Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368258 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12645 Dátum: 2015.04.04 14:48:57 »
Ilyen szép bőr belsőt egyszer-egyszer láttam már. Szerinetek eredeti ez a világos cérnás, perforált bőr? Lehet gyárilag így kérni esetleg?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_premium_automata_navi._xenon._bor-8833347

Amúgy vélemény az egész autóról? Kezdtem nézegetni a 3-as priusokat, úgyhogy lehet jelentkezni a meglévő 2-es ért akit érdekel :)
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.04 14:51:05 írta solya2000 »

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12646 Dátum: 2015.04.05 00:47:03 »
Kezdtem nézegetni a 3-as priusokat, úgyhogy lehet jelentkezni a meglévő 2-es ért akit érdekel :)

Egy ismerős pont most mondta, hogy a feleségének néznének P2-est szaladgálós autónak. Összehozzalak vele?

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12647 Dátum: 2015.04.05 12:01:41 »

Egy ismerős pont most mondta, hogy a feleségének néznének P2-est szaladgálós autónak. Összehozzalak vele?
Köszönöm élek a lehetőséggel, bár még nagyon az elején vagyok a projektnek, de ha éppen minden ideálisan összejönne az eldöntené a dolgot :)
Pü-ben megadom az elérhetőségeim.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12648 Dátum: 2015.04.05 12:06:43 »
Khmmm,khmmm esetleg....
Szia!
Bizony khmmm!!! Mutatós darab.
Üdv!

Endruboy007

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12649 Dátum: 2015.04.05 15:16:01 »
Igen, kicsit rövidítettem!  Köszi!

Amúgy olvastam a használati útmutatóban, hogy a gázadás erőssėgétől függően saját maga szabályozza, hogy EV,ECO vagy PWR módot alkalmazzon... Akkor minek van a manuális választási lehetőség?  :hmmmm:
Valaki belemėlyedt a komolyabb tesztelésbe?  ::)

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12650 Dátum: 2015.04.05 15:48:20 »
Ha az "EV" gombot megnyomod, lehetőség szerint, meleg motornál, adott helyzetben, nem indítja a motort és kicsivel nagyobb dinamikával megy, csak elektromos módban.

'PWR"  funkcióba, harapósabb az autó.

"ECO"-ba elég lusta, de igazán jó fogyasztást, úgy könnyebb elérni.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12651 Dátum: 2015.04.05 15:54:06 »
olvastam a használati útmutatóban, hogy a gázadás erőssėgétől függően saját maga szabályozza, hogy EV,ECO vagy PWR módot alkalmazzon...
Az EV erőltetetten villanyos pl. az udvarodon akarsz pár méterre odébb állni. ECO nál a gázpedál kevésbé érzékeny, finomabban szabályozható. (+ enegiatakarékosabban üzemel a klíma)  Padlózásra ugyanazt a végeredményt kapod mindhárom módban.
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.05 15:56:05 írta Agyarka »

Endruboy007

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12652 Dátum: 2015.04.05 16:55:52 »
Értem én a módok közti különbséget, azt nem értem, hogy minek tudom saját magam kapcsolgatni, ha saját maga is képes kiválasztani....

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12653 Dátum: 2015.04.05 17:23:36 »
Még megértheted!

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12654 Dátum: 2015.04.05 17:49:37 »
Ilyen szép bőr belsőt egyszer-egyszer láttam már. Szerinetek eredeti ez a világos cérnás, perforált bőr? Lehet gyárilag így kérni esetleg?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_premium_automata_navi._xenon._bor-8833347

Amúgy vélemény az egész autóról? Kezdtem nézegetni a 3-as priusokat, úgyhogy lehet jelentkezni a meglévő 2-es ért akit érdekel :)

Ez Katzkin bőr, ilyen van nekem es a tarstopicon basqnak
Sokkal jobb mint a gyari, tartosabb
Nekem 170e utan is ilyen szep allapotu
Vastagabb a bőr es a tomese is mas mint a gyarinak

A kocsi amugy szuper vetelnek tűnik!
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12655 Dátum: 2015.04.05 17:51:25 »
Az EV erőltetetten villanyos pl. az udvarodon akarsz pár méterre odébb állni. ECO nál a gázpedál kevésbé érzékeny, finomabban szabályozható. (+ enegiatakarékosabban üzemel a klíma)  Padlózásra ugyanazt a végeredményt kapod mindhárom módban.

Teljesitmenymerest csekkolva nem
Pwr modban kb +10 loeró
Hozzateszem, nem csoda, hisz 500>650V lesz a feszultseg ugy
Prius 1.8 HSD

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12656 Dátum: 2015.04.05 18:05:44 »
Az EV erőltetetten villanyos pl. az udvarodon akarsz pár méterre odébb állni. ECO nál a gázpedál kevésbé érzékeny, finomabban szabályozható. (+ enegiatakarékosabban üzemel a klíma)  Padlózásra ugyanazt a végeredményt kapod mindhárom módban.
Nos hogy eloszlassuk. EV módban megy vagy 50-ig, vagy ha a saját megitélése szerint nem tud felkapaszkodni az emelkedőn, vagy ha emelkedőn illetve úton hirtelen erősebb gázpedálnyomást csinálsz. EZ nem a pedál pozíciótól, hanem a szükséges nyomatéktól függ. EZt veszi figyelembe.
ECO módban magasabb nyomatékszükségig engedi csak akkuval menni. PWR módban az akku mellé egyből bekapcsolja a benzint is, kisebb nyomatékigény esetén. És padlógázra nem ugyanaz az eredmény. ECO módban többet gondolkodik mielőtt rákapcsolja a benzinmotort (nyomaték kalkuláció) míg PWR módban egyből rákapcsolja a benzinest. Illetve olvastam hogy PWR módban +10 LE, az egy hülyeség, de szépen terjed :)

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12657 Dátum: 2015.04.06 09:57:26 »
Nos hogy eloszlassuk. EV módban megy vagy 50-ig, vagy ha a saját megitélése szerint nem tud felkapaszkodni az emelkedőn, vagy ha emelkedőn illetve úton hirtelen erősebb gázpedálnyomást csinálsz. EZ nem a pedál pozíciótól, hanem a szükséges nyomatéktól függ. EZt veszi figyelembe.
ECO módban magasabb nyomatékszükségig engedi csak akkuval menni. PWR módban az akku mellé egyből bekapcsolja a benzint is, kisebb nyomatékigény esetén. És padlógázra nem ugyanaz az eredmény. ECO módban többet gondolkodik mielőtt rákapcsolja a benzinmotort (nyomaték kalkuláció) míg PWR módban egyből rákapcsolja a benzinest. Illetve olvastam hogy PWR módban +10 LE, az egy hülyeség, de szépen terjed :)

Kowee, hatarozottan de nem jot irsz :)

Ev modot jol irod
Ecoban nem erolteti tovabb az elektromos haladast, csak tompabb a gazpedal. Ha ugyanolyan gyorsulast akarsz elerni, s mondjuk normalban kisebb gazt adsz, ugyanaddig fog elektromosan menni.
Powerben is igaz, hogy szinte egybol kapcsolja. Abenzint, de inkabb azert, mert elenkebb a gazpedal. Ha lehelletgázzal gyorsitasz, ott is lehet 20-40ig elektromosan gyorsitani

Itt a mérés! Még keréken is 10 loero a kulonbseg, az lendkeréken *1,2-1,3 kb, nem tudom mennyi a HSD vesztesege. De gondolom a meres is hulyeseg :))) (bal felül latod az eredmenyt)

Prius 1.8 HSD

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12658 Dátum: 2015.04.06 11:36:55 »
Priuschaton gázpedál állás - teljesítmény viszonylatban láttam grafikont, a görbék eltérőek voltak, de a vége ua.

 EV módban hiába képes akár 50 ig csak elektromosan közlekedni, mert gazdaságtalan hosszabb távon (a hosszabbat itt az elméleti 2 km- és hatótávhoz képest értem). Ua. mennyiségű elektromos energiát gazdaságosabb gurulásra használni. 

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12659 Dátum: 2015.04.06 14:00:32 »

Ez Katzkin bőr, ilyen van nekem es a tarstopicon basqnak
Sokkal jobb mint a gyari, tartosabb
Nekem 170e utan is ilyen szep allapotu
Vastagabb a bőr es a tomese is mas mint a gyarinak

A kocsi amugy szuper vetelnek tűnik!
Köszi az infót, akkor egyre érdekesebb/gyanusabb az autó. hogy a fenébe tud beleférni az árba ez a bőr ami kb. 2000dollár plusz..?