Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3753511 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5085 Dátum: 2011.02.27 21:01:22 »
A balos helyzetjelzője ugye megvan, az összes hiány a bal első index és tompított volt, balos oldal többi része és  a teljes jobb oldal  megvolt...
Ezt most nem értem  :hmmmm: ... Ha ki lett szedve a balos fényszóró, akkor ki lett szedve vele minden: helyzetjelző, irányjelző, tompított, reflektor.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5086 Dátum: 2011.02.27 21:17:28 »
A balos helyzetjelzője ugye megvan, az összes hiány a bal első index és tompított volt, balos oldal többi része és  a teljes jobb oldal  megvolt...
Ezt most nem értem  :hmmmm: ... Ha ki lett szedve a balos fényszóró, akkor ki lett szedve vele minden: helyzetjelző, irányjelző, tompított, reflektor.
Hat ez az. Nekem meg raadasul mindket fenyszoro ki lenne szedve kompletten. Szerintetek van arra lehetoseg, hogy egy markaszervizben pentek estetol kovetkezo het pentek esteig alljon az autom leszedett lokossel es lampakkal? Vagy mit lehetne csinalni? Hetfotol-pentekig tartana a fenyszorok felujitasa. Ha vissza is tetetnem addig atmenetileg a lokost, az autoval nem tudnek fenyszorok nelkul eljonni.
Ti hogy csinalnatok? Szedjem szet apamek garazsaban hazilag (lokost le, fenyszorokat ki), majd 1 hetig hagyjam ott? A visszaszerelest mar inkabb szervizre biznam, mert nem akarom hogy ferde legyen vagy akarmi baj tortenhessen. Sot, igazabol legjobb lenne, ha a karosszeriat egyaltalan nem nekem kellene szerelnem, de akkor meg nincs otletem hogyan lehetne a fenti muveletsort + az auto tarolasat kivitelezni...
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5087 Dátum: 2011.02.27 21:18:35 »
nekem 9 óra alatt cseréltek komplett első lámpatesteket :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5088 Dátum: 2011.02.27 21:27:29 »
A balos helyzetjelzője ugye megvan, az összes hiány a bal első index és tompított volt, balos oldal többi része és  a teljes jobb oldal  megvolt...
Ezt most nem értem  :hmmmm: ... Ha ki lett szedve a balos fényszóró, akkor ki lett szedve vele minden: helyzetjelző, irányjelző, tompított, reflektor.
Hat ez az. Nekem meg raadasul mindket fenyszoro ki lenne szedve kompletten. Szerintetek van arra lehetoseg, hogy egy markaszervizben pentek estetol kovetkezo het pentek esteig alljon az autom leszedett lokossel es lampakkal? Vagy mit lehetne csinalni? Hetfotol-pentekig tartana a fenyszorok felujitasa. Ha vissza is tetetnem addig atmenetileg a lokost, az autoval nem tudnek fenyszorok nelkul eljonni.
Ti hogy csinalnatok? Szedjem szet apamek garazsaban hazilag (lokost le, fenyszorokat ki), majd 1 hetig hagyjam ott? A visszaszerelest mar inkabb szervizre biznam, mert nem akarom hogy ferde legyen vagy akarmi baj tortenhessen. Sot, igazabol legjobb lenne, ha a karosszeriat egyaltalan nem nekem kellene szerelnem, de akkor meg nincs otletem hogyan lehetne a fenti muveletsort + az auto tarolasat kivitelezni...

Ezt az adott márkaszervízben kell megbeszélned, de szerintem nincs olyan ahol nem férne el az udvaron egy autó egy hétig! A kérdés inkább az, hogy tárolási díjat számolnak-e fel érte.
Xanyi

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5089 Dátum: 2011.02.28 11:05:45 »
Sot, igazabol legjobb lenne, ha a karosszeriat egyaltalan nem nekem kellene szerelnem, de akkor meg nincs otletem hogyan lehetne a fenti muveletsort + az auto tarolasat kivitelezni...
Ezt az adott márkaszervízben kell megbeszélned, de szerintem nincs olyan ahol nem férne el az udvaron egy autó egy hétig! A kérdés inkább az, hogy tárolási díjat számolnak-e fel érte.
Na, beszeltem az Emil Frey-jel (azert veluk, mert kb. 3 percre lakom toluk). 3 ora munkadijert kapjak ki es teszik vissza a lampakat. Ha naluk csinaltatom, nem szamitanak fel tarolasi dijat 1 hetre.
Viszont igy, hogy utana szamoltam: 25k a lampak javitasa es ujabb 25k hogy ki-be szereljek? Hmm, kicsit sokallom. Kar, hogy nem tudtak megtervezni ugy a japcsik a gepet, hogy 10 perc alatt ki lehessen kapni a lampakat. Azert meg szerencse, hogy a motort nem kell kivenni hozza :D
Amugy szedte mar valaki le a lokost hazilag, garazsban? Van edesapameknal akna is. Lehet, hogy a lokos leszedeset es a lampa kiszereleset megis magam megcsinalnam, es csak a felszerelest szervizben. Igy legalabb addig az 1 hetig is futott garazsban allna a felig szetszedett auto, es kb. 12 ezer lenne csak az osszerakas munkadija. Van service manualom, abban elvileg minden benne van, hogyan kell csinalni...

Update: atolvastam a service manualt, es asszem en ezt nem akarom vegigcsinalni... :( Basszus, egy rakat dolgot le kell szerelni, kezdve a kodlampak csatlakozasaval, aztan a fenyszoromosok, a levetel kozben megkarcolodhat a sarvedo, csomo kabelt szet kell csatlakoztatni... Meg aztan a forumban azt olvastam Palaczk szereloje is kinlodott a le-fel szerelessel. Gondolom akkor nulla tapasztalattal nem kellene ebbe rogton belevagni :( Kar. Anno a hasznaltan vett robogomat darabjaira szet mertem szedni, hogy megismerjem mi hol van es hogyan lehet hozzaferni / javitani. Azt hiszem ez most nem lesz igy.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10693
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5090 Dátum: 2011.02.28 12:51:17 »
Ennél az Avensisnél én már csak a hátsó helyzetlejzők cseréréje vállalkozom (más szerencsére még nem égett ki, kop-kop-kop  :D ).  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5091 Dátum: 2011.02.28 18:41:12 »
A balos helyzetjelzője ugye megvan, az összes hiány a bal első index és tompított volt, balos oldal többi része és  a teljes jobb oldal  megvolt...
Ezt most nem értem  :hmmmm: ... Ha ki lett szedve a balos fényszóró, akkor ki lett szedve vele minden: helyzetjelző, irányjelző, tompított, reflektor.
Ki bizony de a helyzetjelző izzója, foglalattal együtt csak be van csavarva a lámpába!
Ha a lámpát kiveszed a helyzetjelzőt nem húzod ki a csatiból, csak kicsavarod (ez az egyetlen ami saját foglalaton és csatlakozón van)!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5092 Dátum: 2011.02.28 19:01:06 »
nekem 9 óra alatt cseréltek komplett első lámpatesteket :D
1 azaz egy óra a pár, ha lustizik másfél (a kocsi mellett álltam). :hmmmm:
Valamiből a márkaszerviznek is élni kell.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5093 Dátum: 2011.02.28 19:29:44 »

 Basszus, egy rakat dolgot le kell szerelni, kezdve a kodlampak csatlakozasaval, aztan a fenyszoromosok, a levetel kozben megkarcolodhat a sarvedo, csomo kabelt szet kell csatlakoztatni...
El kell hogy keserítselek!

Se a ködlámpákat, se a fényszórómosót nem kell bántani a lökhárító bontásához!
A doblemez alatti (felső) csavarokat kell először kivenni (ehhez ki kell pattintani a dobot, ott ahol a lökös csúcsa van), a köténylemez alattiakat, utána a lámpák csavarjait és a felső lökhárító-csavarokat kellett kivenni, miután levetted a zárhíd borítását.
Teszel egy dobozt a lökös alá, hogy ne bukjon le és húzza a zubehört.
A beszerelésre:
A felújított lámpákat beraktuk és nem volt mit állítani, előírt vetítési képet mutattak!
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.28 19:35:41 írta Lévai Béla »
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5094 Dátum: 2011.02.28 19:35:46 »
Idézet
Valamiből a márkaszerviznek is élni kell.
9 óráig biztosan nem cserélték, max annyit volt ott az autó. Ügyfélnek sem számláznának ki ennyi munkadíjat, és a Toyota felé sem tudnak...

Idézet
Se a ködlámpákat, se a fényszórómosót nem kell bántani a lökhárító bontásához!
A doblemez alatti (felső) csavarokat kell először kivenni (ehhez ki kell pattintani a dobot, ott ahol a lökös csúcsa van), a köténylemez alattiakat, utána a lámpák csavarjait és a felső lökhárító-csavarokat kellett kivenni, miután levetted a zárhíd borítását.
Teszel egy dobozt a lökös alá, hogy ne bukjon le és húzza a zubehört.
Így van, és akkor nem kell szétbontani a fényszórómosó csöveit, nem folyik el semmi  :D
Xanyi

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5095 Dátum: 2011.02.28 20:13:09 »
nekem aztán tökmindegy, úgyis csak zárásra tudtam értemenni... :D

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5096 Dátum: 2011.02.28 21:08:12 »
Ugy nez ki sikerul megoldani a dolgot a fenyszorokkal. Mondjuk rajottem, hogy a jovo hetvege hosszu hetvege, ugyhogy az egeszet marcius masodik felere halasztom. Viszont a fenyszoro ki-be szereleset markaszerviz helyett egy szerelo srac joval kedvezobb aron megcsinalja. Hamarosan kell csinalnom egy "elotte" kepet, mert ha felujittatom a xenonokat, akkor remelhetoleg szepen latszik majd, hogy az "utana" kepen levo fenyaradattal mennyivel is kenyelmesebb vezetni. Mar alig varom :)
Meg akkor mar megcsinaltatom a kozponti zarat a bal hatso ajtora, az ugyanis nem zar, csak manualisan tudom bezarni az ajtot a retesszel. Talaltam hozza bontott zarmotort 15k-ert (ujonnan 36k). Mondjuk egy helyen lenne 5k-ert is, de sajnos csak jobb hatso ajtoba valo van :(
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5097 Dátum: 2011.02.28 21:18:34 »
Sajnos eleg szep kis valla van mar az elso fektarcsaknak, igy 1-2 ezer km mulva biztosan cserelni kell. Plusz akkor nyilvan fekbeteteket is.
Eleg intenziven olvasgatom vissza a forumot, de egyertelmuen jo megoldast nem talaltam, hogy milyen markaju tarcsat + betetet erdemes venni. A gyari ugye hajlamos a melegedestol felpuposodni + fekezesnel razni. Azt olvastam Viziborz vett talan Brembo tarcsat, de nagyon visitott. Vagy ott inkabb a fekbetet volt rossz?
Japanparts fekbetetekre panaszkodtak meg talan, hogy nagyon sir fekezesnel.
Erdemes ugyanattol a gyartotol venni a tarcsat es a beteteket? Textar tarcsa + fekbetet kombo jo valasztas lehet? Konkret tapasztalatok erdekelnenek leginkabb, ha vannak. Akinek gyari tarcsaja + betetjei vannak (gondolom aki markaszervizben cserelteti, annak elsosorban azt teszik), annak milyen tapasztalatai vannak a fekkel? A feken nem nagyon szeretnek sporolni, viszont szeretnem tudni, hogy hosszu tavon mi a legjobb valasztas.
Sajnos fogalmam sincs most mik vannak bent nekem. Annyit tudok, hogy a bal hatso tarcsam pl. egy csikban nagyon meg van kopva. Viszont nincs valla, mint az elsonek. Es neha csikorgast is hallok bal hatulrol. Gondolom ha sokaig igy fut, szetmegy a tarcsa es csereltethetem azt is. Szemrevetelezessel hogyan tudhatom meg, ha tul kopottak mar a betetek? A fektarcsan levo csik (kb. 3-4 mm szeles) mitol lehet? Tul kemeny a betet? Vagy esetleg beszorult valami ko?
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5098 Dátum: 2011.02.28 21:39:20 »
Vagy már el van kopva a fékbetét és az húzza bele a csikot, vagy valamikor elkopott fékbetéttel jártak vele, és nem törődtek vele hogy szar a tárcsa, csak belerakták az új betétet!
Xanyi

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5099 Dátum: 2011.03.01 07:23:08 »
Én /és többen is/ Ferodo premiem betéteket és Ferodo tárcsákat használunk. Nem csikorog, nem drága, de harap mint az állat. Én csak ajánlani tudom... :)