_2002


szia

koszi az ajanlatot ,azt hiszem mar beszeltunk telefonon, ha jol emlexem kicsit sok volt a km (de tuti nincs visszatekerve legalabb), bar az auto igy kepekrol maximalisan rendben van


kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #693 Dátum: 2008.09.21 23:40:56 »
ez a folia olyan mint a mercedes. sok mindenki maffiozokra és orkokra asszocializál. kispolgári de benne van a népekben. :-*


Ennyi? azt hittem velősebb okok állnak a háttérben :sweatdrop:
Peti? Ákos2004? pü-be is jöhet, vagy a fóliás topicba, hogy ne legyen off :flowers:
kisa
born to ride

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #694 Dátum: 2008.09.21 23:49:57 »
pff na ez igy nem lesz egyszeru, :)))
holnap majd leinfozom
Mindenkeppen facelift utanit keresel? Csak mert az enyem elado...
http://www.hasznaltauto.hu/2356786_toyota_corolla_2002


szia

koszi az ajanlatot ,azt hiszem mar beszeltunk telefonon, ha jol emlexem kicsit sok volt a km (de tuti nincs visszatekerve legalabb), bar az auto igy kepekrol maximalisan rendben van


Igen az lehet. Hivtak mar paran, nem tudtam hogy innen is :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #695 Dátum: 2008.09.21 23:52:58 »
Az 1.3as Yarishoz képest, h megy egy ilyen 1.4es Corolla?

Függ a vezetési stílustól is, a dízel Cori biztos erősebbnek fog tűnni, mert nyomatékosabb, de a "valóságba" jobban megy egy 1.3-as Yarisz.

Peti, majd egyszer csinálunk egy Balaton-Pécs utat, te 1.3-as Yarissal, én kisdízel Corival. A jó kis dimbesdombos somogyi meg baranyai tájon. Föl a nagy kapaszkodósávos emelkedőkön. Meglátjuk, melyik autó fog jobban menni, melyik fog erősebbnek "tűnni"  :yes: ... A valódi közlekedés nem állórajtos 0-100 gyorsulásból áll.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #696 Dátum: 2008.09.22 00:02:58 »
Persze, fényképekkel dokumentáltam. Igazából nem az én autóm eladása miatt írtam, hanem azért, hogy az autóvásárlás nem abból áll, hogy a rétegvastagságmérőt nézzük rettegve. Nameg a törés, ami nem szerkezeti károsodással jár, igazából lényegtelen, max alkualapnak jó.



De-de, az autóvásárlás azzal indul, hogy végignézzük a kocsit rétegvastagság-mérővel, és ha javított, akkor CSAK abban az esetben foglalkozunk tovább vele, ha az eladó ABSZOLÚT hihetően dokumentálja, hogy a sérülés nem volt strukturális (lásd a te kocsid esetét, például). De ez is csak abban az esetben érvényes, ha jó áron kínálja az autót. Mert van belőle választék, és igenis van autó, ami nem volt sérült, nincs visszatekerve az órája, nem fapados, és még az ára is jó. Amúgy pedig úgy gondolom, hogy ilyen fiatal autó esetében az ember igenis törekedjen arra, hogy valóban kifogástalan állapotút vegyen. Mert nem két forintról beszélünk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #697 Dátum: 2008.09.22 00:14:14 »
Sziasztok

Most cserelunk autot es ez kerult teritekre erosen

http://www.hasznaltauto.hu/2347340_toyota_corolla_2004

velemenyek??
ill mit nezzunk meg rajta jol ??

udv

koszi
tomi

Tomi, ez egy szanaszéjjel törött, összetákolt autó! Rossz ránézni a képekre, főleg amelyiken szemből, meg jobbról látható. Fotón is látszik, hogy törött, és az azért már nagy baj. Emellett, ahogy Misi is írja, nem is lehet faceliftes ezzel a rendszámmal és forgalomba helyezési dátummal. El kell felejteni. Sosem szabad adott évjáraton belül a legolcsóbbakat nézni!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #698 Dátum: 2008.09.22 00:14:37 »
kis_andrasnak pont eladó a kocsija. Igaz, 1.4 D-4D és 2006os. És 3,5 körül tartja.

Ha minden igaz, ismerettségi körön belöl elviszik pár hónapon belöl....
Sérülésestől-mindenestől... Az ismert előélet fontosabb nekik szerencsére....
Az a  :censored: :censored: :censored: kerékpáros meg.... :2guns:
Akkor lesz benne kb. 85k km, és még 5hónap garancia.... Előreláthatólag 3.3-3.4 körül, úgyhogy sikerül aránylag jól kiszállni belőle :innocent:
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #699 Dátum: 2008.09.22 00:28:03 »
Ez az autó ennyit ér. Kép alapján megnézésre érdemes...


Döbbenet, hogy megy lefelé az áruk  ::) ... Egy éve talán 2003-ast lehetett volna találni 2.2-ért. De 2004-est nem, pláne 2005-öst  :eek: ... Jó, persze, tudom - 1.4 benzin, három ajtó, majdnem alap felszereltség... De akkor is. Döbbenet!

Mennyit érhet most jóbarátném 2005 decemberi 1.4 dízel MMT ötajtós Solja? Mennyiért tudnánk most eladni? (Na nem mintha el akarnánk, csak érdekelne.)

Azért ez az értékvesztés nagy rákfenéje az új/fiatal autó vásárlásának  :wacko: ... Az Avensis kábé annyiba "került" csak értékvesztésben a szűk egy év alatt, mióta megvan, mint amennyit a Camryre összesen költöttem a tíz év alatt, mióta az enyém  :eek:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #700 Dátum: 2008.09.22 00:33:33 »
Na, megnéztem, hogyé' mennek manapság a 2005-ös kisdízel Corik. Wazz  :eek: ... Jó, ha 3 M-et megkapnánk az autóért. A 4.8 milliós, két és háromnegyed éves autóért. Őrület  :wacko: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #701 Dátum: 2008.09.22 07:42:49 »
nekem a sötétítés unszimpatikus
Akkor megnyugodtam, mert én is lapozok a sötétített üvegű autóknál, azt hittem egyedül vagyok ezzel. A másik ilyen a vonóhorog. Na de ebbe nem megyek bele.
Egyébként szép az autó így ránézésre.

Ezt megindokolnád? Érdekelne... Nekem minden autómon lesz fólia, nagyon szeretem, áldom a feltalálóját!

Én nem pártolom az ilyen full lefóliázott autókat, egyrészről félek hogy egy 20éves rallyrajongó használta, így enyhe bizalmatlanságot kelt bennem, nameg én nem szeretem - kimondottan zavar, így az lenne az első, hogy le kellene szedetnem. A fólia meg az autó tulajának izlését, berendezkedését mutatja, én meg olyan autót akarok venni, ami legközelebb van a gyári állapothoz, nameg semmi sem emlékeztet arra, hogy ennek az autónak volt már más tulaja.  De ez kb olyan szinten van bennem, mint másban a piros szín kerülése. Biztos, hogy részben alaptalan az "előitéletem", de hát mint tudjuk a használtautó vásárlók igényei, preferenciái is nagy szórást mutatnak.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #702 Dátum: 2008.09.22 07:47:50 »
Persze, fényképekkel dokumentáltam. Igazából nem az én autóm eladása miatt írtam, hanem azért, hogy az autóvásárlás nem abból áll, hogy a rétegvastagságmérőt nézzük rettegve. Nameg a törés, ami nem szerkezeti károsodással jár, igazából lényegtelen, max alkualapnak jó.



De-de, az autóvásárlás azzal indul, hogy végignézzük a kocsit rétegvastagság-mérővel, és ha javított, akkor CSAK abban az esetben foglalkozunk tovább vele, ha az eladó ABSZOLÚT hihetően dokumentálja, hogy a sérülés nem volt strukturális (lásd a te kocsid esetét, például). De ez is csak abban az esetben érvényes, ha jó áron kínálja az autót. Mert van belőle választék, és igenis van autó, ami nem volt sérült, nincs visszatekerve az órája, nem fapados, és még az ára is jó. Amúgy pedig úgy gondolom, hogy ilyen fiatal autó esetében az ember igenis törekedjen arra, hogy valóban kifogástalan állapotút vegyen. Mert nem két forintról beszélünk.

Én 4-6 esetleg 8éves autókról beszéltem. Nem tudom mikor néztél utoljára E12-eseket a piacon, de ha találsz 5ajtós HB 1,4-est leinfózható valós márkaszervizes szervizkönyvvel, normál km futással, abszolut törésmentesen, akkor kérlek linkeld ide be, mert van aki örülne neki. Nekem mások a tapasztalataim. Sok az eladó autó, ez tény, de mindegyikkel van valami gond, nekem ez a tapasztalatom. Nem engedheti meg magának a mai corolla vásárló, hogy a 4-6évesek közül kizárja a pl. tolatási hiba miatt újrafényezett hátsó lököst stb.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #703 Dátum: 2008.09.22 07:49:39 »
Na, megnéztem, hogyé' mennek manapság a 2005-ös kisdízel Corik. Wazz  :eek: ... Jó, ha 3 M-et megkapnánk az autóért. A 4.8 milliós, két és háromnegyed éves autóért. Őrület  :wacko: ...

Az utóbbi pár hónapban megzuhantak az árak. De azért az már majdnem hároméves kocsi és az új ár kb. 65%-a, ez szerintem annyira nem rossz, hiszen a piac közel sem fizeti meg az extrákat (SOL, MMT) annyira, amennyibe újonnan kerültek. Illetve a Toyota márka elég jó értéktartással bír. Nagyobb autókon arányában is többet lehet "bukni". Ugye én az egyterűpiacot nézegetem mostanság kiemelten, szépen drágább egy azonos évjáratú COV, mint pl. egy OFF C-Max ON.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #704 Dátum: 2008.09.22 07:51:28 »
Én nem pártolom az ilyen full lefóliázott autókat, egyrészről félek hogy egy 20éves rallyrajongó használta, így enyhe bizalmatlanságot kelt bennem, nameg én nem szeretem - kimondottan zavar, így az lenne az első, hogy le kellene szedetnem. A fólia meg az autó tulajának izlését, berendezkedését mutatja, én meg olyan autót akarok venni, ami legközelebb van a gyári állapothoz, nameg semmi sem emlékeztet arra, hogy ennek az autónak volt már más tulaja.  De ez kb olyan szinten van bennem, mint másban a piros szín kerülése. Biztos, hogy részben alaptalan az "előitéletem", de hát mint tudjuk a használtautó vásárlók igényei, preferenciái is nagy szórást mutatnak.

Pontosan így gondolkodom én is. :)