Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6638627 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

toniboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Carina
« Válasz #10950 Dátum: 2007.11.08 16:47:11 »
Idézetet írta: "cujethu"
Idézet egy Népitéletbõl a totalcar.hu-ról:
"Mindenki lebeszélt az autó megvételétõl, mert az oldalán egy mély csíkot húzodott valami elmebeteg.Én ettõl függetlenül megvettem immár 3 éve, és elfogultság nélkül mondhatom, életem egyik legjobb döntése volt. Az eggyetlen panasz amit felhozhatok ellene a nagyon kemény futómû."

Mivan??????   :mivan:  :mivan:  :mivan:  :mivan:  :mivan:
Mások szerint is kemény a futómû? Nekem nem ez az elsõ ami az eszembe jut róla, sõt ez egyáltalán nem jut eszembe! Vagy ezt vmi tuninggéprõl írták?  :rohog:

Noha en meg csak kb 2000 km-t mentem a kizsjannyal, nagyon pozitiv elmenyeim vannak a futomuvet illetoen ( annak ellenere, hogy valami nagyon kopog a hatso futomu kornyeken ). Nekem azert szokatlan mert egy 2 literes, 151 loeros autobol ultem at ebbe, de nem bantam meg! Egyelore tart a szerelem  :szivecske:
( aztan majd kiderul, hogy kedden mit produkal a szervizben, viszem atnezetni )

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Carina
« Válasz #10951 Dátum: 2007.11.08 17:02:00 »
Idézetet írta: "toniboy"

Noha en meg csak kb 2000 km-t mentem a kizsjannyal, nagyon pozitiv elmenyeim vannak a futomuvet illetoen ( annak ellenere, hogy valami nagyon kopog a hatso futomu kornyeken ). Nekem azert szokatlan mert egy 2 literes, 151 loeros autobol ultem at ebbe, de nem bantam meg! Egyelore tart a szerelem  :szivecske:
( aztan majd kiderul, hogy kedden mit produkal a szervizben, viszem atnezetni )

Ezekszerint Te egy újdonsült Carina-tulaj vagy!
Akkor köszöntelek!
Ne aggodj szerintem nem lesz vele probléma. Az enyém 15 éves, de semmi komolyabb probléma nem volt még vele és nálam a mai napig tart a love  :szivecske:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

toniboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Carina
« Válasz #10952 Dátum: 2007.11.08 17:09:10 »
Idézetet írta: "cujethu"

Ezekszerint Te egy újdonsült Carina-tulaj vagy!
Akkor köszöntelek!
Ne aggodj szerintem nem lesz vele probléma. Az enyém 15 éves, de semmi komolyabb probléma nem volt még vele és nálam a mai napig tart a love  :szivecske:

Igen, nemreg vettem a jarganyt. A szervizeles oka, hogy a futomuben valami kopog es ami jobban idegesit, hogy alacsony fordulaton ( < 2000 ) gazolasnal furcsa cso:rgo" hang jon a motorbol ( alapjaraton nincs ).
Az auto gazuzemu volt kb 40 ezer km-en keresztul, most ismet benzines, ez jelenthet valamit?
En szelephezag-allitasra gondoltam, de nem nagyon vagom meg a Carinak lelki bajait.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Carina
« Válasz #10953 Dátum: 2007.11.08 17:12:38 »
Idézetet írta: "toniboy"

Igen, nemreg vettem a jarganyt. A szervizeles oka, hogy a futomuben valami kopog es ami jobban idegesit, hogy alacsony fordulaton ( < 2000 ) gazolasnal furcsa cso:rgo" hang jon a motorbol ( alapjaraton nincs ).
Az auto gazuzemu volt kb 40 ezer km-en keresztul, most ismet benzines, ez jelenthet valamit?
En szelephezag-allitasra gondoltam, de nem nagyon vagom meg a Carinak lelki bajait.


Hát nekem szerencsére ilyen problémám nincs és sajnos nem tudok neked ebben semmi okosat mondani, hülyeséget nem akarok, de szerintem este biztos lesz itt pár nálam ezügyben tanultam Cartárs és õk biztos tudnak valami okosat mondani neked!
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Bill

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Carina
« Válasz #10954 Dátum: 2007.11.08 19:58:37 »
Sziasztok!

Eladó 4 db alufelni 3000km-t futott gumikkal, Carinára való. Az adok-veszek-ben van róla kép.

fe88

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Carina
« Válasz #10955 Dátum: 2007.11.08 20:01:17 »
Idézetet írta: "big_mafa"
Idézetet írta: "fe88"

Ja és persze a kárpitot is ki kell vágni, de ezt hagyd utoljára, ha már minden fix :)

No, pont ettõl félek... Hogy fog az kinézni? Meg lehet csinálni nooooormálisra?

Kösz!

holnap lefényképezem és majd eldöntöd, hogy bele "vágsz-e" :)

Bill

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Carina
« Válasz #10956 Dátum: 2007.11.08 20:05:12 »
Idézetet írta: "cujethu"
Idézetet írta: "toniboy"

Igen, nemreg vettem a jarganyt. A szervizeles oka, hogy a futomuben valami kopog es ami jobban idegesit, hogy alacsony fordulaton ( < 2000 ) gazolasnal furcsa cso:rgo" hang jon a motorbol ( alapjaraton nincs ).
Az auto gazuzemu volt kb 40 ezer km-en keresztul, most ismet benzines, ez jelenthet valamit?
En szelephezag-allitasra gondoltam, de nem nagyon vagom meg a Carinak lelki bajait.


Hát nekem szerencsére ilyen problémám nincs és sajnos nem tudok neked ebben semmi okosat mondani, hülyeséget nem akarok, de szerintem este biztos lesz itt pár nálam ezügyben tanultam Cartárs és õk biztos tudnak valami okosat mondani neked!

Az 1.6-os carina szelepállítása lapkázással lehetséges. 2000-es fordulaton kezdi a csörgést? és magasabb fordulaton milyen? ezt ment közben hallod, vagy álló helyben mikor rálépsz a gázra? hidegen vagy melegen?
Azért kérdezem, mert most adtam el a carinámat, amit 6 évig hajtottam, így néhány dolgot ismerek rajt.

Balu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
  • Carina 1.6 Liftback Xli, Picnic 2.0
Carina
« Válasz #10957 Dátum: 2007.11.08 20:57:54 »
Idézetet írta: "toniboy"

..., hogy alacsony fordulaton ( < 2000 ) gazolasnal furcsa cso:rgo" hang jon a motorbol ( alapjaraton nincs ).
..... En szelephezag-allitasra gondoltam, de nem nagyon vagom meg a Carinak lelki bajait.

Csak egy tipp:
én is ezt hittem 'majd 1évig, mikor kiderült hogy flexicsõ. Csere, csörgés megszûnt.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #10958 Dátum: 2007.11.08 21:51:25 »
Nagy átlagban flexi csõ szokott lenni.

B.C tudja mibõl lehet óócsóért megoldani.Állítólag csak tûzkarika cserével megoldható. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #10959 Dátum: 2007.11.08 21:54:16 »
Más kicsit a hét viccének érzem. :D

Felhívott a károkozó hogy 80E ft-t fizetne az biztosító a károkozásomért ha adok neki egy nyilatkozatot a felelõség kérdésérõl.
Mondtam beszéljen az ügyésszel. :D De az õ biztosítója már a felajánlott összegért talán meg is csináltatja a kocsimat.450-éppen a biztosító álltal felajánlott összeg.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Carina
« Válasz #10960 Dátum: 2007.11.09 07:49:23 »
Idézetet írta: "Profy"
Nagy átlagban flexi csõ szokott lenni.

B.C tudja mibõl lehet óócsóért megoldani.Állítólag csak tûzkarika cserével megoldható. :D

ezt az álláspontomat már egy jó ideje módosítottam arra, hogy valszeg mégiscsak a kerámia mocorog a katalizátroban, vagy ha a hang fémes akkor jön  a csukló a leömlõ gyûjtõcsõ végén.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #10961 Dátum: 2007.11.09 08:40:09 »
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "Profy"
Nagy átlagban flexi csõ szokott lenni.

B.C tudja mibõl lehet óócsóért megoldani.Állítólag csak tûzkarika cserével megoldható. :D

ezt az álláspontomat már egy jó ideje módosítottam arra, hogy valszeg mégiscsak a kerámia mocorog a katalizátroban, vagy ha a hang fémes akkor jön  a csukló a leömlõ gyûjtõcsõ végén.


akkor a katalizátorom is kéne? :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Carina
« Válasz #10962 Dátum: 2007.11.09 10:02:11 »
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "b.c."
Idézetet írta: "Profy"
Nagy átlagban flexi csõ szokott lenni.

B.C tudja mibõl lehet óócsóért megoldani.Állítólag csak tûzkarika cserével megoldható. :D

ezt az álláspontomat már egy jó ideje módosítottam arra, hogy valszeg mégiscsak a kerámia mocorog a katalizátroban, vagy ha a hang fémes akkor jön  a csukló a leömlõ gyûjtõcsõ végén.


akkor a katalizátorom is kéne? :D

Valszínû az ódis elrendezte neked azt a katalizátort mert elég nagy volt az az ütés

toniboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Carina
« Válasz #10963 Dátum: 2007.11.09 10:44:22 »
Idézetet írta: "Bill"

Az 1.6-os carina szelepállítása lapkázással lehetséges. 2000-es fordulaton kezdi a csörgést? és magasabb fordulaton milyen? ezt ment közben hallod, vagy álló helyben mikor rálépsz a gázra? hidegen vagy melegen?
Azért kérdezem, mert most adtam el a carinámat, amit 6 évig hajtottam, így néhány dolgot ismerek rajt.

2000-es fordulatig hallom, utana mar nagyobb a motorhang es valosiznu elnyomja.
Menet kozben es allo helyzetben is hallatszik, ha gazolok, elore es hatrafele menetben is!
Egyik simerosomnek is hasonlot produkalt a Hondaja, neki a katalizatorban levo keramiabetet adta meg magat.
A flexi cso az mire szolgal? Hol talalom?

fe88

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33