Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3374346 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15915 Dátum: 2016.07.16 12:13:21 »
Más. Eddig a feleségem és a lányom szerint nem jó szagú a kocsi belülről, az egyik ismerősöm szerint "camry" szagú, én meg nem érzek semmit :)
Ez normális? Olvastam olyat hogy valami újrahasznosított kukoricából vagy miből készül a műszerfal és ezért istálló szaga lehet az autónak de azt hittem ez urban legend :)

Urban Legend.  :1eye:  Azért van olyan szaga, mert az akkupakk szellőzője nem működik úgy ahogy kell, illetve elkoszolódott a légvezetéke. Pont ugyanaz a szitu, mint a légkondinál a pocsolyaszag.

Egy takarítás, karbantartás és nem lesz olyan szaga.  Mint azt megtanultam Kowee Mestertől, az egész kocsi egy Lego. Szétkapod, kipucolod és annyi. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15916 Dátum: 2016.07.16 13:41:28 »

Más. Eddig a feleségem és a lányom szerint nem jó szagú a kocsi belülről, az egyik ismerősöm szerint "camry" szagú, én meg nem érzek semmit :)
Ez normális? Olvastam olyat hogy valami újrahasznosított kukoricából vagy miből készül a műszerfal és ezért istálló szaga lehet az autónak de azt hittem ez urban legend :)

Ez jellegzetes Prius szag, és igen, Toyota alkalmazottak is szokták "Istállószagúnak" nevezni. Engem nem zavar egyébként, kárpittisztítás után is megmaradt ez a Prius "illat". :) Egy komolyabb(folyadékos) illatosító talán elfedi.
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.16 13:43:03 írta Maci87 »

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15917 Dátum: 2016.07.16 15:43:19 »
Én istállószag és kínaitornacipő-szag keverékeként írnám le. Nem hiszek az akkuszellőzős teóriában, mert beleszagolva a rácsba a hátsó ülés mellett semmit sem érzek.

A textilfrissítő spray jót tesz. Pl. DM-ben kapható. Az összes kárpitot befújtam vele és hagytam sokáig szellőzni meleg, száraz időben.

Oldjawás

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15918 Dátum: 2016.07.16 20:09:32 »
Ha külföldről hoz be az ember egy Prius 2-t, mondjuk legyen 4000 euro az ára, akkor milyen lépéseken kell itthon végigmenni és körülbelül milyen költséggel kell számolni?
 
Köszönöm előre is.
Ha a hülyeségért dijakat osztogatnának, minden héten lenne Oszkár gála!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15919 Dátum: 2016.07.16 20:37:32 »
van neten kalkulátor,pötyögd be oda... kiadja a költségeket...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15920 Dátum: 2016.07.16 20:40:08 »
Ha külföldről hoz be az ember egy Prius 2-t, mondjuk legyen 4000 euro az ára, akkor milyen lépéseken kell itthon végigmenni és körülbelül milyen költséggel kell számolni?
 
Köszönöm előre is.

Ezzel a kalkulátorral ki tudod számolni:
http://szamoldki.com/auto/autobehozatal

beni7

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15921 Dátum: 2016.07.16 21:00:52 »
Valamit nem jól csinálsz. Te olyan cascót találtál, amibe töréskár is van szerintem.
Én végigmentem megint: Aegondirekt - Autó-Motor fül - Casco biztosítás - Ingyenes kalkuláció: Az Ön keresztneve:
Beírod az adatokat. Nekem a feleségem nevén van a kocsi, ráadásul Budapesti cím van a forgalmiban.
Elvileg ehhez hasonló adatokat kéne láss, ezekkel a csomagokkal:
http://kepfeltoltes.hu/160716/Casco_f_rumra_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Köszi. A tabon sikerült ugyanezt összehozni, de laptopon a Chrome alatt már nem 😀

Tapatalkkal küldve az én SM-T210 eszközömről



Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15923 Dátum: 2016.07.16 21:51:16 »
Sziasztok! 2-es priust szeretnék venni olyan 2 milliom lenne rá.Hahun nézegettem de mivel én nem nagyon értek hozzá szeretnék egy kis segitséget kérni. Ezek közül jó lehet vmelyik?
http://m.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_jbl_navi_2006_automata-10326685
http://m.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_ipa_navi_2006_automata_friss_muszakival-10257127
http://m.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_ipa_navi_2006_automata_ulesfutes._szervizkonyv-10317377
http://m.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_jbl_navi_2006_automata_vezetett_szervizkonyv-10305134
http://m.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_2006_automata_tolatokamera.tempomat.hibatlan-10245173
Előre is köszi a segítséget.

Nos. Szerintem, inkább magánszemélyekre kéne specializálódni, ha kereskedés, akkor nézd meg az Elite autó kínálatát(http://www.hasznaltauto.hu/partner/elite_auto-budapest-12096). Priusokkal foglalkoznak, őszinte autókat árulnak, segítőkészek, van olyan fórumtárs, aki vásárolt már tőlük, egyelőre meg van elégedve. Ponterno Kft-t is szokták ajánlani itt, de ott most jelenleg nem látok P2-es autót, esetleg még a Becsületesnepper, nála is volt 2-3 db az elmúlt hetekben.
Én Amerikai modellt nem vennék, pláne nem pirosat. A világos kék a Fehér úti autópiacon van, onnan még macskát se, volt szerencsénk ott autót nézni, senkinek nem ajánlom(talán ezzel itt mindenki így van). Vásárlás előtt mindenképpen kérdezd le az autót alvázszám alapján és egy állapotfelmérésre is elvinném, nem egy nagy költség. Nekem talán az utolsó (ezüst) a legszimpatikusabb, amit vissza is szívok, mert a vezetőülés ki van égetve és a gyári magnézium felnit pedig úgy látom elvitte a cica... :) Utólag nézem, a másik ezüstnek sincs meg, ezek nem túl szimpatikus dolgok. Fogadd meg a fenti tanácsokat, sajnos a kereskedők jelentős része össze vissza beszél, nem őszinték, fényképen elmegy az autó, aztán személyes megtekintés során meg tiszta lepusztult, vagy rommá törött(kókány munkával helyreállítva), ezek a saját tapasztalataim.
Talán még egy kis kiegészítés. Tessék az autó alá feküdni, ha a karter pasztázása nem gyári, azt ott is lehet hagyni, valószínűleg olajfogyasztás miatt motorbontás volt, ergo sanszos, hogy tekert az óra.
A többit majd a "zsűri" elmondja :)
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.16 22:05:52 írta Maci87 »

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15924 Dátum: 2016.07.16 23:01:38 »
mert beleszagolva a rácsba a hátsó ülés mellett semmit sem érzek.

Ennek lehet oka hogy ott nem kifelé fúj, hanem befelé szív levegőt ami csak a dobozban kering. Ha lebontod a nagy akksi fedelét, alatta azok a szellőző csövek elég keményen be tudnak bűdösödni kettes esetében. Ugyan használat közben én sem éreztem (vagy csak megszoktam) de kiszedve nagyon fókuszálva rá, volt szaga annak a csőnek. Ami segíthet rajta, az egy ózonos kezelés úgy hogy közben techstreammel bekapcsoljátok a nagy akksi ventillátorát hogy ott is keringjen. Az rendesen kipucolja a szagot és vissza sem tér jó ideig. Anélkül csak a légkondi/autóbelsőt semlegesíti. De ahhoz nagyon érzékeny orr kell szerintem hogy érezni lehessen...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15925 Dátum: 2016.07.17 11:23:13 »
Nos. Szerintem, inkább magánszemélyekre kéne specializálódni, ha kereskedés, akkor nézd meg az Elite autó kínálatát(http://www.hasznaltauto.hu/partner/elite_auto-budapest-12096). Priusokkal foglalkoznak, őszinte autókat árulnak, segítőkészek, van olyan fórumtárs, aki vásárolt már tőlük, egyelőre meg van elégedve. Ponterno Kft-t is szokták ajánlani itt, de ott most jelenleg nem látok P2-es autót, esetleg még a Becsületesnepper, nála is volt 2-3 db az elmúlt hetekben.
Én Amerikai modellt nem vennék, pláne nem pirosat. A világos kék a Fehér úti autópiacon van, onnan még macskát se, volt szerencsénk ott autót nézni, senkinek nem ajánlom(talán ezzel itt mindenki így van). Vásárlás előtt mindenképpen kérdezd le az autót alvázszám alapján és egy állapotfelmérésre is elvinném, nem egy nagy költség. Nekem talán az utolsó (ezüst) a legszimpatikusabb, amit vissza is szívok, mert a vezetőülés ki van égetve és a gyári magnézium felnit pedig úgy látom elvitte a cica... :) Utólag nézem, a másik ezüstnek sincs meg, ezek nem túl szimpatikus dolgok. Fogadd meg a fenti tanácsokat, sajnos a kereskedők jelentős része össze vissza beszél, nem őszinték, fényképen elmegy az autó, aztán személyes megtekintés során meg tiszta lepusztult, vagy rommá törött(kókány munkával helyreállítva), ezek a saját tapasztalataim.
Talán még egy kis kiegészítés. Tessék az autó alá feküdni, ha a karter pasztázása nem gyári, azt ott is lehet hagyni, valószínűleg olajfogyasztás miatt motorbontás volt, ergo sanszos, hogy tekert az óra.
A többit majd a "zsűri" elmondja :)
A világoskéket a Fehér úton megnéztem. Nagyon leharcolt volt. Az első ajtóknál, ahol felkönyököl júzer, ott a barna műanyagrol lejött az fedőréteg.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Ubul74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15926 Dátum: 2016.07.17 12:15:58 »
Köszönöm a segítséget,esetleg a feketéről mi lenne a vélemény csak azért kérdezem mert az itt van a szomszédban.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15927 Dátum: 2016.07.17 13:02:07 »
Az amerikai kivitelben s ez minden olyan autóról igaz amit Európában is forgalmaznak(tak) "olcsósitva" vannak a dolgok,prius estében ez így néz ki:hátsó dob fék,nincs ev mód,kevesebb zajszigetelés.ez mind azért van mert az amerikai piacon minden kocsinak megvan "az ára",hogy mennyit adnak érte maximum az emberek...

Ubul74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15928 Dátum: 2016.07.17 13:08:34 »
Köszi! Miről lehet megkülönböztetni az amerikait az europai kiviteltől?

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15929 Dátum: 2016.07.17 13:13:12 »
Köszi! Miről lehet megkülönböztetni az amerikait az europai kiviteltől?

Legkönnyebb módja,hogy a gyári alufelni 6águ,az első lámpában van egy függőleges narancsárga csík,a rádió csak páratlan frevenciát tud.a hőfok kijelzése a klimánál csak Fahrenheitben van a fogyasztás pedig gallonban,mph van a km/h helyett...Ja még a lámpa gyári xenon is lehet,ez nem is volt opció a EU kivitelnél...