Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6636763 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #10905 Dátum: 2007.11.02 10:39:32 »
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "Trotter66"

Na tessék, még ki sem hûlt, oszt már bontják.... :turelmetlen:  
:nyelv:  :kacsint:  :nagymosoly:


Boncolás csak a patológiai és ügyészségi vizsgálat után lesz. :D
Tehát olyan január környékén. :(
Addig viszont a parkolót foglaja még egy darabig rendületlenül. :(


Akkó ez most tutira GTK :szomoru: ? Nem lehet olcsóbban megcsináltatni?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #10906 Dátum: 2007.11.02 10:48:22 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Profy"
Idézetet írta: "Trotter66"

Na tessék, még ki sem hûlt, oszt már bontják.... :turelmetlen:  
:nyelv:  :kacsint:  :nagymosoly:


Boncolás csak a patológiai és ügyészségi vizsgálat után lesz. :D
Tehát olyan január környékén. :(
Addig viszont a parkolót foglaja még egy darabig rendületlenül. :(


Akkó ez most tutira GTK :szomoru: ? Nem lehet olcsóbban megcsináltatni?


Megnyekkent a bal hátsó fútómû, nézd meg hogy áll az a kerék... Szvsz, a FM bekötési pontja is megnyekkenhetett. Látni kellene, mit mutat az alja, nomeg b.c. mit mond....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #10907 Dátum: 2007.11.02 10:49:32 »
Idézetet írta: "squiddy"
:nagymosoly: Szóljatok nekem is, ha oszlik a tetem :vag2:


"dögszagra gyûl az éji vad"  :rohog:  :rohog:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #10908 Dátum: 2007.11.02 10:50:37 »
Idézetet írta: "Dzso bácsi"
Hella hatvanhatos Trotter bácsi!

Ittend vagyok én YO van? Sose tüntem L, csakhá ha nincs mihez hozzászólnom...

Profit pedig mekkérném szépen, hogy esetleg a beesö visszapill tükröt tegye félre nekem az én számomra miattam hozzám értem ha lehet!
Az offos geppémbe szeretném majdan belefargani, csakhogy a yo öreg Skodába is legyen valami patent alkatrész /hihi/.
Köszönöm szépen!


Méghogy belsõ tükör... Piha..... Mér' nem a mottorét ápdételed a farosba??? :hmm:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #10909 Dátum: 2007.11.02 13:32:31 »
Mivel kb 200E csak a padi móka ehez jön a cserés komplett hátsó elem (B.C aszondja hogy az kalapálható) a küszöböm 2 helyen megroppant.
Ajtó borítás csereérett lett,és a kerékjáratnál lévõ merevítõ cserés így csak a kasznielem 150-200 között van.
A futómûnél ABS szenzor+lengéscsillapító+van valami vas amibe a 2 sttabrúd ill a kerékfelfügesztés na meg a lengéscsillapító csatlakozik.A toronynál van egy kis huzatás és az oda kellõ kegyszerek és szillentek.
A bontott és átfújt elemnél elõjön a törés így a megjavítatott kocsiért kapnék vagy 600-700e-et.

A biztosító redukált kárértéke amit talán ki is fizetnének az 603E ft.Ha betolom egy kókler mûhelybe hogy eladásra csináltatnám meg a kocsit az kb 400-500 körül kijönne talán.Csakhát az a baj hogy túl becsületes vagyok. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Carina
« Válasz #10910 Dátum: 2007.11.02 13:38:15 »
Azért elég szomorú, hogy az egyik nap még békésen guruló szeretett autónkat másnap, más hibájából "ki kell dobni a francba", mert nem éri meg ,megjavíttatni!  :szomoru:  :torsziv:  :sir:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

janokacska

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Carina
« Válasz #10911 Dátum: 2007.11.02 14:09:17 »
Carina e kombi eladó bontásra is. 93 mas.
Msz 2007.11.02 zk 2008.01.10. 4Elektromos ablak melyböl az anyós ülés melleti nem megy.Manuális légkondi, vonóhorog. Motor 330000 nél lett megcsináltatva mert besült a vizpumpától. RÉGEBBI SÉRÜLÉSEK NYOMAI LÁTSZODNAK. Kipufogó cserére szorul. Ár:300000Ft +4 téli gumi felnire szerelve. tel 20/532-28-94

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #10912 Dátum: 2007.11.02 18:37:30 »
Idézetet írta: "Profy"
Mivel kb 200E csak a padi móka ehez jön a cserés komplett hátsó elem (B.C aszondja hogy az kalapálható) a küszöböm 2 helyen megroppant.
Ajtó borítás csereérett lett,és a kerékjáratnál lévõ merevítõ cserés így csak a kasznielem 150-200 között van.
A futómûnél ABS szenzor+lengéscsillapító+van valami vas amibe a 2 sttabrúd ill a kerékfelfügesztés na meg a lengéscsillapító csatlakozik.A toronynál van egy kis huzatás és az oda kellõ kegyszerek és szillentek.
A bontott és átfújt elemnél elõjön a törés így a megjavítatott kocsiért kapnék vagy 600-700e-et.

A biztosító redukált kárértéke amit talán ki is fizetnének az 603E ft.Ha betolom egy kókler mûhelybe hogy eladásra csináltatnám meg a kocsit az kb 400-500 körül kijönne talán.Csakhát az a baj hogy túl becsületes vagyok. :(


Megértelek. Engem sem vinne rá a lélek, hogy ilyen mértékben törött autót kókler módon "megjavíttatva" sózzak rá másra. Persze, aztán meghal vagy megnyomorodik benne esetleg, én meg élhetek ezzel a tudattal a továbbiakban... Na nem :nene:

Egyébként ettõl rettegek én is a Camrynél, ráadásul annál már jóval kisebb károsodás is elég lenne a GTK-hoz, ugye :kormom:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #10913 Dátum: 2007.11.02 19:19:01 »
Idézetet írta: "janokacska"
Carina e kombi eladó bontásra is. 93 mas.
Msz 2007.11.02 zk 2008.01.10. 4Elektromos ablak melyböl az anyós ülés melleti nem megy.Manuális légkondi, vonóhorog. Motor 330000 nél lett megcsináltatva mert besült a vizpumpától. RÉGEBBI SÉRÜLÉSEK NYOMAI LÁTSZODNAK. Kipufogó cserére szorul. Ár:300000Ft +4 téli gumi felnire szerelve. tel 20/532-28-94


Kérlek több helyre ne tedd be a hirdetésedet!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #10914 Dátum: 2007.11.02 22:46:30 »
Profy:
Most komolyan, mik a tervek a Carinával? Írtad, hogy Ave Versora gyúrsz és a Carina megcsináltatására szánt összeg gondolom nem jönne rosszul az új géphez.

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Carina
« Válasz #10915 Dátum: 2007.11.03 08:46:18 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Dzso bácsi"
Hella hatvanhatos Trotter bácsi!

Ittend vagyok én YO van? Sose tüntem L, csakhá ha nincs mihez hozzászólnom...

Profit pedig mekkérném szépen, hogy esetleg a beesö visszapill tükröt tegye félre nekem az én számomra miattam hozzám értem ha lehet!
Az offos geppémbe szeretném majdan belefargani, csakhogy a yo öreg Skodába is legyen valami patent alkatrész /hihi/.
Köszönöm szépen!


Méghogy belsõ tükör... Piha..... Mér' nem a mottorét ápdételed a farosba??? :hmm:  :nagymosoly:


Mert bazi nehéz az öntvény blokk (szemben a full alu motorral), és mert nehéz lenne szívócsonkot adoptálni a toyi motorra a karburátorhoz:)))) + a négyleömlös kialakítás is egy vagyonba kerülne, nem beszélve arról, hogy nálam nem telik el év, hogy ne kéne kikapni x alkalommal a mocit a Sko seggéböl. (jelenleg a víz szivárog valahova az olajba, épp azt készülödök szétteríteni).
Na meg köll a fenének a farosba kilencveniksz ló, nem akarok az utakon meghalni...

Szal böven elég lesz a belsö tükör is (hihi)
Esetleg a kvarc óra még mellé:))))))
böszme pijos degusztátorkám...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Carina
« Válasz #10916 Dátum: 2007.11.03 14:42:50 »
Idézetet írta: "Dzso bácsi"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Dzso bácsi"
Hella hatvanhatos Trotter bácsi!

Ittend vagyok én YO van? Sose tüntem L, csakhá ha nincs mihez hozzászólnom...

Profit pedig mekkérném szépen, hogy esetleg a beesö visszapill tükröt tegye félre nekem az én számomra miattam hozzám értem ha lehet!
Az offos geppémbe szeretném majdan belefargani, csakhogy a yo öreg Skodába is legyen valami patent alkatrész /hihi/.
Köszönöm szépen!


Méghogy belsõ tükör... Piha..... Mér' nem a mottorét ápdételed a farosba??? :hmm:  :nagymosoly:


Mert bazi nehéz az öntvény blokk (szemben a full alu motorral), és mert nehéz lenne szívócsonkot adoptálni a toyi motorra a karburátorhoz:)))) + a négyleömlös kialakítás is egy vagyonba kerülne, nem beszélve arról, hogy nálam nem telik el év, hogy ne kéne kikapni x alkalommal a mocit a Sko seggéböl. (jelenleg a víz szivárog valahova az olajba, épp azt készülödök szétteríteni).
Na meg köll a fenének a farosba kilencveniksz ló, nem akarok az utakon meghalni...

Szal böven elég lesz a belsö tükör is (hihi)
Esetleg a kvarc óra még mellé:))))))

Kell a szent japppán karcóra? :D

Sixkiller

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 133
Carina
« Válasz #10917 Dátum: 2007.11.03 18:23:16 »
gondom van...
a napfénytetõ elõrenyitottam, de amikor be akartam csukni, vmi kis alkatrész (kis fém kütyü) eltört és kipattant a bal oldalról. azóta azt az oldalt nem csukja be, jobb oldalon behúzza, de a bal meg sem mozdul.
kérdés: hogy kezdjek hozzá a napfénytetõhöz h legalább becsukott állapotba tdjam hozni, honnan lehet kezdeni a szétszerelését?
köszönöm
2004 Camry LE

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #10918 Dátum: 2007.11.03 22:58:11 »
Idézetet írta: "squiddy"
Profy:
Most komolyan, mik a tervek a Carinával? Írtad, hogy Ave Versora gyúrsz és a Carina megcsináltatására szánt összeg gondolom nem jönne rosszul az új géphez.


Komolyan a tervek az hogy donor lesz szegényke.Mivel az ügyészségi és biztosítási hercehurca ellesz vagy 3-4 hónapot így a lakásvásrlás hitelterhére megy majd a kocsicsere. :( A Yarist eladom + kp és megyek Ave versót venni. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
_
« Válasz #10919 Dátum: 2007.11.04 18:23:47 »
Hát én ezt nem értem.
Igaz az itteniek közül csak ketten láttuk a gépet komolybban és ebbõl az egyik Profy kartás, meg az is igaz, hogy nem láttam azt a tornyot, de én simán meg tudnám, és ha az enyém lenne meg is csináltatnám.
Jeleztem már a Profynak is, hogy az egyik kollégám karosszériás és félelmetes, hogy miket megcsinált már.
Hihetetlen fanatikus az ürge!
Úgy képzeljétek el, hogy egy A6-os születetett újjá egy olyan mûhelyben, amit a legjobb indulattal lehetne csak mûhelynek nevezni.
Ja, huzatópad??? Ló...sz! Le van ásva a kertben egy betonoszlop, illetve van spanifer.
Én mondom zseni a srác, addig addig szarakodik a kasztnival,amíg vissza nem jönnek a gyári méretek.
Az a6-osnál pl visszahúzta az oszlopokat úgy, hogy az összes ajtó patentul bekattant a helyére záráskor, mondom, mint  a gyári!!!
Aztán az eleje csere egy donorból és hibátlan lett.Ja illesztés, hegesztés a gyári helyen, ahol egyébként is össze van kötve a két elem, nem felxes matek!!!!
Az összes illesztési hézagot le lehet mérni,bámulatos volt. Nem gyors szegény, mert munka mellett matekozik otthon, de fanatikus, azt állítom, csak a gyári állapot jó neki.Ja és valami miatt potom pénzért dolgozik, ezt mondjuk sosem értettem.
Szal ne magyarázzon nekem senki, tk-król, meg a "szakmûhelyekrõl". Továbbrais a a szakértelem számít, meg a türelmes munka és meg lehet nézni az eredményt.

Jó, persze itt sok mindent át kel gondolni, de én mégis azt mondom, hogy ha mégis úgy alakulna, hogy akár eladásra is helyre kellene állítani a gépet, abszolút nem lenne lehetetlen és nagyon nem kerülne 600-ba a nyakamat teszem rá!!!Ja és nem érezném rosszul magam, ha el kellene adni!