Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6636489 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #10845 Dátum: 2007.10.25 19:27:17 »
Idézetet írta: "cujethu"
Szerintetek ez jobban világít, mint a gyári és kapok ilyent Mo-n?
(a kép egy német oldalról van!)


Elképzelhetõ, hogy jobban világít vmivel, lévén a gyári Carina fényszóró nem egy nagy durranás; de nem a jobb világítás a fõ célja, hanem a jobb kinézet, azaz az optikai tuning.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #10846 Dátum: 2007.10.25 22:07:06 »
Idézetet írta: "johnny"

Zalaegerszeghez legközelebb hol tudtok Toyota-hoz tényleg értõ szerelõt/szervízt, aki ki tudná deríteni, hogy mi az oka ennek? Elhatároztam, hogy most már mindenképpen a végére járok ennek és megcsináltatom.
94 novemberi 1,6-os Carina-m van.

Az én szerelõm, akihez rendszeresen viszem kötelezõ szervizre a gépet, az neked 60 km-re van. Ha gondolod összehozhatlak vele.

Joe Kawasaki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Carina
« Válasz #10847 Dátum: 2007.10.26 06:32:31 »
Sziasztok! Korábban kérdeztem a pollenszûrõ berakásának hogynját ?Esetleg vmi ötlet?
Illetve: szétszettem a középkonzolt, mert alól az egyik tekerõ nem világított-izzócsere- minden ok.,DE nem világít simán helyzetjelzõnél a hátsóablak fûtés és az elakadásjelzõ gombja, csak a ködlámpa kapcsoló világít. NEM EMLÉKSZEM!! világítottak ezek egyáltalán???????? Segítsetek! légyszi
A másik: nézegettem a használati könyvet de abból nem nagyon birom kinézni, hogy mit mikor kell cserélni. Leírná valaki ,az intervallumokat! Olajcsere, vezérmûszíj, a többi szíjcsere, gyertyacsere, levegõszûrõ, pollenszûrõ, váltóolaj mennyi km-ként kell cserélni?????
Elõre is köszi a segítséget! :figyellek:
oe

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Carina
« Válasz #10848 Dátum: 2007.10.26 08:25:00 »
Idézetet írta: "Joe Kawasaki"
Kavarc! Nem értetlenkedni akarok, de hogy kell betenni a pollenszûrõt? Két darab van és egymás fölé kell rakni? Nekem úgy ahogy egybevan, keeté lehet nyitni, de nem teljesen. Ilyen szivacs ragasztó tartja össze az egyik szélénél. Vagy az csak véletlen és két darabba kellene lennie? Nincs vkinek képe errõl? Mondjuk régi amit kivett ? Hogy hogy kéne állnia benn a helyén?

Azt szeretném leszögezni, hogy nem tudom pontosan, hogy a 2L-es carinában is ugyanúgy van-e megoldva.
Az 1.6-osnál tulajdonképpen 2db szûrõ van. Elõször az (majdnem) U alakút kell feltenni, majd a másikat (téglalap) kell alá benyomni.
Sajnos képet nem tudok prezeltálni annak idejét hosszasan kersgéltem én is a neten. Sztem nézd meg vmelyik autóalkatrész-kereskedõ webáruházában, hogy milyennek is kellene lennie.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Carina
« Válasz #10849 Dátum: 2007.10.26 08:33:59 »
Idézetet írta: "johnny"
Azt hittem, hogy megszûnt a rángatás, de sajnos nem.   :elkeseredett:
Elõször a gyújtókábelek lettek kicserélve, azóta tovább marad zöld az ECO led.
A héten pedig kipucolta a szerelõm a szívócsonkot, azóta sokkal jobban megy a gép. Megnézte az elosztófedelet ás a rotort is, azokkal nincs probléma szerinte. Azt mondta, ha ettõl sem szûnik meg, akkor nagyon nincs más ötlete.
Sajnos a rángatás visszatért, hirtelen gázelvételnél rángat és újra gyorsításnál megint megtorpan egy pillanatra. Minél hidegebb a motor annál jobban csinálja.  :(
Zalaegerszeghez legközelebb hol tudtok Toyota-hoz tényleg értõ szerelõt/szervízt, aki ki tudná deríteni, hogy mi az oka ennek? Elhatároztam, hogy most már mindenképpen a végére járok ennek és megcsináltatom.
94 novemberi 1,6-os Carina-m van.

Szia!
Hát ez gáz.
Én most sokkal ritkábban használom az autót, tulképpen hétközben pihen, korábban pedig minden nap használtam.
Nálam most nem tapasztalni ezt a rángatós dolgot. Pedig minden alkalommal, amikor megyek vele dúrván hirtelen leugrok a gázpedálról, de semmi.
Remélem ez nem ilyen visszatérõ dolog, mert akkor még nekem is meggyûlhet vele a bajom...  :evil:
Én Zegerszegen vettem az autót, nem tudom milyenek a szervizesek, de, ha valóban õk tekerték vissza a verdám óráját, akkor elég kóklerek... ráadásul egy kis szervízkönyv-update is befigyelt - szal ezek miatt nekem kicsit keresû a szám íze velük kapcsoltban; más lehetõség híján egy próbát megér. Bár Nem tudom mennyivel lenne messzebb a szombathelyi kereskedés; onnan kicsit jobbak a visszajelzések.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

aksamac

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Carina
« Válasz #10850 Dátum: 2007.10.26 10:27:42 »
hello,

az természetes dolog hogy a vezetô elôtti ablaktörlô jóval hosszabb, mint a másik?

á
Carina E XLI 1.6 Liftback 1997

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Carina
« Válasz #10851 Dátum: 2007.10.26 11:16:03 »
Idézetet írta: "aksamac"
hello,

az természetes dolog hogy a vezetô elôtti ablaktörlô jóval hosszabb, mint a másik?

á


Igen.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #10852 Dátum: 2007.10.27 20:40:25 »
Idézetet írta: "Joe Kawasaki"
Sziasztok! Korábban kérdeztem a pollenszûrõ berakásának hogynját ?Esetleg vmi ötlet?
Illetve: szétszettem a középkonzolt, mert alól az egyik tekerõ nem világított-izzócsere- minden ok.,DE nem világít simán helyzetjelzõnél a hátsóablak fûtés és az elakadásjelzõ gombja, csak a ködlámpa kapcsoló világít. NEM EMLÉKSZEM!! világítottak ezek egyáltalán???????? Segítsetek! légyszi
A másik: nézegettem a használati könyvet de abból nem nagyon birom kinézni, hogy mit mikor kell cserélni. Leírná valaki ,az intervallumokat! Olajcsere, vezérmûszíj, a többi szíjcsere, gyertyacsere, levegõszûrõ, pollenszûrõ, váltóolaj mennyi km-ként kell cserélni?????
Elõre is köszi a segítséget! :figyellek:


A hátsóablak-fûtés és az elakadásjelzõ gombjainak is világítaniuk kellene. Külön kis izzó van mindegyikben, nyilván kiégtek.

A kluboldalon a képeim között megtalálod a Carina karbantartási táblázatát bescannelve, abból kiderül, hogy mit mikor kell cserélni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Balu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
  • Carina 1.6 Liftback Xli, Picnic 2.0
Carina
« Válasz #10853 Dátum: 2007.10.28 19:56:41 »
A középkonzolom 90%-a nem ég. Meg kellene végre csinálnom. Kb. mikor írtatok errõl? Tudom, hogy többször taglalt téma... Képeket kinél találok? Meg tudjátok elõre mondani a kis égõk nevét, vagy elõször kiveszem mind, összerakom, és újra amikor megvannak az izzók?

Jency

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Carina
« Válasz #10854 Dátum: 2007.10.28 22:57:55 »
Idézetet írta: "Balu"
A középkonzolom 90%-a nem ég. Meg kellene végre csinálnom. Kb. mikor írtatok errõl? Tudom, hogy többször taglalt téma... Képeket kinél találok? Meg tudjátok elõre mondani a kis égõk nevét, vagy elõször kiveszem mind, összerakom, és újra amikor megvannak az izzók?
Veszel egy alkatrészboltban rizsszemizzókat, nem nagy összeg és utánna szépen behajtogatod a régi kitekerhetõ foglalatba.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #10855 Dátum: 2007.10.29 08:51:47 »
ihun van a kicsike.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Carina
« Válasz #10856 Dátum: 2007.10.29 10:03:54 »
hamarosan motorolajat cseréltetek a masinámban, LM MoS2 10w40 megy bele.
viszont arra gondoltam, hogy akkor már egyúttal a többi olajat, folyadékot is cserélni kéne.
már csak azért is, mert nemrég van meg az autó aztán kitudja mikor lettek ezek cserélve.
hûtõ és ablakmosót nemrég lerendeztem. maradt szervóolaj, fékolaj, váltóolaj.
az lenne a kérdésem, hogy mekkora mennyiséget kell venni ezekbõl?
fékolajból ugye DOT4es kell? valamint szervóolaj milyen kell az autóba?
köszönöm a választ.
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Carina
« Válasz #10857 Dátum: 2007.10.29 10:05:19 »
Idézetet írta: "Profy"
ihun van a kicsike.


hmm, szeginy  :szomoru:  :szomoru:
pedig külsõleg nem is néz ki olyan durván a sérülése.
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #10858 Dátum: 2007.10.29 10:44:10 »
Idézetet írta: "ferke"
Idézetet írta: "Profy"
ihun van a kicsike.


hmm, szeginy  :szomoru:  :szomoru:
pedig külsõleg nem is néz ki olyan durván a sérülése.


Nem-e??? És a hátsó kerék negatív dõlése? Vagy az gyárilag olyan?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Carina
« Válasz #10859 Dátum: 2007.10.29 11:06:29 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "ferke"
Idézetet írta: "Profy"
ihun van a kicsike.


hmm, szeginy  :szomoru:  :szomoru:
pedig külsõleg nem is néz ki olyan durván a sérülése.


Nem-e??? És a hátsó kerék negatív dõlése? Vagy az gyárilag olyan?

Nem gyári, de ballos kanyarban olyan úttartása van....