Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1558615 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Corolla Verso
« Válasz #4005 Dátum: 2014.07.26 20:27:26 »

Csak tippeket kérnék tőletek egy problémára. Két hét mulva lesz szervize a kocsinak, de ma jött ki vmi gond a klimával. Mielőtt megy a kocsi a szervizbe, gondoltam felkészülnék alkatrész árakbol hátha cserélni kell vmit.
Nejem használja a kocsit, de már honapok ota panaszkodott, hogy mintha nem hűtene rendesen a klima. Néha hogy mentem a kocsival nem volt tul meleg, de nem is tűnt fel hogy gyenge lenne. Ma viszont mentünk a 30fokba 200km-t és a végén már szinte nm is éretzem hogy hideget fujna, még akkr sem ha 17fokra állitottam. Egyszercsak vmi fehér füst szerü levegő kezdett bejönni az utas felőli levegő befujon.
Itthon állo helyzetbe probálgattam, ha benyomom a klima gombot, akkr a fordulata a motornak megemelkedik, mint mindig,, de nem hallom a klima kattanását. Klima kompresszorra gyanakszom, de azért megnyugodnék ha csak a gáz ment volna el belőle...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Corolla Verso
« Válasz #4006 Dátum: 2014.07.26 20:32:42 »
Valszeg keves a gaz a rendszerben. Nemreg volt egy video a vezess.hu-n, ahol egy amerikai tette be a videot, hogy az autoja havat fuj be a legterbe. Ott fejtettek ki, hogy azert van, mert keves a gaz es csokken a hatekonysag emiatt a huto egy resze elfagy es havat fuj be az auto. Gondolom Neked a fust is kifagyott viz lesz, remeljuk  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re:Corolla Verso
« Válasz #4007 Dátum: 2014.07.26 20:45:41 »
köszi a gyors meg megynyugtato választ  :D
van modja annak hogy én is tudjam ellenőrizni a gáz"szintet"?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corolla Verso
« Válasz #4008 Dátum: 2014.07.26 21:01:02 »
Nincs. Illetve de, nem napos helyen klíma bekapcs, 5 perc járás után ellenőrzöd egy mezei hőmérővel, hogy ahol fújja a levegőt, ott 7-12 fok között van-e.
Egyébként el kell menni klímáshoz, ahol lefejtik a gázt, legrammozzák és a gyári grammot töltik vissza bele. Nekem is ez volt, alig hűtött, a gyári 650 gramm helyett (E11 Cori) 160 volt csak benne).
         

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re:Corolla Verso
« Válasz #4009 Dátum: 2014.07.26 23:03:44 »
Attol károsodhat valami a klimába ha gáz nélkül/ ill. kevés gázal be van kapcsolva? Még két hét van szervizig, addig ki kellene huznia. Azért hidegebb levegőt fuj még igy is mintha be se lenne kapcsolva...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corolla Verso
« Válasz #4010 Dátum: 2014.07.27 06:52:21 »
Attol károsodhat valami a klimába ha gáz nélkül/ ill. kevés gázal be van kapcsolva?
A klímagáz szállítja a hozzákevert olajat. A kevés gázzal nem látja el rendesen a feladatát, a rendszerben lévő tömítések kiszáradnak, a gázvesztés felgyorsul ami előrébb hozza a klímakompresszor leégését. Ennek elkerülésére kell még télen is legalább havonta 1x 5 percre megjáratni a klímát. Évenként 10% gázvesztés normális.

A klíma teljesítménycsökkenésének nemcsak a rosszul tömített/gázvesztett rendszer lehet az oka, hanem az elszennyeződött pollenszűrő valamint a klímahűtő. Érdemes a pollenszűrőt cserélni (különösen fokozott párásodás esetén) valamint a klímahűtőt "bogártalanítani".

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #4011 Dátum: 2014.07.27 08:45:47 »
Csak tippeket kérnék tőletek egy problémára. Két hét mulva lesz szervize a kocsinak, de ma jött ki vmi gond a klimával. Mielőtt megy a kocsi a szervizbe, gondoltam felkészülnék alkatrész árakbol hátha cserélni kell vmit.
Nejem használja a kocsit, de már honapok ota panaszkodott, hogy mintha nem hűtene rendesen a klima. Néha hogy mentem a kocsival nem volt tul meleg, de nem is tűnt fel hogy gyenge lenne. Ma viszont mentünk a 30fokba 200km-t és a végén már szinte nm is éretzem hogy hideget fujna, még akkr sem ha 17fokra állitottam. Egyszercsak vmi fehér füst szerü levegő kezdett bejönni az utas felőli levegő befujon.
Itthon állo helyzetbe probálgattam, ha benyomom a klima gombot, akkr a fordulata a motornak megemelkedik, mint mindig,, de nem hallom a klima kattanását. Klima kompresszorra gyanakszom, de azért megnyugodnék ha csak a gáz ment volna el belőle...

Mikor takarítottad-(tattad) a klíma kondenzátort a motortérből kifelé , legalább hálózati nyomású vizzel.? Az egyik leggyakoribb oka a menet közbeni befújt levegő hőmérséklet emelkedésnek, a megnövekvő(akár jelentősen is) kondenzációs nyomás és hőmérséklet.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corolla Verso
« Válasz #4012 Dátum: 2014.07.27 08:56:44 »
he,szerinted pista op érti,h mit kérdeztél?
és te érted é?;) ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re:Corolla Verso
« Válasz #4013 Dátum: 2014.07.27 09:27:28 »
Öszintén szolva ami a motortérbe van ahhoz nm sokat nyulok - azon kivül minden kis karcolást elpolirozok meg ilyenek, de a motortháztető alatti részt hagyom a szervizre. Mindig ugy vtam vele, inkább hordom márkaszervizbe  a kocsit szervizelni, nekik tudniuk kell h mikor mit kell kitakaritani/cserélni - ezért is drágábbak mint egy sima autoszerviz. De ha ez nem igy van akkr rákeresek gugliba hogy mit is irtál azt megnézem  :lol:

Amugy az hogy a gáz elfogyott a rendszerből várhato, 5év/175000km és még nm volt töltve, anno mig focusom volt évente kifogyott belőle a gáz, mindig csak ujratöltötték mondván h normális h ennyi elszivárog 1 év alatt

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #4014 Dátum: 2014.07.27 09:48:04 »
Üdv!

Steve OP:

Elvileg erről van szó:
Találomra rákerestem egy CoV-ra, mert a tiéd adatait nem tudom:
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2008_TOYOTA_COROLLA+VERSO_AUR10L-GRFEXW_8718.html

Itt a 88450 jelű részegységről van szó, ami ha elkoszolódik, akkor nem tudja leadni a hőt rendesen, ezért nem tud megfelelően hűteni a rendszered.
Elég benézni a motortérbe, a rajz szerint a klímakompresszorral össze van kapcsolva. Úgy szokott lenni, hogy a vízhűtő mellé teszik . Ha az eleje koszos, eltömődött, akkor a motortérből kifelé lehet lepucolni pl. vízzel kiveretni (mivel a motortér felé csak jobban eltömnéd).
Ha megnézed és ez a baja, de nem akarod kipucolni, akkor csináltasd persze szakemberrel.

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re:Corolla Verso
« Válasz #4015 Dátum: 2014.07.27 16:05:29 »
Gondolom a radiátorra gondolsz, de igy ránézésre nincs eltömődve. Viszont ami miatt a kompresszorra gyanakszom az az hogy eddig mikor megnyomtam a klima gombot, lehetett hallani egy jellegzetes hangot, mintha valami mágneskapcsolo kattanna utána meg egy pisszenést, és ez mindegyik most elmarad. A két venti ami szépen egymás mellett van azok egyből beindulnak de semmi más.

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Corolla Verso
« Válasz #4016 Dátum: 2014.07.27 17:12:08 »
Fel kell tölteni és nyomást mérni, akkor kiderül működik e és mennyire jó még a kompresszor.
Szerintem nincs nagy baja, gáz hiány miatt a nyomáskapcsoló tiltja a kompresszort.

borati67

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Corolla Verso
« Válasz #4017 Dátum: 2014.07.27 22:56:52 »
A gyári rádió ki lett szerelve mert bedöglött végleg. És most nem tudom kikapcsolni az övcsipogást.Eddig mindig sikerült de most hiába.Összefüggésben lehet ez a rádióval?
Család:
Toyota Corolla Verso D4D 2.0/ 2005
Toyota Rav4 2,2 DCAT 4x4/ 2007

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Re:Corolla Verso
« Válasz #4018 Dátum: 2014.08.02 14:36:30 »
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, ugyanis az autóban valami ciripel a műszerfal bal oldali részén a felső kesztyűtartó környékén. Ami érdekes az hogy akkor is hallatszik ha megállok az autóval de megy a motor (pl.: nyitom a parkoló kaput) kicsit olyan a hangja mintha egy rellé kapcsolgatna össze vissza. A hang keletkezése vagy megszűnésének kiváltó okára semmilyen jól kategorizálható dolgot nem tudtam meghatározni.

Próbáltam a szervizben érdeklődni de semmi okosat nem tudtak mondani és mivel akkor pont nem hallatszott és előidézni sem tudom ezért azt mondták ne foglalkozzak vele, azonban mivel úgy látom ez egy visszatérő jelenség engem zavar.

Szerintetek mi lehet a gond?

Üdv,
Hypervisor

Hali!
Ugyanez a jelenség időnként nálam is van, a kesztyűtartók körül, alulról bentről jövő kattogó hang, és nekem is akkor ha pl. megállok egy piros lámpánál vagy elindulok egy kis ideig kattog- kocog aztán csend és lehet napokig hónapokig semmi. Én sem tudom mi lehet...
ha valakinek volt hasonló jelenség és ötlete én is meghallgatnám...  ::)
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

fenegie84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re: Corolla Verso
« Válasz #4019 Dátum: 2014.08.03 11:52:38 »
Sziasztok! A fogyasztásmérő által közölt adatra mennyire lehet hagyatkozni? 2005 1.8 vvti.