Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 885953 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1410 Dátum: 2016.08.07 11:52:19 »
Nem. A csomagtarto fedelet es az also dobozt kiszede, akkor mar latod.
Ez lenne bent és kint?
Na ja. Én valami "igazi" dugót kerestem.
Köszi!
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1411 Dátum: 2016.08.07 11:54:29 »
Ez lenne bent és kint?
Na ja. Én valami "igazi" dugót kerestem.
Köszi!
Így akkor egyszerű. Kipufogóshoz el. Csomitartó szétszed, dugó kihúz, kis aksi leköt. Lehet heggeszteni.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1412 Dátum: 2016.08.08 10:02:27 »
Ez lenne bent és kint?
Na ja. Én valami "igazi" dugót kerestem.
Köszi!
Igen. Visszarakáskor nem elfelejteni hogy nem elég befordítani a zárat, ke is kell tattintani (talán lefelé vagy felfelé húzva a kart)

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1413 Dátum: 2016.08.08 12:59:50 »
Igen. Visszarakáskor nem elfelejteni hogy nem elég befordítani a zárat, ke is kell tattintani (talán lefelé vagy felfelé húzva a kart)
Lefelé kell igen. Ezt is érzékeli,
Az egyértelmű volt, hogy egy mechanikai zár, ha lekattintom, hogy ne húzódhasson ki csak úgy.
Prius 2 - a mosolygós autó.

FridmanZ

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1414 Dátum: 2016.08.10 16:44:33 »
Sziasztok ! Vennék 2006-os prius-hoz jobb hátsó lökhárító tartót ! Sehol nem találok ! Esetleg valaki tudna infót adni, hogy hol kapható ? :helpsmilie:

arajakos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1415 Dátum: 2016.08.11 06:55:46 »
Sziasztok érdekelne hogy prius 2be merre található meg a gps antenna előre is köszönöm

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1416 Dátum: 2016.08.11 08:47:06 »
Sziasztok érdekelne hogy prius 2be merre található meg a gps antenna előre is köszönöm
http://www.toyodiy.com/parts/diag_1CzR9OK.png
elöl középen a 86860C jelölésű

tschaba01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1417 Dátum: 2016.08.16 09:21:29 »
Sziasztok,

2 kérdésem lenne. 8 nap alatt levezettem egy 2009 hsd 1.8-as (prius III)-al 3000 km-t és kb 0,5 liter olajat evett. Szerintetek ez soknak számít vagy nem? fogyasztás rendben volt 5.4/100 olaszba mentünk, szlovénián nem mindig volt egyesen a terep.

2. kérdésem: városban indulásnál piros lámpánál egy picit mintha kaparna a torka a motornak halkan berreg egyet de azonnal abba is marad. minden indulásnál lehet érezni mintha a kormány is egy picit remegne olyan 0-3 km között. Ilyet valaki észlelt? Vagy csak én figyelek túlságosan minden apró zajra...

köszönöm szépen!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1418 Dátum: 2016.08.16 10:43:13 »
Sziasztok,

2 kérdésem lenne. 8 nap alatt levezettem egy 2009 hsd 1.8-as (prius III)-al 3000 km-t és kb 0,5 liter olajat evett. Szerintetek ez soknak számít vagy nem? fogyasztás rendben volt 5.4/100 olaszba mentünk, szlovénián nem mindig volt egyesen a terep.

2. kérdésem: városban indulásnál piros lámpánál egy picit mintha kaparna a torka a motornak halkan berreg egyet de azonnal abba is marad. minden indulásnál lehet érezni mintha a kormány is egy picit remegne olyan 0-3 km között. Ilyet valaki észlelt? Vagy csak én figyelek túlságosan minden apró zajra...

köszönöm szépen!

1.  Teljesen rendben van, a pályázáskor az olajban felgyülemlett illékony anyagok (benzin, víz) elpárolgott, ezáltal az olajszint lejjebb csökkent. Nincsen ott baj.

2. Szvsz. klasszikus pillangószelep és környéke (szívótorok) tisztítás után megszűnik.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1419 Dátum: 2016.08.16 15:40:27 »
1.  Teljesen rendben van, a pályázáskor az olajban felgyülemlett illékony anyagok (benzin, víz) elpárolgott, ezáltal az olajszint lejjebb csökkent. Nincsen ott baj.

2. Szvsz. klasszikus pillangószelep és környéke (szívótorok) tisztítás után megszűnik.

A víz helyett talán megfelelőbb volna a gájzolaj, mera zolaj vízben és verza oldhatatlan. 9.1 pont ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

tschaba01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1420 Dátum: 2016.08.17 14:41:30 »
Szuper nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)

még egy másik kérdésem lenne. Diagnosztikához milyen hibakód olvasót érdemes venni? obd2?

köszi szépen!

tschaba01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1421 Dátum: 2016.08.17 15:20:43 »
csak egy kis memo. 1 napja felvillant az SRS lámpa ez az a piros utas lufival, avagy a légyzsák visszajelző lámpa.

Megijedtem hogy ajajj azért zsákok nélkül csak ne utazzak, így hívtam egy diagnosztát, aki hál istenre nem ért ide ma, úgyhogy kimentem megmozgattam az ülések alatt lévő légzsák csatlakozókat (az összest amit ott találtam jobban benyomtam) de továbbra is világított. Ekkor jutott eszembe az anyós ülésen található baba utaztatásra kitalált légzsák kikapcsoló kulccsal. Nos azt ki kapcsoltam és vissza. A következő indításra a visszajelző lámpa már nem világított.

lehet csak kontaktos volt valamelyik ülés alatt, vagy nem volt helyesen elforgatva a kulcs de most már nem jelez vissza a lámpa.

Nagy kő esett le a szívemről hogy minden okés csak takarításnál (porszívózás) lehet véletlenül erősebben nyomtam oda a fejet.

Hátha valakinek tudok segíteni!

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1422 Dátum: 2016.08.17 15:30:56 »
1.  Teljesen rendben van, a pályázáskor az olajban felgyülemlett illékony anyagok (benzin, víz) elpárolgott, ezáltal az olajszint lejjebb csökkent. Nincsen ott baj.

2. Szvsz. klasszikus pillangószelep és környéke (szívótorok) tisztítás után megszűnik.

1.) ???
Miért mondod, hogy 2 olajcsere között a 2,5 liter olajfogyasztás rendben van? Nagyon sok a fél liter egy külföldi út alatt. Nekem 200K van lassan a kocsiban és 2 olajcsere között 1mm sem fogy az olajból (0W20)
Prius 1.8 HSD

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1423 Dátum: 2016.08.17 15:35:28 »
1.) ???
Miért mondod, hogy 2 olajcsere között a 2,5 liter olajfogyasztás rendben van? Nagyon sok a fél liter egy külföldi út alatt. Nekem 200K van lassan a kocsiban és 2 olajcsere között 1mm sem fogy az olajból (0W20)

Miről beszélsz Danika???   3000 km-en írt fél litert!  Ne átlagoljál, meg szorozd fel!   A városi szüttyögést követően nekiszaladt az autópályának a vas, és igen normális, ha a felhígult olajból az illékony anyag eltűnt.  Nyilván egy olajcserét kér a gép ezt követően.

Amúgy meg tudjuk, hogy a Te kocsid termeli az üzemanyagot, olajat, elektront.  :D

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

VMikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1424 Dátum: 2016.08.18 22:50:59 »
Üdv

DVD-re felírt mp3. Csináltam 6 könyvtárat így egyikben sincs több mint 254 szám. Viszont csak 4 könyvtárat lát a cucc. Lassan tényleg elegem van ebből a lejátszóból. Nem nincs ékezet a könyvtárnevekben ha esetleg arra gondolnátok.