Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368119 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13380 Dátum: 2015.06.29 11:45:51 »
Műszakilag pontatlanul megfogalmazva: vannak olyan adapterek, amik csak olvasni tudják a buszt, de beleugatni nem, nem lehet, hogy a tied is ilyen? Mást tudsz vele állítani?
Ettől függetlenül valamikor ütközhetünk és kipróbáljuk.
Állítani még nem állítottam semmit, anyám Citroenjén ütöttem ki a hibakódot vele többször is.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13381 Dátum: 2015.06.29 14:23:47 »
Állítani még nem állítottam semmit, anyám Citroenjén ütöttem ki a hibakódot vele többször is.
Na az meg engem érdekelne milyen kábel. Mert a priushoz mondjuk mini vci vagy hasonló kábel kell (ha pénztárcabarátra gondolunk) de az asszony citroenjén nem lát el például az airbag ecu-ig így nem tudok rájönni mire hivatkokzva ír hibát :-/

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13382 Dátum: 2015.06.29 14:34:56 »
Na az meg engem érdekelne milyen kábel. Mert a priushoz mondjuk mini vci vagy hasonló kábel kell (ha pénztárcabarátra gondolunk) de az asszony citroenjén nem lát el például az airbag ecu-ig így nem tudok rájönni mire hivatkokzva ír hibát :-/
Nekem van kanócos Elm-em, de csak a Scenicen nézegettem a kódokat, annak a légzsákját látta, Citromom nem próbáltam. (Van BT-s is)

Viszont Tőled nem messze van egy olyan ismim, aki 7 éve szereli a Scenicet, neki van gyári programja a PSA-k hoz is, ha érdekel.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13383 Dátum: 2015.06.29 14:37:48 »
Nekem van kanócos Elm-em, de csak a Scenicen nézegettem a kódokat, annak a légzsákját látta, Citromom nem próbáltam. (Van BT-s is)

Viszont Tőled nem messze van egy olyan ismim, aki 7 éve szereli a Scenicet, neki van gyári programja a PSA-k hoz is, ha érdekel.
Köszi a lehetőséget. Ha megjön az uni kábel azzal még kipróbálom, ha nem segít igénybe fogom venni :)

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13384 Dátum: 2015.06.29 14:43:27 »
Na az meg engem érdekelne milyen kábel. Mert a priushoz mondjuk mini vci vagy hasonló kábel kell (ha pénztárcabarátra gondolunk) de az asszony citroenjén nem lát el például az airbag ecu-ig így nem tudok rájönni mire hivatkokzva ír hibát :-/
Ez a sima bluetooth elm327, a legolcsóbb verzió és már vagy 2-3 éve vettem.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13385 Dátum: 2015.06.29 14:45:32 »
Olyanom van. És milyen software-t használtál hozzá?

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13386 Dátum: 2015.06.29 14:54:30 »
Olyanom van. És milyen software-t használtál hozzá?
Ez jó kérdés, de azthiszem amióta megvettem a Torque Pro-t azóta csak azt használom. De emlékszem, hogy jópárat kipróbáltam a play store-ból mire találtam olyat ami látta a hibakódot és tudta törölni is.
A torque-on kívül ezek vannak még a telefonomon: OBDLink, ScanMaster Lite Valószínűleg a kettő közül volt valamelyik amivel sikerrel jártam.

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13387 Dátum: 2015.06.29 16:07:22 »
Ez jó kérdés, de azthiszem amióta megvettem a Torque Pro-t azóta csak azt használom. De emlékszem, hogy jópárat kipróbáltam a play store-ból mire találtam olyat ami látta a hibakódot és tudta törölni is.
A torque-on kívül ezek vannak még a telefonomon: OBDLink, ScanMaster Lite Valószínűleg a kettő közül volt valamelyik amivel sikerrel jártam.

Szia!

Custom PID-et csak a Torque Pro tud a sima nem!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13388 Dátum: 2015.06.29 17:45:02 »
Ez jó kérdés, de azthiszem amióta megvettem a Torque Pro-t azóta csak azt használom. De emlékszem, hogy jópárat kipróbáltam a play store-ból mire találtam olyat ami látta a hibakódot és tudta törölni is.
A torque-on kívül ezek vannak még a telefonomon: OBDLink, ScanMaster Lite Valószínűleg a kettő közül volt valamelyik amivel sikerrel jártam.
Kipróbáltam. A scanmasterhez csak scanmaster olvasót fogad el. Mással nem kommunikál. Az OBDLink csak az engine ECU-ig lát, igaz azt látja és törölni is tudja az engine hibakódot (ami volt egy hőszenzor kontakt hiba miatt) de onnantól tovább (AC ECU, Airbag ECU ect.) nem lát :(

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13389 Dátum: 2015.06.29 20:10:32 »
Sziasztok,

volt olyan P3 tulaj aki próbált már CT200h-t? Ha igen tudna írni a tapasztalatairól, milyen előnyeit, hátrányait látta egy P3-hoz képest?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Milyen előnyökre, ill. hátrányokra gondolsz? Hibrid rendszer és motor ugyan az. Míg a Prius egy családi autó viszonylag nagy csomagtartóval, úgy a CT200h kényelmes, sportos utasterű és kisebb csomagtartóval rendelkező autó. Teljesen más a 2 autó. Mind külsőre, mind belsőre. Ha még többet szeretnél tudni, keressed Egükém-et.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13390 Dátum: 2015.06.29 20:24:54 »
Milyen előnyökre, ill. hátrányokra gondolsz? Hibrid rendszer és motor ugyan az. Míg a Prius egy családi autó viszonylag nagy csomagtartóval, úgy a CT200h kényelmes, sportos utasterű és kisebb csomagtartóval rendelkező autó. Teljesen más a 2 autó. Mind külsőre, mind belsőre. Ha még többet szeretnél tudni, keressed Egükém-et.
a lexusban nem nagyobb a benzinmotor?

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13391 Dátum: 2015.06.29 20:38:51 »
a lexusban nem nagyobb a benzinmotor?
Nem. 1.8

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13392 Dátum: 2015.06.29 22:22:28 »
Nem. 1.8
Jogos :) (előbb utána nézhettem volna mielőtt kérdezem :) )

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13393 Dátum: 2015.06.29 22:35:54 »
 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13394 Dátum: 2015.06.30 11:11:00 »
Köszi a lehetőséget. Ha megjön az uni kábel azzal még kipróbálom, ha nem segít igénybe fogom venni :)

Pontosítottam, sajnos már eladta a Citromhoz jó szoftvert és a kanócot is. Sajnálom.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.