Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3753083 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5115 Dátum: 2011.03.07 00:56:04 »
A Sachs egy jó márka, annyi biztos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

captainsun

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5116 Dátum: 2011.03.07 11:20:29 »
Szevasztok!
A múlt héten kicseréltettem a kuplung-szerkezetet, a kinyomócsapágyat és a tárcsát. Ismét tökéletes (és szép) az autóm, mert a jó időt kihasználva felpolíroztam és kitakarítottam a belsejét is, új gumiszőnyegeket vágtam bele. A szerelőnél kiszedtük az izzítógyertyákat, olyanok voltak, mint amilyennek lennie kell, az olaj 8.000 km alatt alig fogyott valamennyit, tehát a nagy hiba-diagnosztika azt hiszem megcáfolásra került. Örülök, hogy az Avensis-esek táborában maradok és nem dobom el az autóm egy olyan "típushiba" miatt, amiről eddig senki sem hallott (tehát nincs). Azért maradok köztetek, de már nem gyomorgörccsel.  :lol:
Akinek eddig ilyesmi problémája volt, mindenkinek azt tanácsoltam, hogy fórumozzon, így szerelők és tulajok véleményét, tapasztalatát is láthatja. Nekem ez volt az első ilyen élményem, de átélni nehezebb volt, mint gondoltam.  [rohog]

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5117 Dátum: 2011.03.07 12:09:28 »
Szevasztok!
A múlt héten kicseréltettem a kuplung-szerkezetet, a kinyomócsapágyat és a tárcsát. Ismét tökéletes (és szép) az autóm
szia, milyen márkájú kuplungszettet vettél?

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5118 Dátum: 2011.03.07 14:33:09 »
A Sachs egy jó márka, annyi biztos.

Végül aisint rendeltem, camryben minden aisin s egész jól bírja  :yes:
ma is aku feltöltése után pöcccczzzre indult, azért a camry 110 lóereje más, mint az avéjé vhogy többnek tűnik  :D
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

captainsun

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5119 Dátum: 2011.03.07 17:36:53 »
Exedy...  :hmmmm:

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5120 Dátum: 2011.03.07 19:04:37 »

A legzsak persze eg nalam is 2-3 masodpercre. Bocsanat, rosszul fogalmaztam. Ugy ertettem, hogy a fentebb emlitett lampak gyujtasban egve maradnak akar percekig is. Amint inditozom, elalszik minden. Igy normalis? Vagy gyujtas raadasakor is el kene aludni az olajnyomas, akksi es naranccsarga motor ikonnak 2-3 mp utan, akkor is, ha nem inditozom?
Miért is kellene?
Bekapcsolt gyújtásnál nincs se töltés, se olajnyomás. A "Check Engine" sem tudja a katalizátort és az egyebeket ellenőrizni.
Ezekhez a motornak járni kell.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5121 Dátum: 2011.03.07 19:23:03 »
Ma bevittem a Nagylányt a halásztelki Reálba a visszahívogatásos játékra.
Másfél óra után gyógyultan távozhatott (ha jól vettem ki a dolgot egy nagynyomású szelep (vagy mi) volt a huba).
Országos pangás volt munkafronton, egyedül én voltam javításon (az állásokon összesen 3 kocsi figyelt) a heti előjegyzési táblán 3 munkalap.
Viszont az autó valahogy megváltozott (remélem, nem csak a szervizjáró tulaj tévképzete), mintha a motor egyenletesebben járna.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5122 Dátum: 2011.03.07 21:03:23 »
Ma bevittem a Nagylányt a halásztelki Reálba a visszahívogatásos játékra.
Másfél óra után gyógyultan távozhatott (ha jól vettem ki a dolgot egy nagynyomású szelep (vagy mi) volt a huba).
Országos pangás volt munkafronton, egyedül én voltam javításon (az állásokon összesen 3 kocsi figyelt) a heti előjegyzési táblán 3 munkalap.
Viszont az autó valahogy megváltozott (remélem, nem csak a szervizjáró tulaj tévképzete), mintha a motor egyenletesebben járna.
A visszahivas kereteben minden D4 motoros Avensist ingyen atneznek, illetve szukseg szerint javitanak? Vagy csak azt, ami vegig markaszervizben szervizelt? Az enyemet mar ugy vettem, hogy csak az elso harom evben jart markaszervizben, viszont az olaj + szurocserek utana es azota is rendben meg lettek csinalva.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5123 Dátum: 2011.03.07 21:12:03 »
Egyebkent vasarnap este a telefonom hangrogzitojevel (.wav-ba) rogzitettem a fura kerrego, buborekolo hangot, meg az a kinlodo motor is fel lett veve. Viszont szamitogepen visszahallgattam, es ertekelhetetlenul rossz minosegu a hang. Meg igy, hogy tudom mit kellene hallani sem nagyon hallom :) Szoval kenytelen leszek a kamerammal felvenni, az csak jobb minoseget produkal (sajnos nincs itthon kondenzatoros mikrofonom es egyebeim, hogy kicsit minosegibb felvetelt keszithessek). Amint lesz valami hasznalhato hanganyag, feltennem valahova, hatha valaki rajon mi adhatja ezt ki.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5124 Dátum: 2011.03.07 21:31:12 »
Egyebkent vasarnap este a telefonom hangrogzitojevel (.wav-ba) rogzitettem a fura kerrego, buborekolo hangot, meg az a kinlodo motor is fel lett veve. Viszont szamitogepen visszahallgattam, es ertekelhetetlenul rossz minosegu a hang. Meg igy, hogy tudom mit kellene hallani sem nagyon hallom :) Szoval kenytelen leszek a kamerammal felvenni, az csak jobb minoseget produkal (sajnos nincs itthon kondenzatoros mikrofonom es egyebeim, hogy kicsit minosegibb felvetelt keszithessek). Amint lesz valami hasznalhato hanganyag, feltennem valahova, hatha valaki rajon mi adhatja ezt ki.

Várom, szívesen meghallgatom :)
Zsono

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5125 Dátum: 2011.03.07 21:47:40 »
Idézet
A visszahivas kereteben minden D4 motoros Avensist ingyen atneznek, illetve szukseg szerint javitanak? Vagy csak azt, ami vegig markaszervizben szervizelt?
A visszahívás szempontjából lényegtelen, akkor is érinti az autót ha soha nem volt benne olaj cserélve. Viszont nem minden D4 motorost, csak egy bizonyos alvázszámtartományba eső autókat. Mivel nem te vagy az első tulaj egyszerübb, ha bemész egy márkakereskedésbe, és megkérdezed érint-e a dolog...

Idézet
Egyebkent vasarnap este a telefonom hangrogzitojevel (.wav-ba) rogzitettem a fura kerrego, buborekolo hangot, meg az a kinlodo motor is fel lett veve. Viszont szamitogepen visszahallgattam, es ertekelhetetlenul rossz minosegu a hang.
Szívesen segítek, és gondolom mások is, viszont kamerázás helyett nem inkább egy márkaszervízt kellene felkeresni? Ne értsd félre, szívesen meghallgatjuk, de attól még nem fog megjavulni.
Xanyi

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5126 Dátum: 2011.03.07 22:05:10 »
Exedy...  :hmmmm:
szerelőm nem teszi be, mert 1x befürdött vele 2 hét alatt szétesett (mindenhol lehet anyaghiba, de azóta nem bízik benne),nameg aisint találtam br 32650-ért (sachs 36e lenne, dehát az aisin japó (remélem)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5127 Dátum: 2011.03.07 22:12:31 »
Látom kuplung a téma... aisin ment az avéba is anno, nem volt vele gond majdnem egy évig ;)

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5128 Dátum: 2011.03.07 23:09:20 »
Idézet
Egyebkent vasarnap este a telefonom hangrogzitojevel (.wav-ba) rogzitettem a fura kerrego, buborekolo hangot, meg az a kinlodo motor is fel lett veve. Viszont szamitogepen visszahallgattam, es ertekelhetetlenul rossz minosegu a hang.
Szívesen segítek, és gondolom mások is, viszont kamerázás helyett nem inkább egy márkaszervízt kellene felkeresni? Ne értsd félre, szívesen meghallgatjuk, de attól még nem fog megjavulni.
Mar egyszer probaltam szervizben, de sajnos akkor nem akarta produkalni a hibat, pedig elotte 30 km-t palyaztam meg jo negyed orat jarattuk egyhelyben is, de tok nema volt :) Addig is rajta kapom, es rogzitem, amikor csinalja. Ha pedig ugy veszem eszre, hogy az ido felmelegedesevel konnyebben reprodukalhato a hiba, akkor elviszem megint szervizbe. Egyebkent a hangon kivul szerencsere mas hibajelenseg nem tarsul hozza. Rendesen huz, nem fogyasztja az olajat es a hutovizet, nincs hibakod (nem eg a check engine lampa) es a motornak szep hangja van.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5129 Dátum: 2011.03.07 23:21:40 »
Látom kuplung a téma... aisin ment az avéba is anno, nem volt vele gond majdnem egy évig ;)
kicsit hosszabb ideig szeretném használni
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)