Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3375626 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13785 Dátum: 2015.08.22 09:24:46 »
Aha, akkor Te voltál a helyzetjelzővel surranó szürkületi Rolla!  Az időpont este 7 körül lehetett, mert negyed nyolckor már a garázsban pihent a nándorfehérvári.

Ja! Az időpont stimmel, mert 18:46-kor még a Dkeszi Jysk-ben csócsáltuk a bútorokat. Már messziről ismerősnek tűnt a menetfény,  és mondtam fiamnak, hogy bevárjuk a verdát, haddlám ki az. Aztán beugrottak a mondatfoszlányok a P3-ról, színéről, minitaliról ahol matrinyavadászat vala. Aztán rugtam meg a ménest a rendszám miá. Utána elmaradtuk, mert utódommal 100 az utazó.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13786 Dátum: 2015.08.22 09:25:02 »
Szia!

Telfonon a napokban már beszéltünk, én érdeklődtem a Révész Peti telefonszáma után.
Jaa így megvan ki vagy :) Te kerested Petit az én számomon igaz? :)
Szóval ebben az esetben kivételesen jó vétel volt a kocsi, viszont nem értem akkor a tenger mellettiekre jellemző kicsapódást és rozsdát. A kerékcsapágynál nem mindig lehet hallani forgatásra. Én egy hónapot vesződtem vele, több emelőn járt a kocsi és senki nem hallotta, csak menet közben. Azért az igen barátságos csapágy ár. Annyit mindenképp megér (összehasonlításképp, a P3-ba 90k környékén indulnak)
:)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13787 Dátum: 2015.08.22 09:28:55 »
Köszi a válaszokat!

1. Igen, van ülésfűtés is. :)
2. Lehet, hogy félreértjük egymást, de nem a ködlámpa kör alakú búrája ázott be, hanem a lökhárító szélén lévő DRL és index búra. Ezt hogyan tudnám kiszedni? (Youtube keresés nem vezetett eredményre. :( )
3. Helyileg Pestszentimre közelebb van hozzám, így ha a kettő között nincs lényegi különbség, inkább az érdekelne.

Jaaaa akkor én értettem félre mivel az hogy a LED búra mögé víz kerüljön, érdekesen hangzik :( Ha ki akarod szedni, emlékeim szerint az alső lökös leszedése után válik lehetővé. A másik megoldás, hogy emelőn az alsó motortakarót leszedni, és "nőgyógyász kézzel" leszereleni a lökhárító fonákjáról.
A srácom elérhetőségét pedig elküldöm privát üzenetben.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13788 Dátum: 2015.08.22 09:32:24 »
Tegnap este bőve 7 után az M0-án  É ->D irányba haladva megelőzött egy fekete P3-as (batmobil), klubos matrinyákkal hátul, és szépen kivitelezett  DRL-el elől. :clap: A rendszáma szerint nándorfehérvári lehet! Elhagyott valamit! :yes: Ismerős valakinek Pest-megyében? ;) ;) ;)
Szerintem Trotter koma volt az. :)

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13789 Dátum: 2015.08.22 10:36:01 »
A szervízkönyv bejegyzések szerint Drezdában és Lipcsében volt szervízekben. A GPS-ben is találtam Drezdai és Lipcsei mentett címeket.
Ezért is furcsa nekem a kipufogó állapota és leírt korrodálás. Sőt a tulaj megmutatta, hogy a hátsó dob előtti csövet kicseréltette, mert az még korrodáltabb volt és kilyukadt.
Volt arrafelé 2 igen nagy árvíz az elmúlt 10 évben.
music     

Fundy

  • Vendég
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13790 Dátum: 2015.08.22 12:07:06 »
Jaaaa akkor én értettem félre mivel az hogy a LED búra mögé víz kerüljön, érdekesen hangzik :( Ha ki akarod szedni, emlékeim szerint az alső lökös leszedése után válik lehetővé. A másik megoldás, hogy emelőn az alsó motortakarót leszedni, és "nőgyógyász kézzel" leszereleni a lökhárító fonákjáról.
A srácom elérhetőségét pedig elküldöm privát üzenetben.

Köszönöm szépen az elérhetőséget mindkettőtöknek, megkérdezem, hátha a lámpával is tudnak valamit kezdeni.

hofi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13791 Dátum: 2015.08.22 15:36:08 »
Jaa így megvan ki vagy :) Te kerested Petit az én számomon igaz? :)
Szóval ebben az esetben kivételesen jó vétel volt a kocsi, viszont nem értem akkor a tenger mellettiekre jellemző kicsapódást és rozsdát. A kerékcsapágynál nem mindig lehet hallani forgatásra. Én egy hónapot vesződtem vele, több emelőn járt a kocsi és senki nem hallotta, csak menet közben. Azért az igen barátságos csapágy ár. Annyit mindenképp megér (összehasonlításképp, a P3-ba 90k környékén indulnak)
:)
Igen, én vagyok az! :yes: Szerencsére a P2-ben elől még kivehető a csapágy az agyból, ezért ennyi. De a komplett SKF agy is 40 ezer volna. Az ülésfűtés megoldva! A rettentően primitív 3 állású billenő kapcsoló billenő részének érintkező felülete, volt kicsit megbarnulva. Megcsiszoltam, Összepattintottam a házat és már izzaszt is a 2. fokozat. Mindig megdöbbent, hogy a gyártók egy ilyen drága és "bonyolult" autóban is milyen egyszerű alkatrészt alkalmaznak...Kíváncsi volnék mit kérnének ezért az 5 Ft-os kapcsolóért ha újonnan kellene megvennem...

hofi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13792 Dátum: 2015.08.22 15:39:18 »
Volt arrafelé 2 igen nagy árvíz az elmúlt 10 évben.

Erre én is gondoltam, de ha a kaszni ilyen mélyen és ilyen sokáig vízben állt volna, annak az utastérben is jócskán lennének nyomai.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13793 Dátum: 2015.08.22 15:41:26 »
Ha a kipufogóig ért a víz, akkor az utastérbe nem juthatott be, ellenben a kipufogó lehet rozsdás.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13794 Dátum: 2015.08.22 19:16:07 »
Ha a kipufogóig ért a víz, akkor az utastérbe nem juthatott be, ellenben a kipufogó lehet rozsdás.
A blokkon fehér rozsda van a téli sózás le nem mosott hagyatékaként.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Gróf Zéró

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13795 Dátum: 2015.08.22 21:09:25 »

A blokkon fehér rozsda van a téli sózás le nem mosott hagyatékaként.

Erről jut eszembe: ezt a motort le lehet mosni? Próbálta már valaki? (Mondjuk ha marhára zavarja az esztétikai érzéket az ilyen bevonat a motortèrben.) ;-)
Vagy rázós élmény lenne az inverter miatt? [emoji12][emoji298]️

Gabes3

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13796 Dátum: 2015.08.22 21:47:54 »
Valami baj van a tiéddel? Vagy elvesztem a témák között? :)
Igazából remélem nincs semmi, inkább érzés, mintha hangosabb lenne a motor az olajcsere óta, meg azt tapasztalom, hogy melegen közép töltöttség mellett bekapcsol a benzinmotor, már kis gázadásra is. De lehet, hogy így jó, csak megnyugvást várok tőled, ha ránézel, mint tapasztalt Prius szakértő. ☺Köszi

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13797 Dátum: 2015.08.23 04:55:00 »
Igazából remélem nincs semmi, inkább érzés, mintha hangosabb lenne a motor az olajcsere óta, meg azt tapasztalom, hogy melegen közép töltöttség mellett bekapcsol a benzinmotor, már kis gázadásra is. De lehet, hogy így jó, csak megnyugvást várok tőled, ha ránézel, mint tapasztalt Prius szakértő. ☺Köszi
Ha vékonyabb olajat kapott, nagyon vájtfülüként lehet hangosabb. Egyébként nem szól bele.
A benzinmotor bekapcsolás pedig nem csak a töltöttségtől függ. Pedálszög állás, hőmérséklet, szükséges nyomaték, akku hőmérséklet ect. De természetesen ránézhetünk hogy történt-e valami hiba eltárolás benne. Szólj hogy mikor jó és összehozzuk. Én vasárnap délelőtt itthon vagyok, illetve kora délután után. Dobd el a számod privátban és hívlak.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13798 Dátum: 2015.08.23 04:57:05 »
Erről jut eszembe: ezt a motort le lehet mosni? Próbálta már valaki? (Mondjuk ha marhára zavarja az esztétikai érzéket az ilyen bevonat a motortèrben.) ;-)
Vagy rázós élmény lenne az inverter miatt? [emoji12][emoji298]️
Elvileg lehet(ne) hiszen minden le van szigetelve, plusz ugye ott van a szervizdugó is a csomagtartóban amivel leválasztod a nagy akkut a rendszerről, de szerintem felesleges. A fehér szmötyit úgyis max drótkefével fogod tudni leszedni ha nagyon az esztétikára hajtasz.

GZs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13799 Dátum: 2015.08.24 08:54:47 »